Toplam 8 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 160 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Kore dili ve Edebiyatı !!!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15

Kore dili ve Edebiyatı !!!

Kore dili ve edebiyatı bölümü hakkında genel bir bilgi öğrenmek istiyorum.Öncelikle de çince,japonca ve korece üçlüsünde korecenin yeri nedir?Kore dili ve edebiyatı, okunması avantaj teşkil edecek bölümlerden biri midir?Türkiye de ki üniversitelerde gerçekten korece öğrenmek mümkün mü?Öğrendikten sonra elde ettiğimiz avantajlar nelerdir?Ve son olarak Erciyes ve Ankara üniversitesinde ki Kore Dili ve Edebiyatı bölümleri birbirlerinden kalite olarak ne kadar uzaklıktalar?Şimdiden teşekkürler..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    --güncel--

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    36
    son dönemde acayip ilgi uyandırdı ama mezun olanlardan belki de yarısı boşta diye duymuştum ben...içlerinden çok parlak olanlar iş bulabılıyormus..ankara unıv. bır arkadsım yurtdısına gonderildı korece için ve oldukça memnundu ama..görursem sorarım : )

Çankaya University Translation and Interpreting Studies Awarded with Scholarship

www.bakhele.com > Patron her zaman tüketici!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    bende bilgi istiyorum kore dili hakkında... lütfen bir şeyler bilen arsa yardım etsinn

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Forumda Kore Dili okuyan yada bilgi sahibi olan yok zannedersem.Kulaktan dolma bilgilere de razıyız..Yeter ki az çok bilgi içersin..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Arkadaşlar, Korece oldukça revaçta. Koreyle iş yapan şirketlerde iş bulabilirsiniz veya Kore'ye gidebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla Kore oldukça gelişmiş bir ülke. Mali durumları da çok iyi. Çin ile çalışmaktan iyidir bence çünkü fiziki şartları Çinden çok daha iyi. Japonya'ya gidip orada tutunmak ise imkansız gibi. Daha fazla bilgi isterseniz, Ankara Üniversitesi Kore Dili bölümünün asistanıyla temasa geçebilirsiniz. İyi biridir, size yardımcı olur. Ama Korece İngilizce kadar kolay bir dil değildir. Hem kolay hem önü açık bir dil isterseniz İspanyolcayı tavsiye ederim.

Kolay gelsin...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    ankara dtcf kore dili ve edb:

PROGRAMIN AMACI
    Kore Dili ve Edebiyatın Anabilim Dalının amacı, Kore Dili, kültürü, felsefesi, edebiyatı, tarihi konularda bilgili eleman yetiştirmektir. Son yıllarda Türkiye ile Kore arasında ekonomi ve turizm alanında yaşanan gelişmelerle Kore dilini bilen ve Kore kültürünü iyi tanıyan elemanlara olan ihtiyaç artmıştır.

PROGRAMI SEÇMEYİ DÜŞÜNEN ADAYLARA ÖNERİLER
    Anabilim dalını tercih edecek öğrencilerin öncelikle yabancı dilde başarılı olmaları gerekmektedir. Yazısı, grameri, fonetiği, sözcük bilgisi, söz dizimi tamamen yabancı olan Korece'yi öğrenebilmek için bir yabancı dil bilinmesi yardımcı olacaktır. Adayların felsefe, tarih, edebiyat ve kültür derslerine ilgi duymaları bu alanda başarılı olmalarını kolaylaştıracaktır.

EĞİTİM-ÖĞRETİM PROGRAMDA YER ALAN BAŞLICA DERSLER
    Ders programında Kore dili derslerinin yanı sıra Kore kültürü, felsefesi, edebiyatı ve tarihi gibi dersler okutulmaktadır. Bilgisayar donanımlı dil laboratuvarına sahip olan anabilim dalında derslerde görsel ve işitsel teknolojik olanaklardan yararlanılmaktadır. Ders kitabı olarak Kore’den bağış yoluyla gelen kitaplar kullanılmaktadır.

DİPLOMA VE ÇALIŞMA ALANLARI
    Programı tamamlayanlara "Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Lisans Diploması" verilir. Mezunlar çoğunlukla ülkemizdeki Kore firmalarından Kore ile ticaret yapan Türk Firmalarında, turizm acentalarında, çeşitli bakanlıklarda, bankalarda, kamu kuruluşlarında çalışmaktadırlar.

