Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 SonuncuSonuncu
Toplam 66 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Marmara Üniversitesi - İngilizce Öğretmenliği

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15

Question Marmara Üniversitesi - İngilizce Öğretmenliği (Tanıtım)

İyi günler...

Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliğinde okumakta olan veya mezun olanlar varsa okul, okulun yeri, hocalar, dersler, yurt, İstanbul'un zorluğu vs... (tüm) konularda bilgi verebilirler mi...?

ps: forumda bir kaç konu var ama tam olarak ing. öğrt. için değil o yüzden ayrı konu açtım (=
    Yukarıdaki mesajı bu konunun ilk mesajı olarak geçen yıl bu zamanlarda bir Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü adayı olarak yazmıştım. Merak ettiğim ve kararsız kaldığım konularda orada okuyan, gören, bilen arkadaşlardan bilgi almak daha değerliydi benim için =) Konum pek rağbet görmemişti ama cevap veren arkadaşlara tekrar teşekkürlerimi sunuyorum =)

Allah'a şükür geçen seneki aday artık aday değil =)
    Geçen yıl;
    Ek puanlı: 367,581
    Başarı Sırası: 0000835

0,8'li: 344,887
    Başarı Sırası: 0003745

sonuç alarak Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümüne yerleştim =)

Bir yıl gibi kısa süreli tecrübeme dayanarak üniversitemizi ve bölümümüzü düşünen arkadaşlara yardım etmek istiyorum =) Ben aklıma gelen konulara değineceğim... Yine eksik kalan, sormak istediğiniz soruları cevaplamaya çalışırım =)

Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü üniversitesimizin Göztepe Kampüsü'nde bulunmaktadır. Bağlı olduğumuz fakültenin adı Atatürk Eğitim Fakültesi'dir. İstanbulumuzun Anadolu yakasında, Kadıköy'dedir.

Kampüs Hayatı:
    Üniversitemizin Göztepe Kampüsü İstanbul için fazla yeşil sayılacak bir kampüstür =) İçerisinde bir çok fakülte barındırmaktadır. Ayrıca kapalı spor salonları, açık saha spor alanları, yemekhane, kütüphane, öğrenci bilişim merkezi gibi yerler de vardır... Akbank, Garanti, Vakıfbank, Ziraat Bankalarının bankamatikleri de kampüs içinde vardır. Ayrıca bir adet PTT Şubesi de vardır. Bu yıl yeni açılan Marmara Simit biz öğrencilerin yeni gözdesidir =) İlkbaharda önündeki çimlerde oturmanın tadı başka hiç bir yerde yoktur =)

Kampüsümüzün detaylı haritası için tıklayın!:

Ulaşım:
    Üniversitemize ulaşım İstanbul şartlarına göre çok kolaydır. Söğütlüçeşme Metrobüs ve Tren İstasyonuna (Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumunun bitişiği) 15 dk yürüme mesafesi (otobüsle 2-3 dk) uzaklıtadır. Metrobüs sayesinde Avrupa yakasının en uzak noktalarından biri olan Avcılara kadar ulaşımı çok rahat yapabilirsiniz. Aynı şekilde Tren İstasyonu (Banliyö) sayesinde de Anadolu yakasının en uç noktası Tuzla'ya hatta Koceli-Gebze'ye ulaşmanız çok kolaydır. Üniversitemiz için uygun olan tren istasyonu durağı Feneryolu durağıdır. 10 dk yürüyerek okula ulaşım mümkündür. İstanbul'un Anadolu yakası, Avrupa yakasına nazaran daha sakin ve huzurludur. Trafiği de daha sakindir. Dolayısıyla trafiği gözünüzü korkutmasın. Ayrıca Kadıköy sahilden kalkan otobüslerin çoğu kampüsün önünden geçer =) rastgele binin 3ünden 2si doğru yere götürür

