Toplam 5 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 83 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Lise Yabancı Dil Bölümü

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11

Smile Lise Yabancı Dil Bölümü

forumda yenıyım bu konuyu goremedım ve acmak ıstedım eger bu kon warsa lınk werın bana bu konuyu kaapatalım....

beyler bayanlar ben lise 1 ogrencısıyım anadolu lisesinde okuyorum ve seneye YD secmek ıstıyorum cunku matematık ve fıızıge yanı MF ye ılgım yok ve sevmıyorum... ingilizcem ise cok iyi
    ailem bana cok baskı ypıyo ben en basta TM yada YD dedım onlar bana inatla sadece MF diyorlar... bırde YD bolumundekı mesleklerın maaaş durumu nedir ve çalışma konularından bahsederseniz çok sevinicem ŞİMDİDEN TEŞEKKURLER....

crazy cemil Misafir
    İstediğin bölüme git derim kardeşim Ailenin dediği önemlidir ama senin MF 'nin de kötü olduğu bir gerçektir.Bana da demişlerdi sen MF öğrencisi olacaksın pohpohladılar.Ama ben içimdeki Bölümü seçtim YABANCI DİL....Ve ALLAH'a şükür bölümümde iyi bir öğrenciyim.Bana göre sen tam dilci olmaya aday bir öğrencisin Hadi kolay gelsin kardeşim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    herşey sana bakıyor işinde 1.numara olmak vs mütercim tercümanlık da simültane olursanki şu an bu işi yapan sayısı 50 yi geçmiyor(hakkıyla yapan) onlarda kesinlikle iyi para kazanıyorlardır önce hangi mesleği istiyorsun onun kararını vermelisin

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    26
    Alıntı YigithanErdogan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda yenıyım bu konuyu goremedım ve acmak ıstedım eger bu kon warsa lınk werın bana bu konuyu kaapatalım....

beyler bayanlar ben lise 1 ogrencısıyım anadolu lisesinde okuyorum ve seneye YD secmek ıstıyorum cunku matematık ve fıızıge yanı MF ye ılgım yok ve sevmıyorum... ingilizcem ise cok iyi
    ailem bana cok baskı ypıyo ben en basta TM yada YD dedım onlar bana inatla sadece MF diyorlar... bırde YD bolumundekı mesleklerın maaaş durumu nedir ve çalışma konularından bahsederseniz çok sevinicem ŞİMDİDEN TEŞEKKURLER....
    Bence yanlış yoldasın mat-fen yapamıyorum diye dili asla seçme dili sevmen onunla ilgili bişeyler yapmaktan hoşlanman gerekli....Ne olmak istediğine karar ver sonra o yolda yürü derim....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    aynen katılıyorum eğer ingilizceyi seviyorsan,kelimelerle cümlelerle uğraşmayı seviyorsan dil seç.benim de matematik ve fenim kötüydü ama ingilizcem de bir o kadar iyiydi 9.sınıfta ve dil seçtim gayet de mutluyum dil bölümü zevkli bölümdür en çok eğleneceğin bölümdür tabi dili yapabiliyorsan

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    sen kimseye aldırma kardeşim seni senden iyi kimse bilemez içindeki sesi dinle hedefini koy sonrası zaten geliyor ama en önemlisi ileride sevdiğin mesleği yapman mesela bana da sayısal seç eşit ağırlık seç gibi tepkiler çok gelmişti seni çook iyi anlıyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    para bakımından bakıyorsan bi daha düşünn....

poika Misafir
    Hmm öncelikle hoş geldin .

Ben de dil bölümü seçeceğim dediğim de annem ve kuzenim kuzenim karşı çıktı, aynısını bir akrabam yaşadı ve şu anda başka bir bölümde .Ama ben seçtim...

Şu anda İngiliz dili ve ede. okuyorum...İngiliz Öğretmeni olmayı düşünüyorum.

Maddi olarak bilemeyeceğim ,çünkü henüz mesleğimle ilgili çalışmadım ; ancak maddi gelir senin çalışmana -aktifliği de bağlı bence. Örneğin, sadece devlet memuru olarak(yani öğretmen olarak) çalışırsan bir miktar, özel ders + memurluk çalışırsan o miktardan fazla , çevirmenlik + özel ders + memurluk yaparsan biraz daha yüksek miktar , KPDS/yds/ üds/ koçluğu - özel ders - çeviri - memurluk yaparsan daha fazla , gider bunların yanı sıra yazın Turizm falan yaparım diyorsan , daha fazla kazanırsın, mantıken ...

Ancak bunları yapabilir misin- fırsatın olur mu - yapabilen var mı,yapılıyor mu- BİLMEM...

Ha bi de illa bu kombinasyonlardan biri olacak değil tabi - sadece kpds koçluğı ya da sadece çeviri ya da ne bilim sadece Turizm ile de ilgilenebilirsin.Sana kalmış...

Ona göre kendin araştır , zevklerine ,isteğine, beklentine göre olaya bak...Maddi konulara ,artık senin için ne önemliyse, onlara da bak...

düşün tart...

Kolay gelsin

NOT : Bu görüşler BASİT bir öğrenci tarafından paylaşılmış olup , geçerliliği -doğruluğu- uygulanabilirliği henüz test edilmemiştir, ona göre -kendin tart-düşün...
    Konu poika tarafından (04-01-09 Saat 19:28 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    rahat olurum az alırım diyorsan ÖĞRETMEN
    çok gezerim atılganım çok kazanırım diyorsan REHBER
    cok ugrasırım didinirim çalışırım en iyilerinden olurum çok kazanırım dersen TERCÜMAN
    özel yeteneklerin varsa ws. Kültür Bakanlığına kapağı attınmı KRAL olursun

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    sadece dilde iyi olmak yeterlide değil , iyi bir matematik netin olmadan yabancı dil bölümüne girmekte kolay değil . Matematiğe iyi asıl

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Aynı şeyleri ben de yaşadım..Sayısal seçmem için çok baskı uygulandı ama kesinlikle içindeki sesi dinle,başarılı olacağına inandığın yere git derim..Bn çok mutluyum dilde olduğum için,hiç bir anımda da pişmanlık duymadım...

