Toplam 7 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 127 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Tarih-i dilFORUM

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    46

Tarih-i dilFORUM

Tarih-i dilFORUM

Arkadaşlar dilFORUM nasıl doğdu? İlk tanışmalar kimler arasında oldu? Nasıl bu kadar harika, uyumlu bir kadro oluştu? Oluşum aşamasından bugüne ilginç olaylar nelerdir? İlk başta nasıl ideallerle hareket edildi? Sonra ideallerde bir değişim oldu mu? Bu idealler ne kadar yerini buldu?

Bu bağlamda herkes dilFORUMla nasıl tanıştı? Herkesin dilFORUM hikayesi nedir? Kim ne bekledi ne umdu ne buldu? Burada açıklarsanız sevirim. Ben kendi hikayemi birazdan anlatırım.

Değerli hocalarımız ve sevgili arkadaşlarımız kafalarındakini dökerlerse cok memnun olacağım.
    Konu SeyfiHoca tarafından (03-11-06 Saat 10:42 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    46
    Askerden döndükten sonra derslere çok sıkı başlamıştım. Ama zaman geçtikçe sıkılmaya başlamıştım. Çünkü hergün aynı konularda sorular geliyordu onları cevaplıyordum. Zaten herkesin elinde aynı kaynaklar vardı. Dolayısı ile hep aynı türden şeyler, eften püften. Daha önceden yüksek lisans yapmak için iki üniversiteye baş vurmuştum. İkisinde de torpilin ön planda olduğunu görünce ondan da vaz geçmiştim. Artık ne ders çalışmanın ne kendini geliştirmenin bir önemi yoktu.
    Derken bel fıtığı başladı ve bir süreliğine yatağa bağlandım. Kımıldamak işkence iken can sıkıntısından ne yapacaksın. Tüm gün uyunmuyor da. Laptop'ı karnımın üzerine koyup dolaşmaya başladım. Daha önce Celal hocam dilforum mu ne öyle bir siteden bahsetmişti. Daha önce de hiçbir foruma felan girmemiştim. Zaten sonra da girmedim. Biraz kalınca bir iki mesaj atınca cevapları merak edip tekrar tekrar açmak gereği duydum. Derken KİLİ Hocam ile ÜMİT Hocamın tuzağına düştüm. Present perfect tense ile ilgili bir soruda sağlı sollu vurup durdular. Meğer danışıklı dövüşmüş, jeton geç düştü ama o arada o konu hakkında bayağı bir ayrıntı ortaya konmuştu.

Derken manyaklık derecesinde bağlanmaya başladım. Gerçi kafamda bir iyleşsem de okula dönsem düşüncesi vardı. Ondan sonrada o yoğunluk içinde biraz zor dilforuma uğrardım. Bunu dile getirince MAMGER hocamın mesajı ile karşılaştım. Hastalıkta ve Sağlıkta, İyi günde ve Kötü günde.... Hayda ondan sonra gel de ayrıl....
    Böyle işte....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    61
    2005 Kasım KPDS sınavından bir kaç ay önceydi... sınava girmeden Google'a "KPDS rekorum" yazıp arattırdım. Şimdi olduğu gibi ilk sırada Seyfihoca.com çıktı. Siteye girip o rekor nota baktım. 2004 KPDS notu 100 idi Seyfi hocanın. Siteye girdik tabi... şu anda admin olarak görünen arkadaşlar oradaydı zaten... İngilizce öğretmeni olduğumu söyleyip yazmaya başladım. Daha sonra Seyfi hoca yeni bir forum açacağını söyledi. Ve artık dilforumdaydık. yani benim dilforum maceram yaklaşık 1 yaşında...
    Look deep into nature, and then you will understand everything better.
    Albert Einstein