Sosyal Faaliyetler:
    Üniversitemizin bahar şenlikleri Göztepe Kampüsünde yapılır. Daha doğrusu üniversite çapındaki tüm faaliyetler bu kampüste yapılır. Bahar şenlikleri bu yıl çok çok güzel olmasa da yine de güzeldi Okulun nüfusunun en kalabalık olduğu zamanlardır Okula gelmeyenler bile o hafta okuldan çıkmazlar Kampüste spor faaliyetleri olarak her yıl Futbol (Erkek), Basketbol (Erkek) ve Voleybol (Erkek & Bayan) kategorilerinde olmak üzere Rektörlük Kupası Turnuvası düzenlenir. Turnuva her fakültenin oluşturdukları takımlarla fakülteler arası yapılır. Kampüste bulunan açık anfide ara ara konser, gösteriler olur. Söyleşi, konferans vs. bol sayıda yapılır. Üniversite öğrenci kulüplerinin organizasyonlarıyla da birçok faaliyet yapılır.

Barınma ve Yemek:
    Kampüs içerisinde erkek öğrencilere yönelik yurt yoktur. Bayan arkadaşlar için de 2 yurt vardır. Bunlardan birisinin kontenjanı az bir diğerinin ise çoktur. Fakat önümüzdeki yılda çok kontenjanlı olan Özmen Aktar Yurdu bakım çalışması olacağı için 1. dönem kapalı olacak. Bu yüzden barınma konusunda bu yıl sorun yaşanacağa benziyor. Erkek öğrenciler için en yakın devlet yurdu Altunizede'dedir. Bir aktarmayla kampüse ulaşım mümkündür. Fakat İstanbul'daki yurt azlığı ve öğrenci fazlalığı nedeniyle kontenjanlar genellikle dolu olur...

Kampüs içinde bulunan yemekhanede öğle ve akşam yemekleri verilir. Yemeklerimiz çok güzeldir ve bu yıl ücret sadece ve sadece 1,5 tl idi Yemek konusunda sıkıntı çekmezsiniz...

Binamız:
    İngilizce Öğretmenliği Bölümünün sınıfları Yabancı Diller Bölümü binasının 2. ve 3. katındadır. Doğrusunu söylemek gerekirse sınıflarımız bir üniversite standartlarında değildir. Fakat biz küçük binamızda mutluyuz :P

Eğitim ve Akademik Kadro:
    Hocalarımız Yardımcı Doçent ve Öğretim Görevlilerinden oluşmaktadır. Fakat hocalarımızın hepsi kaliteli ve tecrübelidir. Bir tane yabancı hocamız vardır. (Gary Chambers)
    Not sistemimiz bu yıl değişti ve bağıl değerlendirme sistemi geldi. Derslerden başarılı olmak çok zor değil. Eğitim konusunda hiç endişeniz olmasın Diğer üniversitelerden eksiği yok fazlası vardır...

Hazırlık Sınıfı Muafiyet Sınavı:
    Sınav geçen yıl üniversitenin İngilizce bölümlerini kazanan tüm öğrencilere ortak yapılmıştır. 120 soru test şeklinde yapılan sınav YDS'nin yarı zorluğundadır. YDS'yi geçip de Marmara'ya gelen ve bu sınavı geçemeyen arkadaşı döverler yani =) Sınav okul açılmadan bir hafta önce yapılır. Okulun ilk günü de durumunuz belli olur =)

Son olarak İstanbul:
    İstanbul tabii ki çok büyük bir şehir ama dışarıdan sanıldığı gibi korkutucu, zor, bunaltıcı bir şehir değil... Aksine benzersiz tarihi ve görsel zenginliğiyle huzur veren bir şehirdir... Ders çıkışı bir Moda sahilinde bir Kadıköy sahilinde gezdiğiniz zaman tüm yorgunluğunuz, stresiniz gider Eğer İstanbul'a hayransanız gelince bir kat daha hayran olacağınızdan emin olun Yapmak istediğiniz her şey her an elinizin altında...

Tavsiye eder miyim?
    Kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ederim... Özellikle kendi yaşadığı şehirde okumak isteyen arkadaşlara tavsiye ederim... Yaşamdan korkup da kendi ilinizde kalmayın =) Hayatı öğrenmek için buyrun İstanbul'a...