Erciyes Fen-Edb Kore dili ve edb:

http://www.erciyes.edu.tr/fakulteler.html

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Alıntı l3urcu isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara üniversitesi Kore dili mi Erciyes üniversitesi Kore mi..ikisinden birini başa yazmam lazım..yardım edicek olan yok mu (:
    Eğer ikisine de girme şansın varsa zaten Erciyes i başa yazarsan Ankara yı yazmana pek gerek kalmaz Erciyes e girersin.. ama bana göre Erciyes uzakdoğu dillerinde daha kaliteli eğitim yapıyor..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Ankara Üniversitesi nden mezun olmak daha bir farklı olur tabii ki..Benimde sondan bir önceki tercihim Erciyes Kore dili olacak iki öncesi de Ankara kore dili....

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    İki üniversitenin bildiğim kadarıyla uzakdoğu dillerinde birbirlerinden farkı, Erciyes in uzakdoğu kökenli hocalara sahip olması...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Ankara üniv. kendini her dalda kanıtlamış ,Erciyes üniv. de kendini uzakdoğu dillerinde kanıtlamaya çalışan bir üniversite.. hangisine gidersen git ikisi de kaliteli eğitim vermeye aday üniversitelerdir..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Alıntı l3urcu isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara üniversitesi Kore dili mi Erciyes üniversitesi Kore mi..ikisinden birini başa yazmam lazım..yardım edicek olan yok mu (:

düsünmen bile hata bnce..direk dtcf!

alternatif tabiki de erciyes..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    kore dili hakkında pek bi bilgim yok ama ben olsam mezun olunca direk hyundai nin fabrikaya giderdim orda illaki bi iş verirler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    İş imkanları aktif ve gözünüz açık olduğu sürece fazla tabii. Koreli turistler daha çok İstanbul ve Kapadokya'yı tercih ettiklerinden, çalışacağınız yerler yüksek olasılıkla buraları olacaktır turizm sektörüyle alakalı olarak. Okulu bitirseniz dahi yerinde pratik yaparak dilinizi geliştirmeniz çok önemlidir. Bunun yanında ticaret ile uğraşmak isterseniz, dış ticaret kursları en büyük yardımcınız olacaktır. Öğrenilmesi biraz zor fakat en azından bir alfabeye sahipler ve bu alfabeyi 1-2 haftada öğrendiğinizde herşeyi okuyabilir ve söylenileni zor da olsa yazabilirsiniz. Daha sonrasında okuma kuralları, dilbilgisi ve kelime haznenizi geliştirmek var.. Öğrenmesi zevkli bir dil, tercih edecekler için söylemeliyim ki Çince ve Japonca'dan kolay olmakla beraber, en az onlar kadar geçerli bir dil..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12

Exclamation Dil Dediğiniz Nedir Bilirmisiniz ???

Wala.. Ben Bu Yıl Allah'tan 2 isteğim vardı....

Elbette birincisi her zaman geçerli dileğim olan Sağlık

ama 2. isteğim ise Japonca O da Olmadı diyelim Kore dili idi...

Ancak burada bazı bilgi sahibi olunmadan atıp tutmalar gördüm kafam bozuldu...

Sanki Korece Boş bir Dil , Kore Boş bir ülke gibi izlenimler var...

-------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar ; öncelikle güney kore tarihi olarak türklere ve japonlara en yakın ülkedir..
    dedelerimiz boşuna kore'de savaşmamışlar , ülkemiz boşuna onlarla savaş beraberliği , kültürel ...beraberlikler yapmamışlar....

Kore Dili şöyle bir dildir size açıklayayım...
    öncelikle öyle pek hava atacak dil değildir...Çince ve Japonca'ya göre...
    yine Çince ve Japoncaya göre zor olan "Kanji" denilen birleştirmeli Yazı sistemine de sahip değil , daha kolay olan "Hangıl" adlı alfabe sisteminden yararlanılmaktadır...
    Kore Dili - özellikle korede yaşamak için ve türkiye'de de geçim sağlamak adına çok ideal bir dildir...

Hyundai - Daihatsu - Honda - Toshiba - Samsung gibi Kore ve Japon ülkelerine ait şirketlerde çalışmak diğer dillere göre daha avantajlıdır...Çünkü ; bir ingilizce - almanca ile şirkete alınan sayısı Kore dili gibi Doğu dilleri bilen kişi sayısına göre fazladır...

