Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 61 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: evde toefl çalışmak

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8

evde toefl çalışmak

arkadaşlar konumuzun amacı evde toefl çalışaya dair tecrübe ve bilgi paylaşımı.

piyasada ve internette çok fazla doküman dolaşıyor. kpds seviyesi 86 olan birisi için sanırım kursa gitmeden de evde bu kaynaklardan çalışmak, toefl ibt de 80 ve üstünde bir not almaya yetecektir. ya da yetecek midir?

ikinci sorum ise eğer evde çalışılacaksa hangi materyaller kullanılmalıdır. benim elimde longman, kaplan, cambridge in dijital toefl setleri var. ancak gördüğüm kadarıyla bu dijital kaynaklar yalnızca pratik yapmak için, test çözmek ve dinleme alışkanlıklarını tekrarlarla geliştirmek için hazırlanmış.

bunun yanında benim reading, writing ve structure konularında da (test çözmenin ötesinde) konu çalışmam gerekiyor. yani konu anlatımı. ve bu konu cd'lerde mevcut değil. cambridge, kaplan vs kitaplarını kullananlara sorum: bu kitapların içerisinde konu anlatımı mevcut mu? yoksa cd'lerdeki gibi sadece pratiğe ve toefl'a yönelik stratejilerle mi ilgili?

örnek: bu kitaplarda structure ile ilgili grammer konusu var mı?
    veya readingle ilgili olarak bu soruları çözme teknikleri veya paragraf özellikleri gibi koular anlatılıyor mu?

eğer var ise internetten yüksek fiyatlara da olsa sipariş vereceğim.
    yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

(bu arada konuyu eğer yanlış yere açmışsam lütfen yetkililer değiştirsin)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    seninle aynı konumdayım: seviyem aynı hedefim aynı ama konu çalışmaktan kastın ne onu anlamadım yani bir reading için konu çalışması yapmak? her sınavın olduğu gibi Toefl'ın da bir karakteri var ve elindeki kaynaklar sana bu karakterin nasıl bir şey olduğunu anlatmaya çalışıyor bol pratikle halledeceğin bir iş bu. toefl akademik düzeyde olduğu için genel kültür bilgisi de önem kazanıyor tabi. bu yüzden arada türkçe bile olsa internetten bilgi edinmeye bak derim. mesela rafflesia bitkisi, mesela telegrafın bulunuşu, mesela kavimler göçü, vs...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    teşekkür ederim öncelikle. aslında ben bir yanlış anlamaya da düşmüşüm ve ibt de structure bölümü olmadığını atlamışım konu anlatımında kastım structure tips idi. ancak zaten ona pek fazla gerek kalmadı, structure bölümü ibt de olmadığı için mevcut gramer bilgilerim sanırım yeterli olacaktır.

sınavdan istediğim notu alabilmek için önümde 1,5 sene var. bu süre içinde ben yine de cambridge, kaplani barron ve delta kitap ve cd setlerini alıp bitirmeyi hedefliyorum. inşallah bunları bitirip iyi bir not elde ederim. bir yandan da kelime kitapları arşivliyorum e-book olarak. bayağı bir birikimim oldu sanırım

tek korkum writing ve speakin'e evde nasıl çalışacağım konusunda.
    bu konuda her hangi bir fikri olan var mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    speking için listening yap derim yani bilinçaltına zamanla konuşmalar yerleşiyor. beyin onu dile döker hale geliyor. ilk başta duraklayarak kekeleyerek olur belki ama.. onun dışında toefl için skype üzerinden birileriyle görüşebilirsin. şu kpss maratonum bitince 1-2 kişi bulup konuşmayı düşünüyorum writing için de paperrater deneyebilirsin. ya da jason olabilir ki aklımda o var. aylık 35 dolara (yaa geçen 25ti ne ara zam yapmış ) 5 writing yaptırıp detaylı düzenlemesini yolluyor geriye. bunu da 1 ay bile olsa denemek var aklımda...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    teşekkür ederim değerli katkıların için.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    bende toefl a evde hazırlanmak istiyorum 53 almam lazımmış,yabancı dil çıkışlıyım lisede evde iyi bir kıtap alıp çalışsam alabılırmıyım o puanı toefl hakkında hiç bir bilgim yok malesef ne yapmalıyım yardımcı olun lütfen

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    valla ben de yeni çalışmaya başladım. toefl hakkında pek tecrübem yok ama şu anda ben official guide to toefl cd'sinden sınavın anahatlarını öğrenmeye çalışıyorum. az önce ilk listening denememi çözdüm ve 27 aldım. korkunç bir umut yeşerdi içimde speaking bölümü de sandığımdan daha kolay geldi bana. ama işin içine yiice gelince bakalım neler olacak.

benim fanciful sana tavsiyem: benim gibi official guide'dan başlamak olabilir. çünkü sınavı güzel tanıtıyor. çoğunluk da bunun iyi olacağını söylemiş. bir yandan da bağımsız olarak gazete, dergi vs okuyup reading ve vocab çalışmak mantıklı olacaktır.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26

