Toplam 19 sonuçtan 1 ile 19 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: ingiliz edebiyatı dersi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21

Question ingiliz edebiyatı dersi

herkese merhaba,
    10.sınıf yabancı dil sınıflarında seçmeli olan ingiliz edebiyatı dersine giren öğretmen arkadaşlara bir sorum olacak.Acaba bu ders ile ilgili yıllık plana ulaşabilen var mı?Konuyla ilgili cevapları bekliyorum..
    Teşekkürler..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    ben de girecekmişim bu derse ne işleyeceğiz şimdi biz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    28
    Ayrıca, biz 10 dil sınıfındaseçmeli ingilizceyi ikiye bölmeyi düşünüyoruz,seçmeli İngilizce de okutulabilecek kitaplar hakkında bilgisi olan varsa çok sevinirim.(anadolu liseleri için)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Plana bağlı kalmak gerekiyor mu sizce ???

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    ben plana göre gitmedim.geçen yıl da bu derse girmiştim.reading ,vocabulary ve test preparation ağırlıklı çalışmalar yaptım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    vawww cok sevındım ben dil edb mezunuyum ve bence süpr bı karar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21

seçmeli ingiliz edebiyatı yıllık planı

ben kendimce bir plan yapmıştım,ortada müfredat yok birşey yok uydurdum ama fena da olmadı gibi...geç paylaşım için kusura bakmayın...
    Eklenmiş Dosyalar Eklenmiş Dosyalar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Arkadaşlar 10 dil sınıfı ing.edb dersi planınız var mı acaba?paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Arkadaşlar, dil sınıfında tek öğretmen mi girior 12 saatin hepsine?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı filolog01 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kendimce bir plan yapmıştım,ortada müfredat yok birşey yok uydurdum ama fena da olmadı gibi...geç paylaşım için kusura bakmayın...
    Bu arada plan çok güzel olmuş ama uygulayabildiniz mi bu planı?

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    21
    Alıntı turkanatalay isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, dil sınıfında tek öğretmen mi girior 12 saatin hepsine?
    2 öğretmen olması gerekiyor normalde. Ama bazı okullar tek öğretmenle götürüyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Bir şey paylaşayım ben de sizinle. Geçen yıl okulda dil sınıfına iki öğretmen giriyordu. Sonra talim terbiye bir yazı göndermiş , aynen kopyalıyorum.
    • Ortak dersler arasında yer alan dil ve anlatım, Türk edebiyatı, yabancı dil, tarih ve coğrafya derslerinin seçmeli olarak da alınması ve her iki dersin ders saatleri toplamı öğretim programında belirtilen ders saatinden farklı olması hâlinde ilgili derslere ait öğretim programlarının amaç ve açıklamaları dikkate alınarak mevcut programlara göre belirtilen ders saati kadar zümre öğretmenler kurulunca hazırlanacak programlar uygulanır. Değerlendirmeleri Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliğinin hükümlerine göre yapılır. Söz konusu derslerin aynı öğretmen tarafından okutulması esastır.

Yazı bu. Bunun üzerine 6 saatlik ders 2. arkadaştan alınıp 1. arkadaşa verildi. Ama ilde başka okullarda hala 2 öğretmen giriyor. Bugün aynı şeyi ben konuştum (2 öğretmenin hem sorumluluk paylaşma hem de pedagojk açıdan daha iyi olacağını) ve bana da bu yazı gösterildi. Eve gelip netten araştırdım. Yazının başında şu tanımlamalar yapılıyor. Onları da aynen kopyalıyorum.

• Haftalık ders çizelgelerinde ortak dersler, alan/dal dersleri (mesleki ve teknik ortaöğretim okulları) ve seçmeli dersler bölümleri yer almaktadır. Ortak dersler, ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin zorunlu olarak alması gereken derslerdir.

Benim anladığım ortak dersten kastedilen şey, fen sosyl yada eşit ağırlıklı sınıflarda okutulan ingilizce dersleri. Ve öğrenci isterse seçmeli olarak da ing seçebilir.(ortak dersn yanısıra)
    Ama dil sınıfında okutulan ing dersleri ortak ders değil, tanıma göre alandersi kategorisine giriyor ve Söz konusu derslerin aynı öğretmen tarafından okutulması esastır. açıklaması da dikkat ediyorsanız alan dersleri için değil ortak dersler için belirtilmiş bir açıklama. Yani dil sınıfında 13 saate tek öğretmen girecek diye bir zorunluluk getirilmemiş. Ben mi yanlış anlıyorum diye tekrar tekrar okuyorum ama çıkardığım sonuç bu.

Bu konudaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim? Siz bu yazıdan nasıl bir sonuç çıkarıyorsunuz? Şimdiden teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    İki öğretmen de girebilir. Bir sakıncası yok, ama yazı ile tavsiye edilen tek öğretmenin girmesi. Okulunuzun şartlarına göre karar verebilirsiniz. Geçen yıl biz iki öğretmen girdik ancak bu yıl tek öğretmen şeklinde uyguluyoruz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    bu dersi koyduk ama malumunuz öğrencilerin durumu çok iç açıcı değil o yüzden bu saatte YDS'ye yönelik çalışmalar yapıyoruz... bizim gibi yapan başka okullar varsa sınavda ne yapıyorlar? İngiliz Edebiyatı ile ilgili bir sınav mı yapmak zorundayız yoksa genel bir İngilizce sınav mı yapalım?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    teşekkürler benim de elimde İngiliz Edebiyatı Tarihi adlı kitap vardı Mina Urgan'ın yazmış olduğu . Ondan faydalanmayı düşünüyorken bu planı gördüm. Ellerinize sağlık teşekkürler))

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    ben de mselek lisesine görevlendirildim norm fazlası olduğum için, 15 tane 9. sınıfta bu dersi işliycem. ama 9. sınıflarda ingiliz edebiyatı nasıl işlenir? bu plan ağır kalır. neler yapabilirim acaba yardımcı olur musunuz arkadaşlar?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    arkadaşlar bir de bu dersi türkçe mi işliycez? bu plana baktığımda ingilizce işlenmesi pek mümkün değil. ben ingilizcce işlenmesi gerekir diye düşünmüştüm ama 9. sınıf meslek lisesi öğrencileriyle bu nasıl mümkün olacak bilmiyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    Hocam dosyayı acamadim da daerose__355@hotmail.com a gönderebilir misiniz lütfen bu yıl zor da olsa bu dersi açtırdim güzel şey çıksın istyorum ortaya

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    1
    cok tesekkurler

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)