Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Mersin üniversitesi hazırlık atlama sınavı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7

Mersin üniversitesi hazırlık atlama sınavı

merhaba.

bu sene mersin üniversitesinde işletme yi tercih edecek gibiyim. malum bir yıl zorunlu hazırlık var. daha önce bir üniversiteyi yarıda bıraktım. yaşım 23. dolayısıyla bir an önce bölüme başlamak istiyorum.

daha önceki üniversitemde hazırlık sınavını verememiştim. beni sorunum kompozisyon bölümü. listening de hiçbir sorun yaşamıyorum. fakat kompozisyon yazmam mümkün değil.

abaca çalışarak bu sınavı verme ihtimalim nedir ? çok mu zor oluyor? nedir,ne değildir ? mersin'i bilen,fikri olan belirtirse sevinirim.

sırf hazırlıkta bir yıl kaybetmemek için başka bir bölümü seçmeyi bile düşünüyorum.

teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    ingilizce,almanca ve fransızca okuyanlar için hazırlık var diye biliyorum. Diğer bölümler için kaldırıldığını duydum. Siz okuyacağınızı nerden duydunuz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    hocam işletme bölümünün sayfasında yazıyor. yeni başlıyor sanırım. şöyle yazıyor

04/03/2010 tarihli Yükseköğretim Genel kurul kararı ile İktisat, İşletme ve Kamu Yönetimi bölümlerinde en az % 30 İngilizce eğitim uygulanması koşuluyla İngilizce Hazırlık Sınıfı uygulamasına geçilecektir. 2010-2011 Eğitim-Öğretim döneminde bu bölümleri tercih eden öğrenciler, bu uygulamanın ilk öğrencileri olacaklardır.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    mersin üniversitesinde tüm sınıflar için ortak hazırlık sınavı ver önceki muafiyet sınavı sorularına mersin üniversitesi yabancı diller kısmında ulşabilirsiniz sanırım son bir değişiklik olmadıtysa eğer.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    peki her bölümle aynı sınıfta mı hazırlık okuyorsun yoksa sadece ingilizce öğretmenliği okuyanları bir sınıfa mı topluyorlar işletme yada başka bölüm okuyanları başka sınıflara mı alıyorlar bide sınav çok mu zor geçme ihtimali hiç mi yok.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    son 4 yıldır hazırlık sınavından geçen olmadı zaten anlatıldığına göre tek tük geçenler de sonraki yıllarda sene kaybı yaşadılar. dersleri görmeden o sınavı geçmek imkansız çünkü sınav bildiğimiz yds sorularından oluşan bir sınav değil.Listening, speaking, writing, vocabulary,grammar ve reading yetileriniz çok ii olması gerekiyor.bunlar da yds hazırlık sürecinde değil eğitimi alındığı takdirde gelişebilecek yetiler.zaten 2 3 ay sonra ne kadar eksiğiniz olduğunu anlıyor ve ii ki okumuşum diyorsunuz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Merhaba arkadaşlar!

Ben İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazandım ve hazırlık sınavı hakkında pek bi bilgim yok!
    Çok zor olduğunu duydum!
    Bu konu hakkında bi bilgisi olan varsa, lütfen kısa da olsa paylaşırsa sevinirim!
    Bir de ben hazırlık sınavına girmek istemiyorum, doğrudan hazırlık okumak istiyorum... Bu durumda sınava girmem zorunlu mu?
    TEŞEKKÜRLER..!

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)