Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 25 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: KARABÜK turizm rehberlik...!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12

Question KARABÜK turizm rehberlik...!

selam arkadaşlar karabük üniversitesi safranbolu turizm rehberlik kazandım bana okul hakkında yada bölüm hakkında bilgi verebilecek arkadaş warmı yani okulu bitirince iş imkanı ne vs. vs. vs....

turizm rehberlik okuyan yada okumş olan arkadaşlardan bilgi istiyorum
    şimdiden herkese teşekkürler...!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    39
    Alıntı TaCSizKRaLicEe isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar karabük üniversitesi safranbolu turizm rehberlik kazandım bana okul hakkında yada bölüm hakkında bilgi verebilecek arkadaş warmı yani okulu bitirince iş imkanı ne vs. vs. vs....

Ben turizm ve otel işletmeciliğini bitirdim. İş imkanı zor. Günümüz şartlarında turizm alanı kısıtlanmış. İnce eleyip sık dokuyorlar. Yani benim iş hem vardiyalı hem vardiyasız olduğu için. Rehberlik alanlarında iş ilanına pek rastlamadım. Coğrafya bilgin ve lisans bilgin kuvvetli oldu mu kaparlar seni. Karabük ve Safranbolu güzel yerlerdir. Ben ordayken Karabük Üniversitesi yoktu. Safranbolu Meslek Y.Okulu vardı. Ufak yerler ama şirindir..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    bence dil bölümü okuynlar her zaman şanslıdır kesınlıkle bi iş bulursun. sen kendını geliştirmeye bak bence !

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12

Cool

Arkadaşım bende selçuk turizm rehberliği kazandım meslektaşım sayılırsın.İlk önce şunu söyleyeyim her denilene inanma!İş sende biter bence.Bende bilgi almak amacıyla soruyorum buradakilere ama kimi iş bulma imkanın yok diyo kimi ben calışan birilerini tanıyorum diyo.Kafan karışacak emin ol. Ama ayşe nin de dediği gibi bizim dil yönünden şansımız cok,eğer kendimizi de geliştirirsek sorun olmayacağını düşünüyorum... İyi şanslar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12

mrb ben 2007 yılında mezun oldum safranbolu turizm rehberliğinden. safranbolu küçük bir yer öncelikle bunu sölüym. safranbolu rehberlik hocaları disiplinlidir. dersi çok iyi dinlemeli ve not almalısın. devam zorunluluğuda var ayrıca. eğer biraz çevre yaparsan hafta sonları rehberlikte yapabilrsin safranboluda, bu senin için çok iyi olur. öğrenci işlerindeki görevlilerin tavrını kimse beyenmezdi okulda, bunun dışında hocalar dediğim gibi hem disiplinli hemde donanımlı hocalardır. ahmet hoca var mesela pazarlama , rekabet derslerimize girmişti şimdi müdür olmuş kendisi , dersini pür dikkat dinlersin. adnan hoca, nuray hoca bu hocaların dersine itinayla çalış okuldan mezun olduğunda çok şey öğrenmiş olucaksın sakın 2 yıllık diye küçümseme lisans programında görülen derslerin aynısını görüyoruz biz. hmm bide okurken Kokartını almaya çalış . ben almadım pişmanım şuan.
    bol şans diliyorum işlh herşey gönlünce olur

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    bende 2007 de mezun oldum bu bölümden şimdi seyahat acentasında çalışıyorum.yukarıda yazan arkadaşa katılıyorum.lisans bölümünde okuyanlarla aynı derlsleri görüyosun.sırf 2 senelik diye küçümseyenlere gıcık oluyodum.güzel de bi bölüm hocalarla arayı iyi tutmaya çalış.özellikle adnan hoca bitanedir.safranboluda küçük ama çok şirin biyer.seninde seviceğini düşünüyorum.kokartınıda okuldayken almaya bak eğer rehberlik yapmayı düşünüyosan.biras masraflı ama yapıcak bişi yok..başarılar sana

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    39
    Memleketim güzeldirr yaa...Hele Safranbolu ayrı bir güzeldir İş de bulursun elbette...Neden bulamayasın ki..Sende bitiyor iş yani Tberikler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    39
    Alıntı [LiLyum] isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bende selçuk turizm rehberliği kazandım meslektaşım sayılırsın.İlk önce şunu söyleyeyim her denilene inanma!İş sende biter bence.Bende bilgi almak amacıyla soruyorum buradakilere ama kimi iş bulma imkanın yok diyo kimi ben calışan birilerini tanıyorum diyo.Kafan karışacak emin ol. Ama ayşe nin de dediği gibi bizim dil yönünden şansımız cok,eğer kendimizi de geliştirirsek sorun olmayacağını düşünüyorum... İyi şanslar
    Her iş "kendini geliştirme" ister. Bazı işler de "Dil" bilgisi ister. Tecrübeli arkadaşlarımızın fikirlerine saygı duyalım. Bir şey biliyorum ki söyledim Sn. LiLyum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Alıntı akhilleus isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2007 de mezun oldum bu bölümden şimdi seyahat acentasında çalışıyorum.yukarıda yazan arkadaşa katılıyorum.lisans bölümünde okuyanlarla aynı derlsleri görüyosun.sırf 2 senelik diye küçümseyenlere gıcık oluyodum.güzel de bi bölüm hocalarla arayı iyi tutmaya çalış.özellikle adnan hoca bitanedir.safranboluda küçük ama çok şirin biyer.seninde seviceğini düşünüyorum.kokartınıda okuldayken almaya bak eğer rehberlik yapmayı düşünüyosan.biras masraflı ama yapıcak bişi yok..başarılar sana
    okurken kokart almak nasıl oluyor onu anlayamadım??

