Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 47 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Anaokulunda İngilizce eğitimi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13

Arrow Anaokulunda İngilizce eğitimi

Merhaba arkadaşlar,

Bugün özel bir anaokulunda ingilizce öğretmenliği için görüşmedeydim.Görüşme olumlu geçti.Cuma günü için bir deneme ders yapmamı istediler.Fakat benim daha önce anaokulu tecrübem yok.Benim getirebileceğim her türlü materyale açık olduklaırnı söylediler,kendilerinde de flashcard lar vs her türlü şey var zaten.

Küçükler ve ilköğretim öncesi diye iki gruba ayrılıyor çocuklar.haftada iki gün ikişer saatten giricem o gruplara.yani her iki gruba da haftada 2 gün giricem-tabii kabul edilirsem.

Örnek derste çocukları eğlendirici eğitici ne tür oyunlarla öğretmemi tavsiye edersiniz?Materyal tavsiyesinde bulunabilirseniz de çok makbule geçer.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    63
    çocuğuna kreşte İngilizce dersi verilen bir anne olarak:

Allah aşkına 10'a kadar saymayı öğretmeyin. çocuk 5'ten büyük nesneleri zaten sayamıyor, mental olarak.

"good morning good morning how are you this morning" diye bir şarkı duymuştum oğlumdan güzeldi. deve-cüce gibi oyunlar olabilir-

4-5 yaşındaki bir çocuk anadilinde 6 kelimeden uzun cümleleri anlamakta zorlanır. onun için emir kipi daha iyi.

yani "would you mind closing the door please" yerine "close the door" yeterli kanaatimce.

"mood contagion" bence önemli. siz onlardan korkarsanız onlar da sizden çekinir.

PS: öğretmen değilim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Flash card kullanımının faydalı olacağını düşünüyorum.Renkler,sayılar,hayvanlar,ruh halleri,odadaki basit eşyalar ve objeleri bu şekilde öğretebilirim sanırım.

Basit cümleli ingilizce şarkılar da faydalı olur herhalde.

Peki deneyimli öğretmen arkadaşlar,ilk deneme dersinde nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz?Çocukları sıkmayacak,eğlenceli bir oyun düşünüyorum.Ne gibi bir oyun olabilir sizce?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Okul öncesinden lütfen bu alanda eğitimi olmayanlar uzak dursun. Onlara yapılan hataların telafisi yok. Ayrıca neden anadilini konuşamayan çocuğa ingilizce?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Alıntı sehab beyda isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Okul öncesinden lütfen bu alanda eğitimi olmayanlar uzak dursun. Onlara yapılan hataların telafisi yok. Ayrıca neden anadilini konuşamayan çocuğa ingilizce?
    Öyle demeyin.

Akrabamın çocuğuna öğretiyorlar,geçen gün baktım adımı sorabiliyor,nasılsın diyebiliyor,yaşımı sorabiliyor,selamlaşmayı da biliyor.

Çocukların zihni daha boş, o yüzden daha çabuk öğreniyorlar ve iyi de oluyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0
    Bence de yanlış. Ana dilini henüz tam kavrayamış çocuğa İngilizce öğretmeye kalmak, ileride "ya bunun Türkçesi neydi" gibi şeylerin müsebbibi olabilir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Bu tartışmalarınızı başka yerde yapın arkadaşlar.İstediğim faydalı olabilecek öneriler.Şu anda işime yaramayacak olan eleştiriler değil.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    63
    Alıntı Earwen_Palantir isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tartışmalarınızı başka yerde yapın arkadaşlar.İstediğim faydalı olabilecek öneriler.Şu anda işime yaramayacak olan eleştiriler değil.
    öğretmen değilim ama eğitim veriyorum. doktora öğrencisiyim. sizi çok "olmuş" gördüm. gelecek kaygınız olması makul ama siz burda eşitlerinizi böyle azarlarsanız size hediye olarak sümüğünü -literally, I mean- sunacak çocuklara ne yaparsınız bilemedim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Bu konuyu açmamın sebebi kısa bir süre içerisinde yaşayacağım bu deneyim için mümkün olabildiğince işime yarayacak tavsiyeler almaktı.Anaokulunda verilen eğitimin müfredatı,o yaş grubundaki çocuklara ingilizce eğitimi öğretmenin doğru olup olmaması benim kararıma bağlı olan bir şey değil elbette öyle değil mi,ya da benim dahiane buluşum değil.Dolayısıyla bu bambaşka bir konu,burda bu tartışmanın yapılması benim konumun gidişatını değiştirebilir ve bu benim arzu ettiğim bir şey değil.Dileyen arkadaşlar başka bir başlık açıp tartışsınlar-ki eğitim forumlarında illa ki daha önce tartışılan bir konu bu,yeni bir mevzu değil.

