Toplam 5 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 94 sonuçtan 1 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: Konya ve Selçuk Üniversitesi Çok Kapsamlı

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    134

Konya ve Selçuk Üniversitesi Çok Kapsamlı

Konya ve Selçuk Üniversitesi hakkında çok kapsamlı bir yazı hazırladım arkdaşlar. İlk olarak dosyayı bir ekte sunacağım, daha sonra ilgili konularda arama yapılırken forumumuzun çıkmasına yardımcı olması amacıyla bütün dosyayı mesaj olarak sunacağım.

İçindekiler

1-Bir Başkent Her Zaman Başkenttir
    1.2- Konya Halkı
    1.2.1- Konyalıların Öğrenciye Bakışı
    1.3- Ulaşım
    2-Selçuk Üniversitesi
    2.1-Ülkücüler ve Selçuk Üniversitesi
    2.2-Merkez Yerleşke
    2.3-Eğitim Fakültesi
    2.3.1- İngilizce Öğretmenliği
    Eklenmiş Dosyalar Eklenmiş Dosyalar
    Konu T.D tarafından (13-07-08 Saat 18:52 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    134
    Selçuk Üniversitesi Genel Tanıtım Vidyosu, indirmek için tıklayınız

Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tanıtım Vidyosu, indirmek için tıklayınız

Not: Eğitim Fakültesi ile ilgili vidyo, eski eğitime aittir; şimdi Eğitim Fakültesi nispeten değişmiştir.

dilFORUM'dan Selçuk ile ilgili bağlantılar:

Konulara ulaşmak için kalın yazı ile yazılan yazıların üstüne tıklayın

Selçuk Hazırlık Sınavı ile İlgili Merak Ettikleriniz

Selçuk Üniversiteli dilFORUMcular (Yurtlar, Burslar vb)

Selçuk Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği thelastemperor arkadaşımın yazdığı yazı.

Selçuk Üniversitesi İle İlgili Sorular Kili Hoca'mdan "Dos and Donts"

Selçuk Üniversitesi ve Konya Farklı Bakış Açıları

Selçuk Üniversitesi'ne Kimler Yerleşti üniversite ile ilgili değişik soru ve cevaplar

Dış Bağlantılar:

Selçuk Üniversitesi Resmi Web Sitesi

Konya Büyükşehir Belediyesi Resmi Sitesi

Resimlerle Konya

Konya Life Dergisi

Selçuk Üniversitesi Forumu

Konya ile İlgili Diğer Bütün Siteler

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    35
    Ellerine sağlık Tercan,senden özendim bir çalışma da ben yapayım bari

Zerdesht Misafir
    guzel yazmıssınız tsk ederım konya dedıgınız gibi büyük bır gelısme ıcersınde yalnız ülkücü konusunda hala eskisi gibi degisen bişi yok sadece universitede deil liselerde de ülkücü meselesi mevcut...bosa dememısler 'Konya ovası bozkurt yuvası' diye...keşke boyle olmasa...
    ama okunacak en guzel yer konyadır ogrencı sehrıdır konya...ucuza yemek yer....ucuza gıyınır...ucuza eglenırsınız...ayrıca yanlıs hatırlamıyorsam gecen yıllarda avrupai standartlarda bir sehir unvanı aldı yabancı bir kuruluştan....
    Ayrıca bakan celık ın konya 2 universiteyıde kaldırır orda bır teknık unıversıte yapma projemız var demıstı...
    bir Konyalı olarak emegınız ıcın tesekkurler...Konyayı güzel bir sekılde anlatmıssınız...

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    134
    İlk mesajımda yolladığım dosyadaki yazı:

1- Bir Başkent Her Zaman Başkenttir

“Bir başkent her zaman başkenttir.” der Mehmet Doğan . Konya, her ne kadar artık kâğıt üzerinde başkent olmasa da şehirlerin sultanıdır, başkentlerin başkentidir. Yüz ölçüm olarak Türkiye’nin en büyük ve nüfus bakımından da 6. en büyük ili olan Konya, zincirleri çoktan kırmıştır. Zamanında üstüne atılan “Yobaz Kalesi”, “Yobaz Diyarı” vb. gibi haksız suçlamalardan hala tam olarak kurtulamayan bir şehirdir. Bu suçlamaları atan kişilerin şimdi gelip görmesini isterim açıkçası. Konya’nın kendisine gönlünü açana verecek çok şeyi vardır. Aslında her ilimiz böyle değil midir? Yeter ki elimizdeki ile yetinmesini bilelim, yeter ki carpe diem

