Toplam 7 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 135 sonuçtan 41 ile 60 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Alaniçi-Alandışı Meselesi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı ibrahim_lp isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hocam, benim de bu konu hakkında bir sorum olacaktı. Soracağım soru biraz gereksiz olabilir ama yine de merakımı gidermek istiyorum. Ben alandışıyım ve kılavuzda da "0,12 aobp li başarı sıralaması" yazıyor. Selçuk Üniversitesi Rus dili ve edebiyatı 0,12 aobp li başarı sıralaması 15.400 ve benim başarı sıram ise 14.565. Fakat aynı bölümün 0,15 aobp li başarı sıralaması ise 9.800, benim burada herhangi bir dezavantajım var mı? Yani bölüme yerleşebilir miyim bu sıralamayla?
    Hayır herhangi bir dezavantajın yok. Alaniçi 9800 sıralaması ile alandışı 15400 başarı sıralamasının puanları hemen hemen aynı. Yani bu 2 öğrenci de birbirine çok yakın puan almışlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı Noir isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer şartlarda şartlarında sadece, fransızcadan girmek zorunlur ve eğitim dili fransızcadır demeseydi alandışı tercih mi yapmalıydı?
    Mesela çoğu İngilizce bölümünde 77.madde şartı var. Yani "sınava ingilizceden girmek zorunludur". Arkadaşımız bu maddeyi barındıran bölümlere başvuramıyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Selamlar Yahya hocam, ben de birşey danışmak istiyorum, birkaç gündür araştırma yapıyorum. Sadece 3 tercih yapmayı planlıyorum. 1. olara Ankara Üniversitesi - Fars Dili ve Edebiyatı. Alan dışıyım.

Bu bölüm geçen sene dil ; 255 puan ve 27,900 sıralama ile almış. Benim bu seneki alandışı puanım 300 ve sıralamam 27,792. İlk tercihim bu olacak. Yerleşme şansım var mı acaba ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı Yahya Hoca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır herhangi bir dezavantajın yok. Alaniçi 9800 sıralaması ile alandışı 15400 başarı sıralamasının puanları hemen hemen aynı. Yani bu 2 öğrenci de birbirine çok yakın puan almışlar.
    Peki yerleşme durumum ne sizce?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    2 gündür forumda bu konu hakkında çok şey sorulmakta. Kafalar karışmakta. Konuya açıklık getirmeye çalışayım. Soracaklarınız olursa yardımcı olmaya çalışayım.

• Yabancı Dil Bölümü öğrencilerinin hem alaniçi hem de alandışı puan ve sıralaması olur. Varsa ek puanlı puan ve sıralamaları da olur.

• MF/TM öğrencilerinin sadece alandışı puanı ve sıralaması olur.

• TS öğrencilerinin hem alaniçi hem de alandışı puan ve sıralaması olur. Ama alaniçi olarak sadece Turizm Rehberliği bölümünü tercih edebilirler. Öğretmenlik ve diğer bölümlerde ise alandışı puanları kullanılır.

• Alandışı puan ve sıralamalara alaniçi öğrenciler de dahildir. Ama alaniçi puan ve sıralamalara alandışı dahil değildir. Haliyle alaniçi sıralaması 2000 civarında olan birisinin alandışı sıralaması 3000 lerde olur.

• Yabancı Dil Sınavında 30000 öğrenci DİL-1'de barajı aşmış. Bunların 14500 tanesi alandışı öğrenci (6000 MF, 5000 TM, , 3500 Meslek Lisesi). DİL-1'de barajı aşan ve alaniçi olan öğrenci sayısı ise 15500.(Bunların 1500 tanesi de TS bölümü öğrencisi).

