Toplam 8 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 146 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İngiliz Edebiyatı mı / Turist Rehberliği mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21

Ce: İngiliz Edebiyatı mı / Turist Rehberliği mi?

Alıntı Elifee isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bi ingiliz dili ve edebiyatı mezunu olarak bu bölümü şiddetle tercih etmeni dilerim
    umarım geç kalmamışımdır
    çünkü turist rehberliği okursan sadece bu meslekle ilgilenirsin ama edebiyat okursan hem rehberlik yaparsın hem öğretmenlik hem çevirmenlik..
    edebiyatçı da olabilirsin..
    benim sınıfımdan mezun olup bunların her birini yapan arkadaşlarım var

bilgilerininze sunmak istedim..
    tercihlerım ingilizce ogretmenlikleri ve ing. dili ve edebiyatları yaptım.ve buyuk bı ıhtımal kocaeli dil edb. gelecek.dil edeb. gelecegi ıcın umıtsızdım.sırf bunun ıcın ya dıl edeb. gelırse dıye biraz karamsardım.fakat bu acıklamanız cok rahatlattı benı.kendımı dil edeb. icin hazır hıssettım bırden.cok tesekkurler...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20

merhabalar..ingiliz dili ve edebiyatı mezunu olarak burada yazılanlar beni heyecanlandırdı.

bölümüm güzel arkadaşlar

şiddetle tavsiye ederim...

Dilci19 Misafir

ben dil edebiyatı tercih ederim çünkü dil edebiyat okursan öğretmenlik , rehberlik ,çevirmenlik yapabilirsin ..

bide şu var orda küçüklükten gidip çalışan , hiç okul okumayan kişilerde turist rehberliği yapıyo , sen gidip okuyupta yapıyosun .. ( aranızda bir fark yok yani )

delicesine_7 Misafir

dil edebiyat okuyup nasıl rehberlik yapmayı düşünüyosunuz anlamıyorum?ben 2 yıllık turizm rehberliği okuyorum ve ing dili edebiyatını istiyorum..rehberlik bu kadar basit bi olay degil..genel kültürünüz cok iyi olmalı ayrıca en az 15 ayrı derste basarılı olmalı ve bilgi birikimine sahip olmalısınız...bilmeden yorum yapan o kadar cok ki

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24

Arkadaşlar yazdıklarınızdan ötürü neredeyse turizm rehberliği yazdığım için pişman olacağım .

Dil ve Edebiyat fakütesi bitirince gerçekten iş olanakları genellikle öğretmenlik oluyor değil mi(turizm yerlerinde, halkla ilişkiler de, çevirmenlikte çalışılabilirmiş ama mezunlar genellikle neden öğretmen oluyor) ?Ben öğretmen olmak istemiyorum ve zaten benden öğretmen olmaz.Ben turizm rehberliği istedim çünkü dolaşmayı seviyorum, yeni insanlarla tanışmayı seviyorum, yeni diller öğrenmeyi seviyorum.Şimdi ben Türkçe İngilizce İspanyolca İtalyanca ve Fransızca bilerek turizm rehberi olmayı düşünüyordum, hata mı ettim?

NOT: Yüzme bilmiyorum .Bu arada alkol de kullanmayan bir insanım.Şimdi ben gerçekten rehberlik yazmakla hata mı ettim acaba?Hata ettiysem 2008 de girip istediğim edebiyat fakültesini kazanabilirim.(Ekleme: Zaten bir yere iş başvurusu da yapmam, rehber olursam bakanlık adına çalışıp kimseden emir almak zorunda kalmam ).Eğer bir rehber çalışıp konuyu açan kişinin dediği gibi ayda 3000ytl civarında kazanıyorsa ben hazırım )
    Konu dante000 tarafından (08-08-07 Saat 16:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme/değiştirme/silme

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı theadventurer isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de suan kararsızım turist rehberligi bolumunde okuyan arkadaslar varsa onlardan yardım istiyorum...iş garantisi nasıl..bölümlerinden memnunlar mı...cvp bekliyorum...
    arkadaşım ben ingiliz dili edebiyatı bölümünde 3 sene eğitim aldıktan sonra bu yıl turizm rehberliği bölümüne geçtim ve şu an çok memnunum bu kararı almadan önce bende senin gibi çok kararsızdım ancak işin içinde olduğum için ve rehberliğin daha avantajlı bi meslek olduğuna karar verdiğim için önceki blmümde senelerimi çürütmeden bi an önce iş hayatına geçmek istedim açıkçası tabi bu benim seçimim yardımcı olabildiysem ne mutlu