Konya son 10 yılda müthiş bir gelişme göstermiştir sanayi, ulaşım, eğitim ve diğer sosyal imkânlar açısından. Artık çoğu Avrupa müteşebbisi, Konya yahut Kayseri’ye yatırım yapmak istiyor; mesela geçen senelerde, dünyanın en büyük uçak firmalarından olan Boeing, Konya’ya yatırım yapmaya hazırlanıyordu; şimdi ne oldu bu durum bilmiyorum. Doğaldır ki Konya’da; İstanbul, İzmir, Ankara’da bulunan imkânları bulamayabilirsiniz ki bu 3 büyük şehirden gelenlerin en çok şikâyet ettiği durum budur. Ama Konya:

1- Türkiye’nin en büyük mahallesi ile

2- Türkiye’nin en büyük internet kafesi ile (500 masalık, bir diğeri de yaklaşık 360 masalık)

3- Türkiye’nin en büyük, dünyanın üçüncü en büyük döner kavşağı ile –Alaaddin Kavşağı

4- Dünyanın üçüncü en büyük internet merkezi olduğu söylenen BİLMER ile

5- Türkiye’nin en kalabalık üniversitesi ile (80 binin üzerinde öğrenci)

6- Her geçen gün geliştirilen yol ağı ile

7- Git gide modernleşen binaları ile

8- Giderek dünyada tanınan bir kent olması ile

9- 2 tane gökdelenimizle (Bkz: Kule Site ve Kombassan)

10- Gelecek yıllarda yapılacak olanlarla (Bkz:Gök Konaklar)

Konya, imkânlar açısından kendisinden büyük illerden hiç de kalır yanı yoktur.

Her şehrimizde olduğu gibi Konya da tarihi mekânlar açısından zengindir, özellikle camiler bakımından. Alaaddin’den Mevlana Türbesi’ne doğru giderken sağlı sollu camilere rastlarsınız; ama fikrimce gezilip görülecek o kadar fazla yeri yoktur. 2 günde şehri gezmeyi bitirebilirsiniz –ilçeler hariç. Küçücük Nevşehir, daha fazla şey sunmaktadır bu bakımdan J.

Aşağı ve yukarı kavramlarını nadir kullanacağınız dümdüz bir şehirdir Konya. Yön tarif etmelerde bizim “Düz git Abi” tarifi vardır ya belki de en çok Konya’ya uyuyordur. J Düz git, illa Alaadin’e çıkarsın.

Konya, üç merkez ilçeden oluşmaktadır: Selçuklu, Meram, Karatay. Bunlardan hem nüfus hem de yüz ölçüm olarak en büyüğü Selçuklu’dur. Selçuk Üniversitesi’nin merkez kampüsü de burada bulunmaktadır. Meram ikinci, Karatay ise üçüncü en büyük merkez ilçedir. Aslında bu üç merkez ilçe de kesin sınırlarla birbirinden ayrı değildir ( kâğıt üzerinde illa kesin planları vardır ama) Karatay’a doğru giderken bir bakarsınız ki Meram Belediyesi çalışma yapıyor ya da Meram Belediyesi’nin parkları otoparkları var.

