Toplam 7 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 127 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Tarih-i dilFORUM

Befida Misafir
    Benim de çok sevdiğim, değer verdiğim bir insan bu siteye soru gönderiyordu... Öylelikle onun sayesinde sitenin adını öğrendim ve daha sonra bir soru da ben gönderiyim dedim ve gönderdim.... Sabırsızlıkla bekliyordum cevabın gelmesini ve gelen cevap "Sitemizde soru gönderirken birtakım kurallar vardır. Sadece bizim sitemiz için değil bir çok yerde geçerlidir bu. Mesela noktalama işareti koyduktan sonra bir boşluk bırakılarak diğer kelime yazılır. Boşluk bırakmak için dört tane kısa çizgi kullanılır. Kaynak mutlaka belirtilir...vs vs....." O andan bu yana o kadar çok dikkat ediyorum ki yazdıklarıma. İlk başta biraz yadırgamıştım ve utanmıştım aslında ilk soru soruyorum ve böyle bir cevapla karşılaştım. Bu yüzden uzun bir süre tekrar soru sormaya çekindim, sadece yazmadan takip ediyordum. Ama hiç de çekincek birşeyin olmadığını anladım ve biz burda bir iş başaracaksak her şey yerli yerinde olmalıydı.. İşte öyle birşey....Mutluyum burda olmaktan dolayı...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    35

Hüzünlü Bir Mart Günüydü!

Hüzünlü bir mart günüydü evet. Doktora yapıyordum ancak henüz bir kadrom yoktu. Üniversitelerin kadro ilanlarını yayınlayan memurlar net sitesine giriyordum sık sık. Mart ayındaki ÜDS'nin hemen ertesi günüydü. Sözünü ettiğim sitede dilFORUM'da soruların ivedilikle çözüldüğü konuşuluyordu. İlk kez o gün duymuştum dilFORUM'u. Hemen üye oldum.

Hani bir kalabalığın içine düşersiniz de ne yapacağınız bilemezsiniz. Sağa sola dolanıp dururken bir tanışığınıza rastlarsınız. O an kendinizi güven içinde hissederseniz. Öyle hafife almayın! Bu güven insana müthiş bir rahatlık verir.

İşte ben de böyle bir anda Ümit Hocama rastladım. O kadar çok sevindim ki??? Yukarıda anlattığım nedenlerden olsa gerek.
    Sonra uzun bir süre sessizce takip ettim... neler olup bittiğine baktım. Artık gece gündüz ayrılmıyordum forumdan. ..ve bir gün şeytanının bacağını kırdım...sorulara yanıt yazmaya başladım. O günden bu güne kimse susturamadı. Arada bir Mamger hocam girişimlerde bulundu ama ben hep cazgırlık yaptım. Neyse sonra onun da iyi bir adam olduğunu anladım.

Kapris yapmaya ne gerek vardı ki! O kadar çok forumda kalıyordum ki bazı ukalalıkları yapmayı kendimde hak gördüm herhalde. Gece yerleri süpürüp masaların tozunu alıp ışıkları söndürmekten helak olmuştum. Bu kadar bağımlılık iyi gelmez deyip bunu da geçtiğimiz ÜDS'de görüp...(bu sadece kendimle ilgili bir durum) gece nöbetlerine biraz ara vermeyi tercih ettim.
    Çok sevdiğim kağıt kalemden uzaklaşınca başarı grafiğim düşüyor. Bilgisayarda çalışmayı pek başaramayan yaşlı tiplerdenim. İllaki kağıt kalem (renkli kalemler tabiki) olacak. Çay, kahve olursa fena olmaz ayrıca.

Ha..bu arada sürekli bilgisayara bakmaktan miyop oldum. Bir aydır gözlük takıyorum. Mamger hocam, sizin avatarınızın kadın versiyonu varsa talibim.

