Toplam 7 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 133 sonuçtan 41 ile 60 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İl Tanıtımları, Öğretmen Adayları İçin

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    Ben Bolu'yu tanıtayım

Bolu çok küçük bir ildir, bir kaç ilçesi vardır sadece..Seben, Mudurnu, Gerede en bilinenleridir.

Büyük şehirlerin arasına kurulmuştur. İzmit, Istanbul, Ankara gibi. Ev kiraları, çok fahiş rakamlar değildir. 200-300-vs Türk Lirası'na ev bulabilirsiniz. Şehirin içinde 2 tane otobüs vardır. Çünkü şehrin başı sonu zaten çok az sürer Onun dışında Düzce'ye servisler kalkar. Saat başı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi sayesinde şehir nüfusu artmış ve şehir canlılık göstermiştir. En azından Universite şehri ve öğrenci şehri. Bu yüzden rahat edilebilir. En olmadı, öğretmen atamanız oraya olmasa bile, Abant'a gidin bir Abant kebabı yiyin derim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    Konu sabit bile yapılmış hala istenilen aktifliği gösteremedik. Dilforuma hiç yakışmadı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    Alıntı Englishese isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu sabit bile yapılmış hala istenilen aktifliği gösteremedik. Dilforuma hiç yakışmadı
    Eheh Ben tanıttım ama kimse yanaşmadı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    kimse memleketinden memnun değil demek ki
    ya da herkesin hain bir planı var :P

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    bende çankırıyı tanıtıyım bari zorunlu görev bölgesimi bilmiyorum..kiralar normal 300 350 ulaşım sorunu yok heryere yürüyerek gidebilirisnz canınız sıkılınca ankara 2 saat...ulaşıma para vermediniz için oldukça rahat gelen öğretmenelr gitmiyo emekli olana kdr..ama küçük bi şehir oldu için büyük biyerden geliyosanız çok sıkılabilirsinz..sorusu olan varsa cevaplayabilirim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    güncell....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    54
    Alıntı Elt_Umut isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Bolu'yu tanıtayım

Bolu çok küçük bir ildir, bir kaç ilçesi vardır sadece..Seben, Mudurnu, Gerede en bilinenleridir.

Büyük şehirlerin arasına kurulmuştur. İzmit, Istanbul, Ankara gibi. Ev kiraları, çok fahiş rakamlar değildir. 200-300-vs Türk Lirası'na ev bulabilirsiniz. Şehirin içinde 2 tane otobüs vardır. Çünkü şehrin başı sonu zaten çok az sürer Onun dışında Düzce'ye servisler kalkar. Saat başı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi sayesinde şehir nüfusu artmış ve şehir canlılık göstermiştir. En azından Universite şehri ve öğrenci şehri. Bu yüzden rahat edilebilir. En olmadı, öğretmen atamanız oraya olmasa bile, Abant'a gidin bir Abant kebabı yiyin derim
    Tabi kubbealtı gözleme evini de unutmamak lazım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Ankara: Olumlu yönü diğer arkadaşlar saymışlar
    Olumsuz yönü: Sanırım Sn. **** ilk sıraya girer
    Konu T.D tarafından (17-08-09 Saat 23:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: **** siyasi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    Alıntı Kübraaa isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi kubbealtı gözleme evini de unutmamak lazım
    Orası tam bir harika,rasathanemsi bir yer

Bolu'da görev alacak arkadaşlara tavsiyem orda gözleme yesinler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    29
    what about muğla and south eastern cities such as urfa and antep??

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    29
    muğla urfa ve antep şehirlerinde bi öğretmen için hayat nasıl geçer ilk atama için söylüyorum özellikle??

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15

samsun

samsun ATATÜRK' ün Şehri olması dışında biraz sıkıcı, biraz geri kalmış, biraz gelişememiş, ulaşımı sıkıntı, gezmeye tozmaya yeri yok, denizi desen girilmez, okulları desen ayrı dert. bolcaaa birleştirilmiş sınıflı ilköğretim okulu var, çoğusu da tepelerde...
    yazmayın bence, kötü ıhhh...
    veee böylece boşalan kontenjanların hepisineee ben yerleşiceeeeeemmm

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Alıntı narrative isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    samsun ATATÜRK' ün Şehri olması dışında biraz sıkıcı, biraz geri kalmış, biraz gelişememiş, ulaşımı sıkıntı, gezmeye tozmaya yeri yok, denizi desen girilmez, okulları desen ayrı dert. bolcaaa birleştirilmiş sınıflı ilköğretim okulu var, çoğusu da tepelerde...
    yazmayın bence, kötü ıhhh...
    veee böylece boşalan kontenjanların ben yerleşiceeeeeemmm
    Hiç inanasım gelmiyor

