Toplam 6 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 111 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2 yıllık Uygulamalı çevirmenlik bölümleri

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    bu bölümde sözel çeviri yok sanırım sadece yazılı olarak dersler ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    arkadaşlar kişisel fikrimi söylemek gerekirse (arel üniverstesinde bu bölümü okuyorum) ilk önce arel özelinde konuşmak gerekirse keisnlikle boşuna paranızı vermeyin hazırlıkta dahil olmak üzere pk bişey öğretmiyorlar ve öğrenciyi zorlmıyorlar kopyayla rahatlıkla geçebilirsiniz.

hatta hocalar sınavınbirgün öncesinden hangisoruları soracaklarını söylüyorlar ezberleyip geçiyosun. genel anlamda bu bölüm için söyleyeceğim temeli olmayan kesinlikle gelmesin gerçekten sadece biraz gramer öğreniyosun o da okul sayesinde değil kendi çabalarınla konuşmak falan yok.

ama şu var bazı öğrencilerin temeli oluyor ve yıllarca bu işle uğraştıkları için konuşabiliyorlar onlrın gelme amacıda dgs ile 4 yıllık bölümlere geçiş yapmak için geliyorlar

yok eğer ben illa bu bölümde okumak istiyorum diyosanız kesinlikle özele gelmeyin artık devlet üniversitelerinde de bu bölüm açıldı gidin devlette okuyun
    hatta ben bulunduğum şehirden ayrılamam diyosanız karabük üniversitesinin uzaktan eğitimi var bu bölümle ilgili gidin orda okuyun sakın paranızı vakıf ünilerine kaptırmayın

3. Teşekkür Emre YEŞİLBAĞ bu mesaj için teşekkür etti.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    bilgi için teşekkürler,bişey daha sormak istiyorum.eğer pek bi ders verilmiyosa sunumları falan nasıl anlatıyosunuz ?daha doğrusu ders sunumu denilen olay var mı ?farklı mı yani soru biraz saçma ama merak ettim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    değişik bir bölüm

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    mesela göstermelik olarak bi proje veriyolar 4-5 kişilik grup oluşturuyosun ve projeyi gelip sınıfta anlatıyosun ama şunu söyliyeyim bunu yapan gerçekten bir elin parmağını geçmeyen kişiler. sınıfın yarısından fazlası zaten okula gelmiyor bırkın sunum yapmayı derslere bile girmiyorlar
    mesela benim arkadaşım okula ya 2 yada 3 kez gelmiştir ama şuan 2 nci sınıfta tam komedi yani. ayrıca öğretmenleri genç biraz hocalara yalkalık yaptınız mı hiç sorun çıkmadan sınıfı geçiyosunuz hatta derse bile gelmnize gerek yok.
    mesela kübra hocaya; hocam bugün şok şıksınız saçlarınız çok güzel olmuş ayrıca siz ingilizcenin pirisiniz çok güzel telaffuzunuz var dediniz mi kesinlikle sınıfta kalmazsınız haberiniz olsun çok ciddiyim

eğitim mantıkları da şu hocalar ellerine reading kitabı alıyor ordan parçalar okutuyor size ve koyu renkteki kelimelerin türkçe karşılığını veriyor bu kadar, yani hocalar sözlük görevini üstleniyor kısacası milyarlarrca paranızı sadece sözlük görevindeki hocaların derslerine veriyosunuz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    herşey çok güzel de bana bu bölümün iş garantisi var mı yok mu onu söyleyin ben zonguldak beü çaycuma myo da okuyorum bu bölümü bana bilginiz varsa ve bana göndeririseniz çok sevnirm

- - - Updated - - -

herşey çok güzel de bana bu bölümün iş garantisi var mı yok mu onu söyleyin ben zonguldak beü çaycuma myo da okuyorum bu bölümü bana bilginiz varsa ve bana göndeririseniz çok sevnirm

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    bu bölümün önü açık mı o konuda bilgin var mı ben şimdi birinci sınıftayım ama devletin ün. de ilk olduğumuz için bırakın öğrencileri öğretmenler bile ne yapacaklarını bilmiyorlar ne yapacağız mezun olduktan sonra nasıl işlerde çalışacağız kimsenin bu konuda bizi bilgilendirdiği yok ve ne zaman sorsak nasıl olsa mezun olunca bir iş kapısı açılır deyip geçiştiriyorlar. biz de ne yapacağımızı bilmiyoruz ve okuyoruz bende sözel çıkışlıyım ama liseyi anadolu bölümü okuduğum için az çok ingilizcem vardı onun da yardımıyla birşeyler yapıyorum yazıyorum bana bu konuda tam bir bilgi verecek olan varsa çok sevinirim

