Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 62 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Adım Adım dilFORUM Kullanımı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129

Adım Adım dilFORUM Kullanımı

Bir üye forumdan nasıl yararlanabilir? Adım adım forum kullanma kılavuzu

İlk olarak üye olmak gerekiyor. Nasıl üye olunacağını öğrenmek için tıklayınız. Üye olduktan sonra eğer kendinizi tanıtmak isterseniz dilFORUM'la Tanışma bölümüne bir konu açabilirsiniz. Forumumuzda nasıl konu açılacağını öğrenmek için tıklayınız. Ama tabii ki nerdeyse hiçbir üyenin maalesef okumadığı forum kurallarını okumanız gerekiyor. Okunmamasının sebebi de “Nasıl olsa her forumdaki kurallar birbirine benziyor” mantığı olsa gerek; ama bizim kurallarımız farklı. dilFORUM Genel Kuralları ve Özel Kuralları

dilFORUM temelde iki kısımdan oluşmaktadır: 1- Ana sayfa ve dilFORUM. Ana sayfanın sağ ve sol tarafından foruma en son eklenen haberler ve duyuruları görebilirsiniz, tam ortasında ise en son açılan konuları takip edebilirsiniz. Bizim için çok daha önemli olan dilforum sayfasıdır; zira bütün forumlar buradadır ve burdan konu açabiliriz.

Üye Paneli: Bu bölümde ilk olarak yazdığınız mesajlara edilen en son teşekkürleri ve aboneliklerinizi görürsünüz. Bu panelin sağ tarafındaki sekmelerin ilkinde yani detaylarınızı değiştirin sekmesinde önünüze çıakn ilk resim:

Aynı bölümün ikinci kısmı :

Aynı bölümün üçüncü kısmı:

Üye panelinin ikinci sekmesinde yani "customize profil" sekmesinde, birtakım işlemleri yaparak profil sayfanızın görünümünü değiştirebiliyorsunuz.

Üye panelinin üçüncü sekmesi olan profil resminizden de profil sayfanıza resim ekleyebilirsiniz. Dikkat, profil resmi avatar değildir.

Üye panelinin ikinci bölümünü oluşturan networking bölümünün ilk sekmesinde yani contacts and friends sekmesinden forumdaki üyelerle arkadaş olabilir, mevcut arkadaşlığınızı bitirebilirsiniz. Arkadaş davet etmek için o sekmenin en altındaki "add friend" tıklamalısınız ve mevcut arkadaşlığı bitirmek için de o kişinin hemen yanındaki kutuda bulunan tik'i kaldırmanız gerekir. Profil arkadaşlığının artısı yahut eksisi yoktur bildiğim kadarıyla

Networking bölümünün ikinci sekmesinde yer alan "social groups" kısmında ise forum üyeler tarafından oluşturulan gruplara katılabilirsiniz yahut kendiniz bir grup oluşturabilirsiniz. İlgili grubun üstüne tıklayarak o grubun bir üyesi olabilirsiniz veya o sekmenin altındaki "create a new group"a tıklayarak kendi grubunuzu oluşturabilirsiniz

Networking bölümünün dördüncü sekmesinde yer alan "pictures and albums" kısmında "add album" e tıklayarak forumun öngördüğü boyutlarda olan istediğiniz resmi yükleyebilirsiniz ve resimlerinizi forumun diğer üyelerinin görmesini sağlayabilirsiniz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    İmza Konusu:

İmzanızı üye paneline girip değiştirebilirsiniz yahut tamamen iptal edebilirsiniz. Forumumuzun mevcut düzenlemesi göre, imzaları 200 karakteri geçemez.

Üye panelinin settings and options bölümündeki ayarlarınız sekmesinden forumla ilgili, saat, e-posta bildirisi, özel mesajlaşma ile ilgili ayarlar ile ilgili birtakım değişiklikler yapabilirsiniz. O bölüme girdiğiniz zaman gerekli açıklamaları göreceksinizdir.

Üye paneliyle ilgili geri kalan kısım pek de mühim değil

Bağış Yapın Kısmı : Bu kısma tıklayıp dilFORUM için istediğiniz miktarda katkıda bulunabilirsiniz, ne kadar miktar istiyorsanız onu ilgili boşluğa yazdıktan sonra "bağış yapın"a tıkladıktan sonra paypal sitesine yönlendirileceksiniz. Eğer bir hesabınız varsa giriş yaptıktan sonra ( yoksa hesap oluşturarak ) bapışta bulabilirsiniz.

Soru: Forumu en etkili nasıl takip edebilirim?

Cevap: dilFORUM sayfasının sağ üst köşesinde "Hoş geldiniz Lavinia" yazan yerin hemen altında Okunmamış Mesajlar diye bir kısım var. Forumu en güzel ordan takip edebilirsiniz.

Soru: Forumda nasıl arama yapabilirim?

Cevap: Öğrenmek için tıklayınız. Doğrudan forumların içinde de arama yapabilirsiniz. Bunun için ilgili forumun içine girdikten sonra o forumun üst sağ köşesinde "Bu forumda ara" sekmesine tıklayarak işinizi halledebilirsiniz. Hatta doğrudan sadece bir konu içinde de arama yapabilirsiniz, bunun içinde ilgili konunun hemen sağ üst köşesinde "Bu Konuda Ara" sekmesine tıklayıp gerekli işlemleri yapmanız yeterlidir.

Soru: Özel mesajlaşma nasıl yapılır?