Bu isteğimi bir önceki mesajımda kısa ve net belirttiğimi düşünüyordum ama demek ki sizin için böyle uzun bir açıklamaya gerek varmış.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    İşi aldım arkadaşlar.Bundan sonraki deneyimlerimi de yeri geldikçe paylaşacağım,belki forumda meslektaşlarım olur,onlara da faydalı olur.Ya da bilgi alışverişinde bulunuruz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı Ehveniser isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    öğretmen değilim ama eğitim veriyorum. doktora öğrencisiyim. sizi çok "olmuş" gördüm. gelecek kaygınız olması makul ama siz burda eşitlerinizi böyle azarlarsanız size hediye olarak sümüğünü -literally, I mean- sunacak çocuklara ne yaparsınız bilemedim.
    Kontrol edemedikleri noktada çocukların sorunlu olduğunu düşünmeye ve söylemeye başlıyorlar.

Anaokulunda verilen eğitimin müfredatı,o yaş grubundaki çocuklara ingilizce eğitimi öğretmenin doğru olup olmaması benim kararıma bağlı olan bir şey değil elbette öyle değil mi,ya da benim dahiane buluşum
    Anaokulunda verilen eğitimin müfredatı,o yaş grubundaki çocuklara ingilizce eğitimi öğretmenin doğru olup olmaması benim kararıma bağlı olan bir şey değil elbette öyle değil mi,ya da benim dahiane buluşum değil.
    Bu konuya yazmamamızı söylediniz. Aslında yazmayacaktım ama açık olan bir konuya yazıp yazmamaya yalnızca konuyu açan karar vermez, kendi irademi kullanabilirim. Uygun bulunmazsa forumun yönetimi var.

Şu kadarını söyleyeyim; müfredat dediğiniz şeyde Türkçe Dil Etkinliği var, dil ile ilgili amaç ve kazanımlar var ve gene anadile yönelik.

Ben lise düzeyinde eğitim aldım, şu ana kadar yabancı dil öğretimiyle ilgili resmi hiçbir şeyle karşılaşmadım.
    Yani tam da sizin dediğiniz gibi birilerinin dahiyane buluşu bu!

Resmi olarak 4. sınıfta başlıyor dil eğitimi. Nerdeyse tüm anaokulları alenen bunu yapıyor, kimse gelip ne yaptıklarını sormuyor.

Okulöncesinde ciddi bir denetim sorunu var ve özel okullar da bunu sonuna kadar kullanıyor.
    Vicdanlı bir annenin çocuğunu okula bırakırken ingilizceymiş, dramaymış, bilgisayarmış vs.. vs.. bunlara değil çocuğun bezi ne sıklıkta değiştiriliyor, ne yedirip içiriyorlar, öğretmen dedikleri kişi gerçekten öğretmen mi bunlara bakması lazım.

İlköğretimdeki dil eğitimi tartışılırken verilen eğitimin sorunlu olduğu apaçık ortadayken aynı yanlışı ısrarla neden okulöncesine taşıyorlar, taşıyorsunuz?

Ayrıca neden İngilizce?

Ben bu sorunun cevabını bunu bize dayatanlar tarafından verebiliyorum ama kendi adımıza veremiyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Earwen_Palantir bir ricada bulundu. ne sordugu ve ne istedigi tam olarak belli. Neden sorularina cevap vermek ya da vermemek arasinda bir tercih yapabilecekken, kendisi istemedigi halde, akil verme yolunu seciyoruz ki?

