Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2
Toplam 29 sonuçtan 21 ile 29 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Fransızcaya yeni başladım, ne yapmam gerekir?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Beau Gosse hocam, Hafıza yoksa hiç bulaşmayın demişsiniz o nasıl bir laftır yahu kişinin hafızasının güçlü olup olmadığını kendisi bile algılayamaz, şöyle deseniz daha doğru olurdu bence; ''ne kadar isteklisiniz Fransızca zordur içinde sevgi ve istek yoksa bulaşma'', ama hafıza derseniz hemen herkes dil öğreniminde zorluk yaşayacaktır bunun kaçışı yoktur ve kişi sizin laflarınızı hatırlayacak ve diyecek ki ; ''aaa hafızam zayıf olsa gerek bu hoca demişti vazgeçeyim''.....O yüzden şu hafıza olayını artık bırakın, adam üniversiteler bitirmiş, diğer yokda okuma yazma bilmeyen bile çat pat konuşabiliyorsa çokta hafızasız olamaz bu kiş,, ayrıca matematik bilgisi yüksek ama dil konusunda başarılı olmayanlarda var, hafıza neye göre kime göre ?Rosetta konusu da seven çok seviyor sevmeyen sıkıcı buluyor, hakkını vere vere gerçekten çalışarak 5 level bitiren birinin görüşleri daha isabetli olabilir...Az ingilizce bilip birde rosetta ingilizce çalışmaya çalışırsan sıkıcılık tavan yapar..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    29
    Onceki mesajlari editlemeye imkanim yok , seni de kirmiyim . Demek istedigim "''ne kadar isteklisiniz Fransızca zordur içinde sevgi ve istek yoksa bulaşma "

Ancak cok iyi bilgi sahibi oldugun bir konuyu hatirlatmama izin ver,

IYI bir matematikci = Amd 64 fenom3 islemci ise ram bellek 128 mb sabit disk 10 gb olsada sorun olmaz

Iyi bir imam = I326 x86 islemci p3 olsa bile , ram bellegi 2G ve sabit disk en az 500 gb olmali

Iyi bir hafiza = ram bellek + sabit disk ise islemci dusuk olsada zorun degil cunku imam mumkun oldugunca fazla ezber yapmali ve bilgi sakli tutmali

Iyi bir zeka yani islemci = dusuk on bellek yani ram ve sabit disk kapasitesi olsa bile , iyi bir matematikci

iyi islem yapabilmeli, hafizadan cok islemci onemli .

Neyse sonucta konuya katkilarindan dolayi tesekkur ederiz , , sana su kelimeyi soyliycem

" chatastrophe " telaffuzu $atastrof , bunu 3 yil sonra hatirlayabilirsen , hafizan iyidir , (zekani kastetmiyorum ) hatirlama yetenegini. Cunku yabanci dil 3 sene 5 sne 10 sene surebilir , ogrenmek zeka ile ilgili iken
    hatirlamak bunun surekliligini saglar , 1 ay once ogrendigini unutuyorsan hafizan iyi degildir ve bana gore dil ogrenmek icin dogru birey degilsindir , Bu senin zekani kucumsedigim anlamina asla gelmez ,

yinede sen haklisin.Cunku bu saatten sonra commodore islemciye format atmaya zamanim yok.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    66
    Yıllardan sonra ilk mesaj, bakalım eskilerden kalan var mı hala, hatırlayan? Rosetta Stone, Tell Me More ve Pleseur var elimde, hepsine kombine mi girişsem bilemedim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Alliduges Fransızca bilenler daha iyi bilir ancak bence öyle yapma çok fazla kaynak inan ki kafa karıştırıyor, daldan dala atlıyorsun kayboluyorsun ve bıkıyorsun.

Tell me more ve pimsleur veya Rosetta stone ve pimsleur ikilsinden birini seç derim.

Dil kurslarına bakarsan eğer bir müfredata ve ana bir kaynağa bağlı kaldıklarını görebilirsin diğer kaynakları destek kullanılıyorlar, sende birine başladığında sonuna kadar git derim diğer her şey yan destek olarak kalsın müfredatından sapmana yol açmasın derim..

Android telefonun varsa harika uygulamalar var hobi olarakta onlara bakabilirsin.

Bu ister kitap ister program olsun onu bitir ikide bir soru sorarsan şuna geç buna geç derler başladığın yere dönersin hocam.

1 kitap-1 program ve ses üçlüsü güzel olabilir.

Hoşgeldin bu arada

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Merhaba arkadaşlar, babam Fransızca öğretmeni bu fırsattan artık yararlanmak istiyorum.Ancak elimizdeki kaynaklar eski(20-30 yıllık).Yenilememiz gerekir mi? Yani Fransızca öğrenimiyle ilgili yeni teknikler geliştirildi mi?Bu yönde varsa kitap önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    Alıntı egitimci35 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ELLC French Setini tavsiye ederim, türkçe destekli bol içerikli, güzel bir set, özellikle sıfırdan başlayanlar için çok faydalı, basit kelimelerden başlayarak ileri seviyeye kadar fransızca okuma yazma ve konuşmayı öğreten alıştırmaları var, bilgisayar programı şeklinde rosetta stone tarzı bir anlatımı var, android ve ios uygulamasınıda ücrersiz kullanabiliyorsunuz, incelemek istersen: ...
    güzel reklam mösyö deuxieme message

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    ne reklamı mösyö ?
    almancasini da paylasmissin

reklam yapilacagina bir konu acip, ürünü indirim koduyla satman daha güzel bir davranis olurdu... Ne dersin?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    kardeşim benim satın aldığım ve kullandığım bir set, hala da kullanıyorum, buraya üye oldum dikkatimi çekti yardımcı olmak amacıyla yazdım, leblebiden nem kapar hale gelmenin anlamı yok. zahmet olmazsa moderatör arkadaş silsin yazdıklarımı konu kapansın, bu neymiş arkadaş
    http://www.dilforum.com/forum/showth...89#post1440089

üye olur olmaz bu iki setle ilgili yazi yazarsan ve ilk iki mesajin da bunla ilgili olursa da kusura bakma ama insanlarin böyle düsünmesi gayet normal ki nick ismin bile egitimci ve site de egitimsetleri.. hepsi birbirini tamamliyor.. Neyse nasil diyorsan öyle yap Sadece önerimi sundum. Indirim yapmiyorum dersin gecersin ya da ilgim alakam yok dersin tamam derim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    ben de yeni başlamak istiyorum.

Toplam 2 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)