Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 26 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: ELS Grammar inside and out

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14

ELS Grammar inside and out

Merhaba değerli hocalarım, arkadaşlarım,

İngilize bilgim lisede, üniversitede vs. gördüklerimle sınırlı. Yani seviyeme, başlangıç yada elementary diyebiliriz.

Sormak istediğim şey, ELS Grammar inside and out kitabının 720 sayfasınıda çalışıp bitirdiğimde neler kazanmış olurum? Grammer bilgim eksiksiz mi olur? Bu kitap en baştan girip sondan çıkan bir kitapmıdır?

Kelime bilgimde varsa artık okuduğum herşeyi mükemmel anlayabiliyor duruma; türkçe bir paragrafı ingilizceye eksiksiz çevirebilecek duruma gelmiş mi olurum? Aynı zamanda; dinlediğimi anlamak içinse film falan izlesem artık ingilizce bilmiş olurmuyum yani?

Kısaca bu kitap+film+müzik+hikaye kitapları şeklinde 1 sene çalışsam nereye varmış olurum? Başka birşeye gerek olur mu? Olursa nelerdir?

Okuduğunuz ve yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim. Saygılar...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    ege ake de okuyan bi arkadaşın olarak bu kitabı sana öneririm ama değerli hocalrımın bu konudaki görüşü ne olur bilemem.fakat lisede bu kitabı ders kitabı olarak gördüm eger okuyup geçersen bir işe yaramaz tamamiyle kaparsan harika bir kitap.şunu da söylemeden edemiyeceğim bu kitap çok ayrıntılı bir kitaptır.sindirmek biraz zaman alır ama yeter ki sabır göster ayrınca bunun yanında building skills for proficiency kitabını da öneririm ingilizce anlatımlıdır kolay gelsin

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    70
    O kitap iyidir. Cidden iyidir. Beni de adam etmiştir. Hemen hemen sizi hazır hala getirebilir. Fakat bu kitabı bitiren herkes o kıvamda olmayabilir. İşin tamamen siz de bittiğini belirtmeliyim.

Yeterli düzeyde kelime bilginiz de var ise, mükkemmel derecede olmasada, okuduğunuzu anlayabilirsiniz.

Film izlemenin yararı vardır elbet. Fakat sadece film ile bitmez bu olay.

İngilizce bilmiş olur musunuz? Güzel soru. Fakat buna cevap veremeyeceğim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Yorumlarınız için teşekkür ederim. Sağolun.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    çok yararlı bir grammer kitabıdır. ayrıntılı bir kitaptır fakat planlı bir şekilde çalışırsanız mutlaka faydasını görürsünüz. kitap film müzik hikaye kitaplarına bir yıl boyunca düzenli bir şekilde çalışırsanız mutlaka ingilizce seviyenizi yükseltmiş olursunuz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Peki, o zaman grammar inside and out kitabını temin edip düzenli çalışacağım. Bu kitaptan öğrendiklerimi pekiştirmek adına, iyice kavramak adına ne yapabilirim?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    52
    Kitapta konuları çalıştıktan sonra bölüm sonlarındaki testleri yapmanız fevkalade faydalı olacaktır.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Bende internetten grammar in use kitapları(kırmızı,mavi,yeşil) siparişi vermiştim. Bu kitapla çok farkı var mıdır acaba? Bir an tereddütte kaldım. Yanlış mı yaptım diye?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Alıntı HUGEDRAGON isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapta konuları çalıştıktan sonra bölüm sonlarındaki testleri yapmanız fevkalade faydalı olacaktır.
    ben o testleri her ne kadar çözmek istesemde çözemiyorum. hem zor geliyor hemde anlamıyorum. zamanla olur mu??

10. Teşekkür silkyskin bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    36
    Alıntı erupt44 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba değerli hocalarım, arkadaşlarım,

İngilize bilgim lisede, üniversitede vs. gördüklerimle sınırlı. Yani seviyeme, başlangıç yada elementary diyebiliriz.

