Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Melikşah Üniversitesi??????

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11

Melikşah Üniversitesi??????

Bu Üniversite yeni kurulmuş.İmkanları çok güzel.

Sıralamam 608 puanım 351.427....

Gelebilir mi bir fikrinizi alsam..

Genel Bilgi

Melikşah Üniversitesi ne zaman kuruldu?Kampüsü nerededir?

Melikşah Üniversitesi, Kayseri\'nin ilk vakıf üniversitesi olarak, Burç Eğitim Kültür ve Sağlık

Vakfı tarafından 19.08.2008 tarih ve 26972 sayılı resmi gazetede yayımlanarak kurulmuştur.

Üniversite kampüsümüz, şehrin güneydoğu tarafında, modern mimarisi ile dikkat çeken

yapılardan oluşan, şehre hâkim bir tepe üzerinde kurulmuştur.

Kayseri'de üniversite okumak..!

Binlerce yıldan beri Orta Anadolu’nun ticaret ve sanayi merkezi, kara ve demiryollarının kavşak

noktası olan Kayseri, doğal güzellikleri ve tarihi zenginliklerinin yanı sıra önemli bir cazibe

merkezidir. Belki de Erciyes’in yüksekliği ve heybetinden etkilenen Kayserililer, geçmişte olduğu gibi bugün de şehirlerini Türk ticari hayatının tepe noktasına getirmişlerdir. Bugün Kayseri’de üniversiteli olmak; başta havayolu olmak üzere yoğun bir ulaşım ağıyla kolayca gelinebilen, büyükşehir hayatının her ayrıntısına rahatlıkla sahip olacağınız, tarihi ve turistik yerlere yakın, ticari hayatın nabzını hissedebileceğiniz bir şehirde üniversiteli olmak demektir. Kayseri’de üniversiteli olmak…. Derslerinizden fırsat buldukça, Erciyes’te kayağın keyfini çıkarmak, Kapadokya’yı keşfetmek, başta Kapuzbaşı Şelalesi olmak üzere, doğal güzellikleri yaşamak, şehirdeki kültür ve sanat etkinlikleri ile beslenmek, Türkiye’nin önemli markalarının doğduğu yeri daha yakından keşfetmek demektir.

Kayseri'de yaşam nasıldır?
    Kayseri büyükşehrin bütün imkânlarına sahip, fakat büyükşehir olmanın getirdiği stresten uzak, tarihi mekânları, mantı, pastırma ve sucuğu ile ünlü bir şehrimizdir. Yaşam kültürü çok gelişmiştir. Genel olarak çok ferah olan şehirde geniş alanlara yayılmış olan park ve bahçeler şehir sakinlerinin kullanımına sunulmuştur. Şehrimizde yemek kültürü de çok gelişmiştir. Sanayisi ve iş imkânlarıyla da birçok büyükşehirden önde bulunan Kayseri, mezunlarımız için çalışmak istedikleri alanlarda rahatlıkla iş bulabilecekleri bir şehirdir.

Üniversiteniz ne zaman eğitim-öğretim' e başlayacaktır?
    Eğitim öğretim 2009-2010 öğretim yılı Güz döneminde başlayacaktır.

Öğretim üyeleri kimlerdir?
    Üniversitemizin öğretim kadrosu; kendi alanlarında uzman, deneyimli ve uluslararası düzeyde başarılı akademisyenlerden oluşmaktadır. Öğretim Üyelerimizin büyük çoğunluğu doktorasını yurtdışında tamamlamıştır.

Eğitim Dili nedir?
    Bütün programlarımızda eğitim dilimiz Türkçe olup, İngilizce Hazırlık Dil Eğitimi zorunludur. Bölüm derslerinin %30’u İngilizce olarak verilecektir.

Üniversiteniz'de ilk yıl hangi bölümler açılacaktır?
    Fen-Edebiyat Fakültesi >>İngiliz Dili ve Edebiyatı >>Matematik İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi >>İşletme >>Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Mühendislik-Mimarlık Fakültesi >>Elektrik-Elektronik Mühendisliği >>Bilgisayar Mühendisliği >>Endüstri Ürünleri Tasarımı

Üniversiteniz'deki sosyal imkanlar nelerdir?
    Üniversite kampüsümüzde; açık ve kapalı spor kompleksleri, kütüphane, kafeteryalar, sağlık merkezi gibi sosyal alanlar bulunmaktadır. Ayrıca kampüs içerisinde pek çok noktada dizüstü bilgisayarlar için kablosuz (wireless) internet erişimi sağlanmıştır.

