Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2
Toplam 40 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Kitap yazmak isteyen var mı kitap ...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    34
    Benim de yedi yaşından beri hayalimdir kitap yazmak ancak yazdıklarım genelde gözlemlerime dayalı. Forumla ilgili hiç düşünmemiştim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    122
    Alıntı Angie06 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de yedi yaşından beri hayalimdir kitap yazmak ancak yazdıklarım genelde gözlemlerime dayalı. Forumla ilgili hiç düşünmemiştim
    zaten ayrıca birşeyler yazılması gerekmiyor ... yazılı dökümantasyon burada mevcut değil mi ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    ben de cok istiyorum, hatta en buyuk isteklerimden bir tanesi diyebilirim kitap yazmak olumsuzluge ulasmaktir ki benim icin hayattaki en buyuk basarida bu'dur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    42
    Valla lise 2'de 19 mayısta okuduğum şiirden çok etkilenen hocalarım bana şiir kitabı bastıracaklardı; fakat ben yoğunluğumdan reddettim Birsürü şiirim var aslında, derlesem yeter; ama...

U-not Misafir
    Alıntı stugce isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de cok istiyorum, hatta en buyuk isteklerimden bir tanesi diyebilirim kitap yazmak olumsuzluge ulasmaktir ki benim icin hayattaki en buyuk basarida bu'dur.
    ölümsüzlüğe ulaşmak için kitap yazıyorsan boşa yorulma, ölünce bunun farkında olmayacaksın çünkü

şaka bir yana ben yazmaya kalkıştım bir ara... insanı rahatlatan bir eylem yok aman güzel olsun derdiyle yazılmaması gerekn bir şey... yazın yazın not alın sonrada bir baskı çıkarıp bir köşeye koyuverin...

ya da gündelik notlar alın... o gün ya da o an düşündüklerinizi yazın...

sonrada bunları toplayıp bir kitap haline getirebilirsiniz. (şu sıralar bunu düşünüyorum ) (gizlidir benden çalmayın, illaki yapacaksanız kendiniz düşünmüşsünüz gibi yapın)

ayrıca forumdakilerden kitap olur mu? forumda yaşayan bir aşk hikayesinden bahsedebilirsiniz

o onu sevdi olmadı gitti başka bir üyeye aşık oldu o da olmadı birinin profilini karşılıksız sevdi diye... sonrada server sahibi gelip kızı babasından aldı, kız mutsuz oldu ama ne yapsın babasının site sahibiyle anlaşması için kızı vermesi grekiyordu... derken erkek ip no dan site sahibini bulur ve acımasızca katleder... sonra bunu gören kıdemli kıdemsiz yarı kıdemli üyeler ayaklanır... site yöneticileri zavallı üyeyi bir chat odasında canına kıymış bulur...

AA

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    Ben de kitap yazmak istiyorum ama öyle roman,hikaye değil.Test kitabım olsun istiyorum YDS hazırlık....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Alıntı U-not isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ölümsüzlüğe ulaşmak için kitap yazıyorsan boşa yorulma, ölünce bunun farkında olmayacaksın çünkü

şaka bir yana ben yazmaya kalkıştım bir ara... insanı rahatlatan bir eylem yok aman güzel olsun derdiyle yazılmaması gerekn bir şey... yazın yazın not alın sonrada bir baskı çıkarıp bir köşeye koyuverin...

ya da gündelik notlar alın... o gün ya da o an düşündüklerinizi yazın...

sonrada bunları toplayıp bir kitap haline getirebilirsiniz. (şu sıralar bunu düşünüyorum ) (gizlidir benden çalmayın, illaki yapacaksanız kendiniz düşünmüşsünüz gibi yapın)

ayrıca forumdakilerden kitap olur mu? forumda yaşayan bir aşk hikayesinden bahsedebilirsiniz

o onu sevdi olmadı gitti başka bir üyeye aşık oldu o da olmadı birinin profilini karşılıksız sevdi diye... sonrada server sahibi gelip kızı babasından aldı, kız mutsuz oldu ama ne yapsın babasının site sahibiyle anlaşması için kızı vermesi grekiyordu... derken erkek ip no dan site sahibini bulur ve acımasızca katleder... sonra bunu gören kıdemli kıdemsiz yarı kıdemli üyeler ayaklanır... site yöneticileri zavallı üyeyi bir chat odasında canına kıymış bulur...

AA

benim bahsettigim zaten ruhla ilgiliydi beden olarak hepimiz gocuk gidecegiz zaten, ama onemli olan faydali olabilmek, geride kalanlara ısık tutabilmek degil mi? ama tabii bunu yapmak icin bir fırın ekmek yemek lazim, yine de denemeye deger

U-not Misafir
    Alıntı stugce isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bahsettigim zaten ruhla ilgiliydi beden olarak hepimiz gocuk gidecegiz zaten, ama onemli olan faydali olabilmek, geride kalanlara ısık tutabilmek degil mi? ama tabii bunu yapmak icin bir fırın ekmek yemek lazim, yine de denemeye deger
    herkesin tek amacı budur geriden gelenlere ışık tutmak

kendi önümüz ne denli aydınlık ki başkalarına ışık tutma gayretindeyiz?

insan sanatı ilkin kendi sanatsal hazları sonrada toplumsal sanat hazları ve sanatsal sanat aşkı için yapmalı derim...

her iki nota çalan her iki cümle yazan '' ben ardımdan gelenlere ışık tutacağım'' derse..oooo yandık biz...

zaten şuan olanda bu... daha cin olmadan insan çarpmaya kalkıyoruz...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    sanat sanat icin olmalidir belki de, ama cok elitist bi bakis acisi degil mi? sizi de anliyorum, dediklerinizde haklisiniz ama pesin hukumlere varmak o kadar da dogru degil sanki. Bu ulkede okuyan, arastiran, idealist bir kesim hala var, yabana atmaliyim destekleyelim bence.

