Toplam 174 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3465 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: LYS-5 Tercih Yardımı (2011)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı Yahya Hoca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Hacettepe zayıf ihtimal, ama yazmanda sakınca yok. Ne olur ne olmaz. Çankaya Tercümanlık kesin gelir. Ankara dışına çıkmak istemediğin için de yazmanda sakınca yok. Vakıf üniversitelerinin tam burslu kısımları güzel.
    Cevabınız için teşekkürler hocam..Peki bi iki tercih eklemem olma olasılığını değiştirir mi ? Yani Çankaya'dan sonra Gazi öğretmenlik yazsam Çankaya riske girer mi ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı fevenes isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    <Hocam hala profil resminize şu fenerbahçe amblemini koyuyosunuz ya neyse...

Sorum şu: Gazi igilizce öğretnmenliği geçen sene en son ek puanlı olarak 810la kapatmış. Ben ise 814.yüm. alaniçiyim.

Sizce ne olur? çok zor durumdayım. :\
    Bence gelme olasılığı çok yüksek.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı lucia isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benim Dil 1) 442,235
    sıralama 2610
    alaniçi
    ingilizce ögretmenligi simdiden tesekkürler hocam emeginiz için.
    Kocaeli Üniversitesi
    Akdeniz Üniversitesi
    Ondokuz Mayıs Üniversitesi
    Balıkesir Üniversitesi
    Erciyes Üniversitesi
    Çukurova Üniversitesi

Kocaeli hariç diğerleri garanti.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    puanım 452 sıralamam 2915 (alandışı)
    istanbul üniversitesi italyanca ispanyolca fransızca bölümlerinden hangisini tavsiye edersiniz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    pardon puanım 452

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı rudeboy20 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam merhabalar ek puanlı dil-1 sıralamam 1248 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği geçen sene ek puanlu 1210 ile kapatmış sizce buraya girebilirmiyim ve nereleri yazabilirim...
    Bence girme olasılığın çok yüksek. Bunun dışında Pamukkale, Aksaray, Sakarya, gibi yerler yazılabilir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı Hyapponzashi isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    1- DİL-1 : 454,861 2769 DİL-3 : 463,008 3231
    2- Alandışıyım. ATL birincilikle bitirdim. Dil bölümlerine oluyorsa eğer okul birinciliği kontenjanı avantajım var.
    3-Aslında Akdeniz veya Selçuk İngilizce Öğretmenliği ya da Selçuk Rus Dili ve Edebiyatı var aklımda. Akdenizde hazırlığın zor olması ile ilgili şeyler okudum, alandışı olunca da korktum açıkçası. Japoncaya ilgimi kaybettim ayrıca, araya da sıkıştırıyım bunu . Konya civarları istiyorum. Antalya öncelikliydi ama orada da İngilizce harici bölüm yok.
    Bildiğim kadarı ile dil bölümlerine birincilik kontenjanın yok. En iyisine sen karar verirsin. Zorluk göreceli kavramdır. Alandışı ile bu puanı almışsan hazırlık seni zorlamaz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Hocam iyi akşamlar; benimde başarı sıralamam alan dışı 8014, Kocaeli öğretmenlik ikinci öğretim 7590 ve Çanakkale yine öğretmenlik ikinci öğretim 8860 ile kapatmış bu ikisini kıyaslarsak şansımı nasıl görüyorsunuz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Hocam sizce çankaya müt-ter bu yıl ilk kaçı alır?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı violinist* isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sağ olun şimdiden.

Puanım 492, 951, sıralamam 440. Alaniçiyim. Tercümanlık istiyorum. Çeşitli sebeplerle birkaç okulu elemek zorunda kaldım.

İstanbul Üniversitesi - Mütercim Tercümanlık
    Marmara Üniversitesi - Mütercim Tercümanlık
    Ege Üniversitesi - Mütercim Tercümanlık

Ege'den önce Yeditepe - Çeviribilim de yazabilirim ancak özel olması beni düşündürüyor. Ve de İstanbul ile Marmara'yı yer değiştirme ihtimalim var, emin değilim. Sormak istediğim, Ege ile kapatsam risk olur mu? 1200 küsür almış geçen yıl. Ve 3 tercih çok mu az, riskli mi? Ama yazabileceğim başka okul yok :/ Başa Boğaziçi falan yazmalı mıyım gelmeyeceğini bile bile? Öyle yapanların olduğunu duyuyorum.