1.2- Konya Halkı

Konyalılar, Konya’nın zamanla değişen mozaiğine az ya da çok ayak uydurmuş, üniversitenin ve git gide Avrupai bir şehir olan Konya’nın havasına kapılmış gibi görünüyor. İçten içe Konya hiç değişmeseydi keşke diyenler var mı bilmiyorum; ama açıkçası dışarından pek de şikâyetçi gibi görünmüyorlar. Zaten kendinize üniversiteden bir çevre edindiğiniz zaman Konya halkıyla pek de muhatap olmazsınız, yani “pek de” derken “az”ı kastetmiştimJ yoksa belediye otobüslerinde, dolmuşlarda, dükkânlarda, kafelerde vs. yerlerde çok karşılayacaksınız. ‘Konya halkı yobazdır, hepsi kara çarşaflıdır, örümcek kafalıdır’ gibi birtakım uydurma sözlere asla ve kat’a inanmayın, aşağıda da belirteceğim gibi bu gibi şeyler kent efsanesinden başka bir şey değildir. Belki de hiçbir yerde göremeyeceğiniz sıcaklığı samimiyeti ve dahi yakınlığı Konya’da bulacaksınızdır. Aslında bir şehri ve insanları övmeye de yermeye de lüzum yok; çünkü güzel yurdumuzun her şehrinde “iyi” de “kötü” de mevcuttur. Siz iyi olursanız ortalık gülistan olur siz kötü olursanız ortalık bataklığa döner. Konya’yı muhafazakârlıkla etiketleyenlerin savı nedir biliyor musunuz? Konya’da içki alabilecekleri yere rastlayamamalarıymış. Gerçekten Konya hakkında söylenenlere baktığımız zaman hep bununla karşılaşırız. “Konya tutucudur.” Niye kardeşim? Cevap: İçki bulamıyorum yav. Üniversite öğrencisinin yahut Konya’ya dışarıdan bakanların ne kadar budalaca bir mantığı var görüyor musunuz? Çok ilginç ve dahi çok yazık! Hem açıkçası tekel bayilerinin ve pavyonların sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. Konya’yı hiç görmeyenler hep bir önyargıyla yanaşmıştır Konya’ya. Silip atamamışlardır bu önyargılarını. Paslanmış düşünceler paslanmış çiviler gibidir; söküp atmak çok zordur. Aşağıda da söyleyeceğim gibi her gazetede çıkan habere, her ağızdan duyduğunuz bilgilere körü körüne inanmayın lütfen.

Bu kısım için not: Konya'da eğer birini sevip onunla evlenmeye karar verirseniz, işiniz yaş. Şöyle ki Konyalıların dışarıya kız vermediğini ve bu yüzden Konya'da yaşamak zorunda olanlar olduğunu duydum ve hatta onlarla bizzat tanıştım

1.2.1- Konyalıların Öğrenciye Bakışı

Duyduklarım yanlış değilse Konya insanı, çok önceleri üniversite öğrencisine pek iyi bakmıyormuş, öğrencilerin gelmesini istemiyormuş yanlış duymadıysam; çünkü Konya’nın belli bir mozaiği var ve değişik kültürlerden gelen öğrencilerin bunu bozduğuna inanılırmış; ama tabii artık durum böyle değil. Konyalılar öğrencileri benimsemiş durumdadır ve artık Konya’daki çoğu şey öğrenci endekslidir. Vitrinlerde “Öğrenciye ve memura 4 taksit” direklere asılan ilanlarda “Öğrenciye kiralık ev” gibi şeyler görürsünüz. Ee boru değil 80 bine yakın öğrenci, büyük para getirir. Ev kiraları falan öğrenciler için çok yüksektir, bir ailenin o fiyata sittin sene tutmayacağı kadar yüksektir.

Artık Konya’da öğrenci sadece maddeten değil manen de değerli görülüyor diyebilirim. Yaşlı teyzeler yahut hacı abiler öğrencileri yolda gördükleri zaman önce “Öğrenci misin evladım?” der sonra da hangi bölüm olduğunu sorar ve “Allah yardımcınız olsun” diyerek duasını edip çeker giderJ

