Toplam 3 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 41 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Sakarya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı sinan_18 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bence sonlara degıl tercıh lıstenden cıkar ben de yazmıstım hemen cıkardım bu gıdısle sakarya ıng kontenjanı dolmıcak dolsa bıle oraya gıdenler şok olcak ınme ıncek mazallah
    gezilecek tek bir cadde mi ne varmis mafyasi ile trafik kazalari ile unluymus ben lisedede disarda okudum kucuk bir kasabada 4 sene yurttan carsi izni verilirdi kimse disari cikmak istemezdi tekrar o acilari yasamak istemem ben konyadada okudum kurban olurum oraya ama yazmak zorundayim zaten sakarya gelmez ama sonda olmasi 4. sirada olmasindan daha iyidir

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı pizza91 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam ya okulu kötülemeyelim artık. benim ALLAH vermeye tutarsa sınfta 10 kişi okumak istemem ona göre.bölüm mükemmelmiş gibi göseterin
    Evet hep olumsuz yönlerini yazdık,ben diğer muhteşem yönlerini yazayım:
    -İstanbul'a çok yakın,kafayı yerseniz kaçabilirsiniz
    -Hemen 10 kilometre ileride Akyazı ilçesi var,ormanlık bir bölge ve orası alabalıklarıyla ünlüdür,bir yediğiniz alabalığı bir daha unutamazsınız
    -En büyük kafesinin sahibi çok kafa bir insan,söylenene göre,
    -Bayraktepe diye bir yer bulunmakta,envai çeşit restorant var o tepede ve manzarası oldukça güzel.
    -Çok ufak bir yer olduğu için,yalnız kalmazsınız,herkesle 1 haftada 40 yıllık dost gibi olursunuz.
    Çok zorladım kendimi ama başka olumlu yanını bulamadım=)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Alıntı ejder isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hep olumsuz yönlerini yazdık,ben diğer muhteşem yönlerini yazayım:
    -İstanbul'a çok yakın,kafayı yerseniz kaçabilirsiniz
    -Hemen 10 kilometre ileride Akyazı ilçesi var,ormanlık bir bölge ve orası alabalıklarıyla ünlüdür,bir yediğiniz alabalığı bir daha unutamazsınız
    -En büyük kafesinin sahibi çok kafa bir insan,söylenene göre,
    -Bayraktepe diye bir yer bulunmakta,envai çeşit restorant var o tepede ve manzarası oldukça güzel.
    -Çok ufak bir yer olduğu için,yalnız kalmazsınız,herkesle 1 haftada 40 yıllık dost gibi olursunuz.
    Çok zorladım kendimi ama başka olumlu yanını bulamadım=)
    sagol valla.diyecek laf bulamıyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    69
    Adapazarını biliyorum, hendeği de

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    i.dili ve edebiyatı yada başka bir dil okumaktan bin katlı daha iyidir bence..ekmek aslanın midesinde sonuçta

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    2.tercihim :S sırf yeni açılıyo diye yazdım gerçi geleceğini de sanmıyorum da sırlamam 6bin..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    buraya yerleşmiş olanlar ve hendeğin kötü olduğunu düşünenler için iyi bi haberim var.

haberin ne derece doğru olduğunu bilmiyorum ama bize söylenene göre hazırlık sınıfından sonra ingilizce bölümü esentepe kampüsüne taşınacakmış. hatta bu sene bile taşınablirmiş.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    buraya yerleştim ilime yakın olduğu için.umarım dediğin gibi taşınır.çünkü burdaki şeyleri okuduktan sonra okuldan soğudum ve açıkçası korkmaya bile başladım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    sıralamanız kaç sizin ben ing öğretmenliği kazandım 3406

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    bende ing.öğrtmenliği 3837

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı backbone328 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    buraya yerleşmiş olanlar ve hendeğin kötü olduğunu düşünenler için iyi bi haberim var.

haberin ne derece doğru olduğunu bilmiyorum ama bize söylenene göre hazırlık sınıfından sonra ingilizce bölümü esentepe kampüsüne taşınacakmış. hatta bu sene bile taşınablirmiş.
    bu haber iyi oldu inşallah merkez kampüs süper hazırlık sınıfını direk atlarsak esentepe ye gidebilirmiyiz bu yıl içinde yoksa hazırlık derken 1 yıl içerisinde mi taşınabilirmiş
    inşallah taşınır ....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    Alıntı yasemin'' isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bu haber iyi oldu inşallah merkez kampüs süper hazırlık sınıfını direk atlarsak esentepe ye gidebilirmiyiz bu yıl içinde yoksa hazırlık derken 1 yıl içerisinde mi taşınabilirmiş
    inşallah taşınır ....

