Toplam 9 Sayfadan 9. Sayfa BirinciBirinci ... 5 6 7 8 9
Toplam 172 sonuçtan 161 ile 172 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Üniversiteyi Yeni Kazananlara Tavsiyeler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Alıntı emre850 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    evet hocam biz 2013cülere üvey üye gibi davranılıyor
    Valla bu yazıyı taa 2008'de yazıp foruma koymuşum; tabii o zamanlar forum için epey uğraşıyorduk; ama maalesef nedense son yıllarda çok uğramaz olduk.

O zamanlar için bile yetersiz bir yazıydı; sağ olsunlar arkadaşlar cevaplarıyla tamamlamaya çalıştılar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Alıntı T.D isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bu yazıyı taa 2008'de yazıp foruma koymuşum; tabii o zamanlar forum için epey uğraşıyorduk; ama maalesef nedense son yıllarda çok uğramaz olduk.

O zamanlar için bile yetersiz bir yazıydı; sağ olsunlar arkadaşlar cevaplarıyla tamamlamaya çalıştılar.
    Hocam eksikleri gidermek adına sizden derlenmiş,ekleme yazılmış bir yazı bekliyoruz o zaman,ne dersiniz?

- - - Updated - - -

Hocam eksikleri gidermek adına sizden derlenmiş,ekleme yazılmış bir yazı bekliyoruz o zaman,ne dersiniz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22

Evet hocam arkadaşa katılıyorum değerli bilgilerinizi,tecrübelerinizi esirgemeyin bizden

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Kuvvetle muhtemel yazamam herhalde; çünkü üniversite ortamından maalesef çok uzak kaldım geçen 4 senede, çok şey değişmiş olabilir; ama bazı şeyler hiç değişmez; o yüzden yazıyı güncelledim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    11
    Kuvvetle muhtemel yazamam herhalde; çünkü üniversite ortamından maalesef çok uzak kaldım geçen 4 senede, çok şey değişmiş olabilir; ama bazı şeyler hiç değişmez; o yüzden yazıyı güncelledim.

sınıftan biriyle çıkmayın sevgili olmayın kanki bile olmayın okulda kız yada erkekmi yok )

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Ayrıca diğer üyeler tarafından yazıla diğer mesajlarda da farklı farklı görüşlerden istifade edebilirsiniz.

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    39
    İlk başlarda hemen herkesle haşır neşir olmayın biraz geri planda kalıp insanları gözlemleyip öyle arkadaşlık kurmakta fayda var. Üniversitede her çeşit insan var çünkü. İlk günler kardeş gibi olanlar bir zaman sonra bir bakmışsınız birbirlerine demediklerini bırakmıyorlar. Bir diğer husus, okula çok büyük beklentilerle gitmeyin. Hem eğitim hem hocalar hem de sosyal ortam açısından hayal kırıklığı yaşayacağınız durumlar maalesef olacaktır. Mümkünse kimseye yerinize imza attırmayın siz de atmayın. Bazı hocalar yoklama kâğıdını aldıktan sonra hemen kendisi de yoklamayı tekrardan yapabilir. Önceki haftalarda okula gitmediyseniz ve okula geldiğinizde yoklama kağıdında o kısımlar hala boş gözüküyorsa dikkat edin. Genelde hocalar bu boşlukları o dersten sonra hemen çizer, daha sonra öğrenci gelip de oraya imza atıp derste varmış gibi gözükmesin diye. Ama gelmediğiniz haftaları boş görürseniz hemen sevinmeyin temkinli olun, çünkü nadir de olsa bazı hocalar o günkü yoklama kağıdının fotokopisini alıp orijinal kağıda herhangi bir müdahalede bulunmayabilir. Uyanıklık yapılıp geçmiş kısımlara imza atarsınız; ama yıl sonunda bir bakmışsınız devamsızlıktan kalmışsınız. Çünkü hoca işlediği derslerin yoklama kağıdını hemen fotokopi çektirmiştir ve asıl devamsızlığınız orada gözükmektedir. Hocam ben derslere geldim buyrun yoklama kâğıdına bakın derseniz, önünüze orijinal kağıdın fotokopisini çıkartıp size gerekli cevabı ağır bir şekilde verebilir.

Binâenaleyh, üniversite hayatında her açıdan temkinli olmakta fayda var.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Güncel

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    6
    Öncelikle çok teşekkürler konu ve tavsiyeler için. Ben de şehir dışında okumayı düşünüyorum ama aynı zamanda kararsızım. Sonuçta bir dünya para gidecek o baştan belli, kalacak yer belli değil, etrafta hiçbir tanıdk - akraba yok, arkadaş yok, yepyeni bir ortam, ne tür insanlarla karşılaşacağın belli değil, hiç bilmediğin bir şehir... Bunlar aklıma gelince direk bulunduğum şehirde mi okusam diye geçiyor aklımdan Ama burada okursam elimdeki tek imkan öğretmenlik olacak ve öğretmenliği de fazla düşünmüyorum açıkçası...

Hedef Ankara ama çok soğuk diyorlar. Soğuktan ölümüne nefret eden(öyle böyle değil, gerçekten sevmem, çok sıcak olsun gıkım çıkmaz ama soğuk olmasın) biri olarak orada ne yaparım bilmiyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    ben ilk kazandığımda bana daha önce üniyi kazanmış bir arkadaşımın verdiği öğüdü vereyim...gerçekten yararlı olmuştu...."""derste uyusan bile derse gir""" demişti...

benim vereceğim öğüt...akademik ortalama önemli bir konu....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    Alıntı xyzxy isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ilk kazandığımda bana daha önce üniyi kazanmış bir arkadaşımın verdiği öğüdü vereyim...gerçekten yararlı olmuştu...."""derste uyusan bile derse gir""" demişti...

benim vereceğim öğüt...akademik ortalama önemli bir konu....
    Akademisyen olmak istiyorsanız önemli onun dışında devlette çok artısı yok diye biliyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Alıntı Beowulf isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Akademisyen olmak istiyorsanız önemli onun dışında devlette çok artısı yok diye biliyorum
    genede zararı olmaz...okulu bitirip düşük ortalamayla keşke yükseltseydim demektense ilk baştan yüksek olsun sonra niye yüksek yaptım demezsiniz...

Toplam 9 Sayfadan 9. Sayfa BirinciBirinci ... 5 6 7 8 9

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)