Toplam 6 sonuçtan 1 ile 6 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Yüksek lisans dondurulabilir mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13

Yüksek lisans dondurulabilir mi?

Arkadaşlar internette biraz araştırdım ama tatmin edici bir açıklamaya pek rastlayamadım. Ben şu an sözleşmeli İngilizce öğretmeni olarak bir belde de çalışmaktayım. Ama bu sene Hacettepe Üniversitesi mütercim-tercümanlık alanında yüksek lisans için başvurmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla yüksek lisans yapan kadrolu öğretmenler asaleti tasdik olduktan sonra tayinlerini yüksek lisans yaptıkları yere isteyebiliyorlar ama sözleşmeli öğretmenler için bu durum geçerli değil. Yüksek lisansa başvurmam ve çıkması durumunda kadroya geçip asaleti tasdik olana kadar (1 yıl) kaydımı dondurmam mümkün mü çünkü bu sene kpss ye girip kadrolu öğretmenlik için başvuracağım kısmet olursa. Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok memnun olacağım malum başvuru tarihleri 14 Haziran- 2 Temmuz arası, bir de öğretmen olduğum için 1 Temmuz'a kadar çalıştığım yerde olmak zorundayım...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15

Tabiki...

Evet dondurulabiliyor. Bir dilekçe ile enstitünüze dondurma talebinde bulunuyorsunuz ve normal harcınızı yatırmaya devam ediyorsunuz. Detaylar için enstitü sayfanızdan yönetmeliği okumanız veya enstitünüzü telefonla aramanız faydalı olur.
    Kolaylıklar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Alıntı karabasan06 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar internette biraz araştırdım ama tatmin edici bir açıklamaya pek rastlayamadım. Ben şu an sözleşmeli İngilizce öğretmeni olarak bir belde de çalışmaktayım. Ama bu sene Hacettepe Üniversitesi mütercim-tercümanlık alanında yüksek lisans için başvurmak istiyorum. Bildiğim kadarıyla yüksek lisans yapan kadrolu öğretmenler asaleti tasdik olduktan sonra tayinlerini yüksek lisans yaptıkları yere isteyebiliyorlar ama sözleşmeli öğretmenler için bu durum geçerli değil. Yüksek lisansa başvurmam ve çıkması durumunda kadroya geçip asaleti tasdik olana kadar (1 yıl) kaydımı dondurmam mümkün mü çünkü bu sene kpss ye girip kadrolu öğretmenlik için başvuracağım kısmet olursa. Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok memnun olacağım malum başvuru tarihleri 14 Haziran- 2 Temmuz arası, bir de öğretmen olduğum için 1 Temmuz'a kadar çalıştığım yerde olmak zorundayım...
    Yüksek lisansta kayıt dondurulabiliyor .
    Kadrolu öğretmenler zorunlu hizmetlerini tamamlamadan öğrenim durumundan tayin isteyemiyorlar.
    Hakkınızda hayırlısı olsun.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Teşekkür ederim arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    en fazla 1 yıl süreyle dondurulabiliyor diye biliyorum. ama denildiğine göre kolay kolay her isteyeninkini dondurmuyorlarmış. yani sağlık sorunu gibi ikna edici sebep sunulmasını istiyorlarmış.. tabi mışlı mişli konuşuyorum ama en iyisi yüksek lisansa kabul almadan bi arayıp görüşün enstitüyle

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı Nuclear isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    en fazla 1 yıl süreyle dondurulabiliyor diye biliyorum. ama denildiğine göre kolay kolay her isteyeninkini dondurmuyorlarmış. yani sağlık sorunu gibi ikna edici sebep sunulmasını istiyorlarmış.. tabi mışlı mişli konuşuyorum ama en iyisi yüksek lisansa kabul almadan bi arayıp görüşün enstitüyle
    Hocam sağolun dediğiniz gibi en doğrusu arayıp konuşmak "mış" ları ortadan kaldırmak...

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)