1.3- Ulaşım

Yukarıda da dediğim gibi giderek daha da gelişen yol ağı ile hem Konya’ya başka şehirlerden ulaşım hem de şehir içi ulaşım her geçen gün daha da iyi bir hale gelmektedir. En yaygın kullanılan araç, belediye otobüsleri olsa gerek ondan sonra tramvay, dolmuş ve taksi gelmektedir. Belediye otobüsleri için hem e-bilet (elektronik bilet) hem de elkart (elektronik kart) geçmektedir. Bir e-bilet bir YTL’dir. Elkart ikiye ayrılmaktadır: sivil ve öğrenci. Sivil elkart artık nerdeyse bütün bilet gişelerinden alınmaktadır, önceden sadece büyükşehir belediyesinin binasından alınıyordu. Öğrenci elkartı ise sadece büyükşehir belediyesinden alınmaktadır. Öğrenci belgeniz, kimlik fotokopisi yeterli oluyordu sanırım, tabii biraz da para. Tramvaylar 7 gün 24 saat çalışmaktadır; ama gece 12’den sonra bir saatte bir gelmektedir ve Alaaddin – Kampus arası işlemektedir. En çok şikâyet edilen durum ise tramvayların otobüslere göre nispeten yavaş olmasıdır. Alaaddin-yerleşke arası yaklaşık 20 km’dir ve tramvaylar bu mesafeyi yaklaşık 50 dakikada alır, aslında durak sayısını ve yolcu olduğu müddetçe de tramvayların durma zorunluluğunu ve de trafik ışıklarını düşündüğümüz zaman makul bir süre; yine de şikâyet ediliyor işte. Çarşıda kalıp da merkez yerleşkede okuyacaksanız sabah uykunuzu tramvayda rahatlıkla alabilirsiniz

2- Selçuk Üniversitesi

Selçuk Üniversitesi 16 Fakülte, 4 Enstitü, 1 Devlet Konservatuarı, 1 Yabancı Diller Yüksekokulu, 2 Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, 3 Sağlık Yüksekokulu, 25 Meslek Yüksekokulu, 13 Araştırma ve Uygulama Merkezi ve toplamda 80.000’i geçkin öğrenci sayısı ile geçen seneki verilere göre Türkiye’nin en büyük üniversitesidir. Tabii bu büyüklük öğrenci sayısı bakımından, maalesef bilim adına çok fazla çalışma yapılmaz ya da yapılıyor da bize gösterilmiyorJ Eğer yapılsa idi herhalde araştırmalarda bu, göze çarpardı. Her üniversite hakkında öyle ya da böyle kent efsaneleri ağızdan ağza dolaşır durur. Herkesin ilgili üniversite hakkında bir görüşü vardır, kimi sever kimi de yerden yere vurur. Haliyle Selçuk Üniversitesi de bundan nasibini almıştır. Ben üniversiteyi ve şehri sevdiğim için doğal olarak daha çok, olumlu taraftan bakmaya çalışıyor ve ona göre yazıyorum. Bir şeye olumlu taraftan bakmaya çalışırsak bazen olumsuz yanı bizim için pek mühim olmayabilir. Bizde toplum olarak esnaflık vardır yani etiketlemeyi pek severiz, şu üniversite solcu, bu üniversite ülkücü; öteki komünist diye etiketi basıveririz. Genellemelere gitmeyi çok severiz. Selçuk Üniversitesi’ne de ülkücü kisvesi layık görülmüştür.

2.1- Ülkücüler ve Selçuk Üniversitesi

Aslında son birkaç seneye kadar doğru bir gözlem ve söylemdi; ama artık ülkücülerin etkinliği eskisi kadar değil hem de hiç değil. Önceden söylenir durulurdu ülkücüler şunu dövmüş şunu yığmış, top sakallıların sakalını kesiyorlarmış oruç tutmayanları eşek sudan gelene kadar dövüyormuş diye. Bunların birtakımı gerçek, birtakımı söylenceden ibarettir. Artık bu söylentilerden hiçbirine rastlanmıyor, son iki yılda ben hiçbir olayla karşılaşmadım. Siz birinin tavuğuna kış demezseniz kimse de size bir şey demez. Arada bir çıkıp gövde gösterisi yaparlar, ‘Biz buradayız’ izlenimini verirler sonra çekilirler. Gazetelerde çıkan, Konya ve Selçuk’la ilgili çoğu haber yanlıdır ve yanlıştır. Sadece bir karalama kampanyasıdır o kadar.