Cocuklarin kucuk yasta yabanci dile baslamalari yeni bir uygulama degil, kotu bir uygulama hic degil. Iki dili ayni and ogrenme sebei ile cocuklarin sorun yasadigini iddia eden genel bir kani yok. Hatta tam tersine iki dilli egitim sonucu matematik ve sosyal adaptasyon noktasinda bu cocujklarin cok avantajli olduklairn adair yuzlerce arastirma var. Dilin uzun bir surec gerektirdigi, harcanan zamanla ve verilen emekle dogru orantili oalrak mukemmele yaklastigini dusunursek ne kadar erken baslanirsa o kadar iyi olacagi acikca bellidir.

Eger ingilizce ile ilgili rahatsizligi olan varsa, baska alternatifler mevcut. Fransizca, Almanca hatta son donemlerde Rusca ve Cince gibi.

Ingilizcenin etkinligini kaybetmesinin cok kisa bir surede olmayacagi, Amerikan ve Ingiliz etkisinin butun dunyada hizli bir skeilde azalamasina ragmen, asikar. Hala butun ulkelerde Ingilizce ogretmen ihtiyacnin inanilmaz sekilde yuksek olmasi, resmi dili ingilizce olmayan ulkelerde yeni acilan universitelerin ingilizce tabanli egitimi tercih etmeleri bunun gostergesi. Bizim nesil, gavur dili denilerek bu imkandan mahrum edildi. Yasadigim cevrede etrafimdaki insanlar 2-3 dili anadillleri gibi konusurken bizim bir cumleryi bile tam olarak kuramiyo olmamizin rahatsizligini biz cekiyoruz, bari cocuklairmiz cekmesin. Butun derdimiz bu degil mi?

Kulturune hayransinizdir Italyanca ogretirsiniz, Islami kaynaklara ulasmasini istersiniz Arapca ogretirsiniz, ticaretle ugrasmasini istersiniz Rusca ve/veya Cince ogretirsiniz, Almanya da egitim almasini istersiniz Almanca ogretirsiniz, fantezi yaparsiniz az insanin bildigi bir dil olsun dersiniz Iskoc dilini ogretirsiniz.... Ama daha ana dilini ogrenmemis bir cocuga diye baslayan bir cumlenin sonunda yapilacak cikarim cocugunuza faydadan cok zarar getirecektir. BU cocuk, Turkceyi, bu toplumda yasadigi icin, eninde sonunda ogrenecek. Yardimci olun bir tane hatta 2 tane daha dil ogretin.

Eger konuyu acan sahsin sordugu soruyu begenmiyorsaniz baska bir baslik ta siz acarsiniz, yorum yaparsiniz, neyin dogru neyin yanlis odlugunu soylersiniz. Ama fikir almak istemedigi bir konuda senin yaptigin yanlistir demek, en basitinden konuyu acana hakarettir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    70
    Alıntı Agora isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Iki dili ayni and ogrenme sebei ile cocuklarin sorun yasadigini iddia eden genel bir kani yok.
    Kelimenin bu haliyle(kani), yazmak istediğiniz hali(kanı) arasındaki fark nasıl dikkatinizi çekmedi anlam veremiyorum. Türkçe karaktere saygısızlık edenleri 3'er 5'er gün yasaklayacağımızı söyleyeli yıl oldu. Hâlâ her şey eskisi gibi hayret...

Bir sağlık sıhhat forumunda "arkadaşlar en sevdiğiniz mayonez markası hangisi?" dendi mi, birileri de çıkar "sağlığa zararlıdır" der. Anaokulu ve İngilizce zaten anlamsız bir durum iken bir de kalkıp bu konuya temas etmemek mümkün değil.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı Timsah isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kelimenin bu haliyle(kani), yazmak istediğiniz hali(kanı) arasındaki fark nasıl dikkatinizi çekmedi anlam veremiyorum. Türkçe karaktere saygısızlık edenleri 3'er 5'er gün yasaklayacağımızı söyleyeli yıl oldu. Hâlâ her şey eskisi gibi hayret...