Melikşah Üniversitesi'ne Giriş
    Melikşah Üniversitesi lisans programları için gereken ÖSS puan türleri ve öğrenci kontenjanları nedir?
    Öğrenci Seçme Sınavı ile öğrenci alınmaktadır. Kontenjanlarımızla ilgili ayrıntılı bilgilere internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ücretler
    Yıllık eğitim ücretleri ne kadardır?
    Ücret bilgilerine ilgili internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Eğitim ücreti için, peşin ödeme indirimi ve taksitlendirme yapıyor musunuz?
    Öğretim ücretinin kesin kayıt sırasında peşin ödenmesi halinde %5 indirim uygulanmaktadır. Öğretim ücretleri anlaşmalı banka sözleşmesinde belirtilen şekliyle veya anlaşmalı kredi kartlarıyla on (10) taksitte tahsil edilir.

Burslar
    Burs olanakları nelerdir?
    Üniversiteye ilk defa kayıt yaptıran her öğrenciye Mütevelli Heyeti’nin uygun gördüğü model ve nitelikte ücretsiz bir adet dizüstü bilgisayar verilmektedir. BURSLU programlara yerleştirilen öğrencilerden öğretim ücreti alınmaz. Burslar karşılıksız olup, hazırlık sınıfı programlarında geçen süreyi de kapsamaktadır. Her dönem için tüm burslar dört ay sürelidir. Özel Burs: 2009 ÖSS’deki sıralamada üniversitenin burslu programlarını tercih edip, kayıt yaptıran öğrencilerden kayıt yaptırdığı puan türüne göre ilk 100’e girenlere aylık 1.000,00 TL, İlk 100 ve 2000 arası dereceye girenlere aylık 750.00 TL, ilk 2000 ve 8000 arası dereceye girenlere aylık 500,00 TL, ilk 8000 ve 15000 arası dereceye girenlere aylık 250,00 TL “Özel Burs” verilir. Akademik Başarı Bursu: Öğretim süresi boyunca her akademik dönem sonunda yapılacak değerlendirmeye göre hazırlık sınıfı hariç üstün başarı gösteren öğrencilere, o dönemi izleyen öğretim yarıyılı için geçerli olmak üzere karşılıksız “Akademik Başarı Bursu” verilir. Bu bursun miktar ve koşulları her akademik dönem için Mütevelli Heyeti’nce belirlenir. Ayrıca öğrenim bursu kazanan öğrencinin öğrenim gördüğü bölümün ana derslerine ait kitap alımlarının dönemlik 150,00 TL tutarı kadar olanı, üniversitece karşılanır.

Burslu veya ücretli öğrenciler, başka bir burstan da yararlanabilir mi?
    Öğrenci yukarıda belirtilen burslardan kendisinin lehine olan sadece birinden yararlanır. Öğrencilerin Melikşah Üniversitesi dışında bir kurumdan ek maddi destek almasında hiç bir engel yoktur.

Burslu öğrenciler burs haklarını ne zaman kaybederler?
    Burslu programa yerleştirilen öğrenciler üniversite bünyesinde bölüm değiştirdikleri takdirde burs haklarını kaybederler. Özel bursun devamı için öğrencinin; dönem not ortalamasının 4,00 üzerinden en az 2.75 olması ve başarısız dersinin bulunmaması şarttır.

Ücretli bir öğrencinin burs edinebilme olanağı nedir?
    Ücretli öğrenciler hak kazandıkları takdirde Akademik Başarı Bursu’ndan faydalanabilir.

İngilizce Hazırlık Dil Programı
    İngilizce Hazırlık Dil Programı var mı?
    Bir yıl süreli zorunlu İngilizce Hazırlık Programı uygulanır, programın sonunda İngilizce yeterlik sınavını başaranların doğrudan birinci sınıfa kayıtları yapılır. İngilizce Hazırlık Sınıfı, öğretim süresi sütununda gösterilen yıllara dâhil değildir.

İngilizce Hazırlık Programı'ndan muafiyet sağlayan sınavlar ve geçme ölçütleri nelerdir?
    Ayrıntılı bilgi için üniversitemizin İngilizce Hazırlık Sınıfı Yönetmeliği’ne bakınız.

Öğrenim
    Kampusta bilgisayar ve internet olanakları nelerdir?
    Melikşah Üniversitesi'nde sürekli yenilenen ve güncellenen çok güçlü bir bilgisayar ve internet altyapısı vardır. Üniversitemizin kampüs alanı içerisinde her dört öğrenciye bir bilgisayar düşecek şekilde bilişim altyapısı oluşturulmaktadır. Fakültelerimizdeki bilgisayar laboratuarları günün her saatinde öğrencilerimize hizmet verecektir. Kampus alanında 10 Mbps erişim hızına sahip (Metro Ethernet) internet bağlantısı bulunmaktadır. Kampus içerisinde bilgisayarlar çok hızlı bir yerel iletişim ağıyla birbirlerine bağlıdır. Ayrıca kampüs içerisinde pek çok noktada dizüstü bilgisayarlar için kablosuz internet erişimi (Wireless) sağlanmıştır. Melikşah Üniversitesi'ne başlayan bütün öğrencilere kayıt sırasında bir e-posta hesabı verilmektedir.

