Toplam 174 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3465 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: LYS-5 Tercih Yardımı (2011)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148

LYS-5 Tercih Yardımı (2011)

Sevgili dilFORUM sakinleri; nihayetinde bir tercih dönemine daha girmiş bulunmaktayız. 2006 yılından bu yana arkadaşlarımızla birlikte kesintisiz bir şekilde forum sakinlerine tercih konusunda yardımcı olmaya çalışmaktayız. Kısmet olursa bu başlık altında bu yıl da Fatih Hocamla birlikte sizlere yardımcı olacağız. Fakat puan türlerinin çokluğundan dolayı biraz sıkıntılı bir süreç olacak.

Sizden bazı ricalarımız var;
    • Gereksiz bir sürü başlık açmayın. Tercihlerle alakalı herşeyi burada paylaşalım.
    • Tercih yardımı konusunda lütfen özel mesajlaşma yolunu seçmeyiniz.
    • Hangi üniversitenin iyi hangisinin kötü olduğu konusunda yorum yapmayacağız.Her yerin kendine ait iyi yanları veyahut kötü yanları var.
    • Verdiğimiz bilgiler yol gösterme amaçlıdır. Bu yoğunlukta gözden kaçanlar olabilir. Varsa rehber öğretmenlerinizle muhakkak görüşünüz.
    • Tüm arkadaşlarımızın sorularına cevap vermeye çalışacağız , ancak önümüzde uzun bir zaman dilimi olduğunu hatırlatarak panik yapmamanızı rica ediyoruz.
    • Günün 24 saati forumda olmayacağımızı da gözönüne almanızı rica ediyoruz. Bu yüzden mesajlarınızı mümkün olduğunca "online olduğumuzu görürseniz" yazınız.

Yazacağınız mesajların aşağıdaki bilgileri içermesi gerekir

1- Puan ve sıralamanız
    2- Alaniçi-Alandışı durumunuz
    3- Genel olarak hangi bölümleri istediğiniz

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    15
    YDİL-1 477.67 / 922 (alaniçi)

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Edebiyat Fakültesi Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
    MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Atatürk Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği
    DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) Edebiyat Fakültesi Mütercim-Tercümanlık (Türkçe-Almanca-İngilizce)
    DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) Buca Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği
    MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Fen-Edebiyat Fakültesi Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
    GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Gazi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği
    YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği
    EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) Edebiyat Fakültesi Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
    YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği (Tam Burslu)
    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği
    ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA) Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği
    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği
    AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA) Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği

ilk üçün tutma yüzdesi düşükse silmeyi düşünüyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Konumuz açıktır.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    hocam merhabalar.

puanim: 451
    siralamam: 2995
    alandisiyim (tm)

istedigim bolumler ide ve ake. ilk olarak hacettepe ake (ide tutmaz diyorum) ve sonrasinda sirasiyla ege ide-ake ve ankara ide-ake.

tesekkurler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Y-Dil1 puan : 478,537 / sıralama 881
    Alaniçi
    Aslında Hacettepe müt-terc. istiyordum..Olma şansı düşük gibi geldiği için yine de başa yazmak istiyorum..Sonrasında Çankaya müt tercümanlık yazmak istyorum tam burslu.Ben Ankara olmasını istiyorum yani.Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    puanım 461 sıralamam 1580 alaniçi
    yeditepe ing öğrt tm burslu
    anadolu ing öğrt
    uludağ ing öğrt
    akdeniz ing öğrt

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    <Hocam hala profil resminize şu fenerbahçe amblemini koyuyosunuz ya neyse...

Sorum şu: Gazi igilizce öğretnmenliği geçen sene en son ek puanlı olarak 810la kapatmış. Ben ise 814.yüm. alaniçiyim.

Sizce ne olur? çok zor durumdayım. :\

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    13
    hocam benim Dil 1) 442,235
    sıralama 2610
    alaniçi
    ingilizce ögretmenligi simdiden tesekkürler hocam emeginiz için.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0
    Hocam merhabalar ek puanlı dil-1 sıralamam 1248 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği geçen sene ek puanlu 1210 ile kapatmış sizce buraya girebilirmiyim ve nereleri yazabilirim...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    1- DİL-1 : 454,861 2769 DİL-3 : 463,008 3231
    2- Alandışıyım. ATL birincilikle bitirdim. Dil bölümlerine oluyorsa eğer okul birinciliği kontenjanı avantajım var.
    3-Aslında Akdeniz veya Selçuk İngilizce Öğretmenliği ya da Selçuk Rus Dili ve Edebiyatı var aklımda. Akdenizde hazırlığın zor olması ile ilgili şeyler okudum, alandışı olunca da korktum açıkçası. Japoncaya ilgimi kaybettim ayrıca, araya da sıkıştırıyım bunu . Konya civarları istiyorum. Antalya öncelikliydi ama orada da İngilizce harici bölüm yok.
    Attached Images Attached Images
    • Dosya tipi: png sonucvqt.png (46.3 KB (Kilobyte), 273 görüntüleme / indirme.)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Hocam sağ olun şimdiden.

Puanım 492, 951, sıralamam 440. Alaniçiyim. Tercümanlık istiyorum. Çeşitli sebeplerle birkaç okulu elemek zorunda kaldım.