Bir sağlık sıhhat forumunda "arkadaşlar en sevdiğiniz mayonez markası hangisi?" dendi mi, birileri de çıkar "sağlığa zararlıdır" der. Anaokulu ve İngilizce zaten anlamsız bir durum iken bir de kalkıp bu konuya temas etmemek mümkün değil.
    Yazdigim metinden cikartiminiz bu mu? Kullandigim klavyenin turkce karakterler icermeyebilecegini dusundunuz mu? Turkce ye saygi bu detaylara mi kaldi?

Anaokulu ve ingilizce nin anlamsiz oldugunu yuzkere tekrarlamak iddianizin dogru oldugunu gostermez.

Konunun basini okursaniz sizin verdiginiz maynoz-sagliga zararlidir onermesiyle uzaktan yakindan alakasi olmadigini gorursunuz. Eger farkedemediyseniz, konuyu acan Earwen_Palantir'in Bu tartışmalarınızı başka yerde yapın arkadaşlar.İstediğim faydalı olabilecek öneriler.Şu anda işime yaramayacak olan eleştiriler değil. mesajinda daha sonra acikca, anlasilir ve yazim hatasi olmayan bir turkce ile ne istedigini ve istemedigini ifade ettigini gorursunuz.

Klavye farki yuzunden Turkceye saygida kusur ettigim cikarimini yapip 3-5 gun yasaklayacaksaniz buyrun, elinizi tutan yok.

Gucu olmak herzaman hakli olmak anlamina gelmiyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    70
    Alıntı Agora isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdigim metinden cikartiminiz bu mu? Kullandigim klavyenin turkce karakterler icermeyebilecegini dusundunuz mu? Turkce ye saygi bu detaylara mi kaldi?

Anaokulu ve ingilizce nin anlamsiz oldugunu yuzkere tekrarlamak iddianizin dogru oldugunu gostermez.

Konunun basini okursaniz sizin verdiginiz maynoz-sagliga zararlidir onermesiyle uzaktan yakindan alakasi olmadigini gorursunuz. Eger farkedemediyseniz, konuyu acan Earwen_Palantir'in Bu tartışmalarınızı başka yerde yapın arkadaşlar.İstediğim faydalı olabilecek öneriler.Şu anda işime yaramayacak olan eleştiriler değil. mesajinda daha sonra acikca, anlasilir ve yazim hatasi olmayan bir turkce ile ne istedigini ve istemedigini ifade ettigini gorursunuz.

Klavye farki yuzunden Turkceye saygida kusur ettigim cikarimini yapip 3-5 gun yasaklayacaksaniz buyrun, elinizi tutan yok.

Gucu olmak herzaman hakli olmak anlamina gelmiyor.

Bilgisayarın yazamadığını ne yazar? Bir harfi yazamıyorsa atalım gitsin bu makineyi. Anaokulunda İngilizce eğitecek kadar azimli ama "ç" yazmayı önemsemeyecek kadar duyarsız olmaktan bahsediyorum. Sadece Google'ye yazmanız yeter efendim, size ilgili bilgiyi verecektir.

Beni kimse tutmuyor ama ben de sizi atmıyorum. İstemediğim için değil, size haksızlık olmasın diye. Şimdi sizi atsam mecbur gidip 50-60 kişiye daha yol vereceğim de ondan. Evet mayonez ve sağlık, ama yapacak bir şey yok, yeni nesil OBEZ...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Orneginiz yanlis, yeni bir tabir kullanrak anlatiminizi daha cekici hale getirmeye calismaniz, iddianizin dogru oldugunu gostermiyor. Yapilmis yuzlerce arastirma, sonucunda denenen uygulamalar cocuklarda dil egitiminin ne kadar erken baslanirsa o kadar faydali olacagini gosteriyor.

