Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 29 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Eskişehir özel yurt/apartlar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24

Eskişehir özel yurt/apartlar

Arkadaşlar Eskişehirde özel yurt,apart veya başka biryerde kalmayı düşünenler ya da kalanlar yurt hakkındaki bilgilerinizi(fiyat,ortam,memnuniyet vs.) burda paylaşalım ben hala araştırmaktayım biribirimizi bilgilendirirsek daha faydalı olacağını düşünüyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    28
    Geçen sene apartta kalıyordum. Yaşadığım tecrübeleri anlatayım.
    -Verilen sözler kesinlikle tutulmadı,
    -Kışın doğalgaza ayar çekildi donduk,
    -Musluklar bozuk çıktı duş alırken büyük sıkıntı çektik,
    -Duvarlar ses yalıtımlı dendi, yan dairedekilerin konuşması dahi duyulabiliyordu,
    -Su faturalarını tembellik edip yatırmadıklarından yeri geldi 2 gün sular kesik kaldı,
    -İnternet zaten yok gibi birşeydi. (Çekmiyordu ya da hiç yoktu)
    ve şansıma kaldığım kimseler ile hiç anlaşamadım.

Onun dışında, bu yıl fiyatlar el yakıyor diye duydum. Yakın çevremdekiler ise eve çıkıyorlar bir bir. Apart yönetiminden memnun olmayanlar çoğunlukta. (Ha bütün apartları gezmedim..bilemem hepsi böyle mi ya da değil mi)

Demem o ki, karar verirken enine boyuna düşünmek şart.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    keşke eve çıkabilsem hiç düşünmeden çıkardım ama imkansız o yüzden mecbur bunlarla uğraşcam hem fiyatta önemli benim için önceliğim yurt tabiki apartlara bizimkilerde sıcak bakmıyor ama bakalım nere uygun olursa artık (devlet yurdu çıkmayınca böyle oluyor işte!)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0
    Yurt ve apartlarda uzun süreli sözleşme imzalamamaya özen gösteriniz, sonra ayrılmak isteyince sorun olur. İlk aylarda ev tutma gerçekten zor ve masraflı, ama biraz çevre edindikten sonra 1 (tercihen) veya 3'ü geçmemek üzere bulacağınız arkadaşlarla rahat bir şekilde eve çıkabilirsiniz.

Eğer fakülteniz İki Eylül Kampüsünde ise o kadar merkezi bir yerde ev tutmanıza da gerek yok ki -bu kira masrafının düşmesine yardımcı olur- İki Eylül'e bilidiğim kadarıyla sadece otobüsle gidilebiliniyor, ya da tramvayla aktarmalı olarak...

Başlangıç her zaman için biraz zor ve sancılı olur, yurtta kalanlar içinde durum aynı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    evet haklısın bende senet istemeyen yerlere bakıyorum dediğin gibi merkezde bi yer şart değil illaki otobüsle gidicem 2 eylülde olduğum için

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı aylalgn isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    evet haklısın bende senet istemeyen yerlere bakıyorum dediğin gibi merkezde bi yer şart değil illaki otobüsle gidicem 2 eylülde olduğum için
    ben de böyle bir başlık açmayı planlarken önce bir bakayım dedim iyi ki de bakmışım internetten apart fiyatlarına baktım da abartı gibi geldi bana eşyalı olanlar..bu konuda eskişehirde okuyan arkadaşlardan yardım bekliyoruz=) nereleri önerirsiniz bize?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Alıntı _helen_ isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de böyle bir başlık açmayı planlarken önce bir bakayım dedim iyi ki de bakmışım internetten apart fiyatlarına baktım da abartı gibi geldi bana eşyalı olanlar..bu konuda eskişehirde okuyan arkadaşlardan yardım bekliyoruz=) nereleri önerirsiniz bize?
    dün 150den 350ye kadar apartlar buldum biraz daha uğraşırsam devletinkinden daha ucuz bi apart bulcam sanırım tabi nası bi apart orasını hiç bilmiyorum sadece resimlerden yorum yapabiliyorum tabi bunun gibi yurtlar olsaydı daha iyi olurdu bilen arkadaşlar bizi bilgilendirise daha iyi olur