bazı bölümlerin esentepe kampüsüne taşınacağını duydum. bunların arasında sizin bölüm de olabilir. ama aynı oranda olmayabilir de.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Konuya yazılan onca olumsuz yorumu görünce dayanamayıp üye olup yanlış algıyı düzeltmek istedim. saü elt ikinci sınıftayım ve kesinlikle çok net söyleyebilirim ki bu bölüm kafamdaki birçok önyargıyı ve imkansızı yıktığım yer oldu.. evet az sayıda hocamız var ama onlar bölümü ayakta tutmaya o kadar kararlı ve hevesli ki bir orduya bedel derler ya işte tam da bu! danışman nedir yalnızca okul işlerinde yanına koştuğunuz kişidir değil mi, burada danışmanınız o hiç bitmek tükenmek bitmeyen enerjisiyle sizinle her konuda ilgilenir, yazdığınız maili en geç bi saat içinde yanıtlar, odasına gittiğinizde çayınızı içmeden ayrılmazsınız, o güler yüz her şeye rağmen hiçbir zaman solmaz. veya bölüm başkanımız, sert bir duruşu vardır danışmanımız gibi ama özünde o kadar tatlıdır ki,canını dişine takıp bölümünü ayakta tutmaya çalışan bir savaşçı gibi... kendilerine yapılan onca saldırıya rağmen, onca eleştiriye rağmen böylesine anlamlı bir biçimde tavrını koruyan insaların bölümü burası. ya bende etki bırakan şeylerin hangi birisinden bahsedeyim ki, edebiyat mesela en basitinden en büyük nefretimdi buraya geldiğimde, birisi geldi ve iki dönemde her şeyi altüst etti,dğer bölümdeki arkadaşlarıma bakıyorum sunum sunum ezber ezber,burada yorum yapmak, eleştirel yaklaşmak, kritik düşünmek neymiş onu gördüm. Nereden girdiniz nereden çıktınız, nasıl onları çıkardınız, Allahım akıllara zarar bir beceri ya, o hocanın entellektüelliğinde kaybolup gidiyorsunuz ve içten içe "mezun olduğumda böyle olacak mıyım, nasıl iştir bu" diye sorguluyorsunuz. haa yazdırır, kolunuz kopana kadar yazarsınız, haa diğer üni.lerdeki gibi aa, ba alamazsınız kolay kolay ama o aa alana mla deseniz, response paper deseniz, take-home deseniz, secondary source deseniz bakar kalır ama siz artık ustası olmuşsunuzdur. İşte dersiniz hacettepe kalesinden çıkan bir adamın öğrencisi olmak bu! diğer okullarda notunuz açıklanır nerde ne yaptınız bilemesiniz ama saü elt'de hocanız sınav kağıtlarını sınıfa getirir ve insanım hata yaparım der size kontrol ettirir ya da yazdığınız response bir bakmışsınız didik didik edilmiş ve hatalarınız gözünüze sokulmuş, işte öğrenmenin keyfini yaşarsınız düşük aldım diye üzüleceğinize. haa fakülte hendekte evet ama ankarada da bilkent, başkent vs. hem dışarıda değil mi, onlardan daha mı uzak adaya? Bunlar ali hocamın deyimiyle "those wearing blinkers" :-) ya soruyorum hangi bölümde vize/final prgramı, ek ders duyurusu mailinize geliyor, aynı fakültede diğer bölümler programı bilmezken biz mail ile almış oluyoruz, işte farkımız diyorum! ya da kaç bölümde kaç hoca bu hafta syllabus'ta yazdığımı bitirmem gerek diye ek ders yapıyor kendi sabahından çalıp hem de onca eleştiriye rağmen... ben daha çok şey derim de bu kadarı yeter, tercih edecek olanalr etikete takılmayın lütfen, gözünüz kapalı yazın, hiçbir yer, iddia ediyorum hiçbir yer burası kadar olamaz!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    haa bir de bir önceki mesajımda yazmayı unuttum bölümün belki şu an aman aman bir etiketi yok ama çok yakın zamanda sayılı elt bölümleri arasına gireceğine kalıbımı basarım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Konuya mesaj yazmak için üye oldum. LYS sınavının yaklaştığı şu dönemde diğer arkadaşlara yardımcı olmak için fikir vermek isterim. Üç senedir bu bölümün öğrencisiyim, bu yıl üçüncü sınıfı okuyacağım. Bundan iki sene önce sorsaydınız kesinlikle uzak durun derdim, sistemsiz hoca demeye bin şahit isteyenlerin elindeydi bölüm ama şu son bir senedir ciddi bir atak yaptı, bu bölüm başkanının değişmesiyle başladı ve ali hocanın gelmesiyle de miladını yaşadı bölüm. Şu an çok sağlam bir eğitimin verildiği, türkiyenin en önde gelen elt bölümleri ile kapışabilecek bir hale geldi. swingler34'ün söylediği gibi az sayıda hocamız var, onlara yöneltilen saldırılar da çok fazla ama duruşlarını daima korumayı başaran insanlar. Danışmanımız bir kere olağanüstü bir insan, ilk geldiğinde dedik bu ne ingilizce ya, ağzımız açık kalmıştı. o ingilizceyi mutlaka duymalısınız, native gibi gayet akıcı konuşmasıyla, karşılaşılması zor kelimeleri kullanmasıyla, "not tutturmak için ders anlatmıyorum, burası üniversite" tutumuyla acayip zorlar ama değerini bilir ve izinden giderseniz hiç kimseden öğrenemeyeceğiniz şeyleri öğrenirsiniz. ve bir insan bu kadar çok yönlü olabilir, edebiyatta bizim ağzımızı yorumlarıyla açık bırakırken bu yıl metodolojide de kırdı geçirdi bizi, o kadar çok şey öğretti ki alanla ilgili resmen bilgi bombardımanı yaşadık, alanı değil ki diye başlamıştık ki hepimizi ters köşeye yatırdı bilgi birikimiyle, bu yaşta gerçekten hayret verici bir donanım kültür mantarı diye niteliyoruz onu artık.. çok zorluyorsunuz dediğimde bana verdiği o alıntı hala kulağımda çınlar, demişti ki "the brick walls are there for a reason, the brick walls are not there to keep us out. They are there to give us a chance to show how badly we want something because the brick walls are there to stop the people who dont want it badly enough. They are there to stop the other people." vay be demiştim işte bu! sohbetine de böyle doyum olmaz hocalarımızın işte. firdevs hocamız yine dünya tatlısı bir insandır, duruşuyla korkutur ama şirin mi şirindir.

