Toplam 11 sonuçtan 1 ile 11 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: ÖYP programı şartları nelerdir?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13

ÖYP programı şartları nelerdir?

Üniversitelerin ÖYP programına başvurmak için istenen kriterler nelerdir?
    ben ales ten 69.873 aldım ama üds yok.bu koşoullarda ünv.nin yaptığı sınavadan barajı aşmam şartmı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Yabancı Dil Eğitimi
    MADDE 7 — (1) Yabancı Dil Sınav Sonucu 65 puanın altında olan ÖYP araştırma görevlilerine istekleri halinde ÖYP Puanları ve tercihleri esas alınarak Yükseköğretim Kurulunun belirlediği yurtiçindeki üniversitelerde 6 aya kadar yabancı dil eğitimi verilir.

(2) Yurtiçindeki en çok 6 aylık yabancı dil eğitimini tamamlayan ÖYP araştırma görevlileri, kadrolarının bulunduğu üniversitelere dönerler.

(3) Yabancı Dil Sınav Sonucu 65 ve üzeri puan alan ÖYP araştırma görevlileri, istekleri halinde yabancı dil eğitimi için 3 ay süreyle yurtdışına gönderilir.

(4) Yabancı Dil eğitim programlarının başlama tarihinden en geç 1 yıl sonra, yapılacak ilk Yabancı Dil Sınavından 65 ve üzeri puan alamayan ÖYP araştırma görevlileri ÖYP Programı kapsamında yapılan desteklerden faydalanamazlar.

bu maddeye göre 65 in altında bir not alsakta bu programa dahil olma ihtimalimiz var mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    arkadaşlar aramızda şu an öyp programında olan bir arkadaş var mı? ben de başvurmak istiyorum ama bazı konuları anlayamadım. yardımcı olsanız?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    38
    Hocam cahilliğimi bağılşayın lütfen, yalnız ÖYP ne demek ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    ÖYP'ye başvururken dil puanınız sıfır bile olsa önemli değil.. ama kabul edildikten sonra 1 yıl içinde 65'i geçmeniz gerekiyor.. Ayrıca başvurularda ALES'ten en az 70 isteniyor..

@Funda_DELT
    ÖYP: Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    slm lar arkadaşlar.umarım bilen birileri vardır.yeni başlık açıp kalabalık yapmak istemedim.
    öyp ek kontenjana başvuru yapmak istiyorum. yalnız kadrolarda tek bölüm şartı var. misal sadece mütercim tercüman mezunu olmak gibi.ben ingilizce öğretmenliği mezunuyum ve bunu bilgilerimde belirttim.ancak şart uyuşmadığı için başvurumda bi sorun teşkil eder mi?
    aynı şekilde ingiliz dili edebiyatına da başvuru yapsam sorun olur mu? bu konuda bilgisi olan varsa acil cevap yazarsa çok memnun olurum.herkese iyi forumlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı lady-ee isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    slm lar arkadaşlar.umarım bilen birileri vardır.yeni başlık açıp kalabalık yapmak istemedim.
    öyp ek kontenjana başvuru yapmak istiyorum. yalnız kadrolarda tek bölüm şartı var. misal sadece mütercim tercüman mezunu olmak gibi.ben ingilizce öğretmenliği mezunuyum ve bunu bilgilerimde belirttim.ancak şart uyuşmadığı için başvurumda bi sorun teşkil eder mi?
    aynı şekilde ingiliz dili edebiyatına da başvuru yapsam sorun olur mu? bu konuda bilgisi olan varsa acil cevap yazarsa çok memnun olurum.herkese iyi forumlar.
    sorun teşkil eder çünkü internet ortamında yapıldıgı için yani direk yapılmadıgı için çok sıkı tutmuşlar herhangi bir durumda kabul edilsen bile aranan şartlara uymadıgın halde basvurup kazandıgında hakkın yanıyor ve en az 2 sene basvuramıyorsun. ingilizce öğretmenliği acan yerlerde gördüm bence onlara basvur saglam olsun sıkıntıya düşme

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı crescent55 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun teşkil eder çünkü internet ortamında yapıldıgı için yani direk yapılmadıgı için çok sıkı tutmuşlar herhangi bir durumda kabul edilsen bile aranan şartlara uymadıgın halde basvurup kazandıgında hakkın yanıyor ve en az 2 sene basvuramıyorsun. ingilizce öğretmenliği acan yerlerde gördüm bence onlara basvur saglam olsun sıkıntıya düşme
    çok teşekkür ederim.okutmanlık kadrolarında böyle bi ayrım yapılmıyordu da o yüzden tuhaf geldi.neyse hayırlısı neyse o olsun artık.olmazsa başka bahara kalır napalım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    keşke öyp ye kabul edilen arkadaşlar kabul edildikleri ünivesite ve öyp punalrını burda yazsalarda gelecek sene girecek arkadaşlarımız için yol tarif edici olsak birbirimizden faydalansak

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Alıntı crescent55 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke öyp ye kabul edilen arkadaşlar kabul edildikleri ünivesite ve öyp punalrını burda yazsalarda gelecek sene girecek arkadaşlarımız için yol tarif edici olsak birbirimizden faydalansak
    Ben 90 kpds, 91 küsür ales ve 3,47 ortalamayla Artvin ingilizce, ve Adıyaman ölçme değerlendirmeye kabul edilmiştim. Diğer bir arkadaşım 99 kpds 80 ales ve 3,76 ortalamayla Tunceli ingiliz dili ve edeb. kabul edilmişti. Umarım faydası olur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Allah'ım bunlar ne boyle...bence öyp den ben vazgeceyım...

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)