Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 53 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Üniversitelerde Açılan Yaz Okulu Dersleri

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17

Üniversitelerde Açılan Yaz Okulu Dersleri

Arkadaşlarım ben İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü, İngilizce Mütercim-Tercümanlık, İngilizce Öğretmenliği bölümlerinin hangi okullarda yaz okulu açtığını ve genel olarak hangi dersleri açtıklarını öğrenmeye çalışıyorum. Ancak ders listeleri genlede öğrenci işlerinden öğrencilere verildiği için internette bulmak zor oluyor, her okula tek tek gitmek de imkansız.

Bu bölümlerde okuyanlarımız kendi okullarında bu bölümlerin açtığı derslerle ilgili genel bir bilgi verebilirse çok iyi olur. Şimdiden çok teşekkür ediyorum...

poika Misafir
    Güzel başlık; ben de hayli ihtiyaç duyuyordum bu bilgiye; inşallah ihtiyaç duymam da

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    Ben de bu forum başlığının bir çok insanın işine yarayacağına inanıyorum. Benim aklıma gelmemişti böyle bir başlık açmak Kendim ve de özellikle benim için çok değerli olan bir arkadaşım adına çok teşekkür ederim "weaned"

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    75
    Konunun başlığını değiştiriyor, sabitliyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17

Smile

Alıntı apswa isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu forum başlığının bir çok insanın işine yarayacağına inanıyorum. Benim aklıma gelmemişti böyle bir başlık açmak Kendim ve de özellikle benim için çok değerli olan bir arkadaşım adına çok teşekkür ederim "weaned"
    Rica ederim Üniversitelilerimizin katkılarını bekliyoruz...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    35
    Ben İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı'nda okuyorum. Hocalarıma sorup da öğrenmiş olduğum bilgiye dayanarak söylüyorum ki 2 yıl önce yaz okulu kalkmış. Sadece finallerin ardından bütünleme haftaları var.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Alıntı altruist isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı'nda okuyorum. Hocalarıma sorup da öğrenmiş olduğum bilgiye dayanarak söylüyorum ki 2 yıl önce yaz okulu kalkmış. Sadece finallerin ardından bütünleme haftaları var.
    Teşekkürler arkadaşım...

Diğer üniversitelerde okuyan arkadaşların bilgilerini paylaşmalarını merak ve sabırsızlıkla beliyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Ben İstanbul kültür Üniversitesi'nde okuyorum bizde yaz okulunda açılan dersler talebe göre belirleniyor. Bazı şartlar var bi dersi en az 5 öğrencinin seçmesi gibi filan. Bu yaz Contemporary British Poetry, Shakespeare, Novel açılacak gibi...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    29
    Gazi İngilizce Öğretmenliği'nde de yaz okulu uygulaması var.Birinci sınıf olduğum için şuan sadece 1. sınıf dersi olan Bağlamsal Dilbilgisi'nin her sene mutlaka açıldığını duydum.Bölümün çoğu kalıyor

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Dönem de bitmek üzere, yaz okulları yaklaştı... Açılabilecek dersler az çok kendini göstermiştir, paylaşalım arkadaşlar...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    33
    Gazi üniversitesi de yaz okulu açıyor. Derslerin bir kısmı belli oluyor, açılamayacak durumda olanları da imza yoluyla sayı toplayıp açtırıyorlardı. Son durumu izah edecek biri olursa daha iyi olur.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Arkadaşlar çok iyi bir konu olmuş.Ben de bu konuda yardım bekliyorum.Özellikle İstanbuldaki üniversitelerden ingilizce öğretmenliği bölümü derslerini bu yaz almam lazım.Merak ettiğim bir konu da ; devlet üniversitesinde okuyup da özel bir üniversitede istediğimiz ders açılıyorsa yaz okulunda o dersi alabiliyor muyuz? Özel üniversitelerde okuyan arkadaşlar bu konuyu araştırıp yardımcı olurlarsa sevinirim.Paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Alıntı altruist isimli üyeden alıntı Mesajı göster

yaz okulu kalkmış mı (: bizde haziranın ortalarında açılacak sadece bütünleme diye bişey yok arkadaşım biz üstten ders almak için bile kalmayı düşünüyoruz hatta haziranın sonlarına doğru açılacakmış.Hocalar sürekli söylüyorlar mutlaka kalın diye

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Alıntı mykee isimli üyeden alıntı Mesajı göster

yaz okulu kalkmış mı (: bizde haziranın ortalarında açılacak sadece bütünleme diye bişey yok arkadaşım biz üstten ders almak için bile kalmayı düşünüyoruz hatta haziranın sonlarına doğru açılacakmış.Hocalar sürekli söylüyorlar mutlaka kalın diye

Bu konuda ayrıntılı bilgi werebilirmisin? Bu zamana kadar genelde açılan dersler neler oldu ya da bu yaz açılacak gibi görünen dersler hakkında bilgilendirirsen çok memnun olurum ..İstanbul Üniversitesinden ders almayı düşünüyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    arkadaşlar ingilizce öğretmenlliği bölümündeyim manyak bi kadına denk geldim bi türlü geçemiyorum approaches and methods yaklaşımkar adlı ders hangi üniversitenin yaz okulunda açılıo biliomusunuz lütfen bilen varsa bi msj atsın

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    35
    Alıntı mykee isimli üyeden alıntı Mesajı göster

Dediğim gibi bizim bölümde yok hocalara sorup öğrendim yani yanıltıcı bir bilgi değil. Belki başka bölümlerde vardır bilemiyorum ama İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde yok, malesef.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    evet öyle zaten sizinkinde kalkmış olabilir buna bişey diyemem tabi de siz orda genel konuşmuştunuz bende hepsinde kalkmadığını belirtmek istemiştim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Mykee Bölüm neydi? Ve hangi derslerin açılma ihtimali var söyler misin? Çeviri dersiniz var mı mesela?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    29
    Alıntı Mediha isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazi üniversitesi de yaz okulu açıyor. Derslerin bir kısmı belli oluyor, açılamayacak durumda olanları da imza yoluyla sayı toplayıp açtırıyorlardı. Son durumu izah edecek biri olursa daha iyi olur.
    Hocam hala öyle.En az 15 kişinin olması gerekiyormuş yaz okulunun açılması için.İmza toplanıyor,sayı belirleniyor ve duyurular asılıyor.Henüz okulda bir duyuru yok ama görürsem burada paylaşacağım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Alıntı ince855 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ingilizce öğretmenlliği bölümündeyim manyak bi kadına denk geldim bi türlü geçemiyorum approaches and methods yaklaşımkar adlı ders hangi üniversitenin yaz okulunda açılıo biliomusunuz lütfen bilen varsa bi msj atsın
    bu ders çukuroava da açılıyo hocasından ders almadım hiç ama bırakmaz ok

Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)