Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 57 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: 2. Öğretimden 1. Öğretime Yatay Geçiş Yapılabiliyor Mu?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13

2. Öğretimden 1. Öğretime Yatay Geçiş Yapılabiliyor Mu?

merhaba arkadaşlar şüpheye düştüğüm bi konu hakkında yardım istiyorum. yatay geçiş şartlarında yazılanlara göre 1.sınıfın sonunda bölümünüzde %10 içine girdiğiniz zaman 1.öğretim harcı ödeyip akşam öğrenimine devam edilebiliyormuş.peki böyle bir durumda baska bir üniversitenin 1.öğretimine de geçiş yapılabilir mi? yatay geçmek istediğim üniversitede benim bölümümün 2.öğretimi yok. yardım edebilirseniz sevinirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    28
    Evet geçebilirsiniz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    yasasııınnnnnnnnnnnnn! peki geçtikten sonra her yıl %10 a girmek zorunda mıyım?

prisonbreak Misafir
    Alıntı sable_feline isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    yasasııınnnnnnnnnnnnn! peki geçtikten sonra her yıl %10 a girmek zorunda mıyım?
    Yok değilsin.Sana şöyle anlatayım.Gerekli şartları sağladıktan sonra sizden ek olarak yüzde 10 luk dilime girdiğinize dair belge isteniyor. Geçtikten sonra yatay örgün öğretime, ikinci öğretim harcı ödeyerek devam edebiliyorsunuz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    ikinci öğretim harcı ödicem yani gündüz gidip anladım..katlanırız artık sonuçta istediğim ünivtede olucam..rahatladım gerçekten öğrenince bunları..herkese yeni öğretim yılında başarılar...

prisonbreak Misafir
    Alıntı sable_feline isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci öğretim harcı ödicem yani gündüz gidip anladım..katlanırız artık sonuçta istediğim ünivtede olucam..rahatladım gerçekten öğrenince bunları..herkese yeni öğretim yılında başarılar...
    Sable feline hangi üniversitedesin.? Bence yatay geçişe bu kadar umut bağlama.Çünkü çok az kişi alıyor.Sen gene basvurunu yap, ama dediğim gibi işte.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    ben şuan ömü deim. ama uludağ a geçmek istiorum. biliorum bizim bölümden bu sene sadece 2 kontenjan ayırmıs uludağ.. ama iyi olursam neden olmasın.o 2 den biri olabilirm. ayarlarm bi şekilde eğer başaramazsam saon çare tekrar öss girmek bu defa fransızcadan..bakıcaz artık hayırlısı olsun..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    bnde 2.ögretmımım ve yatay geciş fikri var kafamda bn bişe sorcam bn selcuga geciş yapmayı istiorumm 1.ögretımden 3 2.ögretımden 3 kontenjan acmıs bn %10 girsem hem birinci hem ikinci ögretmıme yatay geciş verebilirmıyım sansım daa yüksek olur dıe düşünüorum öle olursa 3 kişiden bir kişi olmaktansa 6 kişiden bi kişi olmak

prisonbreak Misafir
    Alıntı kamus isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bnde 2.ögretmımım ve yatay geciş fikri var kafamda bn bişe sorcam bn selcuga geciş yapmayı istiorumm 1.ögretımden 3 2.ögretımden 3 kontenjan acmıs bn %10 girsem hem birinci hem ikinci ögretmıme yatay geciş verebilirmıyım sansım daa yüksek olur dıe düşünüorum öle olursa 3 kişiden bir kişi olmaktansa 6 kişiden bi kişi olmak
    Evet verebilirsin, ingiliz dili ve edebiyatı öğrencisiysen selçuğa zorlanmadan girersin bence. Çünkü çok düşüklen almış geçen senenin sonuçlarına bakmıştım ben.Selçuk üniversitesine talep baya az.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    evet ben de cukurovaya gecmek ıstıyorum ınşallah gecebilirim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12

2. ogretim

bnde gazi ing(i.ö) pamukkaleye gecmek istiorum ama cpok zormus basta harc parasi koymuodu pek ama simdi keske pau yu yazsaydim diom

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    benim bildiğim iki seçenek var biri 1.öğretime geçip 2.öğretim harcı vermek diğeride 2.öğretimde kalıp 1.öğretim harcı vermek.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    bende uludağdayım ikinci öğretim gazi birinci öğretim veya ikinci öğrtm oluo mu. gazinin sartlarnda 2. öğretmden 1. öğretme gçis yok dio da

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    20
    2.ÖĞr'den 1.ogretime geçersiniz ama 2.öğretim harcı ödersiniz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    bende selçuk üni. ndeim bölümüm ing. dili ve edebiyatı 2. öğretim 1. senemdeyim seneye ege üni.ne geçmek istiorm en az kaç puanımın olması gerekio acaba???

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    ben kocaeliye 340la girdim istanbul üniversitesi 353le kapatmış puan dikkate alınıyor mu yatay geçişte eğer alınıyorsa geçebilme şansım var mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Peki diyelim ki öğrenci ikinci öğretim öğrencisi ve yatay geçiş için başvurdu ancak o yıl için başvurusu kabul edilmedi ertesi yıl şansını yine denemek istiyor. Fakat, yüzde ona girdiği için birinci öğretime geçiş yapıyor ikinci sınıfta..Bu durumda ikinci sınıfın yazında yatay geçiş için başvuramaz mı? İki kere yatay geçiş olmaz diye bir kural var çünkü....Yani bu durum için de aynı şey mi geçerli?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    24
    Güncel.....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Alıntı hulya_85 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kocaeliye 340la girdim istanbul üniversitesi 353le kapatmış puan dikkate alınıyor mu yatay geçişte eğer alınıyorsa geçebilme şansım var mı?

2.öğretimseniz geçebilme şansınız sınıfın %10 luk dilimine girdiğinizde geçebilirsiniz ama biliim kadarıyla ist üni de öss puanına bakılmıyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    ya ben tekrar sormak istiorum ben uludag ing ögretmenliğini(i.ö) kazandım. şimdi ben selcuga geciş yapmak istiorum,şimdi bkac sorum olacak
    1-sınıfın yzde 10a girdiğimde mi ancak geçişe başvurableceğim?
    2-2. ögretm uludağdan 2. ögretm selcuğa gecsem 1. ögretm harc parası ödeyebilirmiyim?

Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 5 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 5 misafir.)