Toplam 5 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu
Toplam 82 sonuçtan 41 ile 60 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 9 Eylül Üniversitesi / Mütercim Tercümanlık

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı fizzy isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Dokuz Eylül Mütercim Tercümanlık
    Sitesinde ikisi Almanya'da biri İngiltere'de olmak üzere 3 üniversiteyle Erasmus antlaşması var yazıyor.
    ya site yenilendi ya da ben yanlış anlamışım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    83
    Alıntı windyjolt isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Formasyon alımı var mı peki? Hem almanca hem ingilizce öğretmenlik? Erasmus programı hangi ülkeleri kapsıyor tercümanlıkta?
    Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba ? Acil tercih yapıyoruz da

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Formasyon alabiliyosunuz tabiki
    http://www.deu.edu.tr/UploadedFiles/...193/duyuru.jpg
    adresinden bakabilirsiniz bende deü'de okuyorum 3. seneden itibaren alabilirsiniz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    Almanca formasyon ile ilgili hiçbir şey duymadım ama 4.500TL civarı bir para karşılığı formasyon olabiliyorsunuz, arkadaşın verdiği linkteki program ile.

Çift anadal için de umutlu ve iyi niyetli olmayınız bu denli, onunla ilgili engellerin kaldırılması baya zaman alacaktır, zira fen-edebiyat fakültesinde ders programına pedagojik formasyon bile giremedi tercümanlığın, diğer bütün bölümler formasyon almaya okul içindeki derslerinde başlarken tercümanlık öğrencileri para vererek bu şekilde formasyon alacaklar mesela.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Vladimir senin bu okulu bırakmanın nedeni nedir öğrenebilir miyiz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    tatmin olmadım diyelim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Eh, öyle olsun

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    bugün kayıt yaptırmaya gittim tercümanlık için, hallettim neyse ki ama kanser ettiler beni daha ilk günden. Muafiyet sınavıyla ilgili sorun çıktı. Almanca'ya ayrı başvurunuz diye belgenin üzerinde yazı vardı. Kimsenin haberi yok hiçbir şeyden.. Kayıttan, öğrenci işlerine, oradan da bilgi işleme yolladılar. Bilgi işlemde kimse yoktu. Tartıştım falan oradakilerle, bilgi işlemdeki sorumlu kişinin ne zaman geleceği belli değilmişmiş, aslında gelmeyeceğinin farkındalar ama söylemediler falan, neyse en son zar zor tartışmayla falan arattırdık. Aynı belgeyle sınava girileceğini söylediler. Şimdi sorum şu ki, muafiyet sınavı için başvuranlara da aynı şey mi söylendi merak ediyorum sınav günü de sorun çıkmaz umarım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Alıntı lilycia isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün kayıt yaptırmaya gittim tercümanlık için, hallettim neyse ki ama kanser ettiler beni daha ilk günden. Muafiyet sınavıyla ilgili sorun çıktı. Almanca'ya ayrı başvurunuz diye belgenin üzerinde yazı vardı. Kimsenin haberi yok hiçbir şeyden.. Kayıttan, öğrenci işlerine, oradan da bilgi işleme yolladılar. Bilgi işlemde kimse yoktu. Tartıştım falan oradakilerle, bilgi işlemdeki sorumlu kişinin ne zaman geleceği belli değilmişmiş, aslında gelmeyeceğinin farkındalar ama söylemediler falan, neyse en son zar zor tartışmayla falan arattırdık. Aynı belgeyle sınava girileceğini söylediler. Şimdi sorum şu ki, muafiyet sınavı için başvuranlara da aynı şey mi söylendi merak ediyorum sınav günü de sorun çıkmaz umarım.
    bence dıger bolumlerını de dusunup genelde ıngılızceye yogunlasma olcagı ıcın kagıda almancayla ılgılı oyle bısı yazmıslar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı ahaskin isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kampüsün eksileri bucanın dışında olması ama çok değil buca heykele yürüyerek 20 dakikada varabiliyorsun kampüs çok yeni olduğu için bazı şeyler yerine oturmamış binalar yeni kampüste binalardan başka bişey yok ağaçlar şu an için fazla değil ağaçlandırma var ama gelecek senelerde çok daha güzel olacaktır kampüs konak a 1 saat uzaklıkta arkadaşın dediği gibi kütüphanesi çok güzel hatta türkiyenin en büyük kütüphanesi olduğunu duymuştum kafeler çok az fakültelerin içinde kantin gibiler ilk sene 9 çeşmeler kampüsünde olcaksınız orası daha yakın merkeze ama o kampüs çok eski binalar çok eski çevre düzeni yokçift diploma konusunda çeşitli söylentiler var ama ösymnin klavuzunda şu yazıyo:"Bu programda iki yabancı dille(İngilizce-Almanca) eğitim yapılmaktadır.Öğrencilerin ingilizce ve almanca muafiyet sınavına girmeleri gerekmektedir.Her iki sınavı başaran öğrenciler doğrudan lisans eğitimine başlayabilirler.Muafiyet sınavını veremeyen öğrenciler ise ingilizce için 1 yıl, almanca için 1 yıl, her iki dilden muaf olamayan öğrenciler ise ingilizce ve almanca olmak üzere toplam 2 yıl hazırlık okuyacaklardır.Bu sürede hazırlık eğitimini başaramayanların kaydı silinir. Lisans eğitimine başlayan öğrencilere 4 yıllık 2 dilli program uygulanır ve Mütercim-tercümanlık alanında iki dilde diploma verilir." hazırlık muafiyet sınavı lys' ye göre biraz farklı kelime bilmek gerek gramer biraz geri planda ama onada çalışın 80 alan geçiyo tercümanlıkta 70 alan kalıyo eylülde yeniden sınava giriyosun ilk sene almanca hazırlık okuyosun okuma kompozisyon test bölümleri vardı yanlış hatırlamıyorsam başka sorusu olan varmı
    ya izmiri çok istiyorum ama yazını okuduktan sora birden soğudum okadar uzak mı ya ve kampüs çok mü kötü?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Kampüs şuan gelişmekte ve tüm fakülteler tınaztepeye taşınmakta ama kampüs senin için önemliyse memnun olmazsın ayrıca izmirin güzelliği bence yeter deü için

