Toplam 7 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 133 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İl Tanıtımları, Öğretmen Adayları İçin

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Nevşehir'e kısaca değineyim:

Her tarafı doğu görevi. Küçük bir il, biröğretmen için çok muntazam bir yer ki bu yüzden maalesef çok yüksek puan çıkaranlar yazar ilk atamada; ama yine de yazmaya yani denemeye değer. Kiralar yüksek değildir. Bizim oturdğumuz sitede adamlar 250 TL'ye pahalı diye ev tutmuyorlar; ama tabii yüksek kiralı yerileri de var. Öğretmenlerin çoğu burada emekli olacak kadar güzel bir yerdir daha doğrusu ekonomik bir yerdir. Öğretmen maaşı ile burada kral olur insan valla hele bir de eviniz kira değilse Hem turistik bir yer de

Konu T.D tarafından (03-08-09 Saat 22:26 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Tabii ki ben de memleketim güzel şehrimiz Malatya yı öneriyorum...ulaşımı olsun havası olsun güzelliği olsun başka hiç bi yerle kıyaslayamam her şeyi cok güzeldir..Bursaday ken en cokta havasını özlüyorum suyu için ztn söylenecek bişey yok mükemmel
    Yani doğunun Parisi Malatya işte daha ne diyim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    40
    Kastamonu merkezi bile 2. doğu görevi sayılıyor.Aslında şirin küçük ama yapacak çok fazla bir şey yok.Merkezi deniz kenarı değil maalesef denize 1 saat uzaklıkta,içeri de karasal iklim hakim kışlar çok soguk karla kaplı her yer.Yazın şu an yağmur yağıyor dışarda siz düşünün Üniversitesi,meslek yüksek okulu var.Sahil kenarları daha güzel ama siz yazmayın biz Kastamonulular yazacağız Çeşitli ilçeleri 3. doğu bölgesi sayılıyor;ama aslında oralar da pek tehlikeli değil sadece ulaşım sorunu var dağlardan,karlardan dolayı.Kastamonu'dan sevgiler..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    3 yıldır Konya'dayım. Ev kiraları gayet iyi. 4 odalı bi evin kirası 500'den başlıyor ki evler çok güzel. özellikle otogar tarafı yeni yerleşim bölgesi. kampüse kadar(konya çıkışı) 2. bir Konya inşa edilmiş diyebilirim. AVM'leri var. daha da açılmaya devam ediyor. deniz takıntınız yoksa Konya'yı çok rahat tavsiye edbilirm. Tutucu bir şehir diye akılarda kalmıştır ama özellikle son 5 yılda çok büyük gelişme katetti. 3 yıl önceki şehirle şimdi alakası yok. ulaşımı rahat ve ucuz. 60 liralık kartınızı doldurusanız 560 kuruştu galiba ulaşım ücreti ödüyorsunuz. tramwayla kampüsten zafer-merkez 45 dk. meram semti ayrı bi güzeldir ama tuzludur.ben daha çok otogar tarafını tavsiye ederim. hem rahat hem yeni. Konyaya yolu düşenlere yardımcı olabilirm

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Alıntı teacher_tugba isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Kastamonu merkezi bile 2. doğu görevi sayılıyor.Aslında şirin küçük ama yapacak çok fazla bir şey yok.Merkezi deniz kenarı değil maalesef denize 1 saat uzaklıkta,içeri de karasal iklim hakim kışlar çok soguk karla kaplı her yer.Yazın şu an yağmur yağıyor dışarda siz düşünün Üniversitesi,meslek yüksek okulu var.Sahil kenarları daha güzel ama siz yazmayın biz Kastamonulular yazacağız Çeşitli ilçeleri 3. doğu bölgesi sayılıyor;ama aslında oralar da pek tehlikeli değil sadece ulaşım sorunu var dağlardan,karlardan dolayı.Kastamonu'dan sevgiler..

