Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Roma Uygarlığı ile ilgili soru görmekten bıktım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13

Angry Roma Uygarlığı ile ilgili soru görmekten bıktım

Arkadaşlar bu benim 4. sınavım olacak 3 kez KPDS'ye girmiştim ÜDS ilk oluyor. Çıkmış soruları çözüyorum girdiğim sınavları tekrar çözüyorum ve ÜDS'ye sosyal bilimlerden girdiğime çok ama çok pişmanım yine şu kahrolası Roma Uygarlığı ya heryerde Roma bıktım artık ne Roma'ymış anlat anlat bitmiyor. Hayrıma bir tarih kitabı yollayacağım sınav kuruluna.

Şöyle bir Alman, İngiliz, Grek falan görünce seviniyorum Birde Türkiye'de oluyor madem bu sınav bu ülkede geçerli şöyle Selçuklu, Osmanlı falan da olsa hatta ben Hitit Uygarlığı Lidyalılara falan da razıyım.
    ÜDS'ye bir kez daha girmem gerekirse kesinlikle fenden gireceğim. Artık sosyal içerikli metin görmek istemiyorum.
    Arkadaşlar kusura bakmayın çok doldum 2009 Mart ÜDS 57-60 arası bir tane doğrum var o da iptal edilen soruymuş sinir oldum paragrafa kitapçığı yırttım artık.
    Herkese başarılar diliyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    83
    Herşeyden önce moral ve motivasyonu yüksek tutmak lazım. Aslında genel paragraf kuralları bilinirse birkaç soru türü çok kolay yapılabilir. Özellikle paragrafta öncelikle Topic sentence ve controlling idea bulunmalıdır. Çünkü paragraflar bunlar üzerine inşaa ediliyor.

Bu kelimeleri internette araştırırsanız güzel siteler bulabilirsiniz. Mesela,

Tık

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Bence ingilizce Roma Uygarlığı ile ilgili kaynaklara gözatın. Neticede ÖSYM bildiğini okuyor..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Az önce sinirlerime hakim olmaya çalışıp Remzi Hoca'nın 2009 Mart ÜDS Sos. Bil. testinin paragraf çevirilerine baktım inanın bunları Türkçe dahi sorsalar hepsini doğru yapmak çok zor. Paragrafların kesinliği tartışılır. Soru sorulan paragraf kesin olacak 2x2=4 gibi olacak ya B seçeneği de olabilir diyorum mesela halen olabilir diyorum tatmin etmiyor beni cevaplar. Aynı yılın Fen sorularına baktım daha net hele de anlam bütünlüğünü bozan cümle soruları inanın %90 daha kolay. İsteyen bir baksın. ÖSYM iyice saçmalıyor da bakalım pazar ne göreceğiz. Ben diyorum ki en az 4 metinde roma olacak. Kesin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Tarih mezunuyum ben. Tezimide Roma Uygarlığı üzerinden yaptım orası bir derya deniz.. bu kadar bozulman ilginç.sınavda karşılaşmış olmandan kaynaklanmış olsa gerek yoksa keyif alacağından eminimyine de gönlünce paragraflar çıkmasını dilerim sınavda..başarılar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    108
    bende chinden bıktım. valla fransızca sorularında da hep çin var. Yahu ne çinmiş bir patlama yapamadı beş senedir onun yükselişi, yok ekonomisi yok nufusu yeter yahu.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    108
    bu sınavda da iki paragraf soru çin üstüneydi. zorlanmadım bu sefer alışmışım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    neyse hadi iyisin Roma dan sormadılar bu sefer soğuk savaştan geldi sorular çin mevzuna gelince dünya üzerinde hergün yeni bir gelişme oluyor ve çinlilerde herbirini çok iyi taklit ettikleri için gündemden düşmüyorlar

NoT: OSYM'nin yaptığı sınavların fake'ini becerebilir mi orası muallak.. çünkü çok özgün bir yapıt çıkarabiliyor bizimkiler.. hertürlü şey üzerinde made in china yazabilir lakin bizim sınav kitapçıklarında yazması hiç muhtemel değil

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Roma çıkmadı ama ben hiçbir sınavda bu kadar paragraf sorusu yanlışı yapmamıştım. Demin hocam da yazmış basit düşünün diye basit düşünmeyi öğrenmem lazım hep cevap bu ama sanki bu daha genel bir yargı deyip atlıyorum öbürüne. Oysa basit 4 nasıl bulunur diyorsa hemen 2x2'yi aramak lazım ben 5-1'i arıyorum ama basit düşünmeyş öğreneceğim söz verdim kendime
    2x2
    4

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)