Bu kadar gevezeliğin ardından ben dilFORUMU ve forumdaki herkesi ama herkesi çok çok seviyorum. :corkysm60: :

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    Arkadaşlar herkesin bir hikayesi varmış ,hepsini zevkle okudum ,iyi ki bu başlık açılmış
    ........And here comes my story ..........
    2005 mayıs sonları filan ,bende KPDS ye girmişim ve nette bununla ilgili bişeyler arıyorum ,derken seyfihoca.com la tanıştım ,ya öyle hoşuma gitti ki ,arşiv pek geniş ,Allaaah dedim yaşadık ,bunlar çok işime yarayacak ,ben sessiz bir süre bu kaynaklarla ilgilenirken bir de Baktım DİLFORUM diye başka bir site açılmış ,kesin bu site de güzeldir dedim ve hemen tıkladım ,tabi o zamnlar yeni almıştık bilgisayarı ,ben daha pek bir çömezim bilgisayar konusunda (gerçi şimdi de uzman olduğum söylenemez ya ) chat filan sevmem zaten ,genellikle alanımla ilgili şeylerle meşgul olmayı seven bir kişilk olarak ,üye oldum dilforuma ,tabi daha nereden msj yazılır ,ne yapılır bilmiyorum ve o zamanlar ismimin altındaki JUNIOR kelimesi kanıma dokunuyor ,eee öğretmeniz ya ,kanıtlamam lazım kendimi Utana sıkıla ,sırf deneme öğrenme amaçlı ve hatta ÇOCUKCA bir bilmece yazdım :

'tell me a word ,that starts with T,ends with T ,and there is T in it '

Ben soruyu gönderebilmenin sevincini yaşarken ,2 saniye geçmeden FATİH hocamdan cevap gelmişti ...

TEAPOT

Hay allah dedim kendi kendime ,çizdin kızım karizmayı daha ilk mesajdan ,böyle basit soru sorulur mu ? Ama inanın bu benim netteki ilk üyeliğim ,ve ilk mesajımdı ,yani deneme ,ama çok sevinmiştim yine de ,cevap gelmişti ,birileri Hoşgeldin demişti ,derken hızımı alamayıp bi kaç çocukça soru daha ...

Derken ingilizce öğretmeni olduğumu filan söyleyip rahatladım tabi ,Ama ilk karşılama olarak FATİH hocam sağolsun iyi karşıladı ,derken bilge kişilikleriyle Kili ve Ümit hocalarımı tanıdım ,ve daha nicelerini ...Her ne kadar öğrencilerimin isimlerini öğrenmek epey zamanımı alsa da ,Dilforumu sorun bana ,gözüm kapalı 50 kişinin adını sayarım size İlginç olanda bu zaten ,ömrümde hiç görmediğim insanların çoğunun özelliklerini biliyorum ,yüzlerini görmedim ama hepsine ayrı bir yüz çizdim kafamda ,hepsi öyle iyi ,öyle yardımsever ki ,öğrencisi ayrı bir sevimli ,efendi ,saygılı ,sahiden hiç abartmıyorum ,DİLFORUM benim ilk göz ağrım ,içim rahat etmiyor uğramadığım günler .....Sizler de biliyorsunuz ya işte ,dilforum başka bişey ..........
    Konu Rose tarafından (02-11-06 Saat 23:52 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    35