özetle diyebilirim ki bir devlet üniversitesinde asla göremeyeceğiniz bir tutum sizi bekliyor burada. eğer gerçekten amaç öğrenmekse, çalışıp öğretmen olmaksa amacınız doğru adres ama yatarak geçmekse derdiniz hiç bulaşmayın, bin türlü yol ararsınız ders geçmek için ama tıkanır her yol. herkese başarılar sınavda.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Sosyal anlamda yetersiz olsa da sakin ve şirin bir yer bana göre. Bazı ilçeleri gezilmeye değer.
    Mesela, Sapanca'ya arkadaşlarınızla bisiklet turuna çıkabilirsiniz. Gayet ferah ve temiz bir havası var.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    SAKARYA'DA 18 yılını geçirmiş ve yarın sınava girecek bir yabancı dil öğrencisi olarak bu lanet şehirde geçirdiğim her güne lanet eden bir insan olarak, kişiliksiz, şahsiyetsiz insanların arasında yaşamak istiyorsan ve eğitim fakültesi Hendek'te (belediye olarak Ali İnci'nin çok saygı duyarım kendisine gerçekten çok harika bir belediye başkanıdır Türkiye'nin başkenti gibi bir ilçe yapmaya çalışmaktadır) seç derim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    Arkadaşlar, eğitim ve sosyal faktörleri daha üsluplu bir dille yorumlayın lütfen. Hakaret içerikli mesajlar atmayın. İnsanların kalbini kırmayın.

Çankaya University Translation and Interpreting Studies Awarded with Scholarship

www.bakhele.com > Patron her zaman tüketici!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Hemen şuraya bi yorum atıyım, çünkü birileri bu tarz bi yorum yazmış olsaydı şimdi başka bi üniversitede olurdum. Öncelikle benim bu bölümü seçerkenki hedefim 4 yıllık eğitim süresi içerisinde mezun olmak ve biran önce iş hayatına atılmaktı haliyle bu bakış açısından eleştiricem. Proficieny sınavından taze çıkmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki bu sınavdan geçirilen insan sayısı sadece 4-5 o yüzden fazla ümitlenmeyin. Tanıştığım insanların çoğu 2. senelerine başlıyo hazırlıkta, 3. senelerine girmek durumda kalanların ise okulla ilişiği kesilecek kısa sürede. Böyle iki kişiyle tanıştım ve gerçekten çok üzüldüm onlar için, dahası vardır heralde. Lütfen hazırlıkta öğrenirim diye 1 senenizi gözden çıkarmayın çünkü size 2 ve ya 3 seneye mal olacak. İnsanlar hazırlıkta sıkışıp kalmışlar, eğer ingilizceniz gerçekten çooook ama çooooooook iyi değilse (c1 sizi kurtarır ama gerçek c1, c1 görünümlü b2 ile şansınız yok) lütfen tercihlerinizi ona göre yapın. Geçmesi çok zor bir sınav, size b1 diyolar önünüze b2,c1 veriyolar. 30a yakın kişi sınavın bi aşamasında sonra devam etmemişler ve girmemişler zaten. Bu sene hazırlıktan sadece 1 kişi bölüme geçmeye hak kazandı bu da size bi dip not olsun. Eğer ingilizcenize ve kendinize güveniyorsanız buyrun gelin, fakültede iyi bi eğitim alacağınıza şüphe yok. Fakat hazırlıkta ingilizce öğrenmeyi düşünüyorsanız okuldan 7-8 seneye mezun olabilirsiniz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Aklı Olan Gelmesin Hendek Sehire Çok Uzak Sosyal Aktiviteniz Olmaz Bildiğiniz Köy Yeri
    Kalacak Yer Yok Fakültenin İçi Leş Gibi.

Toplam 3 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)