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    yardımını eksik etmeyen arkadaşlar çok çok teşekkür ediyorum aklım çok karışmıştı dier konulardan ama şimdi daa ii anlıyorum xD

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    birde eğer yurtta kalıcaksan gültekin kız öğrenci yurdu var okul yokuşunda solda. en güvenilir ve kaliteli yer orasıdır. aklında olsun

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12

meraba bana da yardımcı olur musun bende ek kontenjanda karabük ve selçuk ünv ni yazmayı düşünüyorum ama gelir mi diye tereddütteyim kaç puanla girdin acaba??? ilk tercihimde 4 yıllık yazmıştım ama gelmedi ek kontenjanda şansımı 2 yıllık olarak deneyim diyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    selam arkadaşlar bende kafkas unv turızm rehberliğe yerleştım ama ailem şiddetle karşı annem cok sınırlı.5dakıka agzı durmuo.etemdıgı hakaret kalmadı kuzenelrmden cogu öğretmnelk akzandı ben kazanamadm dıye etmedıgnı bırakmıo ıstemıo gtmemı ama ben ıstıorum.zaten dersaneye falan gtmedım öyle evde kendı çapmda çalştm braz.bı yıl gtmstm ama çalşmamştm.bu yıl da ıstemedım gtmek gtmedım.nasıl ıkna etcem annemı?fikri olan varmı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    ban biri yardm etsin

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı theguıde isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    birde eğer yurtta kalıcaksan gültekin kız öğrenci yurdu var okul yokuşunda solda. en güvenilir ve kaliteli yer orasıdır. aklında olsun

ben erkeim xD bana erkek öğrenci yurdu lazım + bi yardıma daa ihtiyacım war hazırlık sınıfını tamamen karabüktemi qöreceiz yoksa bazı dersleri karabükte kampüsde ve bazı dersleri safranboludamı bu konudada yardıma ihtiyacım war =/
    erkek öğrenci yurdu olarak tavsiye edebilecein bir yer warmı ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    unıversıeden dosya gelıyor yurtları var unıvlerın bence ona bak. bole duyma laflarla hareket etme. mesela bana geldi unıv den içinde yurtla<r yazıo kızlar ıcın erkekler için

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı ladyayse isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    unıversıeden dosya gelıyor yurtları var unıvlerın bence ona bak. bole duyma laflarla hareket etme. mesela bana geldi unıv den içinde yurtla<r yazıo kızlar ıcın erkekler için
    'DUYMA' ifadeler tecrübesiz insanların söyledikleridir. mesela her okuldan dosya gelmez öğrenciye böyle...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    evet ama en azından internete o unıversitrenin sitesıne gırıp bakabılır. bana mesela o tecrübesiz birsürü insan bişeyler soyluyo hangi birinin dediği dogrudur acaba. bencee emin olmak ıcın saglam kaynaklardan bakmalı. ben bunu soylemeye çalıştım !

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı Magnolia isimli üyeden alıntı Mesajı göster

Ben turizm ve otel işletmeciliğini bitirdim. İş imkanı zor. Günümüz şartlarında turizm alanı kısıtlanmış. İnce eleyip sık dokuyorlar. Yani benim iş hem vardiyalı hem vardiyasız olduğu için. Rehberlik alanlarında iş ilanına pek rastlamadım. Coğrafya bilgin ve lisans bilgin kuvvetli oldu mu kaparlar seni. Karabük ve Safranbolu güzel yerlerdir. Ben ordayken Karabük Üniversitesi yoktu. Safranbolu Meslek Y.Okulu vardı. Ufak yerler ama şirindir..
    Ben Ankaralıyım Ama babamın işi dolayısıyla karabükte yaşıyorum safranboluda hatrı sayılır turizm var bence öyle fazla iş ortamı da yok

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    39
    Alıntı doomvi isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Ankaralıyım Ama babamın işi dolayısıyla karabükte yaşıyorum safranboluda hatrı sayılır turizm var bence öyle fazla iş ortamı da yok
    Ben zaten var demedim ki, küçük yer olduğu için pek yok dedim ama iş istemeye görsün, ufak büyük dinlenmez bulunur bir iş..Sadece genel olarak turizmi ele aldım..

Toplam 2 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)