Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 21 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İstanbul Bilgi Üniversitesi hakkında bilgi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    27

İstanbul Bilgi Üniversitesi hakkında bilgi

İstanbul Bilgi Üniversitesi,öğrenciler arasında bilgi üniversitesi,1996 yılında kurulmuş bir üniversite. Çok köklü olmamasına rağmen,eğitimde en iyiler arasına girebilmiş bir vakıf üniversitesi. Daha önce aziz nesin vakfına bağlı olduğu bilinmekle birlikte şu anda söylenenlere göre tüm yönetim amerikadaki bir şirkete geçmiş durumda. Yani Amerikan okullarının bir uzantısı diyebiliriz.öğretim dili İngilizce. Zorunlu Türkçe ve tarih dersleri dışında tüm dersleri İngilizce işliyorsunuz.

EĞİTİM : Bilgi üniversitesindeki eğitim diğer üniversitelere göre biraz değişik. Örneğin ilk yıl neredeyse vize-final yapmıyorlar. İlk senenizde daha çok ödev,proje,sunum tarzı şeylerle karşılaşıyorsunuz. Aslında vize-final ikilisinin olmaması büyük bir avantaj olarak görülse bile aslında dezavantajları daha çok. Şöyle ki, ödevler çok fazla veriliyor. Sayfalarca ödevler,yapmanız gereken sunumlar,bunun yanında 1 ay süren proje ödevleriniz.’’ Keşke vize ve final olsaydı’’ diyebiliyorsunuz dönem sonunda. Vize ve finallerin yapıldığı bölümler de var tabii ki ama 2,3,4. sınıflar gibi sürekli sınavlara girmiyorsunuz.1. senede tüm 1.sınıfların ortak aldığı dersler var,bunun nedeni ise siz 2.sınıfa geldiğinizde ben bölüm değiştirmek istiyorum deme olanağı bulabilmeniz için. Baktınız 1.sınıfta memnun kalmadınız bölümünüzden,başka bir bölüm daha çok ilginizi çekti, o aldığınız ortak dersler sayesinde bölüm değiştirebiliyorsunuz. Akademik kadroya gelince, üniversitenin kendi sitesinden de görebileceğiniz gibi akademik kadroda birçok medyatik isim bulunmakta. Medyatiklik başarıya nasıl etki eder orası muamma olsa bile şöyle diyebilirim ki hocalar alanında çok başarılılar ve öğrenciyle iletişimleri çok iyi. Örneğin, projenizle ilgili bir ödev hakkında hocanın kişisel e-mail adresine mail atabilir,oradan muhabbet bile edebilirsiniz sonunda bunun sebebini ben öğrenci sayısının devlet üniversitelerindeki öğrenci sayısına oranla az olmasına bağlıyorum ki bence bu gayet iyi birşey. mesela kendinizi 80 kişilik bir sınıfta mı yoksa 20 kişilik bir sınıfta mı daha iyi gösterebilirsiniz hocalarınıza karşı ? sınıflar son teknolojiyle donatılıyor bilgide. gördüğünüz,duyduğunuz her yenilik bilgi üniversitesinde mevcut
    Kısacası eğitimden yana bir şüpheniz olmasın. Bilgide çok iyi bir eğitim alacağınıza emin olun. Bölümünüzle ilgili bir çok seminer,sempozyum gibi şeylere katılma olanağınız var,hocalarınız sizi bu yönde teşvik ediyor. Zaten bilgide her hafta bir sürü seminer düzenleniyor. Gerek olanakları,gerekse eğitim açısından bilgi üniversitesi iyi bir tercih.burslulara karşı özel bir ilgi var demeden geçemeyeceğim bir de şu var bursunuz 7 yıl boyunca ne olursa olsun kesilmiyor. Bu da bir avantaj.yaz okuluna kalırsanız ücret ödemiyorsunuz bursluysanız.