Not

Bu arada daha önce ulaşamayacağım bilgilere sizlerin sayesinde ulaştım:
    Seyfi, Sait , HakanOzbek, Yahya, Fatih, Efecevher, Ehveniser, Müjdat, Silhan, Sir Ümit, Ümit, Mamger, MehmetDEU, Pl@net, bbTurkay, Veys, Kili, Celal, Recep, Yahya, Rose, Lancelot hocalarım...Sibel, Gökhan, Dilek, Sefcell, Melek, Belkıs, Geminii, challenger ve adlarını şu an için gözden kaçırdığım tüm hocalarım ve arkadaşlarım katkılarınız çok büyük. İyiki varsınız.
    Konu AiDa tarafından (03-11-06 Saat 00:05 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    Ben de hocalarımın ve arkadaşların hikayelerini zevkle okudum.. Bu güzel birliktelik hiç bitmez umarım. Ben de bu siteyle yöneticilerden Fatih Hocam sayesinde tanıştım. 2006 ydsye hazırlanırken bir dersimizde sunum ile bilgisayardan ders anlatıyordu. Bu siteyi orada tanıttı bize; örnekler, sorular, kaynaklar ve daha neler neler... Ondan sonra üye oldum ama sınava kadar pek bakamamıştım. Daha sonra bağımlılık oldu bende de. Şimdi üniversitedeyim ama elimden geldiğince boş vakitlerimde giriyorum. Fatih Hocam size beni bu güzel insanlarla buluşturduğunuz için, diğer hocalarıma bu sitede katkıları olduğu ve yardımlarını esirgemedikleri için, tüm üye arkadaşlara yardımcı, paylaşımcı ve en önemlisi bu sitenin üyesi oldukları için çok teşekkür ediyorum.. Burada olmaktan mutluluk duyuyorum, darısı gelecek üyelerin başına

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    31
    Ben dilforumla Kili Hocam sayesinde tanıştım. Şu an net hatırlamıyorum ama bir gün okulda bana dilforum adresini verip "üye olsanıza" demişti.( o zamanlar daha emekli olmamıştım )Üye oldum ama orda kalmıştı ara sıra siteye giriyordum ama pek ilgilenmiyordum açıkçası. Sonra bir gün okulda yine Kili hocamla birlikte bi "merhaba" mesajı yazdık ve o an gördümki anında ( as usual) "hoşgeldin aramıza" mesajları gelmeye başladı. Ve bu sıcak karşılamanın ardından eskiye nazaran daha aktif üye haline geldim. Ara sıra yazarak ben burdayım diyorum işte.Ben kişilik olarak"night person" olduğumdan gece giriyorum genelde ve sorular ile ilgili yorumlar yapıldığı içinde pek cevap vermiyorum. Ama çoğu soruyu okuyup değerlendiriyorum yinede
    Gerçekten sıcak bir ortam ve yetkin kişilerle bir arada olmak çok hoş. Emeği geçen herkese yürekten teşekkürler.
    sevgiler..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    41
    Alıntı SibelAkbulut isimli üyeden alıntı
    2005 eylül ayıydı... YDS sınavına hazırlanmak için google da ingilizce site arıyordum. Seyfi Hocamızın sitesine baktım onca site arasında...Yavaş yavaş orda yazmaya başladım. Bir kaç zaman sonra sitenin reklamını gördüm, dilforum açılmıştı... Bir de oraya uğrayım dedim. Adımla kayıt oldum, soru sormaya başladım. Bir de baktım ki ilki Kili Hocam'dan dı galiba özel mesajla konuşmaya başladık. Okulumu falan sordu kendisi ben de o sorulardan anladım onun o muhterem şahsiyet olduğunu ... Sonra ayrı bi ısındı kanım foruma, bir daha çıkamadım.Kendi bilgisayarımı alınca ilk olarak anasayfa yaptım forumumu...

Daha ayrıntılı dersten dönünce anlatıyım
    Devamı, daha doğrusu ayrıntılısı...
    Önceleri pek girmiyordum foruma, daha çok okuma yapıyordum netten. Ama bir gece, gece denemesi yaptıktan sonra cevaplarımı incelemeye başladım... Bir yanlış cevabım vardı ve ben onu anlayamıyordum. Kurs hocalarımı arayamazdım, saat çok geçti... Bir umut buraya yazdım ama öyle hemen cevap gelmesini beklemiyordum.Fazla geçmedi, 10 dakika sonra falan cevabım geldi ve anladım ki burası dünyada eşi bulunmayan bir kütüphane, bir öğretmenler odası, bir dersane vs...

İyiki varsınız...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    vallahi benı mehmetdeu hocam bılgılendırdı. Ona gercekten cok tesekkur ederım pekte hayırlı oldu. Hos sımdılık bıldıgımız ıngılızce begınner bıle sayılır mı bilmem ama kendımı denıyorum soruları falan cözmye çalışıyorum çabalıyorum anlicağınız baya faydalı olacak bu site tabi oncelıkle bellı bır sevıyeyegelmem gerıyor benımde bu konuda arkadaslarım ve hocalarımda yardımcı oldular oncelıkle mehmet hocama sonrada dıer herkeze teşekkuru bır borc bılırım. saygılarımla.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    35
    Sanırım forumla tanışmamız konusuda Seyfi hocamızın sitesinin katkısı yadsınamaz. Özel ÜDS - KPDS derslerinden sonra bir kursta ders vermeye başladım ve oralarda bazılarının Eskişehir'de bir hoca var oraya ders almaya gidiyorlarmış dediğini duydum, araştırdım ve karşıma Seyfi hocanın sitesi çıktı ve hocamızın ÜDS rekorunu gördüm. 5 yıl aradan sonra yeniden KPDSye girmeye karar verdim. Siteden istifade etmeye başladıktan sonra dilforuma ulaştım ve kısa süre sonra bağımlısı oldum.
    KPDS sonrası Samatya daki toplantıya gidip gitmeme konusunda oldukça tereddüt ettim. Sonra gidip ne diyeceğim oradakilere diye düşünüp vazgeçtim. Memlekete döndükten sonra orada yaşananları okuduktan sonra gitmediğime pişman oldum

Junior luktan sonra İngilizce öğretmeni payesi almak beni mutlu etmişti. Sonra araya yaz girdi ve siteye çok fazla giremedim. Sonra site bir süre sorun yaşadıktan sonra junior luğa düştüm, Mehmetmamger hocamla yazıştım... sonra MehmetDeu hocamla tanışma imkanım oldu. Şimdi ise bu sıcak insanların arasında olmaktan mutluluk duyuyorum.
    Konu Celal tarafından (03-11-06 Saat 09:33 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    benim Dilforumla tanışmam tamamen tesadüfler silsilesi :corkysm60:
    lise 2 deyken YDS için dershaneye gidiyordum ( ne günlerdi )bir gün dershanenin sınıfına bir girdim çocuğun biri kapıya kocaman bir Seyfi Hoca karalamış. Hocalarımız falan da bilmiyormuş nedir Seyfi Hoca, bize sordular biz de bilmiyoruz. Neyse bu Seyfi Hoca epey bir süre kapıda yazılı kaldı.
    Sonra bir gün canım arkadaşım Gemii ( kendisi lisede sınıf arkadaşımdı ) bana inglizce dersinde takıldığımız, çelişkiye düştüğümüz soruları bir forumda yazdığını, çok da güzel cevaplar aldığını söyledi. Konuşurken konuşurken bu forum bizim dershane kapısına karalanmış Seyfi Hoca çıktı.
    Ben de hem meraktan hem de arkadaş tavsiyesi dinleyim diyerekten bir bakıverdim şu Seyfi Hocaya, ardından da dilforuma tabiiki...
    İlk başlarda biraz çekiniyordum yazmaya, kimseyi tanımıyordum ama bir ısındım bir ısındım...
    Evdeyken abim çok kızardı bana yine mi şu foruma giriyosun kalk birazderdi sonra ben forumdayken bir-iki o da okumaya başladı yazdıklarımızı ve artık bana kızmıyor
    dershane kapısını karalayan şahsa ve tabii ki Gemiiniye teşekkür ediyorum beni sizlerle tanıştırdığı için...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    Hikayelerin hepsi uzun uzundu ama heppisini okudum nerdeyse

Bizim bitane ingilizce öğretmenimiz vardı Osman hoca. Ama bizden ayrılmak zorunda kalmıştı. Tayini Samsun'a çıkmıştı. Tabi ben böyle pamuk şekeri gibi bi hocayı kaybettiğim için çok üzülmüştüm. Hozamızla irtibata geçme yolları ararkenee, hocamın adını ve soyadını yazıp msn adresine ulaştım. kafadan attım ve tuttu. ayy nekadar sevinmiştim ama. neyse sonra hocacımm beni yds,ingilizce ve hayat hakkında bilgilendirmeye çalışıyordu her görüştüğümüzde. bana "senin evde internetin var. çok güzel ingilizce siteler var onlardan kaynak için yararlanabilirsin" dedi. demethoca.com ,seyfihoca.com vee dilforum.com