-Bir Örnek;
    A Öğrencisi Alaniçidir
    Puanı;430
    Sırası;3500

B Öğrencisi Alandışıdır
    Puanı;430
    Sırası;5500

Bu iki öğrenci arasında 2000lik bir sıralama farkı olmasına rağmen ikisi de eşit şartlara sahiptir.
    arkadaşlar yahya hoca nın açıkladığı durumları en sonuncu maddesi anlaşılmamış arkadaşlarımız tarafından.ben yardımcı olmaya çalışayım.
    1----alan dışı sıralamanızı sizinle aynı puanı yapan alan içi biriyle karşılaştırın tahmin etmeye çalışın diye bir şey kesinlikle yok!
    2----alandışı tercih yapacak arkadaşları kılavuzda ilgilendiren TEK KAİDE ALAN DIŞI SIRALAMASI BÖLÜMÜDÜR!
    ÖRNEK : A kişisi alan içi olsun.puanı 100 ve sıralaması 1000 diyelim.
    B kişisi alandışı olsun.puanı 100 ve sıralaması 2000 diyelim.
    Tercih etmeyi düşündekleri bölüm geçen yıl alaniçinden en son 2100üncü kişiyi almış olsun ve alandışından en son 3100üncüyü almış olsun.
    BU DURUMDA ALAN DIŞI KARDEŞİMİZİ TERCİH HUSUSUNDA TEK İLGİLENDİREN YER,O OKULUN O BÖLÜMÜNÜN ALAN DIŞI EN SON KAÇINCI ÖĞRENCİYİ ALMIŞ OLDUĞUDUR.
    bunda kafa karıştırıcı bir durum yok.durum çok basit aslında.bunun anlamı ösym nin kılavuzunun dediği şu: alandışı arkadaşa: arkadaşım sen alan dışıysan senin burayı tercih etmen için gereken sıralama budur.
    alaniçi arkadaşa : arkadaşım sen alan içiysen burayı tercih etmen için gereken sıralama budur.

Bunun tek kaidesi budur.bunun dışında herhangi bir şey uygulamaya çalışmanız yanlış tercihlere sebebiyet verecektir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Alıntı burakcn isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yahya hoca nın açıkladığı durumları en sonuncu maddesi anlaşılmamış arkadaşlarımız tarafından.ben yardımcı olmaya çalışayım.
    1----alan dışı sıralamanızı sizinle aynı puanı yapan alan içi biriyle karşılaştırın tahmin etmeye çalışın diye bir şey kesinlikle yok!
    2----alandışı tercih yapacak arkadaşları kılavuzda ilgilendiren TEK KAİDE ALAN DIŞI SIRALAMASI BÖLÜMÜDÜR!
    ÖRNEK : A kişisi alan içi olsun.puanı 100 ve sıralaması 1000 diyelim.
    B kişisi alandışı olsun.puanı 100 ve sıralaması 2000 diyelim.
    Tercih etmeyi düşündekleri bölüm geçen yıl alaniçinden en son 2100üncü kişiyi almış olsun ve alandışından en son 3100üncüyü almış olsun.
    BU DURUMDA ALAN DIŞI KARDEŞİMİZİ TERCİH HUSUSUNDA TEK İLGİLENDİREN YER,O OKULUN O BÖLÜMÜNÜN ALAN DIŞI EN SON KAÇINCI ÖĞRENCİYİ ALMIŞ OLDUĞUDUR.
    bunda kafa karıştırıcı bir durum yok.durum çok basit aslında.bunun anlamı ösym nin kılavuzunun dediği şu: alandışı arkadaşa: arkadaşım sen alan dışıysan senin burayı tercih etmen için gereken sıralama budur.
    alaniçi arkadaşa : arkadaşım sen alan içiysen burayı tercih etmen için gereken sıralama budur.