Bana karsi olan " anlayisiniza" gelince. Dedigim gibi, elinizi korkak alistirmayin. Baskalarinin hatalari ile kurtulmayi gerektirecek bir yanlislik yok yazdiklarimda. Sizin yazilan bir mesajda, konuyu acan sahsin ne dedigini, neye ihtiyaci oldugunu ve ne istedigini defalarca tekrar etmis olmasina ragmen hala alakasiz ornekler ile hakliymis izlenimi yaratmaya calismaniz, yazim sorunlarindan cok daha dikkate deger.

Siz hala zarf ile ugrasmaya devam edin, baskalari mazruf ile ilgilenirken...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    70
    Hâlâ anlamıyorsunuz. Hâlâ aynı, karşıdaki yönetici, gücü var, ben de mazlumum... Yahu dil forumundasınız, düzgün yazmıyorsunuz. Bir de üstüne kalkıp bunu savunuyorsunuz. Bu ne demir yargıdır bu ne aşılmaz duvardır?

Yine aynı dil forumunda: Olmaması gereken bir şey yapılıyor iken, bu durumun idamesi ile ilgili fikir isteniyor. Birileri de kalkıp yav tamam da arkadaş bu yanlış diyor. Bunu burada söylemeyecek nerede söyleyecek? Çocuk bu çocuk, at değil arabaya koşasın. Anaokulunda İngilizce, rahimde cebir, 3 yaşında da artık mantık devrelerini falan ezberletelim. Kaldı ki daha seçimini yapmamış, dille ne kadar mesaiye gireceği belli olmamış bir çocuk. Gerçi yabancı dilde eğitime dahi hayran hayran bakan anlayışa en baştan başlamak gerek ne anlatıyorum ki?

Kişisel Not: Bu arada konuyu açan ile ilgili derdim yok. Kalkıp da ya bu zaten ahlaksızca neden buna karşı durmuyorsun diyemem. Zaten iş yok güç yok. Ver bana maaş en baba idealist ben olayım dese yeridir. Ben ona yaptığı işle ilgili bir şey demeye cüret edemem. Kaldı ki içten içe sevindim işi aldığını söylediğinde. Bir kişi daha istihdam edildi ne güzel.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Verdıgınız ornekler bıle olayı "sızın" anlamadıgınızı yeterınce ortaya koyuyor ama bır daha deneyelım bakalım.
    1. Soru, istenen bir seyi karsilamak amaci ile kullanilir. Istmedigim bri seyi bana soylemeniz sizin yorumunuzu ortaya koydugunuzu gosterir ama bu soranin ilgilendigi konu olsa soru sizin soyeldiginiz seyi de kapsar, aksi takdirde verilen cevap sizin karsi taraftakinin o anda istemedigi, ihtiyac duymadigi ya da duymaya hazir olmadigi (o an icin )gereksiz bir bilgiyi iletir.
    ornek: " Abi bana bir ekmek alirmisin gelirken"
    " Bosver sen ekmegi ben sana bir gazete alayim"
    2. Olmamasi gereken sey ne? Anaokulunda dil ogrenimi mi? Bunun olmamasi gereken bir sey oldugunu, butun veriler aksini gosterirken, nerden cikardiniz? Cocuklar anaokulunda dil ogrenmeye baslayinca ne oldu da cocuklarimiza kotuluk yaptik? Dil ogrenilirken cocuklar kanuna aykiri bir skeilde "at arabasina" kosuldular? Dayakla mi yabanci kelimeler ogretildi? Cinsel tacizde mi bulunuldu?
    Cocuklaarin anaokulunda dil ogrenmelerinin yanlis oldugu sizin yorumunuz, bunun dogru oldugunu iddia edenler ana rahminde matematik alsinlar demiyorlar ki ya da "operasyon ana rahmi" basarili olursa 3 yasinda mantik ogretilim planlari yapiyorlar da bizim mi haberimiz yok?
    Kendi iddianizi guclendirmek icin karsit gorusteki insanlarin agzindan cikmis gibi yazdiginiz yorumlar, sizin iddianizin dogru oldugunu kanitlamiyor.