Tabi ben kısa bi süre sonra unuttum bu siteleri. Sıcak bi yaz günydüü ben bunalımdaydım. çünkü yds hakkında ne bilgim var ne kaynağım var nede nasıl çalışılması gerektiği hakkında bi bilgim var...Aklıma birden hocamın verdiği siteler geldi. daha önceden girip şööyle bi göz attmıştım. formatın soru cevap, tartışma,danışma şeklinde olduğunu biliyordum. Derdimi yazdım "ben nasıl çalışıcağımı bilmiyoruuum,kaynağım yoook,ne yapcam bennn" diye haykırırken bide baktım bütün hocalarım,arkadaşlarım bana uzuuuun uzuuun cevaplar yazmışlar. inanın okadar rahatlattılarki beni. hatta Hakan özbek hocam, supersonic arkadaşım,bekir berkay türkay hocam bana kargoyla kaynak bile yolladılar.

Bu denli bir samimiyetle karşılaştığım bir ortamdan kopmak ne mümkün!!!
    Ben bu siteyi seviyorum yaaaa :corkysm60:

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    benım dılforumla tanısma hıkayem aslında oldukca garıp.

aslında ben yenı bır uyeyım bu yaz aranıza katıldım ve keske daha once katılabılseydım dıyorum.
    herneyse benım tanısma hıkayem tesadufan oldu.yaz donemınde gecıcı bır surelıgıne sekreterlık yaptım o gunlerde hergun ınternetten bıseyler arastırarak zamanımı gecırıyordum.eskısehırde yasıyorum.ve bırgun eskısehırdekı yabancı dıl dersanelerı hakkında bılgılenmeye calsırken dılforuma rastladım.kımse bana onermedı bu forumu.kendım tesadufı bı sekılde kesfettım ve hergun foruma en azından göz atıyorum.konuları okuyorum.ve bırcok seyden suana dek yararlandım.
    forumda yer alan herkese cok tesekkurler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    bende az önce kayıt oldum. adımdan da anlaşılacağı gibi veysel hocanın öğrencisiyim ve onun sayesinde tanıştım bu siteyle. iyiki de kaydolmuşum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    33
    Bende anlatayım...
    Yd sınıfındaki ilk haftamda hafta hocamız bize test dağıttı.
    Çözün diye
    Baktım altta www.dilforum.com yazıyo.
    Gireyim bakayım dedim.Girdim çoğu forum gibi üyelik istedi
    Üye oldum çok mutlu oldum çok harika bi forum herkese tavsiye ediyorum.....