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    53
    Üniversiteden mezun olmak üzereyim. Kardeşim (Melek) sürekli bir foruma katılıyor. Bana diyor ki: " Abi bir forum buldum. Çok iyi, dilcilerin olduğu bir site, işte konuların ve soruların tartışıldığı iyi bir platform. Ben de o zamanlar sıkılıyorum. Yahu işte bir üye olayım. Belki uğraşırım. Birşeyler paylaşır, konuları tartışırız dİye girdim. BEn ilk mesajımı yazdım. İşte hocaların hepsi hoş geldin dediler. Yani karşılama merasimi Çok etkilendim. Dedim burdaki insanlar ne kadar sıcakkanlı.... Sonrasında daha da bağlandım. İşte foruma girmesem gözüme uyku girmez oldu Derken forumkolik oldum. Daha önce hiç bir forumla ilgilenmiyordum. Bırakın forumu chat yapmayı(hala sevmiyorum. Vakit öldürüyor.) dahi sevmezdim. Ama buradaki sıcak atmosfer, dil ile ilgili herşey beni cezbetti. Bir de sonra bir soru yazdım foruma... Soruyla ilgli bir tartışma çıktı bir şahısla... Sonra o soru o şahsın bu forumdan banlanmasına neden oldu. Boş durmayı sevmediğimden sürekli soru yazmaya çalışıp yaptığım soruları foruma aktarıyorum. Soru yazmayı çok seviyorum. Tabiki çözmesini de ... İleriye dönük projelerim var. İŞte soru bankası hazırlamak gibi....(YDS,KPDS ve ÜDS tarzı)... Dedim ya forumun atmosferi mükemmel.... Herkes insancıl.... Daha ne söylenir ki????:corkysm60: Şimdi ÜDS ve KPDS sınavına hazırlanıyorum. Daha önce bu sınavlara fiilen katılmadım....

PS: Fatih hocamın desteğini de unutamam...

İşte böyle gerisini siz getirin gari olu mu?
    Konu Loyalty tarafından (02-11-06 Saat 19:38 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    37
    Ben özel bir sağlık probleminden dolayı mesleğini yapması olanaksız hale getirilmiş,mecburen bir başka kurumda çalışmak mecburiyetinde kalmıştım.İlk 3 yıl sürekli kitap okudum.karşılaştığım osmanlıca kelimeleri ezberliyordum.O sıralarda sevgili eşim Güzel Sanatlar Fakültesi'nde yüksek lisans yapmaktaydı ve ingilizce bir kitaptan bir bölüm çevirecekti.Bana _Hanım sen yaparsın dedi.Yaptım ve 98 aldı.Dedim ki kendi kendime madem ki hayata bir yerden bağlanacaksın ingilizce kelime ezberle...Başladım ezberlemeye..Ve internetten İngilizce siteler ararken Diforum'la karşılaştım.İnsanlar içtenlikle bilgilerini paylaşıyorlardı.Sanal ortamda gerçek hayatta bulamadığım bir samimiyet ve saygı buldum konuşmalarda.Kah hüzün ,Kah tebessüm vardı.Kısaca cıvıl cıvıldı ..Kendimi bir kaptırdım bir daha alamadım.İşte böyle...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    41
    2005 eylül ayıydı... YDS sınavına hazırlanmak için google da ingilizce site arıyordum. Seyfi Hocamızın sitesine baktım onca site arasında...Yavaş yavaş orda yazmaya başladım. Bir kaç zaman sonra sitenin reklamını gördüm, dilforum açılmıştı... Bir de oraya uğrayım dedim. Adımla kayıt oldum, soru sormaya başladım. Bir de baktım ki ilki Kili Hocam'dan dı galiba özel mesajla konuşmaya başladık. Okulumu falan sordu kendisi ben de o sorulardan anladım onun o muhterem şahsiyet olduğunu ... Sonra ayrı bi ısındı kanım foruma, bir daha çıkamadım.Kendi bilgisayarımı alınca ilk olarak anasayfa yaptım forumumu...