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Deü Müt-Ter hakkında şu sorularıma yanıt arıyorum.
    *Bölümde Almanca ne kadar gelişiyor? Öğrenciler mezuniyete yaklaşılan süreçte Almanca konuşabiliyorlar mı?
    *Almanca ile İngilizceyi bir arada başarılı bir şekilde götürmek mümkün müdür? İkisinde de ileri düzeye gelmek mümkün müdür?
    *Bölümde Almancanın da olması öğrencinin İngilizcedeki gelişimini etkiliyor mu? Bölümdeki öğrenciler İngilizceyi iyi konuşacak seviyede öğreniyorlar mı?
    *Herhangi bir üniversitedeki İngilizce veya Almanca Mütter müfredatının hepsi bu bölümde bulunuyor mu? Yani aynı anda Alm.Müt-ter ve İng.Müt-ter okutacak kadar zengin bir müfredatı var mı? Yoksa bu programların orjinalleri kısaltılarak mı bölüme uygulanıyor?

Şimdilik merak ettiklerim bunlar Sorularım cevaplanırsa ne mutlu..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Alıntı oguzhankocak isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Deü Müt-Ter hakkında şu sorularıma yanıt arıyorum.
    *Bölümde Almanca ne kadar gelişiyor? Öğrenciler mezuniyete yaklaşılan süreçte Almanca konuşabiliyorlar mı?
    *Almanca ile İngilizceyi bir arada başarılı bir şekilde götürmek mümkün müdür? İkisinde de ileri düzeye gelmek mümkün müdür?
    *Bölümde Almancanın da olması öğrencinin İngilizcedeki gelişimini etkiliyor mu? Bölümdeki öğrenciler İngilizceyi iyi konuşacak seviyede öğreniyorlar mı?
    *Herhangi bir üniversitedeki İngilizce veya Almanca Mütter müfredatının hepsi bu bölümde bulunuyor mu? Yani aynı anda Alm.Müt-ter ve İng.Müt-ter okutacak kadar zengin bir müfredatı var mı? Yoksa bu programların orjinalleri kısaltılarak mı bölüme uygulanıyor?

Şimdilik merak ettiklerim bunlar Sorularım cevaplanırsa ne mutlu..

evet bende merak ediyorum bu bölümde okuyanlar bilgi verebilir mi acaba ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    G Ü n c e l . . .

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    de mütercim iö sizce sıralamayı kaç gibi kapatır? yahya hoca 3000 4000 arasında düşünüyor görüşleriniz nelerdir?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    arkadaşlar tercih yapmadan önce tüm bunları okuyorum ama yinede yapacağım tercih değişmezdi çünkü sınava
    almancadan girdim ve 80-0 yapmama rağmen ingilizce olarak kazanabileceğim tek bölüm bu keşke zamanında almancamıza güvenmeyip ingilizce çalışsaymışım herneyse

zaten herşeyi araştırmıştım sadece şu çift anadal programı beni şaşırttı ve umduğum gibiyse sevindirdi.

sorum şu : yolladığınız çift anadal linkinde ingilizce öğretmenliği sertifikası yazıyor...yani diploma veriyolarmı yani bu normal bi diplomaya eşdeğermi....

bu soru biraz saçma olabilir anlayış lütfen

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Arkadaşlar merhaba, bölüme yatay geçişle gelen var mı? yatay geçiş hakkında bir bilgisi olan? ben kıbrıs doğu akdeniz üniversitesinde ing. müt-ter okuyorum ve izmir ya da istanbula yatay geçiş yapmak istiyorum lys puanım 431 sıralama 3200 ikinci öğretim için yatay geçiş kontenjanı ben görmedim, varmıdır? yaklaşık nasıl bir not ortalaması gerekir. Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Alıntı brrujahh isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, bölüme yatay geçişle gelen var mı? yatay geçiş hakkında bir bilgisi olan? ben kıbrıs doğu akdeniz üniversitesinde ing. müt-ter okuyorum ve izmir ya da istanbula yatay geçiş yapmak istiyorum lys puanım 431 sıralama 3200 ikinci öğretim için yatay geçiş kontenjanı ben görmedim, varmıdır? yaklaşık nasıl bir not ortalaması gerekir. Yardımcı olursanız sevinirim.
    sıralama olarak geçen yıl 2350 ile kapattı yaklaşık geçen yıl.senin 3200 bilmiyorum yatay geçiş işini.Hazırlıkta 5 kişi finale dahi kalamadı belki seneye açılır kontejyan

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    üniversitenin 3.sınıfında 3.dil se?çme olanağı varmış doğrumudur acaba

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    1 belçika 2 almanya 1ingiltere

Toplam 5 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)