Toplam 4 sonuçtan 1 ile 4 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2010 kpds sonbahar 53. soru

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13

2010 kpds sonbahar 53. soru

your nephew, who is yet at high school,is very interested in history.you feel that you ought to encourage him to study history when he goes up to the university.so you say to him:
    b-)Since history appeals to you so much,I strongly recommend it for you to choose as your field of study when you enter the university.
    d-)Since you're determined to study history at the univesity,there is nothing Ican do for you.

ben b seçeneğini seçmiştim ama cevap d imiş.nedenini açıklayarak yardımcı olursanız sewinirm...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Cevap bence de B. Çünkü verilen duruma göre,Yeğenimiz henüz tarih okumaya karar vermemiş,tarihi seviyor ve biz de kendisini tarihe yönlendirmeliyiz.Bu şık B'dir. D seçeneğinin karşılığı; Üniversitede tarih okumaya kararlı olduğuna göre senin için yapabileceğim hiçbir şey yok. Yani tutarsız,B ise; Tarih sana ilgi çekici geldiği için,üniversiteye gittiğinde tarih okumanı ısrarla tavsiye ederim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    Soruyu hatırladım.. Sorunun doğru yanıtı B zaten.. OSYM sitesinden baktım şimdi..Aşağıdaki linkten bakabilirsiniz..
    http://www.osym.gov.tr/dosya/1-56758...ringilizce.pdf

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    pardn yanlış bakmışım cevaba,sağolnnn

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)