Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2
Toplam 33 sonuçtan 21 ile 33 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Gramer Kitabı Tavsiyesi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    els diyebilirim ama bana karmaşık geliyor daha çok ben fono yayınlarını seviyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Sevgili ÖKA : )) Grammer Scanner'i internette aradım fakat satın alabileceğim bir site bulamadım : (

Gittiğimde bakacağım kitapçılara da.. Çok teşekkürler..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    Nt Kitapevinin internet sitesi var ordan siparişte verebilirsiniz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Stokta kalmamış : (

Ama kayıt oldum, gelince haber verecekler.. Teşekkürler Hüzün Meleği : )

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    Rica ederim Bende alacaktım ama internetten değil bizzat kitapevinden

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Alıntı sandal isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Yusuf Buz'un gramer kitabı için tavsiye aldım. Bu kitaptan çalışan var mı arkadaşlar?
    çalışmak için uygun değil gibi geldi, kendini okutmuyor sıkıyor artık karışık diye mi bilemiyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Alıntı gokotto isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    çalışmak için uygun değil gibi geldi, kendini okutmuyor sıkıyor artık karışık diye mi bilemiyorum.
    Bence de...

Bilmiyorum belki de başlangıç veya başlangıç üstü seviyeler için gramer kitabı vardır ama benim aldığım Yusuf Buz kitabı konuları çok özet geçmiş tamam her cümlenin Türkçe'si altta yazmış ama kitabın bir albenisi yok mesela ben ESL İnside and Out'la zevk alarak çalışıyorum çünkü gramere dair herşeyi, istisnaları falan tane tane anlatıyor ama Yusuf Buz'un kitabı buz gibi bir kitap.

Buz'un bu kitabı upper-intermediate-advance seviyesi için veya sınavlara hazırlanıyorsunuzdur şöyle bir tekrar yapmak isteyenler için uygun olabilir ancak.

Peki bu kitap için ne diyorsunuz arkadaşlar

Deciphering English For Turkish Learners -Yavuz Çelik.
    kitapyurdu: kitap - Deciphering English For Turkish Learners - Yavuz Çelik, deciphering english for turkish learners, DECIPHERING ENGLISH FOR TURKISH LEARNERS,
    Konu AZARRATH tarafından (16-04-10 Saat 14:16 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Alıntı AZARRATH isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de...

Bilmiyorum belki de başlangıç veya başlangıç üstü seviyeler için gramer kitabı vardır ama benim aldığım Yusuf Buz kitabı konuları çok özet geçmiş tamam her cümlenin Türkçe'si altta yazmış ama kitabın bir albenisi yok mesela ben ESL İnside and Out'la zevk alarak çalışıyorum çünkü gramere dair herşeyi, istisnaları falan tane tane anlatıyor ama Yusuf Buz'un kitabı buz gibi bir kitap.

Buz'un bu kitabı upper-intermediate-advance seviyesi için veya sınavlara hazırlanıyorsunuzdur şöyle bir tekrar yapmak isteyenler için uygun olabilir ancak.

Peki bu kitap için ne diyorsunuz arkadaşlar

Deciphering English For Turkish Learners -Yavuz Çelik.
    kitapyurdu: kitap - Deciphering English For Turkish Learners - Yavuz Çelik, deciphering english for turkish learners, DECIPHERING ENGLISH FOR TURKISH LEARNERS,
    aynen dediğniz gibi genel tekrar için bilgileri tazeleme adına belki faydalı olabilir ama o bile sıkabilir.

kitap tavsiyesi olarak herkesin söylediği gibi türkçe olarak ELS olabilir, yabancı kaynak olarak

Essential Grammar In Use
    Basic English Grammar - Betty Azar
    Understanding and Using English Grammar - Betty Azar

bu arada forumda bi yerde görmüştüm ve indirmiştim İngilizcenin Yarısı - Mustafa Haşim Polat bu kitap tam olarak gramer kitabı olmasada bu yönde dilbiligisini anlamada çok faydalı tavsiye ederim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    pre intermediate svysndeym ...elementary svysnde oxford yayınlrnı kllnmştm.szce şu an hngi grammer ktbnı kullnmalıym ??

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Ahmet Nejat Alperen'in kitapları da iyidir, gramer anlatımı ve soruları açıktır. Tavsiye ederim, kolay gelsin..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Beyler her önüne gelene ELS gramer kitabı öneriyorsun ancak bu kitap çok ağır ve yeni başlayan için fazla detaylı ve kalın değil mi ? yani adam yeni başlıyorum diyor iyice ingilizceden soğumasın...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Stormclouds tavsiyeler için sağol aydınlatıcı olmuş gerçekten...Ancak siz murat kurtun kitabı daha öğretici derken diğerlerini okudunuz mu ? sonra haksızlık olmasın diğer emeklar hocalara.. yani bu çok moda oldu bu günlerde piyasada bir sürü kitap oluyor sanki hepsini okumuş gibi sadece kendi okuduğunu hatta okumasa bile duyduğunu ünlü olanı daha iyi diye tavsiyede buluyor, insanlar bunu okudum bunu duydum diye eklemeye üşeniyor galiba ya da bilgili görünmek için kendini zorluyor.......size değil lafım tabi ki genel bir durumdur...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    2
    Merhabalar sorunun üzerinden hayli zaman geçmiş yine de belki yardımcı olur.

Grammar for All oldukça sade ve anlaşılır (kitaba daha yeni denk geldim), çünkü sadece sınavlarda gerekli olan konulara ağırlık verilmiş, diğerleri yüzeysel geçilmiş. Kitaptaki yazı ve tablolardan resimlere kadar hepsinin aynı yazar tarafından yazılmasına şaşırdım. Diğer kitaplarda pek rastlanır bir durum değil. ELS gramer kitabında da benzer şekilde resimler, fıkralar var ama o kitap bana aşırı detaylı geldi.

Alıntı sandal isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sorum daha var : )

ELS'nin dergileri nasıldır?

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)