Question

Alıntı fanciful isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bende toefl a evde hazırlanmak istiyorum 53 almam lazımmış,yabancı dil çıkışlıyım lisede evde iyi bir kıtap alıp çalışsam alabılırmıyım o puanı toefl hakkında hiç bir bilgim yok malesef ne yapmalıyım yardımcı olun lütfen
    yabancı dil çıkışlı biri olarak 53 puanını böyle dert etmiş olmanıza çok şaşırdım açıkçası...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    sınavı hiç bilmıyorum nedir ne değildir o yüzden 53 puan yuksek midir değil midir bilmıyorum.Şuan araştırma içindeyim malesef.
    ozaman 53 alırmıyım burdan bu mu çıkıyor?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Alıntı fxcalik isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben de yeni çalışmaya başladım. toefl hakkında pek tecrübem yok ama şu anda ben official guide to toefl cd'sinden sınavın anahatlarını öğrenmeye çalışıyorum. az önce ilk listening denememi çözdüm ve 27 aldım. korkunç bir umut yeşerdi içimde speaking bölümü de sandığımdan daha kolay geldi bana. ama işin içine yiice gelince bakalım neler olacak.

benim fanciful sana tavsiyem: benim gibi official guide'dan başlamak olabilir. çünkü sınavı güzel tanıtıyor. çoğunluk da bunun iyi olacağını söylemiş. bir yandan da bağımsız olarak gazete, dergi vs okuyup reading ve vocab çalışmak mantıklı olacaktır.
    evet bende araştırmalarımda o dediğinizi çok duydum..ona yöneliyim ozaman..çok teşekkür ettim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    Alıntı fanciful isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    sınavı hiç bilmıyorum nedir ne değildir o yüzden 53 puan yuksek midir değil midir bilmıyorum.Şuan araştırma içindeyim malesef.
    ozaman 53 alırmıyım burdan bu mu çıkıyor?
    alırsın rahat toefl da tavan 120. amerikadaki çoğu üniversite 79-80 barajını koyuyor. bir komedi eş değerliği olsa da onu da göstereyim: Yükseköğretim Kurulu - İngilizce ÜDS ve İngilizce KPDS sınavları yök eşdeğerliğinde 53 toefl 53 üds/kpds'ye eşit
    artık bunlardan bir çıkarım yaparsınız sanırım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı fxcalik isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konumuzun amacı evde toefl çalışaya dair tecrübe ve bilgi paylaşımı.

piyasada ve internette çok fazla doküman dolaşıyor. kpds seviyesi 86 olan birisi için sanırım kursa gitmeden de evde bu kaynaklardan çalışmak, toefl ibt de 80 ve üstünde bir not almaya yetecektir. ya da yetecek midir?

ikinci sorum ise eğer evde çalışılacaksa hangi materyaller kullanılmalıdır. benim elimde longman, kaplan, cambridge in dijital toefl setleri var. ancak gördüğüm kadarıyla bu dijital kaynaklar yalnızca pratik yapmak için, test çözmek ve dinleme alışkanlıklarını tekrarlarla geliştirmek için hazırlanmış.

bunun yanında benim reading, writing ve structure konularında da (test çözmenin ötesinde) konu çalışmam gerekiyor. yani konu anlatımı. ve bu konu cd'lerde mevcut değil. cambridge, kaplan vs kitaplarını kullananlara sorum: bu kitapların içerisinde konu anlatımı mevcut mu? yoksa cd'lerdeki gibi sadece pratiğe ve toefl'a yönelik stratejilerle mi ilgili?

örnek: bu kitaplarda structure ile ilgili grammer konusu var mı?
    veya readingle ilgili olarak bu soruları çözme teknikleri veya paragraf özellikleri gibi koular anlatılıyor mu?

eğer var ise internetten yüksek fiyatlara da olsa sipariş vereceğim.
    yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

(bu arada konuyu eğer yanlış yere açmışsam lütfen yetkililer değiştirsin)
    Neden herkes bu egitim CD lerine takmis ki kafayi guzel bi film ya da belgesel CD si al ingilizce alt yazili hem listening, hem reading, butun yeteneklerini ayni anda gelistiriyo ben ingilizceyi oyle ogrendim 200 den fazla filmi alt yazili izledim artik alt yaziya bakmaya bile gerek yok ana dilin gibi ingilizce konusmaya baslarsin.