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    dün 150den 350ye kadar apartlar buldum biraz daha uğraşırsam devletinkinden daha ucuz bi apart bulcam sanırım tabi nası bi apart orasını hiç bilmiyorum sadece resimlerden yorum yapabiliyorum tabi bunun gibi yurtlar olsaydı daha iyi olurdu bilen arkadaşlar bizi bilgilendirise daha iyi olur
    Merak ettim şimdi hangi apart 150tl, benim bulabildiğim en ucuz fiyatlı apart 250tl ve sözleşme istiyorlar. Rastlamadım sözleşme istemeyen bir aparta. Kyk ya hala öfkeliyim koskoca öğrenci şehri Eskişehir'de "uygun yurt yok" diye başından savdı beni.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı raiko isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim şimdi hangi apart 150tl, benim bulabildiğim en ucuz fiyatlı apart 250tl ve sözleşme istiyorlar. Rastlamadım sözleşme istemeyen bir aparta. Kyk ya hala öfkeliyim koskoca öğrenci şehri Eskişehir'de "uygun yurt yok" diye başından savdı beni.
    sanırım hepimizi öle savdı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    150tlden başlayan fiyatlar : çermek,tuğra apart (herşey dahil) 200tlden başlayan : alara,seçil,evim,şulem apart birde m.e.b'e bağlı özel yurt var 270 tlden başlıyor şimdilik en uygunu bunlar tabi fiyat olarak memnuniyet konusunda hiç bi fikrim yok

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    özel yurtlara,apartlara kayıt yaptıran arkadaşlar bilgi verebilirler mi bize hala ne yapcağımı bilmiyorum:S

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı _helen_ isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hangi kampüste öğrencilik yapacaksınız bu önemli, hazırlık sınıfına gidilecekse ona göre bakmak gerek, en son 400e iki odalı apart bir daireye iki arkadaşım taşınmıştı sıfır daire idi ve kampüsün çıkışındaydı hemen.
    soru varsa yardımcı olmaya çalışırım Eskişehirde okuyan biri olarak
    Konu gokhanersen tarafından (26-09-10 Saat 19:22 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazım hatası

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Alıntı <burcu> isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    özel yurtlara,apartlara kayıt yaptıran arkadaşlar bilgi verebilirler mi bize hala ne yapcağımı bilmiyorum:S
    bende hala kayıt olmadım polis yurdunun sonucunu bekliyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    bende hala kayıt olmadım polis yurdunun sonucunu bekliyorum
    Polis yurdunun sonuçları 16 eylülde açıklandı. Sanırım sende 5. yedeksin. Bende başvurmuştum yedek olarak çıkmış, 10 ekimde gideceğim ama pek ümitli değilim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    ben kampus aparta kaydoldum 240 ytl 270 ve uzerı fıyatlar odaların buyuklugune gore deısıor anadolu unv 5dk mesafede tramvaya yakın elektrık su ınternet camasır makınası vs fıyata dahıl

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Polis yurdunun sonuçları 16 eylülde açıklandı. Sanırım sende 5. yedeksin. Bende başvurmuştum yedek olarak çıkmış, 10 ekimde gideceğim ama pek ümitli değilim.
    sen kaçıncı yedektesinde ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    sen kaçıncı yedektesinde ?
    12. yedek

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    12. yedek
    olsun yine çok değil hemen çıkmaz ama takip etmek lazım herkes memnun olmuyo kaldığı yerden biraz zaman alır belki

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Allah yardımcınız olsun umarım işiniz olumlu sonuçlanır

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı gokhanersen isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah yardımcınız olsun umarım işiniz olumlu sonuçlanır
    İyi dilekleriniz için tşkler hocam, umarım dediğiniz gibi olumlu sonuçlanır.

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)