Lisans öğretimi boyunca araştırma yapmaya fırsat bulacak mıyız?
    Melikşah Üniversitesi'nin vizyonu, evrensel düzeyde kaliteli eğitim, öğretim ve bilimsel araştırmalarla topluma ve çevresine öncülük eden, Türkiye’de ve dünyada adından söz edilir seçkin bir yüksek öğretim kurumu olmaktır. Dolayısıyla öğrencilerimiz, henüz lisans eğitimleri sırasında öğretim üyeleri danışmanlığında ar-ge çalışmalarında bulunabileceklerdir. Ayrıca Üniversite-Sanayi işbirliğini sağlayacak ortak projeler, teknopark, ve ar-ge merkezlerinde öğrencilerimiz bol bol araştırma yapma imkanı bulabileceklerdir.

Yurtlar
    Yurt imkânlarınız nelerdir?
    Üniversitemize kayıt yaptıran öğrencilerimiz için, şehir merkezinde kız ve erkek yurtlarımızda eğitimleri süresince huzurlu, güvenli, rahat, eğlenceli, sıcak ve hijyenik bir ortam sunulacaktır.

Yıllık yurt ücreti ne kadar?
    Detaylı yurt ücret bilgileri için internet sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Üniversiteniz yurtlarında ne zaman kalmaya başlayabilirim?
    Üniversitemiz yurtlarında kalma talepleri yurtlardaki münhal oda imkânları nispetinde karşılanır. Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencilere üniversite yurtlarında kalabilmeleri için öncelik tanınır. Yurtlara kesin kayıtlarını yaptıran öğrenciler hemen kalmaya başlayabilirler.

Sorunuz Var mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Bir imza atsak Cevap yok mu cevap

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    burs açıklamalarına baktım da vakıf üniversitelerinin burs yönetmeliğinde dil bölümü için genelde ayrı bir derece istenir ama burda belirtilmemiş öyle bir şey

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    verdiğin bilgiler için teşekkür ederim,, burslu okumak için hangi dereceye girecez veya kaçıncı sırada olmamız gerekiyor, onları biliyor musun?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Şöyle demek istemiştim aslında:
    Vakıf üniversiteleri sıralamaya göre burslu öğrenci alırken dil bölümü için istisna yapma yoluna giderler haklı olarak çünkü sayısaldan giren öğrenci ile dilden giren öğrenci sayısı arasında uçurum vardır
    Dolayısıyla sayısalda ilk bin arasında olmakla dilde ilk bin arasında olmak aynı şey olmadığı için mesele sayısal-sözel-eşit ağırlık ilk 1000 öğrenci (dil puanı için 100) gibi bir belirtme yaparlar genellikle

Ama yazdığınız bilgilere bakınca, ki sitesinden de baktım, bu üniversite öyle bir şey belirtmemiş zaten yani ne yazıyorsa odur

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Bence daha yeni eğitim vermeye başlamış bir üniversiteyi hele de bir vakıf üniversitesini o kadar iyi sıralama ile yazmak biraz tehlikeli. Genelde yeni açılmış okulların ilk bir kaç yılı karambole gidiyor düzen oturmamış oluyor çünkü. O sıralama ile çok iyi okullara gidebilirsin. Bir de şu var en dandik vakıf üniversitesinin sitesine bile bakıp sadece ordan fikir edinmeye çalışssan ooo adamlar öyle bir anlatıyorlar ki sanıyorsun ki Türkiye'ye Oxford'u getirmişler. Çünkü adamların ticaret kaygısı var. Sadece internet sitelerine bakarak geleceğinizi riske atmayın derim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    parası olan gitsin işte özelse iyidir

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    ben babamla birlikte gittii ordaki 2 tane yabancı hoca vardı ingilizce bölümü kordinatörüymüş onlarla görüşebildim biri bursu sordum yabancı dille diğer puan türleri arasında fark yok yurtlarıda gördüm çok güzeldi yeni yapılmış yurtlar universitenini eğitim binaları bitmişti gittiğimde yemekhane ile öditoryum yapılyıordu tek, çevre düzenlenmesi yapılıyordu bide ben orda öğrenci işlleri ile yetili amirle görüşmüştüm müdürmü değilmi bimiyorum ama
    tek diyebilceğim şey var çok sıcak karşıladılar biz binaları gezerken rektörlüğe gitmek istedik inşaat nedeniyle rektörlük şehir içindeydi(geri alcaklarmış çevre düzenlenmesi bitince yolu bulamayız diyince arabayla gelip bizi almışlardı ve bunları benım orayı burslu yazcagımı bıle bıle yapmışlardı onuda belirtmek istedim

not vercekleri laptop lar toshiba marka 1600 ytl değerinde olan laptoplar ben tercihlerime yazdım bu uniyi bilkent arel fatih in altına

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    124

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)