Tekrar teşekkürler, iyi akşamlar.
    3 tercih hiç riskli değil. 1.tercihin garanti. Boğaziçi yazmakta hiçbir sakınca yok. Ya tutarsa?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Hocam alanici sıram 2895. geçen yıl bursa ing öğretmenliği 2200le, kocaleli 2400lerde kapattı. sizce ilk iki tercime bunları yazmam biraz saçma olurmu? üçüncü sıraya konyayi yazmak istiyorm ki gecen yıl 3600lerde kapatmış. sizce bu ilk iki tercihi yapaymmı yoksa boşa yer kaplamasınmı dersiniz...
    Buarada profil resminizn sonuna kadar arkasndaym. Darağacındada olsak son sözümüz Fenerbahçe!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    3 tercih hiç riskli değil. 1.tercihin garanti. Boğaziçi yazmakta hiçbir sakınca yok. Ya tutarsa?
    Çok teşekkürler hocam. Yazayım o zaman, içimde kalmasın

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı Lawliet isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Alandışı dil-1 puan : 476,5 alandışı sıralama : 1432 sanırım , 800-900 arası bir şey oluyor alaniçine göre.

Bende hacettepe müt-ter istiyordum ancak olmayacak gibi , yinede başa yazacağım sanırım gnydnbtl arkadaşım gibi , Galatasaray fransız dili ve edebiyatı yazmayı düşünüyorum 2. sıraya sizce gelir mi? , istanbul düşünüyorum ancak DEU müt-terde yazacagım sanırım , şimdiden teşekkür ederim görüşleriniz için.
    Hacettepe zor. Galatasary Fransız dili ise yüksek olası. Diğerleri ise garanti.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Hocam alan içi 4801. oldum.
    Ankara,İstanbul yada İzmir ide,ake veya ingiliz dilbilimi istiyorum. Nereleri yazmalıyım acaba ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0
    Bence girme olasılığın çok yüksek. Bunun dışında Pamukkale, Aksaray, Sakarya, gibi yerler yazılabilir.
    Hocam çok teşekkür ederim öyle diyorsunuz da pamukkalenin sıralaması 1150 bana ek puanlı sıralamada fazla oynama olmaz neyse odur dediler moralim çok bozuldu yani diyolar ki ek puanlı sıralamalar fazla oynamaz bu duruma da bir açıklama getirebilirseniz çok sevinirim hocam şimdiden teşekkürler...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    sıralamam 1580 ve alaniçiyim
    yeditepe ing öğrt
    anadolu ing öğrt
    uludağ ing öğrt
    akdeniz ing öğrt
    yeditepe düşük bi ihtimal ama sizce hangisinin gelme ihtimali en yüksek bi de bu kadar tercih az mı riskli olur mu ? şimdiden teşekkür ederim hocam

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı kubraaaa isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    DİL 1 442 sıralama 2569
    Alaniçi

Anadolu üniversitesi ingilizce öğretmenliği istiyorum sıralaması 1660 . Gelme ihtimali nedir sizce hocam ?
    Çok zayıf ihtimal. Neredeyse 0 ihtimal.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Puanım: 486
    Sıralamam: 608
    İstediğim Bölümler:
    *HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ MÜT-TER(İNG)
    *İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ MÜT-TER(İNG)
    *YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ ÇEVİRİBİLİM(TAM BURSLU)
    *DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ MÜT-TER

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0
    Hocam çok teşekkür ederim öyle diyorsunuz da pamukkalenin sıralaması 1150 bana ek puanlı sıralamada fazla oynama olmaz neyse odur dediler moralim çok bozuldu yani diyolar ki ek puanlı sıralamalar fazla oynamaz bu duruma da bir açıklama getirebilirseniz çok sevinirim hocam şimdiden teşekkürler...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    hocam aöl çıkışlıyım sıralamam(ekli) 472 ing.öğretmenliği istiyorum en yüksek neresi tutar sizce veya hacettepe tutar mı? teşekkürler

Toplam 174 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)

Bu Konu İçin Etiketler