Daha ayrıntılı dersten dönünce anlatıyım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    69
    ben hasbel kader siteye ilk girdiğim gün ilk paparamı da -sağlamından- yemiştim.
    sorun, nickimdi

hatırlar mısınız bilmem, daha mouse kullanılmazken, linux çağında telnet diye bir komut vardı, onunla ağdaki tüm kişilerle chat yapabiliyordunuz, bizim üniversitede de kampüsler dağınık olduğu için bu yöntem iyi bir haberleşme vasıtasıydı-o zaman herkeste cep telefonu nerdeee-.

o zamandan ehveniser kalmış gariban bir nickin böyle bordoya boyanacağını o gün kimse bilemezdi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    59
    2005 Nisan-Mayıs gibiydi yanlış hatırlamıyorsam. Seyfihoca.com'da yazarken Ümit Hocam'ın ismini gördüm. MSN falan derken biraz sohbetimiz oldu. Sonra bir süre görüşemedik. Derken Şubat 2006 gibi dilforum.com'un kurulduğunu ve Ümit Hocam'ın da orada olduğunu görünce balıklama atladım, hiç düşünmeden. O gün bugündür çok küçük istisnalar hariç hangi şart altında olursa olsun dilforum.com'u tıklamadan geçmedim. Beni buraya en çok bağlayan ne biliyor musunuz ?? Biliyorsanız ne olur bana da söyleyin. Ben bilmiyorum da ...

Deep : Sadece tahmin : Herhalde karşılıksız paylaşım ve sıcak/samimi insanlar... Dedim ya sadece tahmin.
    Report : Görüldüğü üzere herşeyin sorumlusu Ümit Hocam'dır ...
    Note : Hele Samatya hele Cafe Melanie... Ne muhabbetlerdi ama... Değil mi Kili Hocam ??
    Conclusion : İyi ki buradayım ve inanın çok mutluyum...
    :corkysm60:

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Benim de dilforumla tanışmam epey zaman önceydi. Ben bir kamu kurumunda mütercim-tercüman olarak çalışmaktayım. Zaten mesleğim gereği sürekli sözlük, dil sitesi vs. ile haşır neşirim. Bizim ek göstergelerimiz KPDS puanımızla doğru orantılı yani A'dan düştüğümüzde maaşımızda epey düşme oluyor. Bu nedenle A'dan düştüğüm 2005 yılında google'da dil siteleri araştırırken seyfihoca.com'a ulaştım. Eskişehir'de olduğunu öğrendiğimde çok üzülmüştüm ama sonrasında Türkiye'nin en güzel dil forum sitesini açarak sınırları kaldırdı. Eskidilforum çöktüğünde epey bunalım oldum ama aynı sıcaklıkta, aynı saygı ve sevgi çerçevesinde yeni sitemize kavuşunca gerçekten kaybettiği oyuncağı bulan çocuklar gibi sevindim. Her biri birbirinden kıymetli hocalarımızın bu kadar özveri ve emekle bu siteyi sürdürmeleri inanılmaz. Genç arkadaşlarımızın ve bizlerin her bir başlık altında öğrenecekleri daha çok şeylerin olduğuna inanıyorum. Şöyle bir geriye baktım da şimdiki nickleri farklı da olsa Ottoman, kardelen, karanfil, Hakanoz2000, Kilimanjaro Hocam hepsi yüzümde kocaman bir gülümseme yarattı. İyi ki varsınız, iyi ki dilforum var, iyi ki böyle bir başlık açtınız ve anılarımızı tazeledik, tüm emek verenlerin önünde saygıyla eğiliyorum.