Samsun hakkında çok iyi şeyler duydum Ama yazmayacağım bana uzak, senin olsun

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Haydi arkadaşlar; iki üç cümle yazmak bu kadar mı zor..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    31

kırıkkale

ben de kırıkkaleyi tanıtayım: en büyük avantajı ankaraya 1,5 saat mesafede olması. küçük sıkıcı bi yer ama sakin ve güzel biyer. kiralar uygun sehir merkezi carsı civarında 400 kadar olabiliyor ama uzak yerlerde de 150-200 ciavrına guzel bi ev bulabilirsiniz. bu arada uzak yerler dediğim merkezi olmayan ama dolmusla 15dk.da sehir merkezine ulaşılabilen yerler. insanı sıcakkanlı ama bayanlar için carsıda dolasması cok zor, hiç rahat edemiyorsunuz. ilçelerinden keskin, yahşiyan, bahşılı gibi ilçeler kırıkkale merkeze yakın, yani bu ilçelerde bi okulda calısıyor olsanız bile merkezde oturup rahatlkla gidiş geliş yapabilrsinz, çogu öğretmen bu şekilde yapıp servislerle gidiyor. ozellikle bahşılı ilcesinde guzel piknik yerleri ve sulak alanlar var, canınız sıkldıgında gidip gezebilecegnz biyer, hiç olmazsada yarım saatte bir araba var, atlar ankaraya gelirsiniz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    29
    ben çerkezköyden bahsedeyim biraz tekirdağın istanbul sınırında bi ilçesidir her ne kadar trakya diye geçse de burda anadolunun her yerinden insan var iş sahası olduğu için organize sanayi bölgesinde çok fabrika var..esenler otogarı 1saat sürer tekirdağ merkez de 1saat kadar sürer edirne ve istanbula trenle ulaşımı vardır..çerkezköyde deniz yok kışları sert soğuğu vardır yazları da çok sıcaktır bildiğin bozkır yani trakyanın geneli gibi dağ göremezsin her yer dümdüz burada..tekirdağ merkezle uzaktan yakından alakası yok orası cennet deniziyle havasıyla kalitesiyle ama ben çerkezköye ailem burda yaşamasa uğramam bile..kiralar ilçe merkezinde 500e kadar varabilir ama kenar mahallerinde 300civarı bulabilirsiniz burda öğretmenler genelde organize sanayi bölgesindeki konutlarda otururlar kapaklı diye geçer çerkezin bi beldesidir orası minibüsle 15dk falan sürer merkeze..ben burda görev yapmayı düşünmüyorum mesela kimseye önermem zaten görev yapan 51 öğretmen de tayinini istemiş nüfusu git gide artıyo istanbul bu tarafa gelişiyo ama sadeec nüfusyla çerkezköy çok sıkıcı bi yer anlycağınız akşam 7den sonra meydan boşalır resmen sinema desen 2yerde var erna ve lemar tek eğlence mekanı yerler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    29
    Alıntı rodiseko isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    muğla urfa ve antep şehirlerinde bi öğretmen için hayat nasıl geçer ilk atama için söylüyorum özellikle??
    bu konuyu canlı tutalım arkadaşlar bu arada yokmu bu şehirler hakkında kıyısından köşesinden fikri olan

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı Englishese isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka il yok mu ?
    Muğla var ama burayı söylediğim kimse beğenmedi bu forumda nedendir bilinmez turistik olduğumuz için yozlaşmış sanılıyor ilginç bu beni oldukça üzdü o yüzden ağzımı açmaz oldum artık bu arada eğer düşünürseniz ben fethiyeliyim yolunuz düşerse yardımcı olabiliriz ailecek

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    29
    Alıntı _DML_ isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Muğla var ama burayı söylediğim kimse beğenmedi bu forumda nedendir bilinmez turistik olduğumuz için yozlaşmış sanılıyor ilginç bu beni oldukça üzdü o yüzden ağzımı açmaz oldum artık bu arada eğer düşünürseniz ben fethiyeliyim yolunuz düşerse yardımcı olabiliriz ailecek
    turistik olunca yozlaşmış mı oluyomuş ne alaka ya ben muğlayı çok merak ediyorum ilçelerini de tabi hatta özellkle ilçelerini bi öğretmen neler yapabilir bu şehirde

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    31
    Alıntı rodiseko isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuyu canlı tutalım arkadaşlar bu arada yokmu bu şehirler hakkında kıyısından köşesinden fikri olan
    antep bana yakın, hataydaym ben. büyük ve gelişmiş bir sehir, o nedenle zorunlu hizmete girmiyor. 1. bölge sayılıyor, büyükşehirmiş hrlde

urfayı da pek bilmiyorum ama orası zorunlu hizmet bolgelerinden..

Toplam 7 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)