İstanbul Üniversitesi - Mütercim Tercümanlık
    Marmara Üniversitesi - Mütercim Tercümanlık
    Ege Üniversitesi - Mütercim Tercümanlık

Ege'den önce Yeditepe - Çeviribilim de yazabilirim ancak özel olması beni düşündürüyor. Ve de İstanbul ile Marmara'yı yer değiştirme ihtimalim var, emin değilim. Sormak istediğim, Ege ile kapatsam risk olur mu? 1200 küsür almış geçen yıl. Ve 3 tercih çok mu az, riskli mi? Ama yazabileceğim başka okul yok :/ Başa Boğaziçi falan yazmalı mıyım gelmeyeceğini bile bile? Öyle yapanların olduğunu duyuyorum.

Tekrar teşekkürler, iyi akşamlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alandışı dil-1 puan : 476,5 alandışı sıralama : 1432 sanırım , 800-900 arası bir şey oluyor alaniçine göre.

Bende hacettepe müt-ter istiyordum ancak olmayacak gibi , yinede başa yazacağım sanırım gnydnbtl arkadaşım gibi , Galatasaray fransız dili ve edebiyatı yazmayı düşünüyorum 2. sıraya sizce gelir mi? , istanbul düşünüyorum ancak DEU müt-terde yazacagım sanırım , şimdiden teşekkür ederim görüşleriniz için.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    DİL 1 442 sıralama 2569
    Alaniçi

Anadolu üniversitesi ingilizce öğretmenliği istiyorum sıralaması 1660 . Gelme ihtimali nedir sizce hocam ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    merhabalar hocam,
    puanım 374,884, sıralamam 6523
    alaniçiyim.. geçen sene 5910'la kapatan erciyes ingilizce öğretmenliğini (II.öğretim) istiyorum. sizce gelebilme şansı nedir?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    hocam öncelikle iyi akşamlar,
    y-dil 1 : 410 / sıralama 6700 alandışıyım

izmir'de bir devlet kurumunda akşam 6'ya kadar çalışıyorum.
    (
    1-İzmir'de anadolu üni. açıköğretim fakültesi ing. öğ.( en son alandışı 7300) girme olasılığım nedir?
    2- İzmir çevresinde ikinci öğretim kılavuzda hiç bulamadım. Hocam,aöf'den başka izmir çevresinde bilgidiğiiz veya tavsiye ettiğiniz ing.öğ.'den veya diğer bölümlerden var mı? (ide, ake ve müt-ter)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı gnydnbtl isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Y-Dil1 puan : 478,537 / sıralama 881
    Alaniçi
    Aslında Hacettepe müt-terc. istiyordum..Olma şansı düşük gibi geldiği için yine de başa yazmak istiyorum..Sonrasında Çankaya müt tercümanlık yazmak istyorum tam burslu.Ben Ankara olmasını istiyorum yani.Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler
    Evet Hacettepe zayıf ihtimal, ama yazmanda sakınca yok. Ne olur ne olmaz. Çankaya Tercümanlık kesin gelir. Ankara dışına çıkmak istemediğin için de yazmanda sakınca yok. Vakıf üniversitelerinin tam burslu kısımları güzel.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı starren ins isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam merhabalar.

puanim: 451
    siralamam: 2995
    alandisiyim (tm)

istedigim bolumler ide ve ake. ilk olarak hacettepe ake (ide tutmaz diyorum) ve sonrasinda sirasiyla ege ide-ake ve ankara ide-ake.

tesekkurler.
    Hacettepe İDE gelmez. Ama Hacettepe AKE gelme olasılıpı çok yüksek. Ege İDE ihtimali ise çok yüksek değil. Ama Ege AKE garanti.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    hocam puanım 473 sıralamam 1063 alaniçiyim ve okul birinciliğim var.

Marmara ing.öğretmenliği
    Dokuz Eylül ing.öğretmenliği
    Gazi ing.öğretmenliği
    Yıldız Teknik ing.öğretmenliği

Öncelikle Marmara'ya yerleşme ihtimalim ne kadar okul birinciliğimden biraz ümitlendim ama yazmamalı mıyım? Ve Marmara gelmezse sizce hangisine yerleşirim?

teşekkür ederim iyi akşamlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Dil-1=491.589 sıralamam 474
    1. hacettepe mütercim tercümanlık
    2.ege mütercim tercümanlık
    3. gazi öğretmenlik
    4.uludağ öğretmenlik istiyorum..
    Ama ege mütercim tercümanlık hakkında biraz bilgi alabilirsem çok sevinirim.. biraz araştırdım ama güncel bir bilgi bulamadım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı Moody90 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    YDİL-1 477.67 / 922 (alaniçi)

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Edebiyat Fakültesi Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
    MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Atatürk Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği
    DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) Edebiyat Fakültesi Mütercim-Tercümanlık (Türkçe-Almanca-İngilizce)
    DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) Buca Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği
    MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Fen-Edebiyat Fakültesi Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
    GAZİ ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Gazi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği
    YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği
    EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) Edebiyat Fakültesi Mütercim-Tercümanlık (İngilizce)
    YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği (Tam Burslu)
    ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği
    ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ (BURSA) Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği
    KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği
    AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA) Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği

ilk üçün tutma yüzdesi düşükse silmeyi düşünüyorum.
    1.tercihin çok zayıf ihtimal. 2 belki. 3 yüksek ihtimal. Diğerleri garanti.

Toplam 174 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler