Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 54 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Pamukkale Üniversitesi / İngilizce Öğretmenliği

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11

Exclamation Pamukkale Üniversitesi / İngilizce Öğretmenliği

Arkadaşlar Pamukkale Üniversitesi ve İde adına konu açılmış..

İngilizce Öğretmenliğini ayrı tutmak istedim..

PAÜ hakkında bilgisi olan? PAÜ 'de okuyan arkadaşlar..

Şimdiden teşekkürler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    ingilizce öğretmenliği paü de çok kolaydır sınavları da öyle korkmanıza gerek yok ben ide de okuyorum ama öğretmenlikte okuyanlardan duyduklarım bunlar ve hocaları da çok anlayışlıymış ben bir kaç tanesi gördüm öyleler...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    bn denizlide yaşıyorum arkadaşlar doğduumdan beri isterseniz size denizli hakkında size bilgi werebilirim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    ben pau'de dil ve edebiyat bitirdim ingilizce öğretmenliği nispeten daha basit ama fen-edebiyatın önünden gecmemeye özen gösterin))

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    slm arkadaşlar ben paü ing öğrt 2. sınıftayım.yeni arkadaşlara söylüyorum bunu,korkmanıza gerek yok hocalarımız çok anlayışlı hepinize başarılar dilerim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    0
    ben denizlide yaşıyorum.yurtların fiyatı hakkında fikrim yok ama kampüse yakın yurtlar var. küçük tatlı ve gelişmekte olan bi şehir.bence b.kampüsün yakınlarında kafeler var genelde öğrenciler oralarda takılır

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    denizli türkiyenin en pahalı şehri olarak bilinir özellikle öğrenciysen fiyatlar bir anda 3 e 5 e kataanır yurtlar 400 den başlıyor özeller ve inanılmaz kötüymüş temizlik falan yokmuş kalan arkadaşlar öyle söylediler devlet yurdu 85 di aylık ama bu sene artmış olabilir devlet yurdu daha iyi ve okula çok yakın özelleri tavsiye etmem...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı mavi643 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    keısnlıkle katılymarkadasım sen yasadıgım yer ankara denızlı yazmısın ya merak ettım ben ankaralımısn ?
    evet arkadaşım ankaralıyım ama paüde ingilizce öğrt okuyorum 2 bitti bu yıl össye tekrar girdim gaziyi tercih etcem umutla bekliyorum bakalım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı balahatun isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    denizli türkiyenin en pahalı şehri olarak bilinir özellikle öğrenciysen fiyatlar bir anda 3 e 5 e kataanır yurtlar 400 den başlıyor özeller ve inanılmaz kötüymüş temizlik falan yokmuş kalan arkadaşlar öyle söylediler devlet yurdu 85 di aylık ama bu sene artmış olabilir devlet yurdu daha iyi ve okula çok yakın özelleri tavsiye etmem...
    Bence anlatırken abartıoruz gibi gelio

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    ben denızli hakkında pek ii şeyler duymaadım hatta bi tanıdığım 3. sınıfta okulu bırakıp baştan sınava gırdı sırf başka yere gitmek için...ama tabi bunlr bildiğim yanlış bişey söylemek istemem eminim orannda artılrı vardır

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı balahatun isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    durduk yere neden abartayım ki onu anlamadım.
    durduk yere abartma gibi bi durum yok ancak tezatlık gözüme carpıyor.bu dil edebiyat oldukça zor herkes okul başlayınca kaçışıyo egitim de tam aksine herkes yata yata doksan üstü alıyo.sehir olarak kücük olmasına ragmen türkiyenin en pahalı sehriben egitimde okumayı planlıorum bu sene.herkesten bişiler duydum bilgilendirdiginiz icin de ayrıca tesekkür ediyorum.bi cok kötü söylemler oldugu gibi iyiler de oldu ancak bu şekilde PAüyü secen arkadasları şahsi fikrim korkutuyorsunuz.o bölümde sen okumadın ben okumadım kim okuyacak?.Bu tavırları yanlış buluyorum ben.üniversite okuyacagız kolay degil adı üstünde yüksek ögretim.herkes mutlaka alın teri dökmek zorunda ancak yeniden söylemek gerekirse bu türlü okula kötü ün yakıstırmaları hoş degil..
    ps:kimseye sataşma söz konusu degildir

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    yaa kılavuzdakı ozel kosullardakı madde21e cok takıldık edırne denızlı mugla adana gıbı unıverstelerde var bu hazrlık zorunlu mu demek oluo bılgısı olan varsa lutfen yardımcı olsun

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Alıntı MYDMR isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    durduk yere abartma gibi bi durum yok ancak tezatlık gözüme carpıyor.bu dil edebiyat oldukça zor herkes okul başlayınca kaçışıyo egitim de tam aksine herkes yata yata doksan üstü alıyo.sehir olarak kücük olmasına ragmen türkiyenin en pahalı sehriben egitimde okumayı planlıorum bu sene.herkesten bişiler duydum bilgilendirdiginiz icin de ayrıca tesekkür ediyorum.bi cok kötü söylemler oldugu gibi iyiler de oldu ancak bu şekilde PAüyü secen arkadasları şahsi fikrim korkutuyorsunuz.o bölümde sen okumadın ben okumadım kim okuyacak?.Bu tavırları yanlış buluyorum ben.üniversite okuyacagız kolay degil adı üstünde yüksek ögretim.herkes mutlaka alın teri dökmek zorunda ancak yeniden söylemek gerekirse bu türlü okula kötü ün yakıstırmaları hoş degil..
    ps:kimseye sataşma söz konusu degildir
    inan bana korkutmak isteseydim çok daha başka şeyler yazardım ayrıca okula kötü ün falan yakıştırmıyorum sadece diğerlerinden daha zor. Ayrıca okulun iyi yönlerini de söylüyorum eğitimin çok daha iyi olduğunu çok şey öğrendiğimizi ve edebiyatın zevkli olduğunu da yazdım ben.Öğretmenlik de aşırı derecede kolay çünkü hocalar farklı eğitim hocaları farklı eğitim verirken bizimkiler farklı eğitim veriyorlar ayrıca yalan mı söyleyim kendim okuyorum diye üniversitenin kötü yanlarını anlatmayım mı? ben sadece doğruları yazıoyorum şunu da söylemek istiyorum ben üni.ye ilk başladığımda öyle şeyler anlatmışlardı o kadar çok korkutmuşlardı ki daha okulun ilk gününden birkaç kişi okulu bırakıp eve gitmişti bu yüzden ben hiçbir zaman yeni başlayanları korkutmak niyetinde olmadım sadece seçmeyi düşünenlere herşeyin ne olduğunu anlatıyorum ben seçmeden önce de anlatılsaydı ben de belki başka seçimler yapardım.Tamam bölüm zor ama diğer üniversitelerde inan bana okumak daha kolay.Diğer üni.lerde okuyan arkadaşalrımla konuşuyorum hocalrımız başka üniversitelerde çalıştıkalrından bizimkiyle kıyas yapıyorlar ve birkaç arkadaşım sayesinde de bazı üni.lerde ders takip etme şansım oldu tüm bunlara dayanarak söylüyorum uydurmuyorum yani.Ayrıca küçük şehirlerin ekonomisi genellikle öğrenci odaklı olduğunda küçük şehirler daha pahalı olur bunu da belirteyim çünkü büyük şehirde ekonomik gelir elde edilecek birçok yer ve alıcılar içinde birçok seçenek vardır ama küçük şehirlerde seçenkler az esnafda senin mecburen oralardan alışveriş yapman gerektiğini bildiğinden fiyatları artırıyor.Bir de üni.yle ilgili yeni aldığım bir haberi vermek istiyorum okulda 60 olan geçme notu 50 ye düşürülmüş ve sanırım çan eğrisi gelecekmiş bir de tez yazıyorduk mezun olmak için tezin de kaldırılması gündemdeymiş.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    heee evett gayett acıkmıss ınanmayacanzz ama 4 5 kısı o madde b ye dıkkat etmemısız kendımıze cokk guldukkk valla artık heycandan mı bılmıorumm cok sagolun yınede

