Toplam 17 sonuçtan 1 ile 17 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: [ankara ünv.] japonca mı ispanyolca mı??

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13

[ankara ünv.] japonca mı ispanyolca mı??

ben ankara üniversitesi istiyorum...ama japonca mı ispanyolca mı çok kararsızım...
    bu dillerde okuyanlar görüşlerini paylaşırsa çok sevinirim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Kesinlikle Japonca.şahsi Düşüncem Tabi.geleceği Parlak Bir Dil Japonca çünkü.öğrenmesi Diğer Dillere Göre Zor Tabi Bunun Için De Az Tercih Ediliyor Fakat Ihitiyaç çok Fazla Bu Dile.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    açılan forumlarda okuyorum kimileri çok tavsiye ederim ben de japoncada okuyorum kesinlikle seçin diyor ama kimileri de hiç iş olanağı falan yok diyor...off ben napıcam hiç bilmiyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    iş olanağı yok konusunda katılmıyorum.ispanyolcadan çok daha fazla bence ama öğrenilmesi ispanyolcadan zor tabi.iş olanakları konusunda araba firmaları,inşaat firmaları...belki çincede iyi bir seçim olabilir alternatif olarak.türkiye de yatırım yapmaya istekleri var çünkü.ama öğrenemem diyorsan japoncayı;ispanyolcayı seçeblirisn.genede iyi bir araştırma yapman gerekiyor diye düşünüyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    ya benm ilk tercihim ankara üniversitesi japon dili ve edb. ya da yine ankara üniversitesi ispanyol dili ve edb olucak...ide falan istemiyorum...ikinci bir dil daha iyi olur diye düşünüyorum ...günlerdir araştırıyorum bilenlerle konuşuyorum fikir alıyorum çünkü hayatımın sonrasını etkileyecek bir karar bu ve en mantıklı olanı yapmak istiyorum daha sonra pişman olmamak için...aslında ingilizce için yanıp tutuşuyorum ama bi öğretmenlik bana göre değil kendimi bi ilköğretimde ya da dersane bile olsa küçük çocuklara am is are anlatırken düşünemiyorum...onca yıl çalış çabala ondan sonra am is are anlat...pek bana göre değil...ve şimdi ingilizce bilenlerin sayısı gittikçe artıyo ingilizce öğrenmek öyle zor değil...bundan 5 sene sonra zaten and. lisesi mezunları falan derken daha da artmış olacak...

ben tercih listemi oluşturdum sayılır...hocam başarı sırana göre düşündüğün dillerden hangisini ilk sıraya yazarsan oraya girme şansın çok yüksek dedi ...benm başarı sıram 4273 ve ank ünv. japoncanınki 5080...ispanyolcasının da 5920...
    ispanyolcaya karşı daha fazla ilgim var ama japoncadan da bu kadar korkmuyo olsam bu kadar kararsız olmadan japoncayı ilk tercihime yazıcam yan dal olarak ispanyolca öğrenirim diyorum eğer japoncaya girersem ama korkuyorumm

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    cesaretini toplarsan inan hiç bir sorun kalmaz.sonuçta azmin elinden hiçbir şey kurtulamazmesela ben lise 2.deyken bölüm seçme aşamasındayken bi Allah ın kulu ing.ye git diye ısrar etmedi yok sayısal yok sözel.babam sayısal dedi rehebrlik hocam sözel.ben inadına dili seçtim.çok zor dediler.karamsar baktılar.ama geldiğim yerden çok memnunum.zerre kadar pişmanlık duymadım.bölümüm birkere çok avantajlı.onun için başkalarını dinleme bence.en mantıklı kararı kendin düşünerek bulursun .çünkü seni senden iyi bilen kimse yok

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    beni benden iyi bilen bi ablam var
    o japoncaya gidersen yaparsın bi de yüksek lisans falan yaparsın senin elinden kurtulmaz diyo ...babam da aynı şekilde yapacağına inanırsan çalışırsan olur diyo...
    ben de böyle düşünüyorum aslında ama bilmiyorum o kanjileri gördükten sonra korkmamak elde değil....ama japoncada okuyanlar ilk başta noldu nereye düştüm ben sendromunu atlattıktan sonra çok zevkli geliyomuş bölümleri onlara...benm arkadaşım da zor ama güzel diyo...2 hocam da japoncayı şiddetle tavsiye ediyolar ki bu hocalarım gerçekten sözlerine gözü kapalı inanılcak kişiler....ama ben hala karar veremiyorum...umarım en sonunda en doğru kararı veririm......

benm gibi karrasız olmak da çok zor ya dün çanta alırken bile zor karar verdim...ama böyle önemli şeylerde hep en doğru olanı yapmışımdır bunda da öyle olur inşallah [:

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    inşallahsen hayırlı olanını iste yeter.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    teşekkür ederim elif (:

bu konuyla ilgili geniş bilgiye sahip olan yok mu hiç..ispanyolcada okuyan - japoncada okuyan kimse yok mu

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    124
    YDS Rehberlik bölümüne taşınmıştır

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Çalışın kazanır.Kural bu,hangisine eğilimin varsa seç

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Açıkçası okuyan arkadaşlarım var ve tek kelimeleri var "Pişman olmazsın" ki bana da bu yeterli

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    benim de bir arkadaşım var ve iyiki ingilizceye ya da ideye gitmemişim...zor ama önü çok açık başta zorlandım garipsedim ama şimdi çok memnunum diyor...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    ank ünv.dtcf hakkında ne düşünüyorsunuz.çok katı kuralalrı var diyorlar?nsl bir eğitim sunuyolar?bir fikriniz var mı?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    3 tane arkadaşım dtcf'de çok iyi fakülte diyorlar. şu an senin durumunu çok iyi anlıyorum. ben sıralama olarak 2727.yim ve sinoloji istiyorum IDE'ye girecegime ve kontenjanlarla Hacettepe Ing.DiL bilimine girebilecegime siralamamin yetecegine inandigima rağmen Sinoloji istiyorum.Bir yandan da puanı yapmışken Hacettepe yaz diyenleri IDE'yi yaz diyenleri dinliyorum ben de çok kararsızım ve kafayı yemek üzereyim. Ama inancımı, güvenimi toparlayıp birinci ve sonuncu sırama Sinoloji yazacağım gibi geliyor.
    DTCF'de siyasi olaylar çok oluyormuş ben bunu gördüm nette felan.Benim pek alakam yok dedim orada okuyan arkadaşlara ama arada, arada kalabiliyormuşuz napalım sağlık olsun her şey okumak için değil mi?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    haklısın.biraz cesaretmizi toplamamız lazım.hayatta heryerde zorluklar,olaylar çıkıyor karşımıza sadece ünv.lerde değil.hayırlısı bakalım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    ankara üniyi özellikle dil konusunda çok övüyorlar ama bir o kadar da zor olduğunu söylüyorlar...önemli olan zoru başarmak diyip sonunda gideceğim yer ankara üni. japonca olacak sanırım...herkes [bu işten anlayanlar!] gittikten sonra pişman olmazsın diyor...

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)