Toplam 6 Sayfadan 6. Sayfa BirinciBirinci ... 2 3 4 5 6
Toplam 111 sonuçtan 101 ile 111 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2 yıllık Uygulamalı çevirmenlik bölümleri

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı A.Rybak isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese kolay gelsin ben ygsde bu bölümü gördüm ve dikkatimi çekti sorularıma cevap verebilirseniz teşekkür ederim
    bu bölümü okuyanlar öğretmen olabiliyor mu?
    bu bölümü okuduktan sonra dgsye girenler kaç puan ve net yapmaları gerekiyor 4 yıllık kazanmaları için
    mezun olduktan sonra ne iş yapılabiliyor mezun olanlar şu an ne yapıyorlar
    bu bölümü okuyanlar öğretmen olamıyor çünkü 2 yıllık ön lisans programı olduğu için formasyon alamıyorlar.
    dgs'de üniversite ve bölümüne göre değişiyor. istanbul üniversitesi - boğaziçi üniversitesi için gerçekten yüksek yapmak lazım, izmir ya da ankara'da bulunan üniversiteler, bu iki üniversiteye oranla daha ortalama bir puanla girebilme şansı var. geriye kalan diğer üniversitelerin de puanları abartılacak kadar değil, tabii bundan sonra ne olur bilemem zira hem mezun sayısı artıyor hem de kontenjan sıkıntıları oluyor malum. okul puanınızın da iyi olması lazım, dgs'de etkileyen puan türü sözel ancak sayısal bölümünden soru çözmek de katkı sağlıyor. bir de üniversiteleri araştırma içine giriyorsunuz muafiyet açısından çünkü direkt sizi 3'ten başlatmıyorlar.
    mezun olduktan sonra ise herkes farklı alanlara yöneliyor, kabin memuru, çevirmenlik vs. farklı alanlarda çalışıyorlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    4
    Alıntı shejia isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bölümü okuyanlar öğretmen olamıyor çünkü 2 yıllık ön lisans programı olduğu için formasyon alamıyorlar.
    dgs'de üniversite ve bölümüne göre değişiyor. istanbul üniversitesi - boğaziçi üniversitesi için gerçekten yüksek yapmak lazım, izmir ya da ankara'da bulunan üniversiteler, bu iki üniversiteye oranla daha ortalama bir puanla girebilme şansı var. geriye kalan diğer üniversitelerin de puanları abartılacak kadar değil, tabii bundan sonra ne olur bilemem zira hem mezun sayısı artıyor hem de kontenjan sıkıntıları oluyor malum. okul puanınızın da iyi olması lazım, dgs'de etkileyen puan türü sözel ancak sayısal bölümünden soru çözmek de katkı sağlıyor. bir de üniversiteleri araştırma içine giriyorsunuz muafiyet açısından çünkü direkt sizi 3'ten başlatmıyorlar.
    mezun olduktan sonra ise herkes farklı alanlara yöneliyor, kabin memuru, çevirmenlik vs. farklı alanlarda çalışıyorlar.
    teşekkür ederim cevapladığınız için birileri öğretmen olunabiliyor demişti onun için gerçekten olunabilir mi diye merak etmiştim demek ki olunamıyor siz o bölümde mi okuyorsunuz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı A.Rybak isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim cevapladığınız için birileri öğretmen olunabiliyor demişti onun için gerçekten olunabilir mi diye merak etmiştim demek ki olunamıyor siz o bölümde mi okuyorsunuz
    sanırım sizin kastettiğiniz, ücretli öğretmenlik milli eğitim bakanlığında. ücretli öğretmen olarak çalışabilirsiniz sanırım bölümden mezun olduğunuzda, detaylarını tam net bilmiyorum. evet ben mezun oldum ve 4 yıllığa tamamlıyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Karabük ünv uzaktan eğitim yoluyla okuyan var mı? Dersler ücret uzaktan eğitim nasıl olacak uygulama var mı ? gibi sorularım var .Bir de öss den kac net yapmak lazım sözel mi sayısal mı ?.Bilen arkadaslar varsa cevap verebilir mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Arkadaslar merhaba forumda yenıyım yanlıs yere yazıyorsam affola ancak benım konumla baglantısı var dıye buraya yazıyorum kusura bakmayın .

