Toplam 17 sonuçtan 1 ile 17 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Gramer Soru Başlıklarına İlişkin !

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    46

Gramer Soru Başlıklarına İlişkin !

Arkadaşlar gramer sorusu sorarkenkonuyu genellikle "gramer sorusu" ya da "grammar question" gibi başlıklarla açmak forum arşivi ve veri tabanı açısından çok kullanışsız bir durum oluşturmakta; bu başlıklar yerine sorunun yer aldığı gramer konusu ya da sorunun ölçmeye çalıştığı, sizin iki seçenek arasında kaldığınız seçeneklerin anahtar kelimerini içeren başlıklar açarsanız forum arşivi ve veri tabanı açısından son derece yararlı olacağını düşünüyorum; daha önce forumda buna özen gösteriliyordu; lakin son zamanlarda dikkat edilmez oldu; bu konuda sanırım önce konu açan üyeler ve sonra mod ve admin arkadaşlara yoğun iş düşüyor ama burası bir forumsa ve hele bir dil forumsa bu mevzu arşivleme mantığı ve veri tabanı açısından çok önemli olduğundan daha özenli olunması gerektiği kanaatindeyim

Forumda dil ve dil öğrenimi bakımından iyi bir veri tabanı oluşturmak hepimizin yararına olacaktır!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    130
    Hocam izninizle bu konuyu gramer sorularının yer aldığı birkaç foruma kopyalıyorum ve sabit yapıyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    32
    Sadece gramer soruları için değil diğer bölümler için de bir düzenlemeye gidilmesi lazım.
    Konu SeyfiHoca tarafından (12-03-09 Saat 23:50 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    16
    eğer seçeneklerin anahtar kelimerini içeren kelimelerle başlarsak sonradan o konuyu bulmak zor oluyor.En iyi konu başlığı bence.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    geçen sınavda ilk 25 soruda sınavda 10 yanlışım vardı toplamda ise 21 gramer ve kelime ağırlıklı şimdi son 25 soruda 10 toplamda ise 22 gibi. ben bunu anlayamıyorum.her halde bir dengelemeye gidiliyor. 5 yılda 70 e ulaştım ama son üç yıldırda 80 ulaşmayı hedefliyordum. tabiki sadece kendim çalışarak -kendi diğer işlerimden vakit bulabilirsem-. ama inşallah günün birinde bu amacıma da ulaşırım. ama sıkıntım nerede çok eksikliğim var onu tam bilmiyorum. sınav sonucundan anlaşılmıyor. bildiğin kelimeler olursa yapıyorsun bildiğin konular olursa konuya aşınalıktan yapıyorsun.işte KPDS böyle bir sınav

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Yazdıklarımızı "Editleme= düzenleme" neden kapatıldı acaba ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    88
    Alıntı ilhan ix isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen sınavda ilk 25 soruda sınavda 10 yanlışım vardı toplamda ise 21 gramer ve kelime ağırlıklı şimdi son 25 soruda 10 toplamda ise 22 gibi. ben bunu anlayamıyorum.her halde bir dengelemeye gidiliyor. 5 yılda 70 e ulaştım ama son üç yıldırda 80 ulaşmayı hedefliyordum. tabiki sadece kendim çalışarak -kendi diğer işlerimden vakit bulabilirsem-. ama inşallah günün birinde bu amacıma da ulaşırım. ama sıkıntım nerede çok eksikliğim var onu tam bilmiyorum. sınav sonucundan anlaşılmıyor. bildiğin kelimeler olursa yapıyorsun bildiğin konular olursa konuya aşınalıktan yapıyorsun.işte KPDS böyle bir sınav
    Bende 70-80 sınırında bir ara çok uğraşmıştım. Sonunda profesyonel yardım (kurs) aldım. Keşke daha önce alsaydım. Matrix filmindeki gibi boyutların değiştiğini fark ettim...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Hangi şehirde ne tür bir kursa(genel ingilizce, kpds... vs) gittiğinizi öğrenebilir miyiz? bende son sınavdan 71 aldım. ama 80'e ulaşabilmem zor görünüyor, en azından kısa vadede...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    bence yabancı bir dergiye üye olmakta da fayda var.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    yardıma ihtiyacım var bi konuda .paragraf sorularında cok zorlanıyorum ne onerırsınız?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Ben bu ÜDS den 30 aldım,KPDS den de ne yaptığımı bilmiyorum açıkcası,nasıl bir çalışma yolu izlemem gerekir,lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    müsadenizle ben şöyle yapacağım.

her konuya ilişkin... örneğin modals çözemediğim sorular diye başlık açacağım sorularımı oraya yazıp üstatların açıklamalarını bekleyeceğim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı PaNDoX isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya düzgün yazmasını öğren artık arkadaşım ne zaman yazdıklarına baksam ya msn dili ya da abuk sabuk iyi ki ben moderatörken yazmıyordun böyle.

Düzelt artık ne anlatmak istiyorsan düzgünce yaz. Her mesajın böyle
    ama uzun uzadıya yazarsam cümlenin başı sonu belli olmuyor cümle başını alıyor gidiyor,bir de şöyle bir sorunum var bu gönderdiğim mesajları nasıl geri kaldıracağımı bilmiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    4
    Rep Gücü
    51
    Alıntı ESATTSN isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    ama uzun uzadıya yazarsam cümlenin başı sonu belli olmuyor cümle başını alıyor gidiyor,bir de şöyle bir sorunum var bu gönderdiğim mesajları nasıl geri kaldıracağımı bilmiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.
    yazdığınızı geri alamıyorsunuz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    arkadaşlar neden bu forumda herkes bana düşman gibi davranıyor.benimle gerçek hayatta konuşsanız samimiyetle söylüyorum gerçekten iyi anlaşırız.bazen yazdığım mesajlarda saçmalıklar bulunabilir bunun nedeni bilgisayar konusunda yeterli bilğiye sahip değilim.bazen aynı mesajdan 2 tane gönderiyorum birisini kaldırmak istiyorum ama mesajı silmeyi bilmediğim için mesajı düzenle deyip o ikinci mesaj yerine rastgele harfler yazıyorum.kusura bakmayın.hayatta en çok istediğim şeylerden birisi öğrenebildiğim kadar dil öğrenmek.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı PaNDoX isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım kimse sana kızmıyor sadece ne zaman bir konuya baksam senin yazdığın acayip acayip şeyler karşıma çıkıyor ve konudan soğuyorum, pc de bilecek bir şey yok harfleri düzgün kullanarak cümle yaz ve eğer ikinci aynı mesaj olayını düzenle seçeneğiyle lütfen bu mesajı siliniz yaz siler arkadaşlar.

Dil öğrenmek için doğru yerdesin biraz dikkat et.

İyi çalışmalar.
    yardımınız için teşekkür ederim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    10
    Hocam ben KPDS sınavında 8-24 arasını çözemiyorum,nasıl çalışmalıyım?

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)