Toplam 5 Sayfadan 4. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
Toplam 82 sonuçtan 61 ile 80 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 9 Eylül Üniversitesi / Mütercim Tercümanlık

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Güncel!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    ikinci öğretim hakkında bilgi verebilecek olan var mı?? büyük ihtimalle onu tercih etmeyi düşünüyorum. erkek sayısı ne kadar ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    muafiyet sınavında essay yazılınca puan mı kırılıyor sadece paragraf yazmak yeterli mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Ben okuyorum. Ve Almanya'dan gelen öğrenciler dışında Almanca'yı doğru düzgün konuşabilen pek yok. Bu 1. ve 2. sınıflar için geçerli tabi. Bir süre sonra dilde hakimiyet kazanıyosun ve üst sınıflardan gayet güzel konuşanlar da var yarım yamalak konuşanlar da. Tamamen sana bağlı birşey. Ama İngilizce'den sonra Almanca'nın çok daha zor olduğunu söyleyebilirim. Hazırlığı geçmek bile ayrı bir muamma

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Ben de şuan Almanca hazırlıktayım,2013 girişliyim,ikinci öğretimim ve tercih yapacaklar için hazırlık hakkında bildiğim şeyleri söyleyeceğim.Bir kere ben almancadan lise hayatım boyunca nefret etmiş bir insandım ve dokuz eylülü asla yazmam diye düşünüyordum ama puanlar açıklanınca gidebileceğim daha iyi bir yer olmadığını görüp burayı yazdım.Çok büyük tereddütlerim vardı.İlk sene Almanca hazırlık okuyanlar Dokuzçeşmeler kampüsünde ders görüyor.Burası Tınaztepe kampüsüne göre kısmen daha gelişmiş.Kampüsün içi ve çevresi de her türlü ihtiyacınızı karşılayabilecek seviyede.Almanca hazırlık eğitimine gelirsek,bir kere hocalar dünya tatlısı ve hepsinin Almanya geçmişli olduğunu söyleyebilirim.İnanılmaz donanımlılar.O konuda hiçbir şüpheniz olmasın.Fakat ingilizceden sonra almanca gerçekten zorluyor.Onun dışında haftada en az 2 kez sınav oluyoruz.Bunlar kelime ve ünite sınavları oluyor.O haftaki ünitelerin kelimelerinden ve konularından sorumlu oluyoruz.Bir süre sonra alışıyorsunuz o ağırlığa.Daha sonradan bize hikaye sınavları da eklendi.Her hafta 30-40 sayfa almanca kitap okutuluyor ve bunların sınavı yapılıyor.Şunu söyleyebilirim ki ben burda aldığımız almanca dil eğitimini çok iyi buluyorum.Zorlanıyoruz ama değiyor.

6. Teşekkür dorlion bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    ...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Bu sene bu bölümü ve 2.öğretimini düşünenlerin siralamalari nedir arkadaşlar?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Alıntı Anix isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1646 sıralamayla girebilir miyim buraya?
    Bu seneki sınavın zorluğunu düşünürsek bence olur. 2012 yılında da girmiştim. O zaman dil forumdaki lys-5 öğrenci profilinin sıralamaları çok daha iyiydi benden. boğaziçi konuşan insan sayısı bile çok fazlaydı. Bu sene bu durum bariz bir şekilde değiştiğine göre, ya yeni nesil bu siteden bihaber, ya da gerçekten sıralamalar epey bi' düşecek.

10. Teşekkür Anix bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Dokuz Eylül Mütercim Tercümanlık bölümü artık ikidilli değil. Bu sene son kez ikidilli programa öğrenci alacak ve artık üçe bölünecekler. İngilizce, Almanca ve Fransızca olmak üzere üç ayrı program olacak ve bu üç ayrı bölüme girecek öğrenciler. İkidilli program da bu sene girenler mezun olana dek fiilen varlığını sürdürecek ve artık öğrenci almayacak.