Bende zonguldak veya karabuk uygulamalı ıngılızce ve cevırmenlık ıstıyorum ancak gelgelelım puanım 231 sıralamam 1mılyon400bın . Zonguldak 237 puan 1mılyon100bın sıralama ıle Karabuk 256puan 900bın sıralama ıle alıyor . Sızce buralara gırebılme ıhtımalım nedır ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Alıntı recolokko isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba forumda yenıyım yanlıs yere yazıyorsam affola ancak benım konumla baglantısı var dıye buraya yazıyorum kusura bakmayın .

Bende zonguldak veya karabuk uygulamalı ıngılızce ve cevırmenlık ıstıyorum ancak gelgelelım puanım 231 sıralamam 1mılyon400bın . Zonguldak 237 puan 1mılyon100bın sıralama ıle Karabuk 256puan 900bın sıralama ıle alıyor . Sızce buralara gırebılme ıhtımalım nedır ?
    Merhaba,tabiki girebilme ihtimaliniz var fakat bu bölümde sıralama malesef çok değişebiliyor,yani %50 olarak bakabilirsiniz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    Merhaba arkadaşlar,
    Bende iki sene önce yani 2014 yılında dilforum sitesinde ki araştırmalarım sonucunda tek tercih olarak Arel Üniversitesi-Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik(%100İngilizce) Bölümünü %50 burslu olarak kazandım.2014-2015 senesinde güzel bir hazırlık dönemi atlatarak diğer seneye geçiş hakkı kazandım.
    Bölümü yazacak olan arkadaşlar için kesinlikle İstanbul Arel Üniversitesi'ni yazmalarını şiddetle tavsiye ederim.Bölümdeki 3 hocamızda birbirinden kıymetli,alanlarında uzman,İngiliz diline hakim akıcı şekilde konuşmaktadırlar.Size verebileceğim tavsiye olarak bölümü yazarken üniversite adına değil,bölümdeki hocaların tecrübelerine bakmanız gerektiğidir.Genelde en büyük yapılan hata,üniversite isim yaptığı için hemen ilk sıraya isim yapan bir üniversiteyi yazmak olur,tabi ki bu mantık yanlış değildir fakat önlisans bölümlerinde inanın bu pek işe yaramaz.Lisans bölümlerinde tabi ki bir Hacettepe İngiliz dili ve Edebiyatı ile bir Vakıf Üniversitesi belki eş değer olamaz ama önlisans bölümlerinde çok kaliteli hocalara denk gelmek zordur,gelirseniz eğer şayet diliniz ileri seviyede gelişir bu tabi bizlerede bağlıdır.Hocalarımız bizim dil gelişimi sürecinde sadece birer aracıdırlar,ve bu yolda ileri seviyelere çıkmak bizlere bağlıdır.Sonuç olarak Arel'de ilk senemi güzel şekilde geçirip Erasmus öğrencisi olmaya hak kazandım ve hibeli olarak Letonya Baltic International Academy Üniversitesinde önümüzdeki ilk dönem yani bölümdeki ikinci senemin ilk dönemini okuyor olacağım.Ayrıca Erasmus öğrenci işleride işlerini gayet düzgün yapan her öğrenci ile birebir ilgilenip,bu süreçte doğru okul seçmelerine yardımcı olmaktadır.Bölümü yazacak olanlara bu yazı umarım faydalı olur,herşey gönlünüzce olsun.
    Konu Emre YEŞİLBAĞ tarafından (25-07-16 Saat 16:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: hata