ULAŞIM: Bilginin 3 tane kampüsü var. Dolapdere kampüsü,kuştepe kampüsü ve santral kampüsü. Dolapdere taksime 5 dakikalık mesafede. Yani baya şehir merkezinde. Kuştepe ise mecidiyeköyde. O da şehir merkezinde. Santral kampüsü ise eyüpte. Onu da şöyle açıklayayım,kuştepe kampüsüne servisle 10 dakikalık mesafede. Bilginin öğrencilere özel servisleri var. 3 kampüs arasında gün içinde gelip gidiyor. Siz mesela,taksimden belli bir noktadan servise biniyorsunuz,Dolapdere kampüsüne ya da santral kampüsüne gidebiliyorsunuz. Ulaşım yönünden çok rahat,bir sıkıntı yaşamıyor öğrencileri.

PEKİ YA ÜNİVERSİTE HAYATI ?

Öncelikle şunu söyleyebilirim ki çok fazla hayaller kurarak,büyük beklentiler içine girmeyelim burslu-burssuz ayrımı kesinlikle yok. Bu yönden korkularınız olmasın. Hatta en yakın arkadaşlarınızdan birisi paralı eğitim görüyor olabilir siz burslu kazanmışken  yapabileceğiniz çok şey var aslında. Kendinizi geliştirmeniz için bir çok olanak sunuyor bilgi. Mesela okulda yarı zamanlı çalışabilirsiniz,ya da sergilere,seminerlere katılabilirsiniz. Ya da bilgi kariyer merkezlerine başvurarak iş ararsınız kendinize öğrenci sıfatında bilgide (özellikle santral kampüsünde) yapacak şey çok. Bir sürü cafe var, bir tane de starbucks var içinde kantin fiyatları biraz tuzlu,öğrenci menüsü 7 tl mesela. Bu yüzden yıl içinde bir sürü eylem yapıldı ama ne olur bilemem.şimdilik bu kadar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    burs imkanı sanırım sadece eğitim ücretiyle sınırlı? yurtlarla ilgili hiçbir burs olayına girmiyorlar mı?

bir de sitesinde de açıklanmış durumda, yaz okulunu kapsamıyor artık bursları.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    27
    evet,yönetim öyle bir karar almıştı yaz okulu burslu öğrencilere de artık paralı diye ama daha sonra toplanan imzalar ve yapılan eylemler sonucu tekrar burslu öğrencilere ücretsiz hale getirildi. yaz okulu yönetmeliğine de koyuldu. burs imkanı ulaşım ve eğitim ücretini kapsıyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Alıntı pelin özdere isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    evet,yönetim öyle bir karar almıştı yaz okulu burslu öğrencilere de artık paralı diye ama daha sonra toplanan imzalar ve yapılan eylemler sonucu tekrar burslu öğrencilere ücretsiz hale getirildi. yaz okulu yönetmeliğine de koyuldu. burs imkanı ulaşım ve eğitim ücretini kapsıyor.
    emin misin? internet sitesinde hala yaz okulunu kapsamadığı söyleniyor. belki halihazırda orada okuyanlar için dediğin gibidir de yeni tercih edecekler için kapsamıyordur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    27
    arkadaşlar sorabilirsiniz isterseniz öğrenci işlerini arayıp ben bilgi üniversitesinde okuyorum,yaz okulu tam burslu öğrencilere ücretsiz. hatta bulabilirsem link atayım siz de bakın.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    arkadaşlar sorabilirsiniz isterseniz öğrenci işlerini arayıp ben bilgi üniversitesinde okuyorum,yaz okulu tam burslu öğrencilere ücretsiz. hatta bulabilirsem link atayım siz de bakın.
    hangi bölümde okuyorsun? karşılaştırmalı edebiyat hangi kampüste?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    27
    ingilizce öğretmenliği okuyorum. karşılaştırmalı edebiyat santral kampüsünde.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    ingilizce öğretmenliği hangi kampüste acaba ?

Ulaşım zor mu ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    27
    Alıntı omani isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ingilizce öğretmenliği hangi kampüste acaba ?