Bunun tek kaidesi budur.bunun dışında herhangi bir şey uygulamaya çalışmanız yanlış tercihlere sebebiyet verecektir.
    tamam senin soylediginde dogru ama gecen seneye gore bunu yaparsak yanlis olur cunku gecen sene siralamalar bukadar fark yaratmiyordu alan ici disi olunca... simdi benim puanim 470 alandisiyim 1800. olmusum. 470 alanici arkadas 1200. olmus. ben gecen senenin alandisi 1800 ile kapatan yerlerine gore tercih yaparsam yanlis olacak cunku gecen sene bukadar fark yaratmiyordu.iste bunu goz onunde bulundurmuyorsun arkadasim...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    şimdi geçen senenin alandışı sıralamasına göre tercih yapmamız sağlıklımı değilmi, tam hemfikir oluyoruz başka bir fikir atılıyor ortaya kafamız karışıyor

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı fatihgh3 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi geçen senenin alandışı sıralamasına göre tercih yapmamız sağlıklımı değilmi, tam hemfikir oluyoruz başka bir fikir atılıyor ortaya kafamız karışıyor
    Hayır sağlıklı.Geçen senekilerin 2009 için çıkartılan 2009-2010 denklik sıralama kılavuzu biraz sagliksizdi çünkü geçen sene bildiğiniz gibi yeni sistem gelmişti ve puanlar ve sıralamalar yeni sisteme göre convert edilmişti.Bu seneki sıralamalar doğru.Yahya Hocamın verdiği bilgiler ışığında burakcn arkadaşın dedikleride çok doğru.Kafalar karışmasın.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı ümit.93 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam senin soylediginde dogru ama gecen seneye gore bunu yaparsak yanlis olur cunku gecen sene siralamalar bukadar fark yaratmiyordu alan ici disi olunca... simdi benim puanim 470 alandisiyim 1800. olmusum. 470 alanici arkadas 1200. olmus. ben gecen senenin alandisi 1800 ile kapatan yerlerine gore tercih yaparsam yanlis olacak cunku gecen sene bukadar fark yaratmiyordu.iste bunu goz onunde bulundurmuyorsun arkadasim...
    sen olayı doğru yorumlamışsın ümit.aynı puanda alaniçi alandışı durumdan oluşan 600 kişilik fark geçen seneye oranla çok çok büyük bir farklılık değildir.kaldı ki senin dediğin gibi geçen sene aynı puanda,alan içi dışı hesabı yapıldığında bu kadar kişi farkı olayı oluşmuyordu demekte baştan yanlış bir saptama.mesela şu örnekleri incelemelisin;
    ankara üni İDE : puan 459.418 alan içi: 3600---alan dışı :4420--fark: 820 kişi..
    atatürk üni İNG. ÖĞRT : puan 431 alan içi :5280---alan dışı 7150--fark:1870 kişi..
    atılım üni tam burslu İDE : puan :427.692 alan içi : 5540----alan dışı : 7520---fark : 1980 kişi..
    gördüğün gibi bunlar aynı puanı almış alan içi ve alan dışı en son yerleşen arkadaşların sıralamaları.
    Ve şimdi konunun bir boyutunu daha anlatmak istiyorum ve kanımca sende bu açıdan düşündüğün için böyle söyledin.mesela hacetepe,boğaziçi gibi ekstrem en üst puanları talep eden üniversitelerde (boğaziçi alan dışı 6. alan içi 9. yu almış------hacettepe alandışı 203. alan içi 200. almış) fark oluşmuyor.
    yani burdan göreceğimiz sonuç şu ki alan içi ve alan dışı arasındaki fark üçgenin tepesinden altına inildikçe büyüyor.ve tercih konusunda herkesin sadece kendisini ilgilendiren kısmına bakmasında bir sıkıntı yaratmıyor.ki zaten boğaziçini tercih edecek arkadaşın sonuç kağıdında da alan içi ve alan dışı sıralaması kısmında yazan yukarda dediğimdir.
    mesela sen 470 puanla 1800.olmuşsun.alan içi arkadaşta 1200.olmuş. aynı puanla alan içi 9000. alan dışı 13000.olanlarda var.onlar arasında ki fark 4 bin kişi.bunlar üçgenin altı.senin puanın üçgenin ortasının üstü.600 kişi fark var.hacettepe ve boğaziçi puanlarını alanlarda üçgenin en üstü.3-5 kişi fark var.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Çok güzel bi açıklama olmuş teşekkürler (:

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Alıntı burakcn isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    sen olayı doğru yorumlamışsın ümit.aynı puanda alaniçi alandışı durumdan oluşan 600 kişilik fark geçen seneye oranla çok çok büyük bir farklılık değildir.kaldı ki senin dediğin gibi geçen sene aynı puanda,alan içi dışı hesabı yapıldığında bu kadar kişi farkı olayı oluşmuyordu demekte baştan yanlış bir saptama.mesela şu örnekleri incelemelisin;
    ankara üni İDE : puan 459.418 alan içi: 3600---alan dışı :4420--fark: 820 kişi..
    atatürk üni İNG. ÖĞRT : puan 431 alan içi :5280---alan dışı 7150--fark:1870 kişi..
    atılım üni tam burslu İDE : puan :427.692 alan içi : 5540----alan dışı : 7520---fark : 1980 kişi..
    gördüğün gibi bunlar aynı puanı almış alan içi ve alan dışı en son yerleşen arkadaşların sıralamaları.
    Ve şimdi konunun bir boyutunu daha anlatmak istiyorum ve kanımca sende bu açıdan düşündüğün için böyle söyledin.mesela hacetepe,boğaziçi gibi ekstrem en üst puanları talep eden üniversitelerde (boğaziçi alan dışı 6. alan içi 9. yu almış------hacettepe alandışı 203. alan içi 200. almış) fark oluşmuyor.
    yani burdan göreceğimiz sonuç şu ki alan içi ve alan dışı arasındaki fark üçgenin tepesinden altına inildikçe büyüyor.ve tercih konusunda herkesin sadece kendisini ilgilendiren kısmına bakmasında bir sıkıntı yaratmıyor.ki zaten boğaziçini tercih edecek arkadaşın sonuç kağıdında da alan içi ve alan dışı sıralaması kısmında yazan yukarda dediğimdir.
    mesela sen 470 puanla 1800.olmuşsun.alan içi arkadaşta 1200.olmuş. aynı puanla alan içi 9000. alan dışı 13000.olanlarda var.onlar arasında ki fark 4 bin kişi.bunlar üçgenin altı.senin puanın üçgenin ortasının üstü.600 kişi fark var.hacettepe ve boğaziçi puanlarını alanlarda üçgenin en üstü.3-5 kişi fark var.
    tamam simdi anladim dostum. ben sadece kendi acimdan bakarak soyluyodum. ege universitesini istiyorum cunku orda son giren alanici 1270 alandisi 1250 imis. kendi acimdan yorumladigim zaman benim sansim var demektir

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Kafaları karıştıracak bir durum da söz konusu değil zaten, biri bir taş atıyor herkesin de aklı karışıyor haliyle. Zaten sınav değerlendirmesinde '' alan içi - alan dışı '' ayrımı yapılmış. Alan içi olanlar kendi aralarında bir sıralamaya, alan dışı girenler de kendi içlerinde bir sıralamaya sahipler. Tercih kılavuzuna bakıp, alan içi 3500'den almış ben alan dışıyım ve sıralamam 6200. Acaba bu bölüme girebilirmiyim diye gereksiz hesaplara gerek yok.

Kişi önce alan içi yada alan dışı olayına dikkat edecek.
    Tercih kılavuzunda kendisini ilgilendiren sıralamaya bakacak ( alan içi 0.15 ) - ( alan dışı 0.12 )
    Geçen senenin verileri ile kendi sıralamasını karşılaştıracak.
    Olası sapmaları dikkate alarak tercihlerini oluşturacak. İster bu barajı %20 üst, %20 alt olarak değerlendirsin isterse de tüm tercihlerini sıralama altı olan bölümlerden yapsın bu kişisel tercih ile alakalı.

Bir bölüm için diyelim ki;

Alan içi sıralaması; 3650 olsun.
    Alan dışı sıralaması; 6120 olsun.