SANTOS Misafir
    anı olarak da olsa sadece kendimi tatmin etmek için, arkadslara falan dagıtmak için bi şiir kitabı yzmayı düşünüyorum.. yani yazdığım şiirleri kitap haline getirmeyi.. biraz daha yazsam olur hralde bi kitaba sıgacak kadar..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    kitap yazıyorum cok iyi gidiyor nerede bastırabilirim ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    1234567890 ;
    -kitap bastırmak isteyenler için iki seçenek vardır . birincisi belli bir ücretini ödeyerek istediği adetli bastırabiliyor . burada kriter ise sayfa sayısı ve ne kadar bastırmak istediği ile ilgilidir ama öyle eğer sayfa sayısı çok ve bastırmak istediğin miktarda çok yüksek ise 2. el oto fiyatını bulur . 1000 adet ve sayfa sayısı çok değilse 200 küsür sayfalık sanırım 1000-1500 gibi fiyat tutar . belki değişken olabilir fiyat belki değişken olabilir ama kendi araştırmam sonucu bu fiyatları buldum .

neyse gelelim ikinci seçeneğe , burada ödenecek ücret yok ancak , kitabın basılması diğerine nazaran biraz daha zordur . heyet tarafından eğer uygun bulunduğunda basıma hazırlanır . Hadi bastırıyım demek çok güçtür . kitapları heyete gönderildiğinde ise 1-2 ay kadar beklenebilir , ama kabul edilmeme riski olabilir .

birinci seçenekte fiyat yüksek , olur mu diyenler için açıklama yapıyımı , burada redaksiyon , kitap baştan sona kadar okunuyor ve kontrol ediliyor , hatalar olup olmadığı kontrol ediliyor ve varsa düzeltiliyor . kapak tasarımı , dağıtımı , reklamı , basım gibi ücretler de eklendiği için biraz uçuk fiyat olabiliyor .

umarım yardımcı olabilmişimdir...
    saygılar
    selman

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Alıntı anatolia isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    mesele Kerimhan .... şu açtığı konuları bir derlese olay olur memlekette yaw
    Aynen katılıyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Merhaba,

Ben de bir kitap yazmak istedim ancak fiziksel bir kitap yazmanın maliyetli ve biraz zor olduğunu farkettim (şahsen). Bunun yerine dijital bir kitap yazdım ve bu e-kitabımın konusu "e-kitap yazmak" üzerineydi.

Belki siz de e-kitap yazıp dünyanın geri kalanıyla fikirlerinizi bu yolla biraz daha kolay ve daha ucuza oluşturabilirsiniz.

İlgilenenler ekitaplakazancrehberi.com adresine göz atabilirler.

Saygılarımla

Murat DEMİRAĞ

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    Olabilir bence, güzel de olur

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    73
    aslında networking esasıyla çalışan bir platformun iç dinamikleri-yönetim şekli-iletişim vs gibi pek çok tez konusu çıkabilir forumla ilgili. y. lisans yaparken aklıma gelmedi değil. ama daha sonra forumda büyük bilader mevzusu olur da insanlar rahat edemezse diye vazgeçtim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Alıntı seamansoul isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ben de bir kitap yazmak istedim ancak fiziksel bir kitap yazmanın maliyetli ve biraz zor olduğunu farkettim (şahsen). Bunun yerine dijital bir kitap yazdım ve bu e-kitabımın konusu "e-kitap yazmak" üzerineydi.

Belki siz de e-kitap yazıp dünyanın geri kalanıyla fikirlerinizi bu yolla biraz daha kolay ve daha ucuza oluşturabilirsiniz.

İlgilenenler ekitaplakazancrehberi.com adresine göz atabilirler.

Saygılarımla

Murat DEMİRAĞ
    Ben biraz daha "utopik" davranıp İngilizce çeviri ve sınavlara için yazdığım 6 kitabı PDF formatında siteme ekledim, dileyen alıp kullansın diye. Ara sıra düşünüyorum, acaba doğru mu yaptım diye. O zaman da aldığım onlarca teşekkür iletisine bakıyorum, sorun kalmıyor. Paylaşmak güzel.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    Açıkcası ben yazmayı düşünüyorum Ama şuanda değil tabiki de İlk yazmak istediğim kitap ise Çözümlü Çıkmış sorular Nedenini sorarsanız eğer geçen gün elime bir kitap geçti soruların çözümlerine bakarken hem güldüm hem de sinir oldum açıkcası çünkü ingilizce öğrenmek isteyen ya da bu sınava hazırlanmak isteyen kişilerin bildiği bilgileri de unutturabilecek kadar güzel(!) hazırlanmış bir kitaptı Bunun gibi rezaletler ancak güzel ve kapsamlı bir kitapla engellenebilir diye düşünüyorum Ama zaman bize ne gösterir bilemeyiz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Sanırsam Bahsettiğiniz Gibi Bir kitap Yazdım,Ama bakaLım nasip oLursa baskıya verecem..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Gerçekten kitap yazıp basması düşünen arkadaşlar varsa http://www.palmiyeyayinlari.com/ sitesinden genel bilgi alabilir. Daha da ayrıntılı bilgi için 0555 2915061 – 0539 3602045 -0224 483 7198numaralarından birini arayabilir.

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)