Bence toefl a hazirlanmak icin kesinlikle cok yonlu calismalisin ve calismana sunlar dahil olmali

1-) Ingilizce alt yazili CD ler izlemek ve alt yazilari okuyarak izlemek (kesinlikle turkce alt yazi yok)

2-)Ingilizce kitap okumak, her kelimeye takilmadan ve anlamadigin kelimeler de olsa kitabi okumaya devam etmek (beyin zamanla o kelimeleri kendiliginden kavrayacaktir)

3-) Her ne sekilde olursa olsun bi sekilde ingilizce konusma ortami bulmak, (yurt disina cikmak ya da internetten sesli gorusme yapmak)

4-) Ingilizce yazismak (bu da kelime ya da spelling hatalarini ortadan kaldircaktir)

Eger tek yonlu ingilizce calisiyosan Toefl dan mutlaka bir konuda hata yapacaksin ve gecememen dogaldir yani yazma, dinleme, konusma, okuma karisik calisma yapmak zorundasin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    arkadaslar , internet ortamından online destek alabilecegim bir ingilizce hocası arıyorum .. yani amacım sadece yazdıgım essay leri kontrol ettirmek .bunun dısında pek fazla bişeye ihtiyacım yok ..
    olabilirmi böyle bi imkan ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Merhaba arkadaşlar,ben de evde çalışmayı düşünüyorum.Şuan ingiliz dili ve edebiyatı bölümündeyim ve yatay geçiş için araştırma yapmaya başladım.PBT den en az 500 almam gerekli.Sizce evde çeşitli kaynaklardan çalışarak bu puanı alabilir miyim? düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    fikirlerini ve yorumlarını paylaşmak isteyen birileri yok mu? Lütfen fikirlerinize ihtiyacım var gerçekten.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    Alıntı soul_doll isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,ben de evde çalışmayı düşünüyorum.Şuan ingiliz dili ve edebiyatı bölümündeyim ve yatay geçiş için araştırma yapmaya başladım.PBT den en az 500 almam gerekli.Sizce evde çeşitli kaynaklardan çalışarak bu puanı alabilir miyim? düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
    pbt de 500 puan sanırım toefl ıbt de 60-65 aralıgına denk geliyor ..ki alınamayacak bir puan degil kesinlikle .. bölümün yabancı dil olduguna göre bir ingilizce temelin var.. eger saglam kaynaklardan calısırsan bu iş olur.. listening , reading ve writing için toefl a yönelik evde calışabailecegin güzel kaynaklar bulabilirisn arastırarak ..en önemlisi toefl bir taktik sınavı buna yönelik bir calışma yapmanı tavsiye ederim .. kısacası dogru kaynaklarla evde calışılarak rahatlıkla alabilecegin bir puan ..ibt için longman ve cambridge en cok tavsiye edilen kaynaklar sanırım bpt içinde mevcut kitaplar vardır .. listening için yabancı tv ve radyo yayınlarını dinlemeni tavsiye ederim .. writing içinde bol bol yazmanı , yazdıgın essay ları kontrol ettirebilecegin biri olursa daha iyi olur hatalarını görmüş olursun . basarılar dilerim ..

puanlama su sekildeymiş:
    listening : 31 to 68
    reading:31 to 68
    writing:31 to 67
    total score : 310 to 677

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    ewt ewt ewt

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    oncelikle merhaba arkadaslar ben siteye yeni uye oldum dil egitimi icin kanadaya geldim 9 aylik bir dil programina yazildim ama okulda sadece konusma gramer anlama seklinde islenio dersler ve ben evde toefla hazirlanmakta istiyorum yeni baslayan biri olarak sifirdan baslicam bana hangi kitaplari onerirsiniz seviyem daha beginner buna gore bi kitap onerirseniz sevinirim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8

evde TOEFL

arkadaşlar ben de belirttiğim gibi evde çalışıyorum. işimden dolayı çok yoğun çalışamıyorum ancak yine de haftada yaklaşık 10-15 saat ayırmaya çalışıyorum. benim zamanın yaklaşık bir sene olduğu için şu anda kelime çalışmaya başladım. 400 must have words, making sense of phrasal verbs, test your vocabulary 5, the guardian weekly reading passages kaynaklarını şu anda çalışıyorum. kelime çalışmak için çok yararlı bence. önce kitaplardan çalışıyorum daha sonra da tekrar üzerinden geçerek kelime defterime işliyorum kelimeleri. hedefim 5000 kelime şu anda. bu limite ulaşınca TOEFL reading çalışmaya başlayacağım. onunla ilgili de güzel kaynaklar mevcut. bu limite yaklaşık 3 ayda ulaşabileceğimi düşünüyorum.

şahsen ondan sonra da sırasıyla barron's, delta ve kaplan serilerini bitireceğim. ancak benim de ilerleyen dönemlerde bir online danışmana ihtiyacım olacak. speaking ve writing konularında. daha önce bu konuyu tecrübe etmiş olan varsa sevinirim.
    herkese saygılar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    38
    uniden emzun olduktan sora, araştırma görevlisi olmak için toefl yeter li mi ?

ikincisi okutman olmak için toefl yeterli mi tek başına ? cevap plsss):

çok merak ediyorum çünkü şu an hem ales hemd e toefl çalçışıyorum....birinden birini bırakasım var...sıkıldım yyaahuuu

Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)