Not: kesinlikle bağımlılık yapıyor

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    31
    2006 ocak ayında tmci bir arkadaşımın ingilizce dönem ödevine yardım ediyordum.o sırada internetten causatives lerle ilgili soru-konu anlatımı araken seyfihoca.com u buldum.herneyse sonra işte dilforum yazıodu solda hemen tıkladım tabi uzun bi süre pasiftim sadece okuyordum yazılanları.sonra kanım ısındı buraya ve bir bağlandım....şimdi hergün bu siteye girmezsem eksiklik hissediyorum.ama çok fazla faydasını gördüm.
    ama bu site kimsenin hayatını benimki kadar etkilememiştir.emin olun.
    burda tanıştığım hocalar* beni çok ii yönlendirdiler.ben şu an bulunduğum konumu (ingilizce açısından) ve gideceğim üniversiteyi bu siteye borçlu olacağım.

bu sitede emeğin geeçn herkese yine çok teşekkür ederim.ve seyfi hocam iyi ki bu siteyi kurup bizleri bir araya getirdiniz...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    53
    Takvimler 22 Ekim 2005'i gösteriyordu. Evimize ADSL bağlanmıştı. Tabi o güzel günün verdiği heyecan unutulmazdı benim için. Hemen ilk günden google'da "ingilizce siteleri/yds..." gibi sözcükleri aratıyordum.Ondan sonra karşıma "seyfihoca.com" çıktı.Girdim, gezdim ve içeriğini çok beğendim.O günden beri sitenin mübtelası oldum.Hatta,bu sitenin chat odası sayesinde çok güzel dostluklar edindim.Yine bir gün siteye girdiğimde "dilforum" sitemiz açılmıştır yazısını gördüm.Merak ettim,girdim ve kaydoldum.İşte o günden beri her zaman nete girdiğimde ilk durağım oldu.İngilizceyle ilgilenen tüm arkadaşlarıma bu siteyi önerdim.Ve,bugün kendime hala şu soruları soruyorum:

* Neden internet giriş sayfamı "on" aydır değiştirmiyorum?
    * Neden dilforum'dan başkasına ısınamıyorum?

Sanırım bu sorular dilforuma olan bağlılığımın en güzel özeti.

Saygılar & Sevgiler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    üniversite sınavı geçmişti, tercihleri yapmış artık sonuçları bekliyorduk. nasıl olsa sonuç belliydi ve ben hayallerimi 3 yıldır süsleyen okula birtakım teknik sebepler yüzünden gidemeyecektim. sanki benim için her şey bitmişti. artık istemediği bir yerde körelecek olan biri olarak bakıyordum kendime.interneti olduğu halde hiç bağlanma gereği duymayan ben sıkıntıdan nette dolaşıyor sitelere girip çıkıyordum.Sait hocam bize hep bir sitemiz var çok güzel şeyler tartışıyoruz ,herkes süper filan diye bahsederdi. ama tabi o zamanlar interneti vakit kaybı olarak gördüğümden hiç takılmazdım.sonra aklıma bu site geldi nasıl olsa yapçak bir şey yok şu siteye bir bakayım,Seyfi hocam kurmuş Sait hocam da bu kadar anlatıyor ben de takılmaya başladım.ilk başta sadece girip yazılanları okuyordum,sonra bir kaç soruya cevap yazdım, herkesin profilini okumaya çalıştım,derken bir de baktım bu sitenin bağımlısı olmuşum.ne zaman başım sıkışsa hemen bir yardım eli uzandı ve o gün bugündür bizim site benim de giriş sayfam.her gün takılıyorum. iyi ki Dilforumumuz var, iyi ki herkes burda. herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    53
    Bilen bilir bilgisayar ve elektronik dünyasına olan bağımlılığımı. Bu yüzdendir ki computational linguistics'e merak saldığım üniversite yıllarımda, tesadüfen seyfihoca.com'u buldum. İşime yarayacak bir sürü şey buldum tabi. Ama computational linguistics'e bırakın forumda, Türkiye'nin tamamında meraklı insan bulmak bir meseleydi.

