Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 63 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: TOEFL Puanları

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13

TOEFL Puanları

Girmek istediğim bir sınavla ilgili olarak, TOEFL sınavında 570 (yazılı), 230 (Bilgisayarda), 89 (internet) almam gerektiği belirtilmiştir. Parantez içindeki bu ibarelerin ne anlama geldiği ve KPDS sınvından 88 almış birisi olarak bu notları alıp alamayacağım konusunda bilgi rica ediyorum.
    Teşekkür ederim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı mahmut68 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Girmek istediğim bir sınavla ilgili olarak, TOEFL sınavında 570 (yazılı), 230 (Bilgisayarda), 89 (internet) almam gerektiği belirtilmiştir. Parantez içindeki bu ibarelerin ne anlama geldiği ve KPDS sınvından 88 almış birisi olarak bu notları alıp alamayacağım konusunda bilgi rica ediyorum.
    Teşekkür ederim.
    bana TOEFL'dan 85 gerekiyor mesela... Bence TOEFL'dan KPSS'den 88 aldıysan %9O en az 85 alırsın... Bence 9O-1OO arası puan alman büyük ihtimaldir! TOEFL IBT için konuşuyorum...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    kpds nin toefl la benzeştiği tek nokta ikisinin de reading lerinin yoğun olması.kpds de -bana göre-reading daha karmaşık cümleler ve sık kullanılmayan cümleler içeriyor ki bu da toef da hem reading hem de writing bölümünde bu tarz cümle yapılarına aşinalık kazandırıyor.geriye kalan herşey toefl a özgü.kpds puanının toefl ı açıklamasını imkansız kılıyor.(kpds den 91 almıştım bende)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    TOEFL sınavında 570 (yazılı), 230 (Bilgisayarda), 89 (internet) puanlarından hangisi için 90 alabileceğimi söyşüyorsunuz.
    Teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    48
    Arkadaşlar IBT'yi kastediyorlardır. Sizin yerinizde olsam ETS'nin hazırladığı bir TOEFL Guide programı var, oradaki sınava eş değer soruları çözüp kendimi bir denerdim. Elbette kim ne kadar alır tahmin etmek güç ama TOEFL puanlarının KPDS ve ÜDS gibi sınavlara olan denkliğini ÖSYM ilan etmişti. Sanırım forumda da Henry Waldo Hocamız da paylaşmıştı. KPDS'den 88 puan, IBT'de 86 puana karşılık geliyor.
    Konu MehmetDEU tarafından (01-03-09 Saat 13:12 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    arkadaşlar başlık uygun diye düşündüğüm için buraya yazıyorum.Toefl puanımı öğrenemiyorum ,çünkü user name ve şifremi hatrılayamıyorum...hatırlayamadığım için yapılacak işlemleri uyguluyorum ama yine de böyle biri yok,uyuşmuyor tarzı yazılar çıkıyor...
    siteye az giriş yapmaktan üyeliğin silinme olasılığı var mı ?
    ve esas öğrenmek istediğim puanımı öğrenmenin diğer yolu nedir?
    yardımcı olursanız çok sevinirim...teşekkürler...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    48
    Sitenin sık kullanılmaması buna bir sebep olamaz. İsterseniz bir de "contact us"tan ya da bölgesel irtibat bürosundan yardım almayı deneyin.

ksfno1 Misafir

Exclamation

Alıntı MehmetDEU isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar IBT'yi kastediyorlardır. Sizin yerinizde olsam ETS'nin hazırladığı bir TOEFL Guide programı var, oradaki sınava eş değer soruları çözüp kendimi bir denerdim. Elbette kim ne kadar alır tahmin etmek güç ama TOEFL puanlarının KPDS ve ÜDS gibi sınavlara olan denkliğini ÖSYM ilan etmişti. Sanırım forumda da Henry Waldo Hocamız da paylaşmıştı. KPDS'den 88 puan, IBT'de 86 puana karşılık geliyor.

TOEFL Guide programı için link verebilir misiniz acaba?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    48
    Ücretli bir uygulama olduğundan artık bu tip şeyleri vermiyorum epeydir. Ama englishtips.org sitesini birazcık karıştırın isterseniz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    yorumunuz için teşekkür ederim.

ksfno1 Misafir

Exclamation

Alıntı MehmetDEU isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ücretli bir uygulama olduğundan artık bu tip şeyleri vermiyorum epeydir. Ama englishtips.org sitesini birazcık karıştırın isterseniz.
    teşekkürler mutlaka bakıcam

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    TOEFL IBT Score: 98 - February 14
    UDS Fen bilimleri Score: 81.25
    Enteresandir 98/120 %81.6 yapmisim..UDS Scorumla neredeyse ortusuyor..
    Ama denklik tablosunda benim TOEFL Score UDS`de 92 civarina denk geliyor.. Enteresan

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    toefla 27 şubatta girdim sonucum hala açıklanmadı... internetten bakıyorum hala yok bir sorun mu var acaba? 13. gündeyim şu anda 15 gün içinde açıklanır denmişti hala bir skor yok ets.org da...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    15 iş günü içinde açıklanıyor. yani 21 günde. benim girdiğim zaman 19. günde sonucum açıklanmıştı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Arkadaşım ben de 27 şubatta girdim.tam 2 hafta oldu ve bugun bir baktım ki açıklanmış
    103 almışım bu kdar yüksek beklemiyordum açıkçası..umarım sen de sana yetecek puanı alırsın.herkese başarılar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Tebrikler arkadasım...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    ben de tebrik ederim. cidden çok iyi bir başarı. bana da 74 yetiyor. ama bakalım ne olcak..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    bu sefer ki sınavlar öncekilere bakarak erken açıklandı. ets de gelişme var bu kadar gelişmeye yakında zam da yaparlar sınava

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Alıntı tuubb isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sefer ki sınavlar öncekilere bakarak erken açıklandı. ets de gelişme var bu kadar gelişmeye yakında zam da yaparlar sınava

benimkisi hala açıklanmamış... Arkadaşınkisi açıklanmış aynı girdiğimiz tarihe rağmen

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    27 şubatta girenlerin sınavları açıklanmış. seninki nasıl açıklanmaz ya... takip et, açıklanmadıysa bile eli kulağındadır

Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)