12. Teşekkür dorlion bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Alıntı Kerk13 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Dokuz Eylül Mütercim Tercümanlık bölümü artık ikidilli değil. Bu sene son kez ikidilli programa öğrenci alacak ve artık üçe bölünecekler. İngilizce, Almanca ve Fransızca olmak üzere üç ayrı program olacak ve bu üç ayrı bölüme girecek öğrenciler. İkidilli program da bu sene girenler mezun olana dek fiilen varlığını sürdürecek ve artık öğrenci almayacak.
    İyi günler bunu sormam lazım ben pek bu üni. işlerden anlamam

Bu sene ben 9 Eylüle girmek istiyorum Dil Müt. Almanca olarak

Şimdi bundan sonra öğrenci almıyacakmı Dil bölümü ?

bide hazırlık sınavı nasıl bişe ? onu geçince direk 1nci sınıfdanmı başlıyoruz ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı MrLack isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler bunu sormam lazım ben pek bu üni. işlerden anlamam

Bu sene ben 9 Eylüle girmek istiyorum Dil Müt. Almanca olarak

Şimdi bundan sonra öğrenci almıyacakmı Dil bölümü ?

bide hazırlık sınavı nasıl bişe ? onu geçince direk 1nci sınıfdanmı başlıyoruz ?
    Almanca, Fransızca ve İngilizce olarak ayrı ayrı alacak bundan sonra. Dolayısıyla Almancasına girebilirsin seneye.

Hazırlık bir çeşit yoğun dil kursu işte. Onu geçince, evet, 1'den başlıyorsun.

15. Teşekkür MrLack bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme MrLack bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    ihtimalini bile düşünmek istemiyorum ama peki bu sene hazırlıktan kaldık diyelim, biz mezun olana kadar, alttan çift dil öğrencisi gelmeyecek olsa bile aynı şartlarda okul bitene kadar devam mı edeceğiz, yoksa okul bizden tek dil programlarından birini tercih etmemiz ve o şekilde devam etmemiz yönünde bir yönlendirmede mi bulunacak? man on the ground olarak, okulda konuşulan durum nedir bu bilgiye ihtiyacım var senden. şimdiden teşekkürler...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı dorlion isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ihtimalini bile düşünmek istemiyorum ama peki bu sene hazırlıktan kaldık diyelim, biz mezun olana kadar, alttan çift dil öğrencisi gelmeyecek olsa bile aynı şartlarda okul bitene kadar devam mı edeceğiz, yoksa okul bizden tek dil programlarından birini tercih etmemiz ve o şekilde devam etmemiz yönünde bir yönlendirmede mi bulunacak? man on the ground olarak, okulda konuşulan durum nedir bu bilgiye ihtiyacım var senden. şimdiden teşekkürler...
    Sen istediğin kadar sınıfta kal, sen geçene kadar o dersleri açmak zorundalar. Atıyorum gıcıklığına hepsinden inatla devamsızlıktan kalıyorsun her sene, seni inisiyatif kullanarak geçirmedikleri müddetçe o dersler açılacak mecburen. Mütercim Tercümanlık öğrencileri kalburüstü düzeyde başarılı öğrencilerdir, ancak hepsi de elbette çalışkan çıkmayabilir. Çift dikiş gidenleri şu anda da var. Dolayısıyla öğrenciler sınıfı geçmedikçe o dersler açılır.

Ha, şöyle de bir şey var. Bölüm üçe ayrıldıktan sonra da dersler farklı mı olacak? Hayır. Atıyorum Almanca Konuşma Becerisi gibi bir ders varsa, tekdilli bölümün de aynı dersi olacak %95 olasılıkla. Dolayısıyla aynı derse eski dersin koduyla girip, farklı imza kağıtlarına ve sınav tutanaklarına imza atıp yine o dersi görmek son derece mümkün.