Ama sağolsun Seyfi Hocam'a bir PM atmıştım bu hususta ve hemen bir araştırma yapıp bana cevap yazdı. Hatta ne tesadüftür ki o hafta sonu TDK'nın bu hususta bir konferansı vardı ve beni haberdar etti; online olarak konferansı izleme şerefine nail oldum.
    Sonra KPDS'ye girdim 3. sınıfta ve forumda sorular tartışıldı, takip ettim. Çok şükür bayağı da iyi bir not almıştım. Ardından TOEFL hakkında bilgi edindim. Bir süre sonra yine KPDS ve peşisıra ÜDS. ÜDS'den de alnımın akıyla çıkmıştım ve sağolsun Ümit Hocam beni ilk tebrik eden ve gaza getiren kişi olmuştu. Eh dedim ya, bilgisayar ve internet benim hayatımın büyük bir parçası, bir uydu/teknoloji forumundan Hakanoz2000'i tanıyordum. Hoş o da beni. İsmini dilforumda görünce atladım tabi hemen. Sonra tabi forumda ismi değişti, Hakan Özbek oldu. Şimdi benim için öz abimden farksız, hangisi farklı olsun ki.

Veeee. Samatya'yı kaçıran bir şahsın ezikliğinin acısını Cafe Melanie'de çıkarma onurunu tattım. Ne diyeyim ki. Sağolsunlar bana şu anki görevimi layık görmüşler, birşeyler becerebiliyorsam ne mutlu bana.
    İnternetin belki de sanal olmadığı tek alan dilforumdur diyorum ve çok da iddialı konuşuyorum.
    Konu MehmetDEU tarafından (02-11-06 Saat 19:19 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    53
    Alıntı MehmetDEU isimli üyeden alıntı
    Bilen bilir bilgisayar ve elektronik dünyasına olan bağımlılığımı. Bu yüzdendir ki computational linguistics'e merak saldığım üniversite yıllarımda, tesadüfen seyfihoca.com'u buldum. İşime yarayacak bir sürü şey buldum tabi. Ama computational linguistics'e bırakın forumda, Türkiye'nin tamamında meraklı insan bulmak bir meseleydi.

Ama sağolsun Seyfi Hocam'a bir PM atmıştım bu hususta ve hemen bir araştırma yapıp bana cevap yazdı. Hatta ne tesadüftür ki o hafta sonu TDK'nın bu hususta bir konferansı vardı ve beni haberdar etti; online olarak konferansı izleme şerefine nail oldum.
    Sonra KPDS'ye girdim 3. sınıfta ve forumda sorular tartışıldı, takip ettim. Çok şükür bayağı da iyi bir not almıştım. Ardından TOEFL hakkında bilgi edindim. Bir süre sonra yine KPDS ve peşisıra ÜDS. ÜDS'den de alnımın akıyla çıkmıştım ve sağolsun Ümit Hocam beni ilk tebrik eden ve gaza getiren kişi olmuştu. Eh dedim ya, bilgisayar ve internet benim hayatımın büyük bir parçası, bir uydu/teknoloji forumundan Hakanoz2000'i tanıyordum. Hoş o da beni. İsmini dilforumda görünce atladım tabi hemen. Sonra tabi forumda ismi değişti, Hakan Özbek oldu. Şimdi benim için öz abimden farksız, hangisi farklı olsun ki.

Veeee. Samatya'yı kaçıran bir şahsın ezikliğinin acısını Cafe Melanie'de çıkarma onurunu tattım. Ne diyeyim ki. Sağolsunlar bana şu anki görevimi layık görmüşler, birşeyler becerebiliyorsam ne mutlu bana.
    İnternetin belki de sanal olmadığı tek alan dilforumdur diyorum ve çok da iddialı konuşuyorum.