Cevap: Birkaç şekli vardır: 1- Sağ üst köşede özel mesajlarınız yazan kısma tıklayıp mesaj göndermek istediğiniz kişinin adını ilgili boşluğa yazdıktan sonra özel olarak mesajlaşabilirsiniz. 2- Bir üyenin üye isminin üstüne tıkladıktan sonra açılan küçücük pencerede "Özel Mesaj Gönder'e tıkladıktan sonra özel olarak mesajlaşabilirsiniz. 3- Özel mesaj göndermek istediğiniz kişinin profil sayfasına girerek ilgili yerlerden özel mesaj gönderebilirsiniz.

Adı üstünde özel mesaj, hiçkimse tarafından ne yazdığınız ne söylediğiniz bilinmez (eğer mesaj gönderilen kişi başkasına bildirmezse)

Soru: Yararlı Linkler ne işe yarar?

Cevap: Bu ksım bir nevi kısa yoldur. Resime bakınız:

Soru: Bzen mesajlarda "Buraya, suraya, oraya" "tıklayın" "indirin" gibi yazılar görüyorum, Bunu ben de yapabilir miyim?

Cevap: Evet, yapabilirsiniz. Öğrenmek için tıklayınız. Ayırca o konuda, uygunsuz bir mesaj yönetime nasıl bildirilir ve foruma nasıl resim eklenir konularıyla ilgili açıklamaları da bulacaksınız.

Soru: Çoklu Alıntı nasıl yapılır?

Cevap:

Her mesajın altında yukardaki resme benzer bir şey görürsünüz. Hangi kullanıcıların mesajlarını alıntılamak istiyorsanız o mesajların altındaki "ALINTI" yazan yerin hemen yanındaki butona tıklayın, o buton kırmızı olur daha sonra "YANITLA"ya tıklayarak çoklu alntı yapmayı gerçekleştirmiş olursunuz.

İkinci yol: İlgili mesajdan ilgili kısmı kopyaladıktan sonra [quote] + mesaj + [/quoteX] biçimini kullanmak. Not: ikinci "quote"da yer alan "X" olmaması gerekiyor, ben bilerek koydum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Gelişmiş cevap yazmanın ayrıntıları ve eklenti:

Hızlı cevap yazma:

Her konunun hemen altında küçük bir cevap yazma yeri görürsünüz. Hızlı cevap yazma yeri olan bu bölümden sayfa değişirmeden yani yanıtla'ya basmadan yazacaklarınızı yazdıktan sonra "hızlı cevap gönder"e tıklayın o kadar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    33
    Hocam bence bunu anasayfaya görünür bir yere koyunAyrıca çok güzel olmuş.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    hocam harika bi anlatım olmuş yeni arkadaşların işine çok yarayacaktır

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    40
    Tam da benim ihtiyacım olanlar Bunları senin başını ağrıtmayayım diye yaptıysan tebrik ederim,başardın...
    Ellerine,yüreğine sağlık...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Bura unutulmaya

Zira açıkçası burası için çok daha fazla uğraştık

Konu T.D tarafından (26-07-08 Saat 19:56 ) değiştirilmiştir.

Lavinia Misafir
    Alıntı Tercan Değerli isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    [B][COLOR="Red"]
    Soru: Forumu en etkili nasıl takip edebilirim?

Cevap: dilFORUM sayfasının sağ üst köşesinde "Hoş geldiniz Lavinia" yazan yerin hemen altında Okunmamış Mesajlar diye bir kısım var. Forumu en güzel ordan takip edebilirsiniz.
    Abicim, emin ol hiç unutmam burayı. Hele de böyle herkesin önünde bana hoş geldin demişsen Şaka bi yana, diğer konuda "son üye olan kişi"yi okurken, bakalım lavinia da çıkacak mı bu sorulardan dediydim. Beklemezken, çıktı burda karşıma

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Alıntı Lavinia isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim, emin ol hiç unutmam burayı. Hele de böyle herkesin önünde bana hoş geldin demişsen Şaka bi yana, diğer konuda "son üye olan kişi"yi okurken, bakalım lavinia da çıkacak mı bu sorulardan dediydim. Beklemezken, çıktı burda karşıma
    O kısmı hazırlarken aklıma ilk sen geldin; o yüzden ben de yazdım seni

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Ayrıca eklemeyi unutmuşum: Üyeler kendi yazdığı mesajlar ve açtığı konuları silebiliir. Bunun için yazılan mesajın hemen sağ alt köeşesindeki "düzen" butonuna bastıktan sonra "mesajı sil" diye bir seçenek çıkması lazım, ordan halledilebilir. Konunun silinmesi için de "Konu Seçenekleri" kullanılabilir

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    44
    Çok emek verildiği belli.
    Çok teşekkür ederiz.Çok yararlı olacak...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Alıntı Lebis isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok emek verildiği belli.
    Çok teşekkür ederiz.Çok yararlı olacak...
    İnşallah olur

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    83
    Ellerine sağlık Tercan'cım. Bunu düşünmen ve de hayata geçirmen çok iyi olmuş. Teşekkürden daha fazlasını hakediyorsun.

Kecags Misafir
    Harika olmuş , ellerine sağlık Tercan

Ek olsun : Daha fazla ayrıntı için Tıklayın

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Alıntı Kecags isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika olmuş , ellerine sağlık Tercan

Ek olsun : Daha fazla ayrıntı için Tıklayın

Sağ olsın Ekrem ben sık sorulan sorulara yönlendirmeyi unutmuşum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Forum e-posta göndermiyor diyenlere

Soru: İçinde benim de mesajlarımın bulunduğu bir konuyu nasıl takip edebilirim?

Cevap: Profil sayfanıza gelin, oradan "Statistics"2 tıklayın ve oradan da "xxx'e ait bütün mesajları arattır" deyin; böylece sizin katıldığınız tartışmaya verilen cevapları bulabilirsiniz

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    40
    Güncel...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Güncel..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Güncel.......

CαяσLуηα Misafir
    Güncel...

Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)