Aslında her iki öğrencinin de sınav dereceleri birbirine çok yakın. Sıralama farkınının sebebi ise sınava giren alan içi ve alan dışı adayların oranıdır. Mesela sınava 43 bin kişi girdi. Bunun 18 bin'i alan içi ve geri kalanı alan dışı olsun. Alan içi öğrencinin sıralaması sadece DİL bölüm öğrencilerinin total mevcudundan oluşturulduğu ve toplam sınava giren adayların daha az bir bölümü alan içi olduğundan dolayı sıralamada daha önlerde olması gayet normal. Ama alan dışı öğrencisi geriye kalan 25 bin kişi içinde bir sıralamaya sahip olduğu için sıralaması gerilerde kalıyor normal olarak ama bu kesinlikle '' OLUMSUZLUK '' içeren bir durum değildir.

Sıralamalarda ki büyük farkın sebebi bu şekilde arkadaşlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Alıntı Eudance isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafaları karıştıracak bir durum da söz konusu değil zaten, biri bir taş atıyor herkesin de aklı karışıyor haliyle. Zaten sınav değerlendirmesinde '' alan içi - alan dışı '' ayrımı yapılmış. Alan içi olanlar kendi aralarında bir sıralamaya, alan dışı girenler de kendi içlerinde bir sıralamaya sahipler. Tercih kılavuzuna bakıp, alan içi 3500'den almış ben alan dışıyım ve sıralamam 6200. Acaba bu bölüme girebilirmiyim diye gereksiz hesaplara gerek yok.

Kişi önce alan içi yada alan dışı olayına dikkat edecek.
    Tercih kılavuzunda kendisini ilgilendiren sıralamaya bakacak ( alan içi 0.15 ) - ( alan dışı 0.12 )
    Geçen senenin verileri ile kendi sıralamasını karşılaştıracak.
    Olası sapmaları dikkate alarak tercihlerini oluşturacak. İster bu barajı %20 üst, %20 alt olarak değerlendirsin isterse de tüm tercihlerini sıralama altı olan bölümlerden yapsın bu kişisel tercih ile alakalı.

Bir bölüm için diyelim ki;

Alan içi sıralaması; 3650 olsun.
    Alan dışı sıralaması; 6120 olsun.

Aslında her iki öğrencinin de sınav dereceleri birbirine çok yakın. Sıralama farkınının sebebi ise sınava giren alan içi ve alan dışı adayların oranıdır. Mesela sınava 43 bin kişi girdi. Bunun 18 bin'i alan içi ve geri kalanı alan dışı olsun. Alan içi öğrencinin sıralaması sadece DİL bölüm öğrencilerinin total mevcudundan oluşturulduğu ve toplam sınava giren adayların daha az bir bölümü alan içi olduğundan dolayı sıralamada daha önlerde olması gayet normal. Ama alan dışı öğrencisi geriye kalan 25 bin kişi içinde bir sıralamaya sahip olduğu için sıralaması gerilerde kalıyor normal olarak ama bu kesinlikle '' OLUMSUZLUK '' içeren bir durum değildir.

Sıralamalarda ki büyük farkın sebebi bu şekilde arkadaşlar.
    aynen yahya hoca da boyle diyor iste. ben alandisiyim 1800. oldum ayni puandaki arkadas alanici 1200. olmus ama ikinizinde sansi esit ayni yerlere girebilirsiniz dedi yahya hoca. boyle degil mi Allah askina 2 gundur kafayi yiyorum..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı ümit.93 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen yahya hoca da boyle diyor iste. ben alandisiyim 1800. oldum ayni puandaki arkadas alanici 1200. olmus ama ikinizinde sansi esit ayni yerlere girebilirsiniz dedi yahya hoca. boyle degil mi Allah askina 2 gundur kafayi yiyorum..
    Evet puanınız eşit ise ikiniz de aynı şansa sahipsiniz. Kafayı yiyecek bir durum yok ortada.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Evet puanınız eşit ise ikiniz de aynı şansa sahipsiniz. Kafayı yiyecek bir durum yok ortada.
    arkadaslarin dedikleri falan kafami karistirdi hocam o yuzden. ben durumumu acikliga kavusturdum tamamdir tekrar tesekkur ederim hocam

