Toplam 4 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 62 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Adım Adım dilFORUM Kullanımı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Güncel

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    Alıntı Tercan Değerli isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İmza Konusu:

İmzanızı üye paneline girip değiştirebilirsiniz yahut tamamen iptal edebilirsiniz. Forumumuzun mevcut düzenlemesi göre, imzaları 200 karakteri geçemez.

Üye panelinin settings and options bölümündeki ayarlarınız sekmesinden forumla ilgili, saat, e-posta bildirisi, özel mesajlaşma ile ilgili ayarlar ile ilgili birtakım değişiklikler yapabilirsiniz. O bölüme girdiğiniz zaman gerekli açıklamaları göreceksinizdir.

Üye paneliyle ilgili geri kalan kısım pek de mühim değil

Bağış Yapın Kısmı : Bu kısma tıklayıp dilFORUM için istediğiniz miktarda katkıda bulunabilirsiniz, ne kadar miktar istiyorsanız onu ilgili boşluğa yazdıktan sonra "bağış yapın"a tıkladıktan sonra paypal sitesine yönlendirileceksiniz. Eğer bir hesabınız varsa giriş yaptıktan sonra ( yoksa hesap oluşturarak ) bapışta bulabilirsiniz.

Soru: Forumu en etkili nasıl takip edebilirim?

Cevap: dilFORUM sayfasının sağ üst köşesinde "Hoş geldiniz Lavinia" yazan yerin hemen altında Okunmamış Mesajlar diye bir kısım var. Forumu en güzel ordan takip edebilirsiniz.

Soru: Forumda nasıl arama yapabilirim?

Cevap: Öğrenmek için tıklayınız. Doğrudan forumların içinde de arama yapabilirsiniz. Bunun için ilgili forumun içine girdikten sonra o forumun üst sağ köşesinde "Bu forumda ara" sekmesine tıklayarak işinizi halledebilirsiniz. Hatta doğrudan sadece bir konu içinde de arama yapabilirsiniz, bunun içinde ilgili konunun hemen sağ üst köşesinde "Bu Konuda Ara" sekmesine tıklayıp gerekli işlemleri yapmanız yeterlidir.

Soru: Özel mesajlaşma nasıl yapılır?

Cevap: Birkaç şekli vardır: 1- Sağ üst köşede özel mesajlarınız yazan kısma tıklayıp mesaj göndermek istediğiniz kişinin adını ilgili boşluğa yazdıktan sonra özel olarak mesajlaşabilirsiniz. 2- Bir üyenin üye isminin üstüne tıkladıktan sonra açılan küçücük pencerede "Özel Mesaj Gönder'e tıkladıktan sonra özel olarak mesajlaşabilirsiniz. 3- Özel mesaj göndermek istediğiniz kişinin profil sayfasına girerek ilgili yerlerden özel mesaj gönderebilirsiniz.

Adı üstünde özel mesaj, hiçkimse tarafından ne yazdığınız ne söylediğiniz bilinmez (eğer mesaj gönderilen kişi başkasına bildirmezse)

Soru: Yararlı Linkler ne işe yarar?

Cevap: Bu ksım bir nevi kısa yoldur. Resime bakınız:

Soru: Bzen mesajlarda "Buraya, suraya, oraya" "tıklayın" "indirin" gibi yazılar görüyorum, Bunu ben de yapabilir miyim?

Cevap: Evet, yapabilirsiniz. Öğrenmek için tıklayınız. Ayırca o konuda, uygunsuz bir mesaj yönetime nasıl bildirilir ve foruma nasıl resim eklenir konularıyla ilgili açıklamaları da bulacaksınız.

Soru: Çoklu Alıntı nasıl yapılır?

Cevap:

Her mesajın altında yukardaki resme benzer bir şey görürsünüz. Hangi kullanıcıların mesajlarını alıntılamak istiyorsanız o mesajların altındaki "ALINTI" yazan yerin hemen yanındaki butona tıklayın, o buton kırmızı olur daha sonra "YANITLA"ya tıklayarak çoklu alntı yapmayı gerçekleştirmiş olursunuz.

İkinci yol: İlgili mesajdan ilgili kısmı kopyaladıktan sonra
    + mesaj +
    biçimini kullanmak. Not: ikinci "quote"da yer alan "X" olmaması gerekiyor, ben bilerek koydum.
    merhaba burada imza konusuyla ilgili verilen bilgi doğrultusunda baktım ama üye panelinde imza ile ilgili bir bölüm yok. nasıl ulaşabilirim?

