Toplam 4 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 63 sonuçtan 41 ile 60 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: TOEFL Puanları

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    prestige english sınıf ve alet olarak gayet sıkıcı ve diğer yerlere göre biraz yetersiz. keşke girmeden önce gidip görseydin. positive english ankarada ideal yerlerden bence. ben orada girdim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    arkadaşlar sınavdan alınabilecek en yüksek puan kaç oluyor yada geçmemiz gereken baraj puanı biraz yardımcı olurmusunuz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    120 en yüksek. baraj puanı diye bir şey yok. her kurum farklı skor ister. belli bir sınır yok.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    bana toefl la ilgili herşeyi anlatırsanız sevinirim toefl a girmeyi düşünüorum !!!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Alıntı tuubb isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de tebrik ederim. cidden çok iyi bir başarı. bana da 74 yetiyor. ama bakalım ne olcak..
    meesela oradaki 74 neyin 74 Ü veya 101 veya bilmem ne
    işte bunu açıklayabilecek birisi varmı gerçekten??

mesela bana şu lazım

Test of English as a foreign language (ETS TOEFL®) with a minimum score of 500 (paper based), 170 (computer based) or 60 (internet-based)

veya şu

International English Language Testing Service (IELTS) with a minimum score of 5.0. For information: www.ielts.org
    Advanced Placement International English Language examination (APIEL) with a minimum score of 3.0

bu puanlar nedir ne değildir?? bunlardan 74 ü veya bilmem kaçı nasıl çıkarıyoruz?? hepsini toplayıp üçe sonra bilmem kaça bölmüyoruz heralde orası kesin

hiç bir yerde bunun hakkında ayrıltılı bir cevap bulamadım. herkes susuyor birbirine bakıyor

6. Beğenmeme sakaryademir bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18

Smile içinden çıkılamayan toefl puanları

ben de tebrik ederim. cidden çok iyi bir başarı. bana da 74 yetiyor. ama bakalım ne olcak..

mesela bana şu lazım

Test of English as a foreign language (ETS TOEFL®) with a minimum score of 500 (paper based), 170 (computer based) or 60 (internet-based)

veya şu

International English Language Testing Service (IELTS) with a minimum score of 5.0. For information: www.ielts.org
    Advanced Placement International English Language examination (APIEL) with a minimum score of 3.0

bu puanlar nedir ne değildir?? bunlardan 74 ü veya bilmem kaçı nasıl çıkarıyoruz?? hepsini toplayıp üçe sonra bilmem kaça bölmüyoruz heralde orası kesin
    ve yukarıdaki puanlara dair ne söyleyebilirsiniz. fazla bir puan istenmiyor sanırım değilmi?

hiç bir yerde bunun hakkında ayrıltılı bir cevap bulamadım. herkes susuyor birbirine bakıyor

8. Beğenmeme sakaryademir bu mesajı beğenmedi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    ibo8282 durum ne oldu? üzerinden 1 yıl geçmiş, merak ettim
    snekvalesi insanların susması değil senin bulamaman garip. ister türkçe ister ingilizce olsun bir çok sitede aradığın bilgiyi rahatlıkla (istersen) bulursun. hala üşeniyorsan işte tam bu forumdaki diğer sayfayı yollayayım: TOEFL Nedir? ~~ DETAYLI ANLATIM
    linkteki ilk mesajı sonuna kadar okuduktan sonra yine takıldığın nokta olursa o başlıkta cevap olarak yazarsın

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    arkadaşlar upper intermediate, bir ayda 74 almak zor mudur

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Alıntı MehmetDEU isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitenin sık kullanılmaması buna bir sebep olamaz. İsterseniz bir de "contact us"tan ya da bölgesel irtibat bürosundan yardım almayı deneyin.

Allah Razı Olsun.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Skill Score Range Level
    Reading 0-30 High (22-30)
    Intermediate (15-21)
    Low (0-14)

Listening 0-30 High (22-30)
    Intermediate (15-21)
    Low (0-14)

Speaking 0-30 score scale Good (26-30)
    Fair (18-25)
    Limited (10-17)
    Weak (0-9)

Writing 0-30 score scale Good (24-30)
    Fair (17-23)
    Limited (1-16)
    Total Score 0-120

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Sınavdaki bölümler için bir alt limit var mı? Mesela toplamda 90 almışsındır ama writing bölümünden 15 aldığın için o bölümde başarısız sayılırsın ve toplamda 90 alman hiçbir işe yaramaz. Bu sınavda böyle bir şey var mı acaba?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı türkizlice isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınavdaki bölümler için bir alt limit var mı? Mesela toplamda 90 almışsındır ama writing bölümünden 15 aldığın için o bölümde başarısız sayılırsın ve toplamda 90 alman hiçbir işe yaramaz. Bu sınavda böyle bir şey var mı acaba?
    Bu güzel sorunun cevabı başvuracağın üniversite ve kuruma göre değişir... Bazıları toplamda bazıları da bölüm bölüm standartlar koymaktadır.....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı snekvalesi isimli üyeden alıntı Mesajı göster