2.2- Merkez Yerleşke

Takriben 50.000 kişi okuma yazma eğitimi almaktadırJ. Yukarıda dediğim gibi merkez yerleşke şehrin asıl merkezine biraz uzaktır; ama dolmuş, otobüs ve tramvayla rahatlıkla ulaşılabilir. Gerçi merkez kampüsün ve bulunduğu muhitin şehir merkezinden pek de farkı yoktur. Orası da ayrı bir merkez konumundadır. Merkez yerleşke içinde imkânlar çoktur. Postaneden tutun alışveriş merkezlerine, kocaman bir kütüphaneden tutun çoğu ilde göremeyeceğiniz büyüklükte bir camiye, yukarıda bahsettiğim BİLMER’den tutun olimpik yüzme havuzuna ve halı sahalar ve çim sahaya kadar pek çok olanak vardır. İçinde 3 km’lik bir tramvay hattı geçmektedir. Tam karşısında Bosna Hersek Mahallesi bulunmaktadır. Üniversite öğrencilerinden dolayı pek şendir pek canlıdır orasının ortamı ta ki yaz mevsimine kadar. Eee 50.000 küsur kişi birden gidince ortalık Teksas’a dönüveriyor, arada bir sokaklardan büyük dikenler yuvarlanarak geçiyor J

Merkez yerleşkede dili ilgilendiren –bildiğim kadarıyla- Fen-Edebiyat Fakültesi, Sosyal Bilimler MYO’sundaki Turizm-Rehberlik ve bir de YADAM (yabancı diller MYO, hazırlık sınıfları yani) var. Buraların eğitim hakkında nerdeyse hiçbir bilgiye sahip değilim; bu yüzden bilgi veremeyeceğim.

2.3- Eğitim Fakültesi

Bir iki sene önceki verilere göre 10.000 kişilik nüfusuyla Türkiye’nin en büyük üçüncü eğitim fakültesiydi, şimdi ne durumda onu bilmiyorum. Konya’nın merkez ilçesi olan Meram’ın Meram Yeni Yol bölümünde bulunur. Merkez yerleşkeye göre daha sakin sessiz ve olaysızdır. Çevresi, merkez yerleşkeye göre, fazla büyük olmadığından sabah görebildiğimiz bir kişiyi akşam da görebiliyoruz, kampüste birini ara ki bulasınJ. Bir sene önceki lise havasından, daha yeni, daha modern binasıyla kurtulmuştur. Bu yeni bina bana hep “Matrix’te Neo ile Trinity, Morpheus’u kurtarmaya giderken bir binaya giriyorlar böyle büyük büyük sütunların olduğu bir bina, hani girmeden önce görevli ‘Remove any metallic items you’re carrying’ diyor da sonra Neo pardösüsünü açıp da metal eşyaları gösterince görevli ‘Holy Shit’ diyor da sonra Neo’dan tarihi Osmanlı darbesini yedikten sonra girdikleri kısmı” hatırlatıyor. Ben de Eğitim’in yeni binasına hep “Bir gün müstahdem bana da üzerindeki metal eşyaları çıkar” diyecek umuduyla giriyorum: D.

Eğitim Fakültesine ulaşım, şu vasıtalarla sağlanır:

1-Meram Yeni Yol Otobüsü (4 numara)

2-Meram Yeni Yol ve SSK dolmuşları (Numara yok)

3-Taksi

4-Yürüyerek (ilk başlarda asla denemeyin, rahat bir saatinizi alır çarşıdan fakülteye gitmek hele bir de sallana sallana giderseniz… Daha sonraları parasız kaldığınız zaman çok yürürsünüz.)

2.3.1- İngilizce Öğretmenliği

Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Anabilim Dalı 1974 yılında Selçuk Eğitim Enstitüsü bünyesinde açılmıştır. Eğitim olarak çok çok çok iyi diyemeyeceğim; ama çok çok da kötü değildir. Baskı olmaz, sınavlarda pek zorlamazlar. Alttan ders alan yahut okul uzatan pek fazla yoktur. Burada maalesef teker teker hocalar hakkında yorum yapamayacağım, hiç uygun olmaz. Gidip kendiniz görmelisiniz kendiniz bir fikir edinmelisiniz. Aslında birkaçı hakkında çok doluyum otursam sayfalar dolusu eleştiri yazabilirim; ama böyle ulu orta olmaz maalesef. Dersinin hakkını vererek yapan da var yapmayan da var. Sınavlarda gevşek davranan da var davranmayan da var. Bu nasıl hoca olmuş anlamıyorum diyeceğiniz hocalar da vardır bu niye profesör değil ki diyebileceğiniz kallavi hocalar da var. Eğer nasip olursa gitmek, kendiniz görürsünüz kendiniz daha rahat anlarsınız. Aslında sizin için en belki de en önemlisi bu; ama dediğim gibi, belki taraflı davranırım belki çok pohpohlarım belki de yerlere vururum korkusuyla hocalar hakkında yorum yapamayacağım.

