Toplam 16 sonuçtan 1 ile 16 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: ielts sonuç itirazı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7

ielts sonuç itirazı

merhaba arkadaşlar.bugün açıklandı 22 ocaktaki sınavın sonucu ve ben istediğim sonuca ulaşamadım.aranızda hiç sonucuna itiraz edipte yükselen var mı?yada yükselme ihtimali çokmu düşüktür?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Evet arkadaşlar bende 22 ocakta sınava girdim ve 5.5,5.5,5.5,6 aldım.Benim totalde 6 almam lazım.Bu 5.5 lardan birisi 6 olduğu takdirde istediğim puanı elde edeceğim.İtiraz etsem bir faydası olurmu,önerilerinizi bekliyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    benimde aynı sınavda listening 6 reading 6.5 speaking ve writing 5 ortalama 5.5 bana 6 lazım itiraz halinde bu beşler beşbuçuk olması ne ihtimal?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    bunların hepsi hayal.... üzgünüm ama gerçekler böyle.. çok ama çok düşük bir ihtimal, ki hata olduğundan eminseniz.. Sonucum yükselir mi diye itiraz edilmez. "Ben cidden bu sonucu bekliyordum emindim ama bu geldi.. bu imkansız" derseniz itiraz edilir. Öyle itirazla, sınav notunuz yükselmez. Giden 60 poundunuza yazık olmasın diye yazıyorum.. Çalışın ve bir daha girin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    hiç boşuna uğraşmayın.itiraz felan kabul etmiyorlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    peki diğer sınavda yükselme ihtimali ne kadar???

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Alıntı mustafaemre isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de bu sizle alakalı bir durum değil mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı mustafaemre isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tamamen sizinle alakalı. Yanlış hatırlamıyorsam 3 haftalık bir çalışma gerekliydi 0,5 puan yükseltmek için.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Bilerek puan verilmemesi gibi bir durum sözkonusu olabilirmi???

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Kesinlikle hayır.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Arkadaşlar sınav sonucuna itiraz eden yok mu aranızda?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Sonuç itirazı gelişi güzel yapılmaz. Belli bir para karşılığı yapılır ki, itiraz edince sonucunuzun yükselme olasılığı yoktur. Bunun için itiraz etmeyi aklınızdan çıkarın. Lakin, eğer cidden bir hata olduğunu düşünüyorsanız itiraz edin. Yükselecek umudu ile yapılan hiçbir itiraz bugüne kadar verimli sonuç vermemiştir Aksine puanı azalıp da dönenleri biliyorum...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Merhaba arkadaslar Ielts sinavina iki kez girdim. ikinci girisimde listening kismi ilk girdigim ile ayni idi bir cogunu yaptim readin ise oldukca zordu 16 soru yapip gerisini salladim.Sonuclar aciklandiginda listeningten 5.5 readingten 6.5 aldim digerleride 5.5 ve 5 olarak geldi.British council i aradim durumdan bahsettim once sinava tekara girmemin iyi olacagini sonra bana itiraz edebilecegimi ama readingime itiraz etmememi soylediler bende ettim 8 hafta bugun son buldu hala sonuz falan aciklamadilar oyle ki ben parayi yatirdim belgeleri gonderdim ustune telefonla aradim biz size haber vericez dediler ben bir 10 gun sonra ust uste defalarca mail atinca ancak cevap alabildim. Itiraz sonucunu hala bekliyorum....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Ben de 2 sınavdır writing'den 5.5 alırken diğerleri genelde 6 ve üstü idi, onu 6 yapmak istiyordum ama geçen sınavda 3 aldım writing'den.. Böyle bir sonucu almamın ihtimali bile yok. Lakin 8 hafta sürem olmadığından itiraz edemedim 25inde bir daha giriyoruz bakalım.. 4 defa girdim ielts'e değişik değişik notlar geliyor, ben de anlamadım gitti. Ama itiraz bir çözüm olmuyor onu biliyorum. Fakat ielts sonuçlarında ciddi bir tutarsızlık var arkadaşlar...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Alıntı cemalsurnova isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar Ielts sinavina iki kez girdim. ikinci girisimde listening kismi ilk girdigim ile ayni idi bir cogunu yaptim readin ise oldukca zordu 16 soru yapip gerisini salladim.Sonuclar aciklandiginda listeningten 5.5 readingten 6.5 aldim digerleride 5.5 ve 5 olarak geldi.British council i aradim durumdan bahsettim once sinava tekara girmemin iyi olacagini sonra bana itiraz edebilecegimi ama readingime itiraz etmememi soylediler bende ettim 8 hafta bugun son buldu hala sonuz falan aciklamadilar oyle ki ben parayi yatirdim belgeleri gonderdim ustune telefonla aradim biz size haber vericez dediler ben bir 10 gun sonra ust uste defalarca mail atinca ancak cevap alabildim. Itiraz sonucunu hala bekliyorum....
    bence reading ve listening de değişen bir şey olmaz... writing veya speaking puanının birinden, belki ikisinde birden değişme olabilir.çünkü bunlar göreceli olarak puanlandırılabilir...

bir de reading de 16 sorudan sonra salladım diyorsunuz ama gayet yeterli bir puan almışsınız...

umarım herşey gönlünüze göre olur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Arkadaslar 8 hafta bitti 9. haftaya girdik hala bir cevap yok Ielts itirazindan ustelik mail atiyorum surekli onlarida cevaplamiyorlar acikcasi itiraz edince paranla rezil oluyorsun.Ben ilk ielts e amerikada girmistim adamlar her dedigini tam vaktinde yaptilar ve ne zaman soru sorsam cevaplamislardi

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)