Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2
Toplam 37 sonuçtan 21 ile 37 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    ben oraya girdım ama cok mu basıt gıbı geldı bana? yoksa gercekten ole mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı Persona Grata isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. "Writing" bölümü hakkında da biraz bilgi verirseniz sevinirim.

BOGAZICI UNIVERSITY ONLINE WRITING LAB bu konuda yardımcı olur mu?
    Rica ederim

Boğaziçi'nin Writing'i çok meşhurdur zaten Boğaziçi Writing Lab, kesinlikle çok faydalı olacaktır.

Sınavda 2 adet essay yazıyorsunuz; birisi "Cause-Effect" diğeri "Argumentative"
    Her iki essay türünü de yeterli derecede bilmeniz gerekir. Ayrıca önemli bir nokta daha var; verilen konunun dışına çıkmaman gerekir.

Essay'e nasıl giriş yapılır? Thesis Statement nedir? Essay'lerde düşünce nasıl işlenir? Body paragraflarında bahsetmeniz gereken nedir? Örneklemeler nasıl yapılır? Essay'de bütünlük nasıl sağlanır? Sonuç paragrafı yazarken nelere dikkat edilmelidir?

Bu soruların birçoğunun cevabını buowl.boun.edu.tr'den bulabilirsin. Eğer bunların arasında kafana takılan soru varsa yine yardımcı olabilirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı kmlgdr isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ben oraya girdım ama cok mu basıt gıbı geldı bana? yoksa gercekten ole mı?
    Eğer oradaki essay çeşitleri basit geldiyse ve ben de bu şekilde yazabilirim diyorsan, o halde problem yok
    80 dakikada 2 essay yazman gerekiyor. Zamana dikkat!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Ben de hazırlık okumak istiyordum aslında.Ancak merak ediyorum.İstanbulda oturuyorum hazırlık okursam kuzey-güney kampüste mi okuyacağım yoksa kilyos mu?Yurtta kalmayı düşünmüyorum zaten.Kilyos şehirdışından gelenler için diye duymuştum ne kadar doğru acaba?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı angelusblanc isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de hazırlık okumak istiyordum aslında.Ancak merak ediyorum.İstanbulda oturuyorum hazırlık okursam kuzey-güney kampüste mi okuyacağım yoksa kilyos mu?Yurtta kalmayı düşünmüyorum zaten.Kilyos şehirdışından gelenler için diye duymuştum ne kadar doğru acaba?
    Aynen öyle. Kilyos yurtlarına başvurmadığın sürece, kesinlikle Kuzey veya Güney kampüste eğitim göreceksin.
    Eğer Beginner olursan Kuzey Kampüs; Pre-Int. - Intermediate veya Advance olursan da Güney Kampüs'te olacaksın.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    ben de çewiribilim kazandım hazırlığı geçmeyi çok istiyorum aslında ama çok zor olduğunu söylüo herkes. geçenler az mı gerçekten bi bilginiz warsa çok sewinirim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    44
    Alıntı radiopresentr isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle. Kilyos yurtlarına başvurmadığın sürece, kesinlikle Kuzey veya Güney kampüste eğitim göreceksin.
    Eğer Beginner olursan Kuzey Kampüs; Pre-Int. - Intermediate veya Advance olursan da Güney Kampüs'te olacaksın.

Pre-interlerin bir kısmı kuzeye alındı bu yıl.

Arkadaşlar eğer bölümünüz dil üzerineyse bu sınavı geçmek taktiğe bakar . Dilciler için budur. Diğer bölümlerin ter dökmesi gerektiği de bir gerçektir.

Mesela writing bölümü için ; belli başlı bağlaçları kullanmaya özen gösterin. Akademik bir dille yazın. 'I think...' yerine 'It is thought...' kullanın. Olumsuz 'not' ekini ayrı yazın > isn't > is not.
    Bunlar bahsettiğim taktiklerden bir kaçı .

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    44
    Alıntı iiremmm isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de çewiribilim kazandım hazırlığı geçmeyi çok istiyorum aslında ama çok zor olduğunu söylüo herkes. geçenler az mı gerçekten bi bilginiz warsa çok sewinirim
    Geçen yıl 700 küsür kişi geçerken ; 900 küsür insan kaldı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    arkadaslar konu dısı olacak kusura bakmayın ama bir sorum olacak hazırlık sınıfının olup olmadıgını nereden ögrenebiliriz üniversitenin kendi sitesinden baktım ama bir bilgi bulamadım???