- - - Updated - - -

bu bölümün önü açık mı o konuda bilgin var mı ben şimdi birinci sınıftayım ama devletin ün. de ilk olduğumuz için bırakın öğrencileri öğretmenler bile ne yapacaklarını bilmiyorlar ne yapacağız mezun olduktan sonra nasıl işlerde çalışacağız kimsenin bu konuda bizi bilgilendirdiği yok ve ne zaman sorsak nasıl olsa mezun olunca bir iş kapısı açılır deyip geçiştiriyorlar. biz de ne yapacağımızı bilmiyoruz ve okuyoruz bende sözel çıkışlıyım ama liseyi anadolu bölümü okuduğum için az çok ingilizcem vardı onun da yardımıyla birşeyler yapıyorum yazıyorum bana bu konuda tam bir bilgi verecek olan varsa çok sevinirim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    soon 2 yıldır devlette açılan bolumlerden biri.. vakıf üniversitelerinde rusca ispanyolca gibi diğer bolumleride var.. bir ara ingilizcemi ilerletmek için okusammı diye düşünmüştüm uygulamı ingilizceden mezun iseniz dgs ile ingilizdili ve edebiyatına geçiş yapabiliyorsunuz. uygulamalı ispanyolca mezunu iseniz ispanyol dili ve edebiyatına.. öğretmenlik ve tercümanlık bolumlerine geçiş yok.. bu yıl bir sürü yeni bölüm açıldı tablo 3b ye bakın .. dile yaktınlığınız varsa okunulabilecek bir bolum bence.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    mesela ankara üniversitesi ispanyol diline dikey geçiş puanları çokkk düşük ama lys tercihlerinde ilk 10 binlerde sıralama.. uygulamalı ispanyolca okuyup sonra dikey geçişle ankaraya geçiş yapmak mantıklı .. farklı dilleri öğrenmek istiyorum diyorsanız..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    arkadaşlar bilgisi olan acil cevaplasın lütfen. bu bölümü bitirip dikey geçişle ingiliz dili ve edebiyatına geçip ordan da mezun olup ingilizce öğretmenliği için formasyon alabiliyo muyuz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Alıntı knifeparty isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bilgisi olan acil cevaplasın lütfen. bu bölümü bitirip dikey geçişle ingiliz dili ve edebiyatına geçip ordan da mezun olup ingilizce öğretmenliği için formasyon alabiliyo muyuz?
    evet

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    teşekkür ederim arkadaşım.)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    rica ederim arkadaşım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7
    merhaba arkadaşlar. ben bu sene bu bölümü kazandım. ingilizcem her zaman iyiydi ama okulunu okumak daha güzel diye bu sene sınava girdim ve kazandım. aslında başka bi yüksekokul mezunuyum. ama malesef bitirdiğim bölümdende bi hayır gelmedi. hem zevk alıp hem de çalışabileceğim bi bölüm olabilir diye diye düşünmüştüm ama ailem pek sıcak bakmıyo... internetten de çok bilgi bulamadım. bu bölüm mezunları ne iş yapar? nerelerde çalışabilir? kpss ataması var mı? bilgi verebilirseniz çoook sevinircem

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    7

aynı durum bndede :)

Alıntı min54 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. ben bu sene bu bölümü kazandım. ingilizcem her zaman iyiydi ama okulunu okumak daha güzel diye bu sene sınava girdim ve kazandım. aslında başka bi yüksekokul mezunuyum. ama malesef bitirdiğim bölümdende bi hayır gelmedi. hem zevk alıp hem de çalışabileceğim bi bölüm olabilir diye diye düşünmüştüm ama ailem pek sıcak bakmıyo... internetten de çok bilgi bulamadım. bu bölüm mezunları ne iş yapar? nerelerde çalışabilir? kpss ataması var mı? bilgi verebilirseniz çoook sevinircem

bülen ecevit çaycuma yı kazandım ama çok kararsızım birisi öle dio birisi böyle amcamın kızı da orayı okuyo ilk sene hazırlıkta 100 kişidn 50 kişi geçti dio bnde hiç anlamadım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Meraba arkadaşlar bende bu bölümü gitmeyi planlıyorum, mütercim tercümanlığına geçiş zor mu ? Sınav ile mi yoksa not ortalaması ile mi geçiliyor bilgisi olan veya o bölümde okuyan arkadaşların cevaplamasını bekliyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    8
    Arkadaşlar bende kavram meslek yüksek okulu bünyesinde 2.sınıf yani son sınıf öğrencisiyim.Açık öğretimden hiçbir bölüme geçiş yapamıyorum işletme bile almıyormuş.DGS sınavına gireceğim bu sene fakat 2.sınıftan başlatırlar diyorlar.Bu bölümden mezun olup veya fikri olan varsa bana yardımcı olabilirmi ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı soner44 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende kavram meslek yüksek okulu bünyesinde 2.sınıf yani son sınıf öğrencisiyim.Açık öğretimden hiçbir bölüme geçiş yapamıyorum işletme bile almıyormuş.DGS sınavına gireceğim bu sene fakat 2.sınıftan başlatırlar diyorlar.Bu bölümden mezun olup veya fikri olan varsa bana yardımcı olabilirmi ?
    Bölüm ile alakam yok şimdilik okumayı düşünüyorum fakat bitiren arkadaşlarım var öncelikle 2 değil 3'ten başlıyorsun ve dgs ile 2-3 arkadaşım çok iyi yerlere yerleştiler.Gerçekten puanları düşük olması nedeniyle dgs tercih sebebi.Örneğin ben okul puanım çok düşük yıllar önce bir hata ile mezun oldum hiç önemsemedim. O yüzden ygs ve dil puanım çok yüksek olsa bile iyi yerleri tercih edemiyorum ing müt-tercümanlıkta.Bende bu yüzden önlisans okumayı düşünüyorum ve sonrasında dgs tabiki.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Öncelikle herkese merhabalar. Sizlere sormak istediğim birkaç soru var, cevaplarsanız gerçekten beni çok mutlu etmiş olursunuz. Bu bölümü tercih edeceğim ve İngilizce seviyemin iyi olduğunu, yatkın olduğumu düşünüyorum fakat hazırlık ile ilgili bir sorum var. Hazırlık yılına kalmadan önce bir sınav yapılıyor mu, sınavı geçenler hazırlık okumadan direkt 1. sınıftan başlama gibi ? İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde böyle bir sistem varmış aynısı burada geçerli mi diye soracaktım.