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    arkadaslar paüde öğrt.okuyanlar kimler muhtemelen bu yıl oradayım sıralama 1652 ve ilk tercihim...hazırlık sınavı hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz cok memnun oluvercem

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    arkadaşlar ben paü eğitimdeyim, bence de biraz abartı var yani, denizli o kadar da pahalı bi şehir değil bence ve isterseniz uygun yurtlar da bulabilirsiniz. benim 2 bitti bu yıl, tekrar sınava girdim gaziyi istiyorum ama bunun denizliden ya da paüden şikayetçi olmamla bi alakası yok, ankarada devam etmem gerektiği için böyle. daha önce de söylemiştim bunu denizli öğrenci için son derece ideal bi şehir bence. kafanızı çok karıştıranlar olacaktır kulaktan duyma laflara inanmayın derim ben.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    bnmde sıralamam 2970 pamukkaleyi yazdım ama gelir mi bilmiorum tutmazsa uludağdayım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı kocaçallı isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar paüde öğrt.okuyanlar kimler muhtemelen bu yıl oradayım sıralama 1652 ve ilk tercihim...hazırlık sınavı hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz cok memnun oluvercem
    Hazırlık sınavı bayağı zormuş diye duydum.Üniversitenin sitesinden sınavın örneğini indirebilirsin.Bende oradayım bu sene

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    ben de PAÜ ing.ögrt.likteyim.ilk sırada tercih ettim sıralamam 778 (dereceyle girmeyi planlıorum benden daha iyi sırada bi arkadas yoksa tabi).bu arada üniversitenin sitesine baktım ne zaman acılacagı yada bu hazırlık gecme sınavının tam olarak ne zaman olacagı konusunda bişiler anlayamadım.8 eylül gibi bi tarih verilmiş sınav icin ancak biz o zamana kadar kayıt yaptırms oluyomuyuz ki__?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    arkadaşlar hazırlık sınavından korkmayın, şimdiden speaking listening falan alıştırma yapın biraz yeter bence. yds yi kazanmışsınız hazırlık sınavını mı geçemiyceksiniz ya tabi siz de haklısınız ben de baya tırsıyodum hazırlık muafiyet sınavından, sadece listening kısmında zorlanmıştım ben ama diğerleri iyiydi yani geçmiştim çok şükür. sınavın içeriğine gelince, ilk önce listening sınavı oluyor, dinleyip size verilen textteki boşlukları dolduruyosunuz. listening sınavından sonra bildiğiniz gramer soruları, paragraflar, cloze testler falan çözüyosunuz. writing kısmında ise klasik zaten, verilen konuyla ilgili bi essay yazıyosunuz işte. ve sınavın ilk günü bitti ikinci gün speaking sınavı yapılıyor. herkes tek tek giriyo bu sınava, sınav sınıfta olmuyor yani hocanın odasında yapılıyor. 4 ya da 3 tane hoca olur (muhtemelen selami hoca, banu hoca, ve patricia hoca olur) konuşabildiğiniz kadar konuşun artık öncelikle kendiniz ve yaşadığınız şehir hakkında sorular sorarlar tanıtmanızı isterler. bunları önceden hazırlarsınız artık daha sonra size bi resim gösterilebilir ya da herhangi bi konu verilir ve bunlar hakkında konuşmanız istenir 2 yada 3 dk kadar. mümkün olduğunca heyecanlanmamaya çalışın gerisi kolay olur zaten. başarılar dilerim hepinize, umarım atlarsınız hazırlığı

Toplam 3 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)