Yani Ben Lafı Uzatmadan Şunları Demek istiyorum ;

Dil Hayatır ; Öğrenmek için mi , Hayatın olsun diyemi , Yoksa para kazanmak , bir kaç kelime bilip hava atmak ,öğrenip de ayda yılda bir dil kullanmak gibi garip ve farklı amaçlarla mı Dil istiyorsunuz , bunları bir düşünün...

Ve Eğer Seçiminizde Evet Ben bir dil öğrenmek istiyorum ve bu dili hayatım boyunca da elimden geldiğince kullanmak istiyorum , hayatımın bir parçası olması çok hoşuma gider diyen varsa...

O zaman Buyrun , Bütün Diller Sizin !!!!!!!!!!

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Durun durun ben de bir kaç şey yazmak istiyorum Ben de bir Kore Dili ve Edebiyatı mezunu olarak bilgi vermek isterim. Öncelikle ben bu bölümden mezun olup doğrudan bu bölümle alakalı bir işte çalışmasam da çalıştığım ortamda bazen sık sık, bazen de nadiren olsa da Koreliler ile karşılaşabiliyorum ve onlarla konuşabilen yegâne varlık siz olduğunuz zaman herkes susuyor. (bir dilden birkaç kelime bilip de hava atmak isteyenler için... ) Ama emin olun bugün Türkiye'de yaşayan ve Türkçe bilen Koreliler (genelde Türkoloji mezunları), (özellikle İstanbul'da ve Ankara'da yaşayanlar) kendi aralarında bile bir rekabet ortamındalar. Türkiye'ye eğitim için ya da iş için gelebilecek bir Koreli bile onlar için bir rakip görülüyor ve kendi kapılarını kapatmasına izin vermiyorlar, mücadele ediyorlar. Sırf yabancı uyruklu olduğu için bugün Türkiye'de kolejler, özel okullar bir Koreli'ye ya da yabancı uyruklu birine dil öğretmeni (ingilizce) olarak görev verebiliyor; ki Korelilerin ingilizcesini herkesten ziyade Kore Dili mezunu biri anca anlayabiliyor, çünkü zamanla harfleri nasıl çıkarttıklarını, aslında ne demeye çalıştıklarını, neyi söyleyemediklerini en iyi siz anlıyorsunuz. Dolayısıyla Korelilerin kendi aralarındaki rekabetin artmasının yanında öncelikle bizlerin kendi aralarındaki rekabeti, daha sonra onlarla olan rekabet tezahür ediyor. Demek istiyorum ki meydanı boş bırakmayalım lütfen. Yani bu bölüm mezunu olmak size kaybettirmez, bugün Türkiye'de küçük de olsa onlarca Koreli yatırımcı var, ayrıca bu bizim Kore Kaplanları dedikleri Hyundai, Kia, LG, Samsung, Daewoo gibi bir çok büyük şirket mevcut. Gözünüz bu kadar yükseklerde değilse bile kıyıdan köşeden bir yerlerde olabilirsiniz. Son olarak bu bölümü tercih edecek arkadaşlara şunu söyleyebilirim; Dil Tarih ya da Erciyes, nerede olursanız olun, bu bölümlere sahip çıkın, öğrendiğiniz böylesine zor bir dilin hakkını verin, kendinize ve ülkenize yakışır biçimde temsil edin ve (yabancı dil bu işte, lanet olsun, unutulup gidiyor) mümkünse unutmayın diyorum. Eğitim hayatınızda ve ileride iş hayatınızda başarılar diliyorum...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    en çok tercihim Korece Zaten , Almancaya - Rusça'ya da gitsem , Aç bile kalsam Kore Aşkına Bu dili sonunda inş. öğrencem..

Koreliler Azimli ve Asil insanlardır bende bilirim....
    6 yaşımdan beri Çin,Japon ve Kore Hayranlığıyla yaşayan bir Türk'üm...

Ki Dedelerimiz Boşuna Kore'de Savaşmamışlar... !!!

Özellikle Japonlar ve Koreliler Bizim Dostumuz Millet....
    Saygın ve Sevgin insanlar Onlar.... !!!

"Sierra" Bilgilerin için de Sağol....
    wanted333@hotmail.com Ekle bir ara konuşalım...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12

Cool

Kore Dili ve Edebiyatı bölümünün "diğer diller" bölümünden taşınmasını talep ediyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    13
    Evet bence de Diğer dillere taşınmalı ve uzak doğu gerçekten herşeyin hakkını veriyor boşuna güneş doğudan doğar denmemiş

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    12
    Aynen bence de Lütfen ilgilenilsin Moderatör ve Adminlerimiz !!!

Toplam 8 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)