Toplam 19 sonuçtan 1 ile 19 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Yurtdışında Yabancı Dil Öğrenmek İçin

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    152

Yurtdışında Yabancı Dil Öğrenmek İçin

Yurtdışında Yabancı Dil Öğrenmek İçin

20 yıllık Yurtdışı Eğitim Danışmanından, başka bir ülkede yabancı dil eğitimi almak isteyenlere öneriler..

Nisan ayında başlamak üzere bu köşede yer alma teklifi iletildiğinde çok sevindim. Çünkü bu güzel bahar ayının benim için farklı anlamları var. Bir, Nisan ayında doğdum. İki, doğanın canlanması bu ayda muhteşemdir. Üç, mesleğimde özellikle gençlerin yaz aylarında yurtdışı planlarına ciddi ciddi başladıklarını ve dolayısı ile beni çok yoğun bir çalışma takviminin beklediğini bilirim.Üstelik 20 yıllık Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı birikimimi paylaşmak ve bu konuda farkındalıklar oluşturmak fikri de bana müthiş cazip geldi.

Örneğin daha yeni değişen Interrail tren tarifesinden, vize alırken nelere dikkat etmek gerektiğinden, hangi dil okulunun tam da size göre olabileceğinden, her yutdışına çıkan öğrencinin olmazsa olmaz Uluslararası öğrenci kartını edinmesi gerektiğinden söz edeceğim. Bazen de işin komik yanlarını paylaşacağım sizinle. Tüm bu paylaşımların size faydası olacağını umuyorum.

Gelelim bu aralar eğitsel, kültürel ya da turistik anlamda yurtdışına çıkarak donanımlarını artırmak, farklı kültürleri tanıyarak farklılıkları farketmek adına yaz planları yapan gençlerin durumuna .

Kimi arkadaş grubu ile Interrail ile Avrupa'da gezi, kimi, Uluslararası gönüllü gençlik kamplarında yabancı gençlerle bir işi kotarma, kimi yabancı dilini geliştirmek amacı ile okul tatili süresince ya da bütçesinin izin verdiği ölçüde dil okullarına gitme telaşındalar.

Bugün ya ailesinin zoru ile yurtdışında bir okula gitmek zorunda kalanlar (umarım sayıları çok değildir) , ya da ailenin maddi desteği ile bilinçli olarak dil öğrenmeye yada geliştirmeye yurtdışına çıkanlar için bazı önemli noktaları hatırlatayım.

Öncelikle işinin ehli bir eğitim danışmanlığı firması ile görüşün.
    -“Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği” bu konuda yetkin kuruluşların toplandığı bir dernektir.

İhtiyacınızı baştan belirlemeye çalışın.
    -Örneğin “İngilizce ya da Almanca öğrendiğimde nerede kullanacağım? Akademik bir düzey mi gerekiyor? Sadece konuşma dilimin mi ilerlemesini istiyorum? Yoksa bu yıl içinde öğrendiklerimin pekişmesi yeterli mi olur? Vb soruları kendinize sorun.

Tarih aralığınızı doğru saptayın.

Kurs süresince nasıl bir konaklama istediğinize karar verin.
    - Farklı kültüre sahip bir aile yanında kendinizi kısıtlanmış hissedecekseniz, kesinlikle yurtta kalın.

Kişilik özelliklerinize göre okul seçiminize dikkat edin.
    -Eğer her akşam dışarıda bir aktiviteniz var ise hafta sonları çeşitli kültürel faaliyetlere katılıyorsanız, kalabalıktan hoşlanıyorsanız, çok sakin bir kasaba size hiç de uygun olmayabilir.

Bütçenizi oluşturun.

Gideceğiniz ülke ve şehir için yaz trafiğini düşünerek, uçak rezervasyonlarınızı yaptırmayı unutmayın.

En önemlisi vize işlemlerini zamanında halledebilmek için uygun zaman aralığında seçim ve kayıt işlemlerinize başlamayı ihmal etmeyin.

Bu konulara dikkat ederek doğru yönlendirmeler ile doğru seçim yapmamanız için hiçbir neden olmayacak.

gülçin taşkın-hürriyet

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    37
    yaklaşık kaç lira ki?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24

yurt dışı yaz okulu fiyatları

ben 2 yaz dönemini ingilterede geçirdim.yaz okulları şeklinde programlar var ve yaşlara göre kategorize edilmiş.fiyatları orada çeşitli etkinliklere girmenize bağlı olarak değişiyor ama deneyimli bir firma tarafından gönderilirseniz(çeşitli eğitim danışmanlıkları) ingiltere için yaklaşık tl kuruna göre her şey dahil 6 000 ytl yi buluyor.(buna gezi konaklama(aile yanı yada yurt-tercihen- dahil)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    51
    bilgi için teşekkürler ben de ingiliz dili 4 sınıf olacam inşallah yurt dışı eğitimi çok istiyorum kendimi alanımda geliştirmek istiyorum tabi ilk defa böle bi şey olacağından kaygılarım ve korkularım var ne yapabileceğim hakkında maddiyat altından kalkabilirmiyim gibisinden