Mehmetçim, benim de üniversitedeki konum CALL( Computer-Assisted Language Learning) du. Ben de senin gibi bilgisayar hastasıyım. Ama ben elektronikten fazla anlamam. Ben teknik servisçiyim Biraz da programlama dilleri ve photoshop...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Tarih 14 Kasım 2005. Ankara'dan Muş'a doğru 15 saatlik berbat bir yolculuktan sonra sabah saat 9.00 da eve vardım. İyice bir dinlendikten sonra akşam üzeri kendime "Acaba KPDS soruları bir yerde yayınlanmamış mıdır?" diye sordum. Ve ararken Seyfi Hocanın sitesine denk geldim.Oradan da foruma geçtim. Bir de ne göreyim. Soruların çoğu burada yayınlanmış. Hemen ben de yorum yapmaya başladım. Birkaç cevap verdim. Bir de baktım kendimi iyice kaptırmışım.Sadece KPDS için girmiştim, ama artık her tarafında dolaşıyordum.İsmimin altında o zamanlar "junior member" yazıyor. Birgün bi de ne göreyim; ismimin altında "forum moderator" yazıyor. Tabii insanın göğsü kabarıyor.

Ondan sonra dostluklar muhabbetler gelişti ve bugün buradayım. Ama gerçekten forum bağımlılık yapıyor.O zamanlar (isimleri lazım değil) birkaç foruma daha raslamıştım. Ama soru cevaplayan yok. Tartışan yok. Bir sorunun cevabı bazen 1 hafta sonra veriliyor. Gerçi halen de öyleler. Ama burada sorulan herşey anında -bazen 1 dakika geçmeden- cevaplanıyor. Eeee gel de forumu terket....

Burada olmaktan, bu kadar samimi cana yakın, hiç bir menfaat gözetmeden paylaşmayı seven bu kadar insanla birlikte olmaktan gerçekten çok memnunum.

Allah bu muhabbetimizi dostluğumuzu baki kılsın, hepimize her türlü başarıyı nasip etsin,şer gözlerden muhafaza eylesin.(Cuma Vaazı gibi oldu ama olsun doğrusu da bu)

silhan Misafir
    2005 in sonlarıydı ve İngilizce çalışma hevesimin arttığı dönemde bir arkadaşım www.seyfihoca.com' dan bahsetmişti. Siteye girdik tabii (bir girdik ki çıkamıyoruz işte-dilforum) ve oradaki forum bölümünde birkaç yazışmadan sonra dilforum'a link verildi diye hatırlıyorum. Ve sanırım dilforum ilk açıldığında (Ocak ayının 9'u diye hatırlıyorum. Sitede 6-7 kişi (hatırladıklarım:Seyfi Hoca, Recep Hoca, Ümit Hoca) kendi aralarında konuşuyorlardı-ne yapalım, hangi başlıklar olsun vs.-şekillenme dönemiydi anlayacağınız. Derken biz öğrenmeye meraklı karşımızdaki hocalar da karşılıksız öğretme niyetinde olunca başladık sormaya. Derken bir baktım ki 5 ay geçmiş (bu 5 ay zarfında eşim haklı olarak benim dilforuma olan tiryakiliğimden yakınmaya başladı.) ve sınava girme zamanı-MAYIS 2006- çatmıştı. Büyük bir hayal ile girdiğim sınavdan sukut-u hayale sebep olan bir not aldım-Bir arkadaşım bir slogan söylemişti:Kendine aşırı güven kazaların habercisidir.- Ve sonra tabii ki bu nottan etkilenerek az konuş çok çalış prensibiyle hareket etmeye karar vererek mesai-i iştigalimiz dilforumla eskiye nazaran birazcık azaldı. Ama tiryakilik var mı derseniz, maalesef var derim. Hikaye bu işte