Biraz kısa ama öz
    Konu Hüseyin_ tarafından (28-11-07 Saat 00:03 ) değiştirilmiştir. Sebep: iki mesaj birleştirildi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    bende ilk dilforumu 10. sınıfta iken kuzenim thelastemperor dan duymuştum ama evde ADSL im olmadığı için hiç katılamıyordum ama ortamı çok merak ediyordum sadece hafta sonları internet cafeye gidiyordum ondada aklıma gelmiyordu çünkü o zamanlar aklımdaki tek şey iddaa oynamaktı sonra yds den sonra eve adsl taktırdıktan sonra katılmaya başladım.ilk mesajımdan sonra bağımlılık olmaya başladı ve sık kullanılanlar listemde ilk sırayı aldı.daha sonra bide aynı şehirden Veys hocamın da bu forumda olduğunu öğrenince kim tutar beni dedim ve kendimi dilforum havuzunun içine atıverdim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    Ne kadar da uzak olsak birbirimize, tesadüfen veya bilerek web alemini gayet iyi bilen tanıyan şahsımın bu siteyi hazırlayan ve bıkmadan usanmadan bizlere cevap yetiştirip bilgilendirmeye çalışan dilforum yönetim kadrosunu ve mesajlarıyla yeni şeyler öğrenmemize vesile olan dilforumun güzide üyelerini saygıyla selamlar TEŞEKKÜRLERİMİ ARZ EDİYORUM...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    27
    Herkes ne güzel yazmış. Ben de anca zaman bulabildim. Geçen sene bir dersim için mini bir tez hazırlayacaktım. Bir konu seçip aramaya başladım. İlk önce tabi üniversitenin kütüphanesine baktım sonra internette araştırmaya başlamıştım ki hayatımda bir takım değişiklikler yaratacak olan Seyfi Hoca'nın sitesiyle karşılaştım. Siteyle ikinci kez karşılaşmamın bence bir anlamı olmalıydı. Her bölümü inceledikten sonra foruma girip biraz incelemeden sonra üye oldum. Forumda bir süre gezdikten sonra aklıma tez araştırmam geldi, dur hocalara konumla ilgili pm göndereyim, belki yardım ederler dedim. Adminlerimizin birçoğuna mesaj gönderdim, Ümit Hocam, Seyfi Hocam, Fatih Hocam sağolsunlar bana cevap yazdılar.

Hepinizden bir şeyler öğrenmişimdir. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Beni buraya bağlayan aslında sizlerin saygılı tavırları. Okuldan çok geç gelsem de eve gelir gelmez abime (Müjdat) forumda ne var ne yok diyorum Sonra duramayıp foruma giriyorum ve şöyle bir bakmaya çalışıyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    65
    Bugün başım çok fena, çok kötü ağrıyor.. Yalnız veys hocamın başlığına tıkladığımda ve ilk mesajı okuduğumda, inatçılığım başladı, birçoğunu okudum, çok hoşlardı, çok teşekkür ediyorum veys hocama..

2005 yds sınavından sonra, sınav sistemi değişmişti.. İlk yıl aldığım puan, istediğim bölümlere yetmiyordu, tercih yapmamaya karar verdim, sabırlı olup, ikinci yıl çok güzel bir yere yerleşirim diye düşüncem vardı; sınav sisteminin değişmesiyle, dershane arayışına başladım; matematik ve fen verilmişti, 2-3 yıl görmemiştik, mutlak ders almam gerekiyordu.. Bir takım aksilikler oldu ve dershaneye gidemedim.. Lise'den hiçbir arkadaşım kalmamıştı, çok kötü bir şekilde dağıldılar, bu beni kötü ve derinden etkilemişti (çok üzülmüştüm).. Kendimi çok yalnız hissediyordum.. Kendimi kitaplara adadım, özellikle fransız yazarların kitapları, victor hugo, balzac, montaigne.. Bunları okuyunca düşünce dünyam değişti; kendi yapımda olan bir mizacımın yüzünden arkadaş kazanamadım.. Çünkü hep inandım birgün bir yerde istediğim tarzda kişiler,arkadaşlar hatta ötesi dostlarla tanışacağıma.. Ve öyle de oldu; daha sonra felsefik görüşlere kendimi kaybettiğim oldu ve sonunda iyi bir yerde olmak için çalışmaya, çok çalışmaya karar verdim; ''internet cafe'' de bir gün ''google'' 'dan öss yazarak arattığım ve sonunda bir site bulduğum yer hoş görünüyordu; baktım ki matematik çok güzel çözülüyordu, hemen kayıt oldum; kayıt tarihi 23 May 2006 'dı.. Geç kalmıştım sınava çalışmaya; ama inanıyordum bir takım şeyleri başaracağıma.. Sonra ilk olarak yds başlığına bastımda, sevgili Belkıs'ın sorusunu görmüştüm ve bir cevap atmıştım; bana söylediği laf şuydu ; '' -Artık yeni bir dilci katıldı aramıza, hoşgeldin purgation.'' , sevindiriciydi.. Ve bu forumda Matematiği hallettim.. Aradan bir kaç gün geçince, Belkıs bana bu siteyi önermişti; girdim, kayıt oldum ve beğenmemiştim.. Çıktım ve bir daha girmedim siteye.. 2007 yds'de yine istediğimi alamadım ve yine tercih yapmadım.. Ek kontenjanlar için de yapmadım, ikincisi içinde, üçüncüsü olsun üçüncüsünde.. Yine dershane arayışı derken, aman allahım, şehrimde bulunan tüm dershanelerin dil bölümü kapatılmış.. Ve dışarı gitme imkanım yok; üzüldüm ama vardım.. Mecburdum.. Sonra Belkıs yine (unutmuş olmalı ilk tavsiyesini) ''-Dilforum.com'a girmişmiydin, orada dil öğretmeni çok, çok daha yararlı olurlar, çok iyi şeyler kazanabilirsin..'' demişti.. Ve tekrar girdim, kayıt oldum.. Bir kaç başlığı yüzeysel olarak okudum, sonra tanışma bölümünde, bir merhaba yazdım ve onlarca hoşgeldin'i gördüm.. Onlarca Belkıs olduğunu farkettim, sıcak ve sevecen.. Ve kendimi kızdım, -Neden daha önce burayı beğenmemiştim? Bu nasıl tezattır; bütün bunları o anki psikolojime bağladım.. İlk anda bu güzel forumu beğenmediğim için üzgünüm ve özür dilerim; ..Ramazan ayı boyunca 2 forum sitesini hiç ıskalamadım, her zaman çevrimiçi oldum, sorulan sorulara baktım okudum, işime yarayanları bir dosya halinde pc'me kaydettim, ve buradan onlarcasına teşekkür ederim;.. Forum sahiplerine tekrar teşekkürlerimi iletiyorum, bu şekilde mutluyum..