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24

Ce: Yurtdışında Yabancı Dil Öğrenmek İçin

Merhaba,ben de bu yaz yurtdışında ingilizce eğitim alıp dilimi geliştirmek istiyordum ancak bu seneki tatil planlarımdan ona vakit kalmadı.Diyeceğim şu ki,seneye yaz döneminde Malta'ya gitme planlarım var.Burada size soracağım sorular şunlar;
    1-Malta ile İngiltere arasında fiyat bakımından ne kadar fark var?
    2-Malta'daki dil okulları kaliteli mi?Yani İngiltere'yi fiyatı daha fazla diye bir kenara atıp Malta'ya gitmek mantıklı mı ve buna değer mi?
    3-Bazı arkadaşlarım Malta'ya gitme ben gittim o kadar da iyi değil derken,bazıları tam aksine evet git,doğru okulu seçersen İngiltere'deki dil okullarından pek bir farkı yok dediler,ya sizce?
    4-Bölümüm Uluslararası İlişkiler ve seviyem Upper Intermediate.Bundan önce sadece üniversitede hazırlık okudum ve hazırlık sınıflarından en iyi sınıftaydım.Demek istediğim yatkınlığım var ve gittiğim taktirde seviyemde ne gibi bir artış olur onu sormak istiyorum size..
    Sorularımı okuduğunuz ve cevapladığınız için şimdiden çok teşekkür ederim...Saygılar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    59

ben ing öğretmenliği okuyorum ve inş. yurtdışında eğitim alıcam.ama gideceğim ülkenin ana dili almanca ve ben almancada berbatım.gittiğim ülkenin bana vereceği dil kursu orda yaşayabilmem için yeterli olabilir mi?çok endişeliyim bu konuda.şimdiden teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24

Cool Ce: Yurtdışında Yabancı Dil Öğrenmek İçin

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    52

Alıntı kübraaa isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ing öğretmenliği okuyorum ve inş. yurtdışında eğitim alıcam.ama gideceğim ülkenin ana dili almanca ve ben almancada berbatım.gittiğim ülkenin bana vereceği dil kursu orda yaşayabilmem için yeterli olabilir mi?çok endişeliyim bu konuda.şimdiden teşekkürler
    Belli bir süre dil kursu alacaksınız, zaten temelini öğrendiniz mi orada kendinizi geliştirirsiniz, bu tamamen sizin elinizde, yurtdışına gitme fırsatınız varsa bu konuda fazla endişelenmeyin bence

Dilci19 Misafir

Alıntı LEE 19 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Belli bir süre dil kursu alacaksınız, zaten temelini öğrendiniz mi orada kendinizi geliştirirsiniz, bu tamamen sizin elinizde, yurtdışına gitme fırsatınız varsa bu konuda fazla endişelenmeyin bence
    güvenilir bir kurs bulmakta ayrı bir mesele . bence okulunuza önem verin okulun olanaklarıyla yurtdışına giden öğrencilerden biri olun .

KATOT Misafir

Yurtdışında dil eğitimi alarak kalabilir miyiz? Oranın vatandaşlığına geçebilir miyiz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    37

Alıntı KATOT isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışında dil eğitimi alarak kalabilir miyiz? Oranın vatandaşlığına geçebilir miyiz?
    kesin cevap veriyorum... HAYIR.. ben araştırmıştım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    35

Alıntı KATOT isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    benim arkadaşın abisi geçen yaz İngiltere'ye gitti.dil kursuyla gitmişti,daha sonra orda oturmaya karar verdi.hangi izinle kaldığını sordum,öğrenci izniyle kalıyormuş sürekli.bir okula kaydolmuş,ama gitmiyormuş,formalite icabı yani.bunun dışında,vatandaşlık almak evlenmediğin sürece çok zor oluyor.formalite evliliğiyle 5 yıl ülkeden ayrılmadan orda kalınca vatandaşlık çıkıyor diye biliyorum,karışık işler bayağı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25

bnm ablam work and travel ile gitmişti...konuşma pratiği için çok iyi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    32
    tam olarak bilmiyorum ama imkansız gibi gözüküyor ama tabi bu ülkeden ülkeye değişir

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Maltadaki dil kursları kesinlikle çok iyi.. EF ve EC yi önerebilirim sizlere. Fiyatlara gelince yaz döneminde biraz artıyor malum turistik bir yer. Ama verdiğiniz paraya değecek bana güvenebilirsiniz. Malta shengen vizesi uyguluyor, para olarak euroyu kullanıyor. Fiyatlar ingiltereye nazaran çok iyi, sterlin malum çok yüksek. Bir de Malta'nın tüm halkı ingilizce biliyor. Aksanları biraz bozuk ama kesinlikle bir sorun yaşamazsınız.
    Sorunuz olursa seve seve yanıtlarım..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    28
    Ben Malta'ya ve İngiltere'ye gitmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki eğer Dil Öğrenmek için gidilecekse (yani tatil maksatlı değilse) ve maddi gücünüz elveriyorsa kesinlikle İngiltere'yi tercih edin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Eğer İngilizceye merakın var ve İngilizceyi çok iyi bir şekilde öğrenmek istiyorsan, Callan okulunu önerebilirim öğrenme garantili ve Londra merkezli kurs ücreti 3000 tl ye falan denk gelebiliyor ve kalacak yer konusunda da yardımcı oluyorlar sitesi : http://www.metodocallan.net/callan_i...ulu_londra.htm

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    12

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Özellikle İrlanda oldukça popüler yurtdışında eğitim için.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)