Ama İngilizce Öğretmenliğinde –eğer sistemde değişiklik yapmazlarsa- rahat ederseniz, çok fazla zorlanmadan –hatta bazı dersleri yata yata- geçerseniz.

Konya, with all its beauty and magnificence, welcomes you
    Konu T.D tarafından (15-08-08 Saat 23:27 ) değiştirilmiştir.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Çok güzel bir çalışma ellerinize sağlık. Ben de Konya'da yaşıyorum. Ve Selçuk'ta okuyan onlarca arkadaşım var. Ailemde de selçuk eğitim fakültesinde okuyan bir öğrenci var. Ancak arkadaşlar karalama yapmak için sölemiyorum bunu ama bu üniversiteye giren ve mezn olan öğrenciler dopdolu bilgiyle girdiklerin bomboş çıktıklarını söylüyor. Dillerinde Konya esnafından çektiğimizi kimseden çekmedik feryadı oluyor. Ülkücü gruplardan rahatsızlıklarını da dile getiriyorlar ve bu grupların özellikle eğitim fakütesinde olduğunu söylüyorlar. Evet Konya gelişmekte olan bir şehir. Bir konyalı olarak ilimi seviyorum ama Konya'ya okumaya gelenler hayal kırıklığa uğradıklarını dile getiriyorlar bu hayal kırıklığı aldıkları eğitim kalitesinin düşüklüğünden dolayı. Yani üniversitede kendini geliştirmek tamamen öğrencinin elinde oluyor. bunlar benim çevremden aldıdğım Selçuk üniversitesine ait eleştirilerdi arkadaşlar.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    Gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş.Emeğinize sağlık.Her konuda aydınlatıcı bilgiler vermişsiniz.
    Tercihlerimde kesinlikle yer vermek istediğim bir üniversite. (İ.D.E.)
    Kötü söylentilere gelince aslında her üniversite hakkında iyi ya da kötü şeyler söyleniyor.Birde gidip o havayı solumak lazım

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Ben bu yıl Selçuk'tan mezun oldum neshecim.Dopdolu girip bomboş çıkma diye bir durum yok.Daha doğrusu öğrencilerin birçoğunda çok büyük bir rahatlama var ve çalışma isteği yok kısmen haklı olarak(bunca yıl çalışmadan sonra).Değilse kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için yardımcı olacak birçok öğretmen,kaynak vs. var.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Alıntı yüksel99 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu yıl Selçuk'tan mezun oldum neshecim.Dopdolu girip bomboş çıkma diye bir durum yok.Daha doğrusu öğrencilerin birçoğunda çok büyük bir rahatlama var ve çalışma isteği yok kısmen haklı olarak(bunca yıl çalışmadan sonra).Değilse kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için yardımcı olacak birçok öğretmen,kaynak vs. var.
    Tabiki bu imkanlardan yararlanıp kendini geliştirenler vardır. Ama aldığı eğitimden tatmin olmadıklarını söyleyenler de var.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    25
    Alıntı neshe isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki bu imkanlardan yararlanıp kendini geliştirenler vardır. Ama aldığı eğitimden tatmin olmadıklarını söyleyenler de var.
    Ama aldığı eğitimden tatmin olduklarını söyleyenler de var.
    Faydalanmasını bilene çöl bile denizdir , bilmeyene ise deniz bile çöldür.Coştum yawww

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    22
    konyada çok duyulan birşey ülkü ocakları konyayı tercih etmeme nedenimde bunlar çünkü bende küpeliyim sakallıyım konya doumlu olmama ramen konyayı sevemedim

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21

teşekkürler tercan degerli..

tercan hocam teşekkür ederim çok şaşırdım ve cok ilgiyle okudum çalışmanızı.selcuk ide de okuyorum ve sizinle hemen hemen aynı şeyleri düşünüyorum konya ve üniversitem hakkında.ayrıca içki alacak fazla dükkan bulamayıp da konyayı 3. sınıf bir ile benzeten arkadaşlar içinde aynı şeyleri düşünüyorum bir şehrin degeri tabiiki böyle bişeyle ölçülemez..komik bi durum olur yoksa..ben ankaradan geldim konyaya ilk başta hayal kırıklıgına ugradım fakat sonrasında gidip gördgmde çok alıştım.o çektigimiz 50dklık yol bile zevkli gelmeye başladıteşekkürler tekrar