Benden şimdilik bu kadar... Her türlü sorunuzu cevaplamaya çalışırım =) Herkesi sonuçları için tebrik ediyorum... Hayırlısı neyse sizin o olsun diyerek yazımı bitiyorum =)
    Konu kuraffb tarafından (16-07-09 Saat 00:37 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yardım =)

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    120 kontenjanı var geçen 112 öğretmen lisesi çıkışlı olan alındı 8 i normal bölğm başkanı kamile hamiloğlu yrd.doç.dr dur kendisi.bölüm iyidir müfredatı da diğer ünvler ile aynıdır.bir fark yoktur.ancak ünv nin adı cazip olduğu için ist da odak noktasıdır.göztepe kampüsü'nde eğitim yapılır.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    evet başka sorunuz varsa bekliyorum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    bir de kampüsün başındaki eğitim fakültesi binasına aldanmyaın çünkü yabancı dil öğretmenlikleri kampüsün öteki ucundadır.ön kapıdan yürümek 5-10 dk sürer.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    mesela yurt olanağı var mı devlet yurdu olarak? veya yakınlarında özel yurt ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Devlet yurdunun çok kalabalık olduğunu duymuştum. Genelde ev tuttu orayı kazanan arkadaşlarım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    peki gazi mi marmara mı ? diye sorsam inglzce ogrtmnlii konusunda

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    hangisinin puanı yüksek bilmiyorum ama önce hangi şehirde okumayı daha çok istediğini düşün

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Alıntı Carpe Diemm isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    peki gazi mi marmara mı ? diye sorsam inglzce ogrtmnlii konusunda
    gazi derim

puanın kaç? ve sıran?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    puanm ekli 379 sıram da 437 hacettepe idealimdi ama buyuk ihtimal olmicak gazi %80 gibi gorunuyor %20 evdeki kararslıklar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Alıntı Carpe Diemm isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    puanm ekli 379 sıram da 437 hacettepe idealimdi ama buyuk ihtimal olmicak gazi %80 gibi gorunuyor %20 evdeki kararslıklar
    hacettepe zor gibi ama gaziye kadar 9 eylül ve istanbul üniversitesi de var düşün derim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    ist da okumak bana biraz urkutucu gelior ya nese artık kısmet inş istdgn yere gidersin basarılar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    peki marmara üniversitesi ve yıldız teknik arasında ne fark var öğrenebilirmiyim 2 si arasında gidip geliyorum tabi bi de istanbul üniversitesi olabilir benim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    peki yıldız teknik ve marmara üni. arasındaki farklar nedir.
    çünkü ikisi arasında gidip geliyorum
    tabi belki ist üni. de kazanabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    14
    yıldız teknik ve marmara arasındaki farklar???

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    yıldız teknik bir ünv adı üstünde ama marmara daha köklü ingilizce öğretmenliği konusunda.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    15
    Alıntı william01 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    yıldız teknik bir ünv adı üstünde ama marmara daha köklü ingilizce öğretmenliği konusunda.

mesela yurt olanağı var mı devlet yurdu olarak? veya yakınlarında özel yurt ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    23
    ya istanbul da birçok yurt var ben yıldız teknik yakınlarında bir yurt görmedim çünkü yakınında yıldız sarayı var.bir de sen ing öğrt.seçersen davutpaşa ya gideceksin beşiktaşa değil.sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    gazi eğitim fakültesi olarak çok başarılı bir okul kendi kpss kursları bile var ve ankara çok harika bir yer derli toplu tam öğrenci şehri istanbulda yaşıyorum ve ankarada okuyorum hiç pişman değilim ankaranın değerini eve gelince çok iyi anladım istanbul çok kalabalık ve karışık gazi marmaraya göre daha yüksek puanla alıyor bu nedenle ben gazi derim bu arada istanbul üniversitesini de düşünebilirsin bana kalırsa avrupa yakası çok daha güzel bence ya gaziyi düşün ya da istanbul üniversitesini derim ben

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    17
    ya bu arada yıldız teknik ve marmara arasında kalırsan marmara derim çünkü teknik okullarda o kadr değerli olmuyor ingilizce öğretmenliği

Toplam 4 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)