Ulaşım zor mu ?
    bilginin 3 tane kampüsüne de ulaşım zor değil,ingilizce öğretmenliği santral kampüsünde

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    bilginin 3 tane kampüsüne de ulaşım zor değil,ingilizce öğretmenliği santral kampüsünde
    bilgi için çok teşekkürler..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    ya bu bölümler hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz? ben bilgi yazmak istiyorum ama şu ticarethane gibi olması biraz gözümü korkutuyor. Hocalar falan harika zaten onun için tercih etmek istiyorum. Burs kalsan bile kesilmiyormuş galiba değil mi? santraistanbul için de çok iyi diyorlar, önerir misiniz bu üniversiteyi yani?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    27
    Alıntı Celui isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu bölümler hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz? ben bilgi yazmak istiyorum ama şu ticarethane gibi olması biraz gözümü korkutuyor. Hocalar falan harika zaten onun için tercih etmek istiyorum. Burs kalsan bile kesilmiyormuş galiba değil mi? santraistanbul için de çok iyi diyorlar, önerir misiniz bu üniversiteyi yani?
    geç cevap için özür dilerim,yeni gördüm mesajını ticarethane derken ? sen burslu tercih edeceksen öyle ticarethane gibi hissetmene gerek yok. burs evet,kalsan bile kesilmiyor,7 sene boyunca devam ediyor. santralistanbul çok güzel bir kampüs,bilginin tanıtım günleri var gidip gezebilirsin kampüsü. öneriririm tabii,ben de bilgi üniversitesindeyim ve çok memnunum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    %50 burslu olduğunda da mı kesilmiyor burs?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    öğretmenlik için 4 kontenjan biraz nasıl söyliyim umut kırıcı.
    sıra 1491.
    geçen sene 12 ymiş kontenjan. 1900 lerde kapamış.
    bu sene ne olur bilemem.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Ben de 1854. oldum umarım tutar ya.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    bilgi hakkında verdiğin bilgi gerçekten süper yazmayı düşünüorm ama karşılaştırmalı edebiyat bölümü hakkında pek bilgim yok o bölümü bi sorym dedim ing. öğrt. okuosun biliyorum ama belki ark. tandk vardr ddm

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0
    İİBF hangi kampüste? Özellikle işletme ve uluslararası finans bölümü.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı hollabackgirl isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgi hakkında verdiğin bilgi gerçekten süper yazmayı düşünüorm ama karşılaştırmalı edebiyat bölümü hakkında pek bilgim yok o bölümü bi sorym dedim ing. öğrt. okuosun biliyorum ama belki ark. tandk vardr ddm
    bu kadar kısaltmana gerek yoktu bence. edebiyat ya da öğretmenlik okuyacak biri olarak birazcık daha düzgün yazabilirsin. iki alanda da işine yarayacak neticede.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    bugun gittim bolum baskaniylada konustum ing ogretmenlk ya edebiyat icin daha iddialyz orayi dusunmelsn de dedi ogretmenlkte yeniyiz ama kadromz iyi dedi acaba edebiyatimi yazsam ama formasyn yok

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    istanbul üniversitesi genel anlamda dil konusunda dandik bir üniversitedir diegooo. Demek istediğim ingilizce harici diller.

Fakat ing dili ve edebiyatı konusunda çok iyidir.gözün kapalı seçebilirsin.Bildiğim kadarıyla formasyonu da zaten ücretsiz veriyorlardı.En azından ist ünisindeki yanımızda çalışan arkdaşlar öyle bir şeyler diyordu.Araştırabilirsin.çünkü bazı formasyon konusunda kanunsal değişiklikler yapıldı.

Bence ingilizce olduğu sürece istanbul üniversitesinde ne olursa olsun seç.Bir klasik olan öğretmenliğe puanı yetmeyenler edebiyat seçiyor olayını boşver canın şiir incelemek edebiyat tarihi fln okumak istiyorsa bir sürü edebi eserle birlikte bölüm belli

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)