Toplam 16 sonuçtan 1 ile 16 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Topluma hizmet uygulamaları???

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20

Topluma hizmet uygulamaları???

Merhaba Arkadaşlar,
    ÇOMÜ 3. sınıf İngilizce öğretmenliği öğrencisiyim. Malum yeni dönem çoğu üniversitede başladı ancak bizim okul 1 hafta sonra açılacak. Bu dönem derslerinde "Topluma hizmet uygulamaları" diye bir ders var. Ve hiçbir arkadaşım ne olduğunu bilmiyor. Ne olduğunu bilen varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.
    Şimdiden çok teşekkürler...

Lavinia Misafir
    Şurada kısaca anlatıyor ama gugıla yazarsanız daha fazla bilgi var. Bilgisayarımdaki bi sorundan dolayı hepsini açamıyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    benimde bugündü dersim ama gidemedim ama bizim dekanlık cocuk esirgeme kurumuyla anlasmıs oraya gitcekmişiz ayrıca daha yeni bi ders oldugu için kimse bişi bilmiyo iyi geccez sanırım bundan

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    58
    Alıntı eva20 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    ÇOMÜ 3. sınıf İngilizce öğretmenliği öğrencisiyim. Malum yeni dönem çoğu üniversitede başladı ancak bizim okul 1 hafta sonra açılacak. Bu dönem derslerinde "Topluma hizmet uygulamaları" diye bir ders var. Ve hiçbir arkadaşım ne olduğunu bilmiyor. Ne olduğunu bilen varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.
    Şimdiden çok teşekkürler...
    Aynı dersi ben de bu dönem alıyorum. Bizden 5 farklı kamu kuruluşu ya da topluma hizmet edilebilecek bir kuruluşta 6 şar saat çalışıp 30 iş saati kadar gönülü hizmet yapmamız istendi. Bunun karşılığında oralardan hocaya vermek içn orda çalıştığımıza dair yazı alacağız. Eğer kan bağışında bulunursak bu bir iş yerinde çalışmakla eş değer olacağını söyledi. Huzur evleri, çocuk esirgeme, tema, kütüphaneler igibi yerlerde çalışabilirsin. İl spor müdürlüğüne bağlı gençlik merkezlerinde de çalışabilirsin.

U-not Misafir
    benim bildiğim projeler falan da uygulayabiliyorsun; köy okullarına, yardıma ihtiyaç olan yerlerde gönüllü bir takım çalışmalar yapabiliyorsun. ama tabiki bunlarla sınırlı değil fakat bu yeni bişey sanırım içeriği çok açık. kim nasıl yapacak bu projeleri ve maliyeti nerden karşılanacak bilinmiyor, sanırım onlarıda okulların kurmuş olduğu veyahut kuracağı vakıflardan temin edecekler. güzel bir ders ama öğrenciyi sırf kullanmaya yönelikse veyahut birileri kendine kullanırsa bu dersi hiç hoş olmaz. umarım bizde başlarız ve iyi uygulamalar yaparız

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    58
    Alıntı U-not isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim projeler falan da uygulayabiliyorsun; köy okullarına, yardıma ihtiyaç olan yerlerde gönüllü bir takım çalışmalar yapabiliyorsun. ama tabiki bunlarla sınırlı değil fakat bu yeni bişey sanırım içeriği çok açık. kim nasıl yapacak bu projeleri ve maliyeti nerden karşılanacak bilinmiyor, sanırım onlarıda okulların kurmuş olduğu veyahut kuracağı vakıflardan temin edecekler. güzel bir ders ama öğrenciyi sırf kullanmaya yönelikse veyahut birileri kendine kullanırsa bu dersi hiç hoş olmaz. umarım bizde başlarız ve iyi uygulamalar yaparız
    Evet dediğiniz gibi şeyler de var. Mesela okulunuzda tiyatro yapabilir, bölümünüzü liselerde tanıtabilirsiniz. Hatta benim aradaşlarım konserde çalışacaklar