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı radiopresentr isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim

Boğaziçi'nin Writing'i çok meşhurdur zaten Boğaziçi Writing Lab, kesinlikle çok faydalı olacaktır.

Sınavda 2 adet essay yazıyorsunuz; birisi "Cause-Effect" diğeri "Argumentative"
    Her iki essay türünü de yeterli derecede bilmeniz gerekir. Ayrıca önemli bir nokta daha var; verilen konunun dışına çıkmaman gerekir.

Essay'e nasıl giriş yapılır? Thesis Statement nedir? Essay'lerde düşünce nasıl işlenir? Body paragraflarında bahsetmeniz gereken nedir? Örneklemeler nasıl yapılır? Essay'de bütünlük nasıl sağlanır? Sonuç paragrafı yazarken nelere dikkat edilmelidir?

Bu soruların birçoğunun cevabını buowl.boun.edu.tr'den bulabilirsin. Eğer bunların arasında kafana takılan soru varsa yine yardımcı olabilirim.
    Tekrar teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Aslında korkulacak bir durum yok fakat nedense kuruntu yaptım. Son olarak ilk mesajımda da belirttiğim soru hakkında da yardımcı olursanız sevinirim. 28 Ağustos tarihinde TOEFL sınavına girmem halinde sonuçların 2 hafta içinde açıklanacağını varsayarsak muafiyeti verme tarihine yetişme şansı var mı acaba? Ya da belirtilen öyle bir tarih var mı? Şu an en merak ettiğim konu bu. Yardımcı olursanız sevinirim.

İlerleyen günlerde TOEFL sınavına girmeyi düşünüyorum tekrar. Aynı zamanda BUEPT sınavına da gireceğim. BUEPT sınavından kalmam halinde hazırlıktan muaf olmam için TOEFL skorumu en son hangi tarihe kadar vermem gerekiyor? Burada gördüğüm kadarıyla 17 Eylül'de BEUPT sonuçları Kayıt İşleri Şube Müdürlüğü’ne bildirilecek.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı Persona Grata isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Aslında korkulacak bir durum yok fakat nedense kuruntu yaptım. Son olarak ilk mesajımda da belirttiğim soru hakkında da yardımcı olursanız sevinirim. 28 Ağustos tarihinde TOEFL sınavına girmem halinde sonuçların 2 hafta içinde açıklanacağını varsayarsak muafiyeti verme tarihine yetişme şansı var mı acaba? Ya da belirtilen öyle bir tarih var mı? Şu an en merak ettiğim konu bu. Yardımcı olursanız sevinirim.
    Akademik takvime göre, İngilizce Yeterlik Sınavı (BUEPT) sonuçlarının Kayıt İşleri Şube Müdürlüğü'ne bildirilmesi 17 Eylül olarak görünüyor.
    Takvim / Eylül 2010

TOEFL sonuçlarının yetişip yetişmemesi ve daha detaylı bilgiler için YADYOK yönetimiyle iletişime geçmen gerekli.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    TOEFL belgem kabul edildi. Cevaplar için tekrar teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Bi ben mi remedial oldum , hasbinallah ya!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Boğaziçinde diğer ünilerde olan hazırlık atlamak sınavı için kurs veriliyor mu ? Ve de diyelim ki hazırlık sınıfına başladık ve kaldık yaz okulu ya da sınav hakkı var mı ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0
    Bende bu sene Boğaziçi İDE deyim. Ve bölüme sağlam bir giriş yapmak için hazırlığın gerekli olduğunu düşünüyorum. Daha İstanbul'a alışmamışken birden kendimi dersler,in ortasında bulmak fazla cesurca geliyor bana. Dilci olmama rağmen hazırlıkta okumam çoğu insana komik gelebilir ama mantıklı düşünüldüğünde hazırlık en iyisi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    ben de senin gibi düşünüyorum efem.d

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Merhaba, ben dgs'yle Boğaziçi'ne geçmeyi düşünüyorum fakat hazırlık okumayı düşünmüyorum toefl ve yds arasında kaldım. Toefl'dan sonra okulun yaptığı başka bir sınava girmeden bölüme geçebiliyor muyuz..?? Ydsden sonra okul başka bir sınav yapıyor diye duydum doğruluğunu bilmiyorum.. Yardımcı olur musunuz.. Şimdiden teşekkürler..

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)