18. Teşekkür dorlion bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Sen istediğin kadar sınıfta kal, sen geçene kadar o dersleri açmak zorundalar. Atıyorum gıcıklığına hepsinden inatla devamsızlıktan kalıyorsun her sene, seni inisiyatif kullanarak geçirmedikleri müddetçe o dersler açılacak mecburen. Mütercim Tercümanlık öğrencileri kalburüstü düzeyde başarılı öğrencilerdir, ancak hepsi de elbette çalışkan çıkmayabilir. Çift dikiş gidenleri şu anda da var. Dolayısıyla öğrenciler sınıfı geçmedikçe o dersler açılır.

Ha, şöyle de bir şey var. Bölüm üçe ayrıldıktan sonra da dersler farklı mı olacak? Hayır. Atıyorum Almanca Konuşma Becerisi gibi bir ders varsa, tekdilli bölümün de aynı dersi olacak %95 olasılıkla. Dolayısıyla aynı derse eski dersin koduyla girip, farklı imza kağıtlarına ve sınav tutanaklarına imza atıp yine o dersi görmek son derece mümkün.
    ben de buna benzer bir soruyu farklı bir şekilde soracaktım, hem ingilizce hem almanca hazırlık okusak yine durum aynı olur sanırım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı oberynmartell isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de buna benzer bir soruyu farklı bir şekilde soracaktım, hem ingilizce hem almanca hazırlık okusak yine durum aynı olur sanırım.
    İstersen iki hazırlığı birden oku, değişmez.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Almanca Hazırlık için konuşmak gerekirse Yabancı Diller Yüksekokulu'nun geçen döneme ait haftalık ders programlarına baktığım zaman haftasına göre değişmekle birlikte kimi zaman haftada en az 2 en çok 4 gün ders yapıldığını gördüm. Teyit ettirmek istedim, gözümden kaçan birşey var mı? Ve ikinci öğretimin 17:45'ten önce başlaması gibi bir istisna oluyor mu?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Arkadaşlar Ege Mütercim Tercümanlık ve Dokuz Eylül Mütercim Tercümanlık arasındaki farklar neler? Hangisinde eğitim daha iyi sizce? Hangisinde okursam daha iyi olur benim için?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Alıntı UtkuTurgut isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ege Mütercim Tercümanlık ve Dokuz Eylül Mütercim Tercümanlık arasındaki farklar neler? Hangisinde eğitim daha iyi sizce? Hangisinde okursam daha iyi olur benim için?
    Bunu ben de epey düşünüyorum ve edindiğim bilgileri paylaşmak isterim. Öncelikle çoğu yerde insanlar 9 eylülün imkanlarının daha geniş, kadrosunun daha iyi olduğunu söylüyor. Tek eksi yanı kampüsü ve egenin adının daha bi köklü bi üniversite diye bilinmesi sanırım. Kampüsü açısından hala gelişmekte bi yer olduğu için sorun olacağını düşünmüyorum. Diğer fakülteler oraya taşınıyor anladığım kadarıyla. Egenin kampüsü daha merkezi, yeri çok daha güzel. Sırf eğitim daha iyi diye 9 eylüle gitmeyi düşünüyorum ama edindiğim izlenim ne kadar doğru bilemiyorum tabii. Siz ege mi düşünüyorsunuz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Bu bölümde okuyorum, hiç memnun değilim. Sevdiğim hocalarım var, binadan memnunum ancak, kampüs o kadar kötü ki yaşam isteğinizi alıp götürüyor. Derslerin de çok iyi işlendiğini düşünmüyorum. Ege'ye geçiş yapmayı düşünüyordum tekrar YGS'ye girdim ama baktım ki bölümde kala kala 4 hoca kalmış çok umut verici görünmüyor. Burada kalıp birkaç yıl daha dayanacağım gibi görünüyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    Ben Ege'yi araştırmıştım hem yerleşim hem okul olarak. Ancak kampüs sıkıntılı evet. Buca güzel bir yer değil. Bornova ağırlıklı yaşamı var öğrencilerin zaten. Ama Ege'nin eğitimi iyidir, eh biraz da dikenlere katlanmak lazım.

Toplam 5 Sayfadan 4. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)