U-not Misafir
    Alıntı Kübraaa isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet dediğiniz gibi şeyler de var. Mesela okulunuzda tiyatro yapabilir, bölümünüzü liselerde tanıtabilirsiniz. Hatta benim aradaşlarım konserde çalışacaklar
    biz Hakkari'ye köprü yapacağız(şuan düşünülen)
    ama sanırım izin vermeyecekler.
    olmadı okul dışı etkinlik olarak yapacağız

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    58
    Yani bence de en doğrusu bu. Ben Kayseri Gençlik Merkezinde 10 aydır gönüllü gençlik çalışmaları yapıyorum. Gönüllü hizmet adı üzerinde kişinin isteğine göre yapılır Nerde, ne yapmaktan zevk alıyorsanız orda çalışmalı ona göre işler yapmalı
    Bu dersi aldığım için şanslıyım. Zaten yazında Avrupa gönüllü hizmeti yapacaktım
    Ömrüm gönüllü hizmetle geçecek.

U-not Misafir
    Alıntı Kübraaa isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani bence de en doğrusu bu. Ben Kayseri Gençlik Merkezinde 10 aydır gönüllü gençlik çalışmaları yapıyorum. Gönüllü hizmet adı üzerinde kişinin isteğine göre yapılır Nerde, ne yapmaktan zevk alıyorsanız orda çalışmalı ona göre işler yapmalı
    Bu dersi aldığım için şanslıyım. Zaten yazında Avrupa gönüllü hizmeti yapacaktım
    Ömrüm gönüllü hizmetle geçecek.
    yalnız değilsin ülkedeki bir çok insan devlet için gönüllü çalışıyor. bak kaç kişi asgari ücret alıyor
    ayrıca şimdi söyleyeyim öğrencilerin kamuda çalıştırılmasını hiç mantıklı bulmadım. neden o kadar insanlardan geçiniyorlar anlamıyorum. ilkin memuru düzeltsinler. yoksa asıl amaç çocukluktan/gençlikten mi yetiştirmek.(?)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    58
    yalnız değilsin ülkedeki bir çok insan devlet için gönüllü çalışıyor. bak kaç kişi asgari ücret alıyor
    ayrıca şimdi söyleyeyim öğrencilerin kamuda çalıştırılmasını hiç mantıklı bulmadım. neden o kadar insanlardan geçiniyorlar anlamıyorum. ilkin memuru düzeltsinler. yoksa asıl amaç çocukluktan/gençlikten mi yetiştirmek.(?)
    Belki de deneyim kazanmak belki de o işyerlerinde mezun olduğunda iş bulabilmek için
    Aslında yurt dışında gönüllü hizmeti oldukça yaygın. Darısı başımıza

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    slm daha önce bu derste proje hazırlayan oldu mu aklına proje konusu gelen var mı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    aslında ben kütüphanelerle ilgili bi şey yapmak istiyorum ama sizce neler olabilir

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    cvp veren yok mu daha önce kitap toplamışlar falan ama obu yapmak istemiyorum

Lavinia Misafir
    Alıntı zümrüdüanka1 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    cvp veren yok mu daha önce kitap toplamışlar falan ama obu yapmak istemiyorum
    Gören olmamıştır herhâlde.

Kütüphane konusuna gelince, bugün kitapları geciktirdiğim için aklıma hemen şu geldi:

Geciken kitaplara ceza uygulanırsa eğer, bu ceza da kütüphaneye en az bir kitap bağışlamak olmalı gibi. Bilmem, belki işinize yarayan bir düşünce olabilir. Dersi pek bilmediğimden, akla gelineni söyledim sırf.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    iyi fikir ama ders ile alakası var mı tam olarak bilmiyorum düşüneyim bakalım thanks

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9

Dostum Hakkari'nin senin köprülerine ihtiyacı yok.

Dediğim gibi senin yapacapın köprülere ihtiyacı yok. Espirilerini yaşıtlarınla yap.(0-6 yaş) Az kafa yorda arkdaşın sorusuna cevap.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)