Bana ne bana ne yazacağız

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    benim nevsehirle malatya aklıma yattı, cok güzel anlatmıssınız inşallah iyi bir puan alıırm da tercih ederim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Alıntı daredevil7845 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    benim nevsehirle malatya aklıma yattı, cok güzel anlatmıssınız inşallah iyi bir puan alıırm da tercih ederim
    Ben Malatya'nın iyi oldugunu duymustum ama Nevsehir'i boyle bilmiyordum.. Yazacagim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    yazalm yazalm bakarsın aynı yere atanır, ev tutarız

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    yazalm yazalm bakarsın aynı yere atanır, ev tutarız
    Ben de o konuyu düşünüyorum Yalnız kalmak bir bayan için cok zor ya

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    tamam işte tercihleri hallettik, ev arkadası da bulduk, geriye sadece puanlar kaldı ama zaten puan dedigin nedir ki

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    tamam işte tercihleri hallettik, ev arkadası da bulduk, geriye sadece puanlar kaldı ama zaten puan dedigin nedir ki
    Tabiiii caaaanıııımmm! Son 10 gün kaldı, öğreneceğiz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    tercih yapanlara Bursa yı aşıladığım gibi size de Malatya yazın demeye başladım
    Ama gercekten güzel bir şehir
    İnşallah atanırsınız sonra da ben atanırım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Başka il yok mu ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    gencler bu konuyu canlı tutalm da bir kac gün sonra buradaki bilgilere biz kpsscilerin ihtiyacı olacak, seneye de diger arkadaslara lazım olabilir. hadi millet herkesin yardımını bekliyoruz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    gencler bu konuyu canlı tutalm da bir kac gün sonra buradaki bilgilere biz kpsscilerin ihtiyacı olacak, seneye de diger arkadaslara lazım olabilir. hadi millet herkesin yardımını bekliyoruz
    İlla Kpss ye girenler yazabilir diye bir kural yok, yani herkes bulunduğu şehri yazsa yeter Parmakları görelim haniiii

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    Alıntı Englishese isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İlla Kpss ye girenler yazabilir diye bir kural yok, yani herkes bulunduğu şehri yazsa yeter Parmakları görelim haniiii
    evet bende onu diyorum herkesten katılım bekliyoruz. haydi eller havaya

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    bende bugun sonucları öğrendkten sonra artık yer bakmaz oldum. bildiginiz soyle puanı düşük bir il varmı yeri hiç farketmez yeterki atanayım hem zorunlu hizmeti de aradan cıkarms olurum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    bende bugun sonucları öğrendkten sonra artık yer bakmaz oldum. bildiginiz soyle puanı düşük bir il varmı yeri hiç farketmez yeterki atanayım hem zorunlu hizmeti de aradan cıkarms olurum
    İstanbul'da var canım sanırım.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    Ben Mersin'i şiddetle tavsiye ederim; Çamlıyayla, Gülnar, Mut doğu görevi sayılıyor bildiğim kadarıyla.
    Ulaşım çok rahat, tek dolmuşla/otobüsle merkezden istediğiniz yere gidebilirsiniz.Bekleme derdi de yok.Yeme-içme gayet ucuz dışarıdan gelenler çok memnun.Mersin'in kışı pek olmadığı için yakıt sorunu yok, yazı felakettir çekilmez ama zaten yazın orda olmayacağınız için problem değil. Gezilecek çok yer var, gece yarısı gönül rahatlığıyla çıkabilirsiniz, ev kiraları ucuz; her cebe uygun ev bulabilirsiniz.Deniz kenarında 400-500 tl, merkezde 350-400 civarı daha yukarlarda 200-250 tl civarındadır.

Mersinle ilgili takıldığınız bir nokta olursa yardımcı olurum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Ben, konuyu açanın izni ile (gerçi iznini almadım ama ) konunun başlığını değiştireyim ve konuyu sabit yapayım. İlla KPSS ile ilgili olmak zorunda değilsiniz, kısaca kendi bulunduğunuz yeri nesnel bir şekilde tanıtabilirsiniz ki bize çok yararı olur Ayrıca, konu dışı mesaj yazmamaya da dikkat edelim

Konuya mesaj yazacaklar da şu hususlar üzerine yoğunlaşırsa sevinirim:

1- İlgili şehrin merkezi, ilçeleri ve köylerinde hayat

2- İlgil yerlerde ulaşım sıklığı ve ücreti, ev kiraları, yemek fiyatları gibi yaşam standartlarını gösteren ifadeler

3- vb.

Toplam 7 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)