3.Bu cocuklarin hepsi tercuman olacaklar kaygisi ile dil ogretilmiyor. Uygun yasta verilen dil imkani, yetenege bagli olmadan, cocugun dil ogrenmesi icin gerekli ortami saglar. Etrafininzda dil karsi yeteneksiz oldugu icin |Turkce ogrenememis birini gordunuz mu? Dil ogrenme, kucuk yastaki cocukalr icin, futbol oynamak, sarki soylemek gibi yetenek tabanli bir olay degildir. Verirsiniz ogrenir, cunku amaci iletisim kurmaktir ve bunu bir skeilde basarir.

4. Sizin gibi dusunmeyen insanlari yabanci dilde egitimi hayran hayran bakan insanlar olarak siniflamaya hakkiniz yok. Cocuklarin yabanci bir dil ogrenmelerini istiyor olmak, onlarin hayat kaygisina dustukleri donemlerde gerekli olan malzemeyi ihtiyac duyacaklari anlardan cok once ceplerine koymak demek. Biz cocukalrimizin gelecege bizden daha fazla hazir olmalari icin elimizdeki imkanlari sonuna kadar kullanmaya calisiyoruz, hepsi bu.

5.Bu klavye meselesi ile ilgili baska bir konu acilsa, ya da daha once acilmis konulari bana yolalsiniz ya da ozel mesaj atsaniz sanirim daha saglikli olurdu. Turkce klavye elime yaklasik 6 ay sonra gececek olmasina ragmen, sadece birbirmizi daha fazla rencide etme ihtimalini goz onunde bulundurarak, turkce klavye nin nasil yuklenmesi gerektigini netten arastirdim, simdi de kucuk hafrler hazirlayip klavyenin ustune yapistirmaya calisiyorum. Umarim bir sonraki mesaj Turkce karakterler ile, gereksiz tartismalara sebebiyet vermeyecek sekilde olacaktir.

6. Arkadasin buldugu is konusunda ayni duygulari paylasiyoruz ama ben hala mesajalri ile ilgili yapilan yorumlarin gereksiz ve yersiz oldugunu dusunuyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    63
    çocuk yetiştirmek mühendislik değildir. Newton fiziği ile değil belki Heidegger ile açıklayabilirsiniz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı sehab beyda isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontrol edemedikleri noktada çocukların sorunlu olduğunu düşünmeye ve söylemeye başlıyorlar.

Çok hoş genellemeler evet,pek hoş ve tamamen mantık çerçevesinde

İlköğretimdeki dil eğitimi tartışılırken verilen eğitimin sorunlu olduğu apaçık ortadayken aynı yanlışı ısrarla neden okulöncesine taşıyorlar, taşıyorsunuz?

Ayrıca neden İngilizce?

Ben bu sorunun cevabını bunu bize dayatanlar tarafından verebiliyorum ama kendi adımıza veremiyorum. [/COLOR]
    Önceki mesajlarımda konuyu açma sebebim olabildiğince yalın ve net bir biçimde belirtilmişken,konuyu açan kişi olarak, Agora'nın da belirttiği gibi bir ricada bulunmuş,konunun gidişatını değiştirecek bir tartışma açılmasını istemediğimden bahsetmişken,bu soruların muhattabı olmadığım aşikarken-taşıyorsunuz-kelimesine atfediyorum burada- halen
    üstte alıntıladığım cümlelerle karşılık verilebiliyorsa bence sorun(!) sadece yabancı dil eğitiminde değil,aynı zamanda anadil eğitiminde de yüksek oranda mevcut.

Elbette açık bir konuya dileyen dilediğini yazar,fakat konu sahibi üstüne basarak konunun amacından sapmamasını istediğini belirtiyorsa ve hala "sen ne dersen de,önümde klavyemle ben bildiğimi okurum" mantığı ve üslubuyla ona yazısından alıntı yaparak cevap yetiştirilmeye uğraşılıyorsa,bu benim gözümde doktoruna hastayım yardım et diyen çaresiz birisine doktorun "O değil de ülkenin tıbbi sosyal hizmetler politikasında ciddi sıkıntılar var." diye nutuk atmasıyla aynı duyarsızlıkta.

Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 3 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 3 misafir.)