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Ya garanti iş var mı ki Ben Matematik öğretmeniyim ama Belediyede Zabıta memurluğu yapıyorum.Yüksek lisansa devam ediyorum , ingilizceyi de geliştirebilirsem tam zabıta olacam
    Bana kalırsa da ingiliz dili ve edebiyatı bölümünü okumalısın.Ben zamanında çok istediysem de tek branş olduğu için kendimi sınırlamak istemedim.Sayısala geçtim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    peki bu rehber okullarının içinde en göze batan hangisi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    kardeş aklın varsa turızme gırmessın.turkıyede turızmın ömru kısa ama ama ıngılız edebıyatında eşşek yukuyle para kazanırsın benden sölemesı yanı edebıyata gıdersen oturduğun yerde turızme gıdersen hamallıkla gunde 13 14 saat da varan sürelerle çalıştırırlar.turızm sektorunu devletın elı olmadığı ıçın özel sektör yanı işin yoksa memet agaya jonıye çalış ne sana ne topluma faydası olur o işin.dedığım gıbı en ıyısı devlet işine gır.özel sektorde adamı harcarlar.eşşek gıbı 12 13 saat çalışırsın hemde öle gunluğu 100 bıraz zor o profesyonellere verıolar okadar parayı.hıç duşunme bence gır edebıyata.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    yani dil edebiyat bölümü en mantıklı olanı o zaman. ama puan ona yetmezse yapacak bı sey yok. çeşme yazcaz ama. oncelık olarak dıl edebıyat dusunuorum bnde acıklamaların ıcın tesekurler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    peki arkadaslar ingiliz dili ve edebiyatımı yoksa ingilizce ögretmenligimi?bu soruya ne diyorsunuz hangisini secmeli.bu bolumlerde okuyan arkadaslarımız yardım ederlerse sevinirm.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    bence öğretmenlik en güzel ama bn anadolu lisesi olduğum için di edebiyat düşünüyorum ve ıcımden bı ses ktü diyor. ama aklımı karıştıran eskişehir açıköğretim.. orasıda olabilir

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    Alıntı musicman isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bence öğretmenlik en güzel ama bn anadolu lisesi olduğum için di edebiyat düşünüyorum ve ıcımden bı ses ktü diyor. ama aklımı karıştıran eskişehir açıköğretim.. orasıda olabilir
    aynı kafa karışıklıklarını yıllar evvel ben de yaşamıştım hatta öyle ki tercihlerde bile gittim bütün edebiyat fak. yazdım.en sonunada turist rehberliği yazmıştım.hatta italyan dili edebiyatı bile yazdım. o sıralarda italyanca şirketlerde popülerdi.kader işte ingilizce öğretmenliğine girdim.okurken hiç pişman olmadım. tavsiyem ilerde öğretmenlik yapmayı istiyorsan açıköğretimde olsa öğretmenlik yaz.ama özel şirketleri,çevirmenliği düşünüyorsan edebiyatı yaz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    ben yerınde olsam Ingiliz dili ve edebiyatı'nı secerdım.Turist rehberligi'nde is hemen hazır olmadıgı gıbı hangı bolumu bıtırırsen bıtır hedefledıgın kazancı elde etmen zaten senın elinde.hem turıst rehberligini secersen calısma saatlerinin duzensizligini ve duzenlı bir aile yasantısına cok da uygun bir is olmadıgını kabullenerek bu ıse baslaman lazım.neyse kararın ne olursa olsun umarım sana bol kazanc getıren bır ıs olur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    hiç düşünmeden ingiliz edebiyatı derdim normalde ben ingiliz edebiyatını istemiyorum ama turist rehberliği ile karşılaştırırsak onu seçerim turist rehberliği daha çok seyahat gerektiriyor eğer buna uygunsan kötü bi meslek değil...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    turist rehberliği bitiripte kpdsden 80 alınca öğretmenlik yapılabiliomu =????? cevap ltf

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Turizm rehberliği okuyup, memnun olan veya beğenmeyenler var mı?

Avantajları, dezavantajları nelerdir, bölüm zevkli mi, bitirince iş sıkıntısı çok mu gibi detayları yazarsanız sevinirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı dante000 isimli üyeden alıntı Mesajı göster

Avantajları, dezavantajları nelerdir, bölüm zevkli mi, bitirince iş sıkıntısı çok mu gibi detayları yazarsanız sevinirim.
    Her türlü destek için özel mesajdan destek verebilirm kardeşim msnini özelime yaz ben seni eklerim gerekenleri anlatırım yalnız kısacası asla ve asla rehberlik seçme...
    Ama tabi senin yaşam tarzını biraz öğrenince sana net bir fikir sunabilirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    turist rehberliği bitiripte kpdsden 80 alınca öğretmenlik yapılabiliomu =????? cevap ltf yaaa

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    28
    Alıntı dante000 isimli üyeden alıntı Mesajı göster

rehberlikte okuyorum bir iki sene içinde de kokartlı rehber olacağım, turizmde de 3 sezondur sürekli çalışmaktayım
    sorularınıza cevap verebilirm ister burdan isterseniz özelden de mesaj atabilirsiniz

Toplam 8 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)