-Katılmam ve yaşamımdan bir takım notlardı.. Aşırı için özür dilerim;

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    Bu arada admin hocalarımızdan da dilforumu nasıl kurmaya karar verdiklerini nasıl biraraya geldiklerini anlatmalarını rica ediyoruz. Eminim çok hoş anıları vardır

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    144
    CHAPTER I
    EPISODE ONE

Soğuk bir kış günüydü. Uyuyamamıştım.o odadan bu odaya volta atarken bilgisayarımın bulunduğu çalışma odama yöneldim.Rüzgar odamın yıpranmış pencerelerinin menteşelerinden uğuldayarak içeriye dalıyor ve ilklerime kadar işliyordu. Bu uğultu hayra alamet değildi, evet işte o an gelmişti ve o gece bir şeylere gebeydi. Bilgisayarımı açtım. Sigaramı yaktım ve sörfe başladım. Bende doküman biriktirme ve download hastalığı vardı o günlerde. Ne bulursam atardım. Yine bu tür belgeleri ararken Seyfi Hoca’nın sitesine rastladım. Sitede aklıma takılan soru ilk şey şu olmuştu. Neden bir hazine değerindeki bu kadar kaynak karşılıksız ve ücretsiz her ziyaretçinin hizmetine sunulmuştu. Hem bu Seyfi Hoca dedikleri ak sakallı bilge kişi kimdi? ÜDS, KPDS dersleri veriyordu. İngiliz dilinin her türlü fırlamalığına aşinaydım, İngilizce büyüleyici bir olaydı, ama doğrusu KPDS, UDS gibi alanlara yabancıydım.Sitedeki sorulara yanıtlar vermeye çalıştım. Baktım ki her cevap yazışımda birileri laf yetiştiriyor, kapatıp bilgisayarı gitsem olmaz, sussan olmaz, susmasan o da olmaz. İyi dedim, o zaman ben de dalayım muhabbete. Derken Seyfi Hocam, gel MOD ol dedi. Korktum. O da neydi? Modluk diye bir şey duymamıştım. “Olmaaaz” dedim. Ben anlamam bu tür şeylerden. O da bana “sen ol devamı gelir” dedi. Sanırım Ümit Hoca ve ben en eskilileriyiz……

….TO BE CONTINUED….

Toplam 7 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)