Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: ALES Türkçe Mantık Soruları!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18

ALES Türkçe Mantık Soruları!

Arkadaşlar, biliyorsunuz ki ALES'te Türkçe kısmının sonundaki 10 soru hep mantıksal akıl yürütme soruları denilen bazı sorulardan oluşmakta. Ben ALES'ten ağzı yanmış iki defa 69'da kalmış ve yükselemeyişinin nedenini, her ne kadar sayısalım çok kuvvetli olmasa da, yani sayısaldan da çok fire veriyor olsam da kısmen bu sapmaları yüksek soruları yapamıyor olmaya bağlayan biri olarak çaresiz bir durumdayım. Sizce bu mantık soruları denilen sorular nasıl çözülmeli, nasıl çalışılmalı ALES öncesinde? Yani kendinize özel bazı yöntemleriniz var mı tablo, grafik vs gibi? Umarım bu sefer istediğim puanı alabilirim ve herkes de istediği ve hak ettiği puanı alabilir. Cevaplarınızı ve düşüncelerinizi beklerim...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Mantık sorularında güvenilir yönetemleri olan varsa ve paylaşırsa bende çok sevinirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    mantık sorularını çözerken tablolaştırarak çözersen çok kısa sürede halledersin, benim tekniğim ilk olarka mantık sorularını çözerim sonra diğer kısımlara geçerim

başarılar dilerim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    arkadaşa katılıyorum. bende mantık sorularını tablolaştırarak yapıyorum. ilk başlarda benimde kabusumdu ve yapamadığım soru tipiydi, sonra bu tarz soru tipine yüklenmem gerektiğini anladım. Sınav öncesi sağlam bir yayın evinin yaprak testini alıp 100 e yakın mantık sorusu çözdüm ve belli bir süre sonra o soruları çözmesi hem zevkli hale geldi hemde sorunum kalmadı. Bazen çözülemeyecek kadar karmaşıklarıda oluyor, umarım bu dönemde o şekilde karmaşıklar çıkmaz. Oda şansa kalmış

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Arkadaşlar fikirler ve öneriler için teşekkür ederim. Sevgili hume1, ben bir türlü sadece ales sınavına yönelik mantık sorularının bulunduğu bir kitap-yaprak test bulamıyorum. Şayet söylemiş olduğun yaprak testleri çıkartan yayınevinin adını verebilirsen ben de alıp çözmek isterim. Bu sınavda artık bu mantık sorularının gözünün yaşına bakmamam lazım, bayağı da hırslanmış vaziyetteyim açıkçası Şayet şöyle iyi bir kitap ya da yaprak test dizisi bulabilirsem dediğim gibi çözmek ve faydalanmak istiyorum. Sevgili lostparadise, ea dan mı sınava giriyorsun acaba sen? Yani ilk olarak mantık soruları sonra Türkçe sorularını yapıp komple sözeli bitirip ardından da sayısala mı geçiyorsun? Aslında her ne kadar zaman kaybettirici sorular olsa da, çok çözüp kendimi hızlandırıp bu soruları iyi çözebilecek hale gelebilirsem ben de senin yöntemini deneyebilirim. Çünkü kafa en sağlıklı halinde iken bu soruları pür dikkat çözmek lazım, yorulduğunda çözmeye kalkınca normalde çözmeye kalktığında harcayacağından daha fazla zaman harcıyorsun ve ayrıca yanlış yapma ihtimalin de o kadar artıyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    özel mesajda da bahsettiğim gibi, Ales sınavı için sadece mantık sorularını içeren bir yaprak test bende bulamadım. Benim çalıştığım yaprak teste ales soru türlerinin hepsi vardı ama ben sadece mantık sorularını çözmüştüm. Soruları analiz ederek ve anlayarak gidersen ilk 20. sorudan itibaren o sorularda ilerleme kaydettiğini göreceksin Hepimize başarılar diliyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Teşekkür ederim hume1 bilgiler ve öneriler için, çok sağolasın...

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)