mesela bana şu lazım

veya şu

TOEFL IBT sınavı için konuşursak , çünkü artık %90 kurum ve üniversiteler bu notu tercih ediyor, reading ve listening bölümü zaten çoktan seçemeli olduğu için direkt bilgisayar tarafından puan hesaplanıyor. Ancak sınavda , her sınav için değişmekle birlikte, readingte 42-65 soru , listeningte de 34-51 soru arası oluyor. Bu sayıyı ETS her sınavda değiştiriyor. Sınavdan alınan puan ise 30 üzerinden. Bunun hesaplaması ile şöyle ; yaptığınız doğru sayısı toplam soru sayısına bölünüyor ve bir yüzde oran çıkıyor. Bu oranın bir karşılık puanı oluyor. Mesela, readingte 42 soru çıktı siz 35 doğru yaptınız ,35/42=0.83 yani soruların %83.3 nü doğru yapmışsınız. Bu da 30'luk skalada 24'e karşılık gelir. Listening de aynı şekilde hesaplanır. Writing'de yazdığın yazıyı önce bilgisayarda bir program var ona kopyalıp bilgisayardan bir puan alıyorlar. Daha sonra yazıyı bir profesör puanlıyor ve bu iki puan toplanıp ikiye bölünüyor. Daha sonra 5'lik skalada puanının 30'luktaki not karşıtı senin writing skorun oluyor. Speaking de de aynı yöntem var.Yalnız burada 4'lük skala 30'luk skala çevriliyor. Önce bilgisayar sonra profesör ve ortalama ama iki bölüm içinde profesör bilgisayarın verdiği puanı bilmiyor kendi puanlamasını yaparken. Ayrıca bilgisayar ile profesörün puanı arasında 5'lik skalaya göre 1 den fazla fark olursa üçüncü profesörün verdiği not direkt sınav notu oluyor. En son reading-listening-speaking-writing deki 30 üzerinden aldığınız puanlar toplanıp sizin TOEFL IBT notunuz çıkıyor ortaya 120 üzerinden.
    Puanlarla ilgili değerlendirmeye gelince , bu durum kurum ve üniversitelerin şartlarına göre değişir. Mesela kimi üniversiteler her bölümden belli notları isterken kimi ünivesiteler toplamda belli standartlar koymaktadırlar. Ama şimdiye kadar gördüğüm her bölümden en az 20 alıp toplamda da 80 ve üzeri yaparsanız sırtınız yere gelmez. Eğer her bölümden 25'ten aşağı not almazsanız açamayacağınız kapı yok. Tabi Hardvard, Standford ve Yale gibi üniversiteler istisna. Onların Toefl Ibt'ye ek olarak daha farklı uyuglama ve standartları mevcut.

Umarım açıklayıcı olmuştur...
    Konu SF-C. tarafından (14-12-11 Saat 14:21 ) değiştirilmiştir.

16. Teşekkür merhaba.35 bu mesaj için teşekkür etti.
    Beğenme merhaba.35 bu mesajı beğendi.
    Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    yarın sabah sınava gireceğim. çok tırsıyorum speaking'den

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Alıntı Armacino isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın sabah sınava gireceğim. çok tırsıyorum speaking'den
    hiç korkmaya gerek yok.. heyecan insana hata yaptırır.. mümkün olduğunca duraklamadan konuşmaya çalışın. Rahat oldun.. göreceksiniz bu bölüm beklediğinizden daha iyi geçecek..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Daha demin sonuç açıklandı. Geçen hafta cumartesi günü girdiğim sınavdan 75 almışım. En az 80 almak istiyordum. Ama sağlık olsun ;( Umarım yurtdışında doktora yapmama yeter..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    28 ocaktaki sınavım açıklanmış. 90 almışım. 80 ve üstü yeterdi bana.. beklediğimden çok daha iyi geldi.. 0 olan speakingim ve unuttuğum writingim beni korkutan şeylerdi ama o kısımlarda bol not vermişler. whats ur name sorusuna bile cevap vermeye tırsan çekinen biriyim. sınavda titriyordum speaking kısmında. ama 17 almışım. bazen 10 sn önce bazen 8 saniye önce bitirdim bazen son anda bi toparlayayım derken süreye takıldım falan o derece kötüydü. reading ve listening den 23-24 alırım en az diyordum 26 27 aldım. cambridge readingleri toefla göre daha zor ondan hazırlanın sınavdaki sorular kolay geliyor. diyeceğim o ki ilk 2 kısma yogunlasın iyice. diğerlerini de zaten hakettiğinizden 3-5 puan fazla alırsınız biraz kalıp ezberlerseniz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    108 aldım şükür. Bu aralar Rusça ile çok haşir neşirim. Speaking de onun dezavantajını biraz hissettim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    superrmısss benımde cuma gunu toefl sınavım var... onerecegın seyler varmı??

Alıntı tarladabitenot isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    108 aldım şükür. Bu aralar Rusça ile çok haşir neşirim. Speaking de onun dezavantajını biraz hissettim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Alıntı yemenja isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    superrmısss benımde cuma gunu toefl sınavım var... onerecegın seyler varmı??
    Reading bölümlerinde önce soruyu oku sonra readingleri okumaya geç. Eğer önce reading i okur, sonra soruyu okur; daha sonra tekrar reading e dönersen yetiştirmen imkansız. Önce soruları okuyup, soruya göre readingleri okursan hız kazanırsın.

Listeninglerde sadece çok önemli anahtar kelimeri not al. O kelimeye bakınca listening i hatırlarsın.

writing bölümü için ise "integrated writing" den yani dinleme ve okuma ve sonra gelen yazmadan bahsediyorum. kesinlikle hem okumada hem dinlemede anahtar kelimeleri not al. genelde reading de "tez" oluyor "listening" de "antitez" senden de sentez yapmanı istiyorlar. hem reading hem de listening deki görüş belirten kişilerin fikirlerini not al. sonra yazıda onları kullan.

speaking için ise ekranda geriye giden saniyeye bakma, adamı heyecanlandırıyor zaman kazanmak için kullanılan ama pek anlamı olmayan kelimeleri, aklına birşey gelmediği zaman kullan. "you know, well, let me tell, in other words" gibi.

24. Teşekkür merhaba.35 bu mesaj için teşekkür etti.
Toplam 4 Sayfadan 3. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)