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    ilk geçen yıl kpds öncesi nette gezerken seyfihoca.com ile tanıştım....oradan da dilforum'....
    ilk görüşte aşk idi.....
    nete,bilgisayara bile bu kadar ısınmamı sağladı.....bu soğuk monitörün ardında sıcacık bir dünya olduğunun kanıtıydı......
    daha ilk günlerimde sait hocamın sorusuna bu soru yanlış diyerek atladım....o gün bu gündür elimde değil ağaç devirmeden duramıyorum.....
    sonra bir gece herkes uyudu...eşim çocuklar....ben de gece 2-3 sularıydı kaptırmışım,soruların peşinde helak olmuşum koşturmaktan....Kili hocam (ya da Ümit hocam....)beni kovaladı...biz erkek erkeğe konuşacağız diye..........

sonra farkına varmadan.....gün geçtikçe kendimi dilforum'a ait hissetmeye başladım.....
    hele doğum günü sürprizi.............bu yaştan sonra.....çok duygulandırdı beni.....

derken hayatın gerçekleri ile karşılaştım....eş durumu.....eş korkusundan bir süre uzak kaldım.....

ama korkunun ecele faydası yok.....
    dilforumsuz da hiçbir şeyin tadı yok....
    geri döndüm...........

hepinizi çok seviyorum....
    bu dünya üzerinde böyle karşılıksız veren birilerinin varlığını bilmek bile insanın içini ısıtıyor..........

iyi ki varsınız.....................

SEVGİLER&SAYGILAR

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Ben burdaki çoğunluğun tersine burayı Seyfihoca.com dan bulmadım.Hatta seyfihoca.com'u buradan öğrendimNeyse şaka bir yana ben dilforum.com'u bir arkadaşım sayesinde buldum,T-mac gerçi kendi şuan ''banned '' ama...
    Ama o zamalar evde adsl yoktu ve fazla takılamadım.Gerçi şu an burada daha iki aylığım da...Ama eve adsl bağlandıktan sonra gerçekten buranın ne kadar yararlı olduğunu farkettim...2005 yds sınavından çıktığından beri yds sorusu çözmeyen ben burada tekrar başaldım sorular çözmeye...Burada en çok hoşuma giden gündemin sürekli tazelenmsei ve ciddiyet.Bir soru sorulduğunda cevabı çok çabuk geliyor...
    Ayrıca buradaki Türkiye çapında hocalarımızın tecrübelerinden yararlanma fırsatı da işe ayrı bir zevk katıyor...Herkeze çok teşekkürler...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    2005in sonuydu. Seyfi Hocanın sitesinden kpds soruları indiriyordum. Sonra foruma üye oldum . Önceleri yazmıyordum. Sonra baktım ortam sıcak ben de katıldım. Katılımım ilginç karşılandı gerçekten hala gülüyorum; Kili Hoca ve Ümit Hoca beni erkek sanıyordu inmiyim cinmiyim merak ettiler. Ben de okutman olduğumu söyledim. Kili Hoca o zaman dedi ki "nah buuraya yazıyorum bu forum çok gelişecek geniş kitlelere ulaşacak "dedi . Bu arada ben bayan olduğumu ispatlamaya çalışıyordum sürekli ,sonra bana dediler ki üzülme biz zamanında Kili Hocayı da bayan sanıyoduk.İşte o zaman rahatladım))Bu arada Mehmet Hoca bana gıcıktı) Biraz da dille ilgilenseniz yani diye göndermeler yapıyodu.Üds - kpds forumlarına birazkatkıda bulununca o da bana alıştı.Sonra diğer arkadaşlarla sohbetlerimiz oldu.
    Aklıma ilk gelenler bunlar ,forumdan kimseyle şahsen tanışmadım ama foruma giremediğim zamanlar burdaki insanları özlüyorum. Özel bir bağımız olduğunu hissediyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    evet herkesin bir hikayesi var yaa benim.

Seyfi hocamın dersaneye gittim bana kpds hazırlık kitap ver dedim o da sağolsun iki kitap verdi . yahu bi de siteden bahsetti. sonra ben bir ara over üzerine sorum oldu şak diye cevapladılar sonra siteye dadandık müptelası oldum.

Toplam 7 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)