Avalanchee Misafir
    Alıntı prisoner_386 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyleri ben de yaşadım..Sayısal seçmem için çok baskı uygulandı ama kesinlikle içindeki sesi dinle,başarılı olacağına inandığın yere git derim..Bn çok mutluyum dilde olduğum için,hiç bir anımda da pişmanlık duymadım...

Darkside arkadaşımda aynı durumda...
    bakalım sene sonunda neye karar vericek

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    arkadas super ıfade etmışdıl bolumu secmeyı dusunen arkadas,sana seslenıyrmmm!! mat sevmıym demıssın ve cogumuzda sevmeyz ama mat hep onumuze cıkıyo ve mat yapmadan dılden ıyı bı yere kaznmak zor..ama sen dıyosan kı dılı cok sevyrm mat da onun ıcın katlanırım yaparsın tabı,istegın dıl mı oncelıkle once ona karar vermelısın bence ve cokta hayalperest takılma derım ben cunku dılın alanı kısıtlı ya ogretmen ya tercuman yada fılolog yanı ama malesef kı fılologluk Turkıye sartlarında pek ıse yaramıyo dıl edebıyat okuynların cogu da yıne ogretmen oluyo ve oyuzden meslek olarak dusunursak temel olarak ıkı secım yanı ıngılızce olarak dusunursen olayı.farklı dıl secımı kendını gelıştrmk cok para kazanmak tabı kı senın elınde ama tm yle dılı kıyasladıgımızda alan olark dıl kıstlı yani.cok svemedkltn sonra cıle gıbı gelebılır.. mantıklı da dusunmk lazım cunku ınsan herzaman ıstegnız elde edemıyo yada elde ettıgınde mutlu olamayabılıyo..ıstegını sec ama mantıgıda elden bırakmamk lazım hayallerle ıs bıyere kadar yuruyo cunku..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    kanaatkar bir insansan dile git..çünkü herkesin dediği gibi özel ders verirsin,tercüme yaparsın ,çok para kazanırsın laflarına fazla takılma benim boğaziçi ing. öğretmenliği mezunu abim ayda 2 milyar ancak kazanabiliyor..artık özel ders verende çok,tercüme yapanda çok,ingilizce bilende çok(örneğin bir sbs öğrencisinin bilmesi gereken ing yi nerdeyse herkes biliyor......dilden mezun olunca ing öğretmeni olursun.rahat edersin ama fazla paran olmaz .....zaten tahmin ediyorumki en gec 4 yıl içinde iNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ AÇIĞI BİTECEKKK..seçimlerınızde dikkaatli olunnnnn

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    üste çıksın herkes bişey yazsınnn

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    hepınızın cewapları ıcın tesekkkur ederım...

oncelıkle bneım matematikle fiziğim kötü ingilizcem de o kadar iyi ben herkes gıbı cok para kazanmak ıstıorum hemde gezmek ıstıyorum o yuzden rehberlık hosuma gıdıyor... birde YD secen arkadaslarıma soruorum klasik bi okul gunlerınden bahsedebılırler mı ıngılızce haftada 18 saaat ti yanlıs hatırlamıyorsam lise 2 de cok bayıyor mu baymıyor mu??

teşşekkurler...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    ben yd secmıştım simdi ıng.öğr. 2.sınıftayım..ingilizce lise 2 deyken bayardı bazen cıdden.cunku Turkıyede ıngılızce ogrenımı sadece grammer uzerıne dayalı oldugu ıcın bı sene boyunca o els nın koca grammer kıtabını hatım etmıstık biz resmen.ama cok faydasını gordum sonradan da yınede bı yerde sıkılıyo ınsan sureklı ıngılzce.ama ben sevıyodum cok sevıyosan sıkılmazsın ayrıca dıger bolumlere gıtsende sıkılacaksın kı sonucta hepsının bı agırlık verdgı ve cok gorulen ders mevcut yanı.ıngılızce sevıyosn dıle ılgın varsa,ıstedgn dılse hıc sıkılmazsn dıyemm ama dıgerlerıne gore daha az sıkılrsn cunku sevdgn ışı yaparsın sonucta...

DarkSide Misafir
    Alıntı Avalanchee isimli üyeden alıntı Mesajı göster

Darkside arkadaşımda aynı durumda...
    bakalım sene sonunda neye karar vericek

Evet, , sene sonu görecem kendimi, , çok duyarlısın Koray, unutulmamışım , gözlerim yaşardı ...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    bide aılem diyor ki ingilizce ogrenmek ıstıyorsan amerıkaya yada ıngılterede 2 sene kal ana dilin gibi olur dıyorlar o zaman lise de okudugumuz o 3 yıl + tum hayatımız anlamsız gibi gelıyo....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    arkadasım sen kacıncı sınıftasın?anladgm kadarıyla kafan haylı karısık ..cumle alem acıklama yapmıs sen hala emın degılsın ıstedgnden ve etkıleyememıszde sanırsam bence once bı aılenle gorus bu konuyu kapsamlıca sonra ne ıstedgne karar ver..cunku o ne dedı bu ne dedı dersen kafan daha cok karısır

Toplam 5 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)