Sormak istediğim şey, ELS Grammar inside and out kitabının 720 sayfasınıda çalışıp bitirdiğimde neler kazanmış olurum? Grammer bilgim eksiksiz mi olur? Bu kitap en baştan girip sondan çıkan bir kitapmıdır?

Kelime bilgimde varsa artık okuduğum herşeyi mükemmel anlayabiliyor duruma; türkçe bir paragrafı ingilizceye eksiksiz çevirebilecek duruma gelmiş mi olurum? Aynı zamanda; dinlediğimi anlamak içinse film falan izlesem artık ingilizce bilmiş olurmuyum yani?

Kısaca bu kitap+film+müzik+hikaye kitapları şeklinde 1 sene çalışsam nereye varmış olurum? Başka birşeye gerek olur mu? Olursa nelerdir?

Okuduğunuz ve yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkür ederim. Saygılar...
    5 yıldır sürekli ingilizce ile hergün en az 1 saat geçiren biri olarak geldiim nokta şudur ki,
    Daylight yada Fundemantal English Betty Azar gibi temel ingilizceyi anlatan bir kaynak bitirmeden,
    English inside and out ve Doç. Yalçın izbul İleri ingilizce ve Cesur Öztürk hocanın herhangi bir eserini hakkı ile ANLAYAMIYORSUNUZ.Benim tavsiyem odur ki,Eğer temel ingilizceniz yok ise önce advanced seviyesine geleceğiniz bir kaynak bulunuz ve bitiriniz.Kelime ,phrasal bilmek tabi ki büyük bir güzellik ve kelimeleri mutlaka cümleler içinde kullanılışları ile öğrenin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    bu kitap bende de var biraz zorlayıcı olduğunu söylemeden edemeyeceğim .. sanırım lys5'de başarı sağlanacak bir kitap yanılıyor muyum_?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    ben de bu kitaptan almayı düşünüyorum ama seviyem çok yüksek değil . dil öğrencisiyim . sizce zorlanır mıyım bu kitapla ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Diğer üyelerinde belirttiği gibi kitap çok ayrıntılı olduğu için öncelikle belli bir ingilizce seviyesine gelmiş olmanız bence daha iyi olur.Çünkü bir anda kitabı anlamak zor gelebilir çok fazla ayrıntı verdiği için.Bu da bunalıp sıkılmanıza sebep olabilir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    11. sınıfım zaten seviyem orta seviyede . tek sorunum gramer . bir de şöyle bir problemim var ki bu kitabı aldıktan sonra nasıl bir çalışma yolu izlesem . yazarak çalışılmaz sanırım ( o kadar ayrıntılıysa) okuyarak da ne kadar anlaşılır bilmiyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    52
    Bir yanlış anlaşılmayı gidereyim. Kitap çok ileri düzey değil, ancak çok kapsamlı. Yani ileri düzey olmayan kişiler bile kitaptan faydalanabilir. Konu sonlarındaki testleri çözerseniz çok daha faydalı olur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı DRAGONTHEGREAT isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yanlış anlaşılmayı gidereyim. Kitap çok ileri düzey değil, ancak çok kapsamlı. Yani ileri düzey olmayan kişiler bile kitaptan faydalanabilir. Konu sonlarındaki testleri çözerseniz çok daha faydalı olur.
    peki bu kitaba nasıl çalışayım ? gramerimi kesinlikle düzeltmem gerekiyor . nolur bir tavsiye verin

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    52
    Alıntı darkice isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bu kitaba nasıl çalışayım ? gramerimi kesinlikle düzeltmem gerekiyor . nolur bir tavsiye verin
    Önce konuları çalışın, sonra konu sonlarındaki testleri çözün.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    tamam teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    kitaptaki testlerin cevap anahtarı yok diyorlar doğru mu?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    2013 2014 els dergısı cevap anahtarı olan varmıı

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)