Sormak istediğim diğer bir soru ise; DGS sınavıyla nerelere geçiş yapabileceğimiz ?

Sorularımı yanıtlarsanız gerçekten çok mutlu olurum, şimdiden çok teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    5
    Alıntı The Catharsis isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhabalar. Sizlere sormak istediğim birkaç soru var, cevaplarsanız gerçekten beni çok mutlu etmiş olursunuz. Bu bölümü tercih edeceğim ve İngilizce seviyemin iyi olduğunu, yatkın olduğumu düşünüyorum fakat hazırlık ile ilgili bir sorum var. Hazırlık yılına kalmadan önce bir sınav yapılıyor mu, sınavı geçenler hazırlık okumadan direkt 1. sınıftan başlama gibi ? İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde böyle bir sistem varmış aynısı burada geçerli mi diye soracaktım.

Sormak istediğim diğer bir soru ise; DGS sınavıyla nerelere geçiş yapabileceğimiz ?

Sorularımı yanıtlarsanız gerçekten çok mutlu olurum, şimdiden çok teşekkürler.
    Merhaba arkdaşım , bende bu sene başlıycam bu bölüme.Ben bu konu hakkında detaylı araştırma yaptım ygs sınavına girmeden 2 ay önce bu bölüme gideceğimi kararlaştırmıştım çünkü lys-5 için dil seviyem yetersizdi hiç denemedim o yüzden.Bölümü okuyan bir çok öğrenciyle konuşma fırsatım oldu hiçbirinden olumsuz bir yanıt almadım gerek devlet gerek özel okullar için.Hazırlık bu bölümde genel olarak zorunlu.Eğitimi türkçe yada %100 ingilizce veren okullar var.Hazırlık muafiyet sınavı yapılıyor tabiki.Geçtiğin takdirde 1.ci sınıftan başlıyorsun.Geçemezsende seviyene göre hazırlık sınıfına veriyorlar seni sınav sonucuna göre.Mesela benim amacım pre-intermediate verip hazırlıkta intermediate seviyesinden başlamak.Muafiyet sınavına girmeyen arkadaşlar ingilizce seviyeleri başlangıç seviyesi olarak kabul edilir ve hazırlıkta başlangıç seviyesinde bir sınıfa yerleştirilirsin.Bölümde dgs ile geçmek gerçekten çok büyük avantaj.İngiliz Dili ve Edebiyatı , Amerikan Kültür ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim-Tercümanlık , İngiliz Dil Bilimi ve son olarak bu sene ilk defa İngilizce Öğretmenliği için kıbrısta 3 okul kontenjan açtı , 2-3 yıla kadar bu kontenjanlar mutlaka artacaktır öğretmenlik için bu çok güzel bir haber oldu bölümü okuyacaklar için.Toplamda 5 tane farklı bölümde okuyabilirsin bu bölümü bitirdikten sonra fakat dgs sınavından sonra yerleştiğin okulda 1.sınıf yada 2.ci sınıftan başlıyorsun bilgin olsun çünkü önlisansda gördüğün dersleri saymıyorlar.Kredi hesabı yapılıyor ve 25 kredi üstü sanırım tam hatırlamıyorum 2.ci sınıftan başlatılıyordu. Yani 3 yıl hazırlık dahil önlisans + 3 yada 4 yıl daha lisans tamamlamak için okuyacaksın bunu mutlaka bil. 3.cü sınıftan başlayan görmedim , toplamda 6-7 yıl okuduktan sonra iş hayatına başlayacaksın bu şartları göz önünde bulundur ona göre karar ver.Ben mesela dgs ile 1.ci sınıf yada 2.ci sınıftan başlatacakları için hala kararsızım.Bir sene adam akıllı hazırlanıp ygs'de 300 ham yapsan , lys-5'te zaten 60-65 net çıkarsan bir çok üniversitenin İngiliz Dili bölümüne girebiliyorsun kafamda buda var ayrıca.Ne yapacağım bilmiyorum bende

Toplam 6 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)