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    48
    ben de iölp yi konyada okuyorum..ilk başları çok ama çookk sıkıcı geliyodu bana ama şimdi çookkk özledim ve çok seviyorum...insanını da havasını da..herşeyini
    Konu FundaHoca tarafından (13-07-08 Saat 22:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: ''z'' has been changed in to 's''

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21

bekleriz

Alıntı e_altunoz isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş.Emeğinize sağlık.Her konuda aydınlatıcı bilgiler vermişsiniz.
    Tercihlerimde kesinlikle yer vermek istediğim bir üniversite. (İ.D.E.)
    Kötü söylentilere gelince aslında her üniversite hakkında iyi ya da kötü şeyler söyleniyor.Birde gidip o havayı solumak lazım
    selçuk ide de okuyorum buyrun bekleriz..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    tebrik ederim güzel

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    Alıntı dertli:( isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum hos benim puanım copk fazla olmadıgı için konya 2.ogretmde tercihim olcak ama gelirse zorlancagımı biliyorum özgurlugumu kimseye veremem secimlerimi kimse yargılayamaz..umarım duydugumuzdan farklı bir yerdir calısmanız icin tesekkurler emege saygımız var gusel olmus elinize saglık..
    arkadaşlar ön yargılı olmamak gerekiyor.sonuç olarak egitim için gideceksiniz oraya dedim ya ben çok ön yargıyla gittim ama bekledgm gibi bir yerle karşılaşmadım.birazda sizlere düşüyor iş eger özgür olarak yaşamk istiyorsanız bunu açıkça belli etmek gerekir ve herşeyden önce ne kendi yaşamına karıştıracaksın insanları ne de sen onlrınkine karışacaksın..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    insanların yasamına karısmam zaten orda bi problem olmaz ama bana karısılırsa cevabım cok sert olur susacagımı sanmam...özgurce yasamak zaten herkesin hakkı belli etmeye ne gerek var?amannnnn hele bi o gune gelelim sna guveniyorum umarım ole bi şehir deildir
    bunu kendin söylüyosun bak insanların özgür yaşamaları zaten hakkıdır diye.o zmn hiç çekinmeden yazabilirsin konyayı.böyle düşünen birisine kim ne diyebilirhadi başarılar kolay gelsin.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21
    eyvallah cok fesat biriyimdir aklıma cok sey gelir her laftan bişiy cıkarırım sen bana bakma ora gelmesede konyaya gelcem bi gun olsun..
    selçuk olmasada konyaya tabiki gel!tüm türkiye bizim biz sahip çıkıp gezip görmeyecegizde kim gezecek.zaten gelirsen şaşıracaksın nerdeyse Türkten çok,turist var konyayı gezmye gelenözellikle mevlana civarında

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    31
    hmm erkek arkadaşlarda küpe sakal nasıl sorunsa bayan arkadaşlardada mutlaka sorunlar vardır ben 2 yere gitmektende açıkçası korkuyorum 1 kayseri 2 konya. istanbulda yaşıyorum ve hemen hemen herkesten 2 yerede gitme çok zor alışırsın bi sürü zorluklar yaşarsın diyorlar.tabiki gidip görüp yaşamak lazım ama gittiğim 1. sene veya 2.sene bi zorluk yaşarsam bulunduğum yerden nefret etmektende korkuyorum..bu arada çalışma için teşekkürler..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    31
    "Ev kiraları falan öğrenciler için çok yüksektir, bir ailenin o fiyata sittin sene tutmayacağı kadar yüksektir." hala bu böylemi

"Arada bir çıkıp gövde gösterisi yaparlar, ‘Biz buradayız’ izlenimini verirler sonra çekilirler." gövde gösteri deyip geçmemk lazım ama ailesinden ayrılıp oraya gelenler var bunuda biraz açıklayabilirmisiniz?
    Konu apocalypse tarafından (13-07-08 Saat 23:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: ek soru

Toplam 5 Sayfadan 1. Sayfa 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)