Toplam 5 sonuçtan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: İngilizce (Yabancı dil) öğrenmek...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15

Arrow İngilizce (Yabancı dil) öğrenmek...

Sevgili arkadaşlarım ve sevgili hocalarım,

Şu an üniversiteye gidiyorum. Yabancı dil olarak İngilizce ve Arapça öğrenmek istiyorum. İlköğretim seviyesinde ingilizcem var. Beginner diyebilir miyiz? Bilmiyorum. Ama ben ilk önce ingilizce öğrenmek istiyorum. Yalnız gramer bilgim çok zayıf. Elimde arkadaşlarımdan aldığım 1000 civarında kelime var. Sizlere ricam bana bu konuda yardımcı olmanızdır.

-İngilizce öğrenmekte amacım yabancı kaynakları takip edebilmek,
    -TOEFL ya da IELTS sınavından iyi bir derece ile geçerek dil bildiğimi belgelendirmek, vs. vs.

Başlarken nasıl başlamalıyım?, Hangi kaynaklar bana yardımcı olabilir?, Özel ders almalı mıyım? gibi sorulara cevap vermenizi, hatta kendi strateji belirtmenizi ve diğer arkadaşlara da yardımcı olacağını düşündüğümden sizden gelen önerileri de yazmanızı bekliyorum.

Belki bu konu altında; yabancı dile ait, toplu ve düzenli bir giriş, strateji belirlemesi, amaç, nitelik, kaynak, uygulama örneklerini toplayabiliriz.

Herkese kolay gelsin.

Şimdiden hayırlı kandiller, iyi bayramlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    41
    Alıntı dilsiz isimli üyeden alıntı
    Sevgili arkadaþlarým ve sevgili hocalarým,

Þu an üniversiteye gidiyorum. Yabancý dil olarak Ýngilizce ve Arapça öðrenmek istiyorum. Ýlköðretim seviyesinde ingilizcem var. Beginner diyebilir miyiz? Bilmiyorum. Ama ben ilk önce ingilizce öðrenmek istiyorum. Yalnýz gramer bilgim çok zayýf. Elimde arkadaþlarýmdan aldýðým 1000 civarýnda kelime var. Sizlere ricam bana bu konuda yardýmcý olmanýzdýr.

-Ýngilizce öðrenmekte amacým yabancý kaynaklarý takip edebilmek,
    -TOEFL ya da IELTS sýnavýndan iyi bir derece ile geçerek dil bildiðimi belgelendirmek, vs. vs.

Baþlarken nasýl baþlamalýyým?, Hangi kaynaklar bana yardýmcý olabilir?, Özel ders almalý mýyým? gibi sorulara cevap vermenizi, hatta kendi strateji belirtmenizi ve diðer arkadaþlara da yardýmcý olacaðýný düþündüðümden sizden gelen önerileri de yazmanýzý bekliyorum.

Belki bu konu altýnda; yabancý dile ait, toplu ve düzenli bir giriþ, strateji belirlemesi, amaç, nitelik, kaynak, uygulama örneklerini toplayabiliriz.

Herkese kolay gelsin.

Þimdiden hayýrlý kandiller, iyi bayramlar.
    Sevgili arkadaşım!
    Dil öğrenmeyi istiyorsan öncelikle günde ne kadar çalışacağına ve bu çalışmayı ne kadar uzun süre götüreceğine karar ver. Bana şimdiye kadar onlarca kişi dil öğrenmeyi çok istiyorum diye büyük bir iştahla gelmiştir ve maalesef baştan iyi bir kararla başlanılmamış bir çalışma sonuca varamıyor. Biz maalesef toplum olarak saman alevi gibiyiz. Çabuk alevlenip hızlı yanıp çabuk bitiyoruz.

Günde en az bir saat ve bir yıl çalışmayı göze almanız gerekli.
    Başlangıç aşamasında kelime listelerinin faydalı olacağına inanmıyorum. Mutlaka kelimelerinizi metinlerden çıkartmanız gerekli ve metinlerde çıkan kelimelerin listelerini tutmanız gerekli yoksa listeden kelime ezberleyerek bu iş olmaz.
    Özel ders konusuna gelince başlangıç aşamasında özel dersin faydalı olacağına da inanmıyorum. İyi bir kurs bulabilirseniz çok daha faydalı olur. Eğer mutlaka özel ders olacaksanız en az beş kişilik bir grup oluşturun. Aslında ileri düzey KPDS ve benzeri sınavlara çalışma söz konu ise de böyle 5 kişilik grup çalışması daha sağlıklı oluyor (Gerçi KPDSye hiç kimseyi hazırlamadım ama YDS sınavına hazırladığım gruplar birebir derslerden daha etkili oluyor)
    Konu Veys tarafından (19-10-06 Saat 21:51 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Sayın Hocam Veys,

İlginize teşekkür ederim.

Günde 1 - 1,5 saat çalışacağım.

Bana önerebileceğiniz kaliteli bir gramer kitabı var mıdır?

Siz hiç ingilizce bilmeyen fakat günde düzenli olarak 1 - 1,5 saat çalışacak öğrencilerinize ne öneriyorsunuz? Zahmet olmadan yanıtlarsanız sevinirim.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    2
    Rep Gücü
    156
    Buralarda pek aleni kitap ismi verilmez. Ama ŞURAYA bir tıklayın.
    Akla mağrur olma Eflatun-ı vakt olsan dahi.
    Bir edib-i kâmil gördükde tıfl-ı mekteb ol

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Teşekkürler sayın hocam.

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)