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Geçen seneye bakıp da alan içi - alan dışı arasında bu sene şu kadar fark var, bu kadar fark var diye endişelenmenin bir anlamı yok. Bu sadece sınava giren toplam aday sayısının artması ve bu adayların alan içi yada alan dışı olup, olmamasıyla ilgili bir durum. Zaten alan içi yada alan dışı olmak sorun değil, birbirlerinden bağımsız bir şekilde değerlendiriliyor sıralamalar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    -Bir Örnek;
    A Öğrencisi Alaniçidir
    Puanı;430
    Sırası;3500

B Öğrencisi Alandışıdır
    Puanı;430
    Sırası;5500

Bu iki öğrenci arasında 2000lik bir sıralama farkı olmasına rağmen ikisi de eşit şartlara sahiptir.
    Bunu biraz daha açar mısınız ? Sıralama değil de puan mı önemli oluyor burada... Ben imam hatipli değilim ve ilahiyat tercih edeceğim şimdi durumum böyle mi olacak ya da nasıl olacak ? /not sözelciyim /

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Benim anlamadığım tek nokta şudur; Alan içi ve alan dışı adaylar nasıl aynı kefeye konacaktır? Aynı puanı yapsalar dahi aralarında örneğin 1000 kişi varken bu kişiler nasıl aynı şansa sahip olacaktır? Eğer yaklaşık 1000 kişi aynı şansan sahipse yerleştirmelerde kaos ortaya çıkmaz mı? Sıralamalar geçerliliğini yitirmez mi? Biz bu sene tercihleri neye göre yapacağız o zaman? Puanlara göre demeyin zira geçen senenin 100.sü ile bu senenin 100.sünün almış olduğu puanlar arasında bayağı fark var.Mantık ''sıralamaya göre yapacaksın'' diyor.Ayrıca sıralamalarda kişiler asla aynı şartlara sahip olamazlar,her şeyleri aynı olsa dahi İsim-Soyisim Alfabetik önceliğine bakılır,yaşa bakılır ve bir aday diğerinden üstün hale gelir.Benim açıkçası kafam karıştı.Benim hafzalam benden 200-300-400 vs sıra aşağıda birinin benimle aynı şartlara sahip olmasını almıyor,aynı şekilde kendimi 100 basamak yukarıdaki şahısla aynı şartlarda göremiyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alan içi 15000 kişi sınava girmiş, alandışı da tam sayıyı hatırlamıyorum Yahya hocamız yazmıştı yine yaklaşık 15000 kişi barajı geçmiş.Yani toplam 30.000 kişi var ortada.Alaniçi puanlar 15000 kişi üzerinden değerlendirilirken alandışı puanlar 30.000 kişiyi barındıran puanlar olduğu için farklı iki sıralamada gözüken adaylar aslında aynı puanı temsil ediyor.Kafa karışacak bir durum yok.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Alan içi ve alan dışı adaylar aynı puanı alırsa benzer şartlara sahip olur sözü ile ifade etmek istenen kendi puan türlerinde bu şansa sahip olurlar.

415 puan ile sıralaması 4150 ( alan içi )
    415 puan ile sıralaması 7910 ( alan dışı )

Değerlendirmeyi belirtilen ölçülerde yapmak zorundasınız.

Tercih Kılavuzunda yazar ( 0'15 - 0'12 ) diye. Alan içi 0'15'li sıralamaya, alan dışı ise 0'12'li sıralamaya bakacak.

Defalardır yazıyoruz, alan içi sıralamaları alan dışı sıralamalarla mukayese etmeyiniz.

Söz konusu bölüm, geçen sene son öğrenciyi;

Alan içi; 4350
    Alan dışı; 8020'den almış olsun.

Bu durumda aynı puanı almış 2 aday da bu bölüme yerleşirler.

Toplam 7 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)