Anket: Sizce hangisi Yabancı Dil Sınavına daha yakın

Toplam 15 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu
Toplam 298 sonuçtan 21 ile 40 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: YDS Sonrası; Sizce Hangi Yayın?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    101
    Alıntı Tercan Değerli isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    İçinizde Karacan JOE dergilerine bakan hiç mi yok?

Biz almıştık bahsettiğiniz dergilerden, lakin pek bakmadık, boş boş durdu dolabımda, hala da duruyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    21

hi

merhaba hiç bir fikrim yok kusura bakma

prisonbreak Misafir
    En iyisi ELS. YDSye en yakın yayın da DİLKO ve NETYDS. En zorlayıcı Karacan. FEM hakkında bilgim yok ama önermem

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    36
    Ben ağırlıklı olarak kültür den çalıştım bunun yanında en çok yararlandığım dilkoydu dilfem ve yds den de denemeler çözdüm yıl içinde ama sunu söyleyebilirim ki kültür yds nin çok çok üstünde kpds seviyesindeydi hem kelime hem de grammer paragraf vs bakımından karacan değil de bizim burda karaca diye bir yayın var okulda hocalarımız onu aldırmıştı çok çelişkili cevaplar birden fazla uyanlar hiç uymayanlar gördük dersane öğretmenimizle tartıştık ve onu çözmemeye karar verdik hocamız yararımıza değil zararımıza olacağını söyledi

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    81

Lise 2 yayınlarını önceki çalıştığım kurum sanırım bir ara hatırlayamayacağım kadar kısa bir süre kullanmıştı, fikriniz varsa alabilir miyiz Sayın Değerli ?

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Dersanem de YDS, dolayısıyla yayınlarda öyleydi.Ve zorluk olarak bize çözdürdükleri testler çok güzeldi.Ama kelimeler aynı yapılar aynı, ha dilko ha yds.Dilko çözmedim hiç nasıl bilmiyorum ama yds den çok memnundum.
    +
    Çok zor yayınları da hiç iyi bulmuyorum,çünkü zora alışırken, kolay gerçek yds de acaba bu kadar kolay olur mu kesin bir şey vardır diye ikileme düşebiliriz.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    30
    Sınava hazırlanma sürecinde okulda ELS yayınlarını kullandık ve çok memnundum.O gramer kitabı ve dergilerden düzenli bir şekilde çalışılınırsa iyi bir sonuç alınacağına inanıyorum.Onun dışında dershanemin Karaca Dershanesi Yayınlarını kullandım.YDS'nin oldukça üstünde ve zor sorulardı ancak ingilizceme çok şey kattıklarını düşünüyorum.Bunun dışında Dilko ya da başka bir kaynak kullanmadım ama pek çok arkadaşımdan methini duydum.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    84

birkaç lise 2 ve 3 dergisi var elimde

arada bakıyorum ama seviyemdeki els denemelerinden daha zor geliyor..

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    130
    Alıntı Saadet Çadır isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Lise 2 yayınlarını önceki çalıştığım kurum sanırım bir ara hatırlayamayacağım kadar kısa bir süre kullanmıştı, fikriniz varsa alabilir miyiz Sayın Değerli ?
    Sayın Hocam

Ben Karacan'ı taa nerdeyse 4 sene öncesinde taramıştım, çözmüştüm de; bu yüzden o zamanki dergi hakkında hatırladıklarımı yazayım ( şimdi hangi durumda onu bilmiyorum) O zamanlar YDS'ye hazırlanıyoduk hala. Herkes gibi biz de ELS tutkunuyduk. Böyle böyle, yeni dergi var dediler, hocamız sağ olsun abone olmuştu. İlk başta çok ama çok zor gelmişti. Bırakın YDS'yi KPDS niteliğinde soruları vardı. Zaten ek olarak yanında Flash adında KPDS soruları veriyorlardı (bunları da çözerdim hele bir de yüksek çıkarırsam değmeyin keyfime )

İşlevsel yaklaşım dedikleri bir yaklaşım benimsemiş bir dergiydi sanırım. İçinde o anda anlattığı cümleler ile ilgili resimler de bulunan ve çoğunlukla konuları bir bağlam (context) içinde veriyordu. Konularda bazen, bir YDS öğrencisi için çok fazla teferrurat sayılabilecek şeylerden bahsediyordu; mesela hiç unutmam radium-radius, curriculum-curricula gibi Latince kelimelerin tekil ve çoğul hallerinin olduğu bir tablo vardı nouns, determiners gibi konuların anlatıldığı sayıda. Aslında bu yönden yararlı da diyebiliriz; ama sağ olsunlar bizim çocuklar İngilizceye çoğunlukla YDS nazarından baktıkları için ayrıntı onlar için sıkıntı oluyor istemiyorlar

Şu an karşıma çıksa çözemeyeceğim sorular eminim vardır

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    43
    Ankete Dilfem de eklenmiş

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    10 yıldır hemen hemen her yayını kullandım. Ama son 2 yıldır Dilfem kullanıyorum. Geçen sene pek memnun değildim. Ama bu sene hem dergi hem de yaprak testlerinden çok memnun kaldım. Yine de en kalitelisi ELS görünüyor.Fakat ELS dergisi de son birkaç yıldır bayağı zor gibi geliyor.
    NetYds de çok nadir raslanan çok yapı oluyor. YDS Dergisi ve Dilko ise biraz basite kaçıyor.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    19
    Hiç ingilizce testi çözmediğim ve yayın falan da almadığım için cevaplayamam bu soruyu ama arkadaşım ELS çözüyodu genelde.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Bence yds ye hazırlanırken ilk önce ELS konu anlatımını bitirmeli, Daha sonra ise dilko yds ve dilfem kaynakları ile eksikler tamamlanmalıdır. Değişik kaynaklardan soru çözmenin elzem olduğuna inanmaktayım. Herkese kolay gelsin

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    Saadet Hocam,çok önemli bir konuyu gündeme getirmişsiniz,size teşekkür ediyorum.
    Vurguladığınız gibi tüm yayınlarda çok emek vardır,bazılarında ben de çalıştım yakından gördüm.Yayınların hepsini detaylı inceledim,ELS ve Dilko yılların deneyimi ile bence en iyi olanlar,dersane ve okul çalışmalarımda bunu öğrendim.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    86
    Alıntı Yahya Hoca isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakat ELS dergisi de son birkaç yıldır bayağı zor gibi geliyor.
    That's probably got something to do with all the native speakers working there now.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    18
    dilfem dilfem dilfem

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    148
    Alıntı Saposcat isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    That's probably got something to do with all the native speakers working there now.

It is definitely because of the reason you have mentioned.

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    62
    Bence dilko en yakın. Ama bu senenin bir kaç paragrafındaki sorular els gibi zordu. ( ki bana els daha kolay geliyordu ya )

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    44

Hehe ben varım

YDS de kullandım ama sorularda ve cevap anahtarlarında bir sürü hatayla karşılaşmıştık; eğer kontrol ederken hocanıza sormazsanız aman dikkat yanlış öğrenebilirsiniz bazı şeyleri

ELS bu yıl alacağım için yorum yapamıyorum ama, gayet olumlu tepkiler alıyorum

Teşekkür / Beğenme
    Rep Gücü
    62
    ELS aşığı olarak, almana destek veriyorum.

Toplam 15 Sayfadan 2. Sayfa BirinciBirinci 1 2 3 4 5 6 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgisi

Users Browsing this Thread

Şu anda 1 üyemiz bu konuya göz atıyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir.)