Teşekkür / Beğenme
    Blog Başlıkları
    1
    Rep Gücü
    34
    Alıntı ugurcakir isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba burada imza konusuyla ilgili verilen bilgi doğrultusunda baktım ama üye panelinde imza ile ilgili bir bölüm yok. nasıl ulaşabilirim?
    Forumda yapılan düzenlemelerden sonra imza hakkı yalnızca kıdemli üyelere verildi diye biliyorum; ve yine yanlış bilmiyorsam kıdemli üye olabilmek için de 1000 mesaj yazmanız gerekiyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    hmmm o zaman çok çalışmam lazım hemen başlıyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    ya arkdaşlar ben son 15 istatistik yazan şeyi kapattım yanlışlıkla.son mesahlaraı en çok tşk alanları en son kaydolanları görüodum şimdi kayboldu nasl eski haline getircem

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    129
    Güncellll

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    Ya ben de bugün daha yeni üye oldum. Anlayamamıştım biraz, bu iyi oldu gerçekten teşekkürler.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    cok cookk iyi olmus bu bilgiler emeginize sağlıkk..peki konu nasıl acılırrr

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    msj atmak istiyorum ama olmuyo halbuki acildi yaani

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Mesajı yazdıktan sonra yazdığım mesajı düzenleme seçeneği yok mudur yoksa ben mi göremiyorum?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    146
    Yeni üye grubunda olanlar için yok.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Yazarken yanlış yapmayın diyorsunuz yani. Peki ne zaman yeni üye olma durumundan terfi ediyoruz?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    9
    Avatar ve Profil Resmi ekleme özelliği kaldırıldı mı ben mi göremiyorum acaba?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    46
    Alıntı pinaran isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Avatar ve Profil Resmi ekleme özelliği kaldırıldı mı ben mi göremiyorum acaba?
    Avatar hakkına sahip olabilmeniz için mesaj sayınızın en az 100 olması gerekiyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı T.D isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir üye forumdan nasıl yararlanabilir? Adım adım forum kullanma kılavuzu

Üye panelinin ikinci sekmesinde yani "customize profil" sekmesinde, birtakım işlemleri yaparak profil sayfanızın görünümünü değiştirebiliyorsunuz.

Üye panelinin üçüncü sekmesi olan profil resminizden de profil sayfanıza resim ekleyebilirsiniz. Dikkat, profil resmi avatar değildir.

Networking bölümünün dördüncü sekmesinde yer alan "pictures and albums" kısmında "add album" e tıklayarak forumun öngördüğü boyutlarda olan istediğiniz resmi yükleyebilirsiniz ve resimlerinizi forumun diğer üyelerinin görmesini sağlayabilirsiniz.
    Merhaba , ben sözlediğiniz alandan profil resmi ekleyemiyorum veya bulamıyorum cahillik diyelim bana yardımcı olabilir misiniz?

Syg

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    46
    Alıntı mfcanbaz isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba , ben sözlediğiniz alandan profil resmi ekleyemiyorum veya bulamıyorum cahillik diyelim bana yardımcı olabilir misiniz?

Syg
    Mesaj sayınız yetersiz.100 olmalı.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı human being isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesaj sayınız yetersiz.100 olmalı.
    Neden böyle bir sınırlama var ? 100 mesajı olmayan kendini tanımlayamıyor mu sitede? Veya basit bir resim koyamayacak kadar önemsiz midir? Uygulamanın İtici olduğunu düşünüyorum.

Saygılar, selamlar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Neden böyle bir sınırlama var ? 100 mesajı olmayan kendini tanımlayamıyor mu sitede? Veya basit bir resim koyamayacak kadar önemsiz midir? Uygulamanın İtici olduğunu düşünüyorum.

Saygılar, selamlar
    forumda gezinirken sayfadan sayfaya geçişlerde zaten bir ağırlık yaşanıyor,geç açılıyor. Yeni üye olan herkes resim ekleyip site veri tabanını, site sunucusunu dahada yavaşlatabilir diye avatar resmine belirli bir sınırlama getirmişler diye tahmin ediyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    bu sorun eklenecek resimlerim boyutlarında sınırlamaya gidilerek v.s çözülebilir diye düşünüyorum. Bu durumda da 100 mesaja ulaşmak için gerekli gereksiz mesaj atma gayretinde olan yeni üyeler olacaktır. Manasız...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    45
    bu sorun eklenecek resimlerim boyutlarında sınırlamaya gidilerek v.s çözülebilir diye düşünüyorum. Bu durumda da 100 mesaja ulaşmak için gerekli gereksiz mesaj atma gayretinde olan yeni üyeler olacaktır. Manasız...
    Biz gereksiz mesajları silerek bunu önlemeye çalışıyoruz.

Toplam 4 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)