8. Beğenme Neverless bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı Emre YEŞİLBAĞ isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Bende iki sene önce yani 2014 yılında dilforum sitesinde ki araştırmalarım sonucunda tek tercih olarak Arel Üniversitesi-Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik(%100İngilizce) Bölümünü %50 burslu olarak kazandım.2014-2015 senesinde güzel bir hazırlık dönemi atlatarak diğer seneye geçiş hakkı kazandım.
    Bölümü yazacak olan arkadaşlar için kesinlikle İstanbul Arel Üniversitesi'ni yazmalarını şiddetle tavsiye ederim.Bölümdeki 3 hocamızda birbirinden kıymetli,alanlarında uzman,İngiliz diline hakim akıcı şekilde konuşmaktadırlar.Size verebileceğim tavsiye olarak bölümü yazarken üniversite adına değil,bölümdeki hocaların tecrübelerine bakmanız gerektiğidir.Genelde en büyük yapılan hata,üniversite isim yaptığı için hemen ilk sıraya isim yapan bir üniversiteyi yazmak olur,tabi ki bu mantık yanlış değildir fakat önlisans bölümlerinde inanın bu pek işe yaramaz.Lisans bölümlerinde tabi ki bir Hacettepe İngiliz dili ve Edebiyatı ile bir Vakıf Üniversitesi belki eş değer olamaz ama önlisans bölümlerinde çok kaliteli hocalara denk gelmek zordur,gelirseniz eğer şayet diliniz ileri seviyede gelişir bu tabi bizlerede bağlıdır.Hocalarımız bizim dil gelişimi sürecinde sadece birer aracıdırlar,ve bu yolda ileri seviyelere çıkmak bizlere bağlıdır.Sonuç olarak Arel'de ilk senemi güzel şekilde geçirip Erasmus öğrencisi olmaya hak kazandım ve hibeli olarak Letonya Baltic International Academy Üniversitesinde önümüzdeki ilk dönem yani bölümdeki ikinci senemin ilk dönemini okuyor olacağım.Ayrıca Erasmus öğrenci işleride işlerini gayet düzgün yapan her öğrenci ile birebir ilgilenip,bu süreçte doğru okul seçmelerine yardımcı olmaktadır.Bölümü yazacak olanlara bu yazı umarım faydalı olur,herşey gönlünüzce olsun.

Kardeşim gerçekten verdıgın bılgıler cok degerlı tesekkur ederım . Arel unıversıtesı ıle ılgılı bende cok kısıden bu sekılde bır ovgu aldım ınternette cogu sıtede bu ovuguyu gordum . Ancak ucret konusuna gelınce bıraz dusunduruyor benı cunku maddı durumda etkılı oluyor bu sekılde ozel unıversıtelere gıtmek için . Taabii derslere calısıp ders bırakmadan gecebılırım bu durumdan oturu ancak ıste dedıgım gıbı bızım gıbı durumda olanlar ıcın bu karar cokta kolay olmuyor . O sebepten karabuk memleketım oldugu ıcın ve zonguldakta memlekete yakın oldugu ıcın bu ıkı unıyı yazmak ıstedım ancak senınde dedıgın gıbı bu bolumde sıralama cok degısebılıyor yanı zonguldakla 300 bın karabukle 500 bın gıbı bır sıralama var ve acıkcası bu benı bıraz acaba gelır mı dıye dusundurruyor bu ıkı unıye baktıgımda daha once seneler ıcın tam dolmadıgını goruyorum ıkısıde ek tercıhe kaldıgını goruyorum bu bıraz umut verıyor ama dedıgım gıbı 300-500 bın az bır sayı degıl

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Alıntı erciyes79 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Karabük ünv uzaktan eğitim yoluyla okuyan var mı? Dersler ücret uzaktan eğitim nasıl olacak uygulama var mı ? gibi sorularım var .Bir de öss den kac net yapmak lazım sözel mi sayısal mı ?.Bilen arkadaslar varsa cevap verebilir mi?
    Merhabalar.Bölüm artık maalesef öğrenci almamaktadır...Genel bir öss puanı ya da sayısal sözel bölümü artık bulunmamaktadır.İlk önce YGS ye girersiniz,puanınız ağırlıklarına göre 6 ya ayrılır.Bu bölüm YGS-3 le öğrenci alır.Türkçe’nin ağırlıgı yüzde 40,Sosyal’in ağırlıgı yüzde 30, Temel Matematik’in ağırlıgı yüzde 20, Fen’in ağırlıgı yüzde 10 dur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    3
    Zonguldak bulent ecevıt uygulamalı ıngılızce ve cevırmenlık geldı hakkımızda hayırlısı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    tesekkur ederim.

Toplam 6 Sayfadan 6. Sayfa BirinciBirinci ... 2 3 4 5 6

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)